SPORT Jan Zwep (63) past zich eii: stekend aan Anne Schouten blijft goed volgen FC Vlaardingen op schot SPRT Henry Ried ijk achtste >1li Laatste rit zomer competitie loodzwaar Asvion verliest „Eigen" clubhuis voor GTB op wielerbaan m WOENSDAG 2 AUGUSTUS 1978 li T< ótefêè. sSüart UITSLAGEN TEMPO M mem Forse overwinning op 's-Gravenzande Van der Velden de snelste 300 deelnemers X. SC/VD/WW 4 Jan Gordijn: eigen boontjes Schiedam „Eindelijk een „eigen" clubhuis waar het contact tussen de leden beter tot z'n recht komt", zijn de op geluchte woorden van GTB-voorzitter Jan Zwep. De Schiedamse voetbalvereniging be staat <18 jaar en voor het Rotterdam De laatste rit van de derde zomercompeti tie is bijzonder zwaar geweest. Het loodzware parkoers, de kinderhoofdjes van de Spaanse Polder waren nog steeds onverbiddelijk en het lome warme weer, vormden ingrediënten voor een wieiernuLattijd, die niet iedereen goed is bekomen. Slechts een vijftiental renners haalden de eindstreep en het gezucht en gesteun in de kleedkamer deed meer denken aan de naweeën van een gigantische veldslag dan een wielerwedstrijd-voor-de-lol. CiLsljijr /V-klassv: J. de Vries (BK 2. A. Schouten (C), 3, T. Dolman (B), 4. J. Franken (P). n. H. Soek (Pj, 6, li. Kaplein (O. 7. F. van der Gaag (C), 8. N Gonzales (Ri, 9. a. Blok (P), 10. M. Drop, 11. N. Moerman (Cl. 12. J. van Geest (Ck 13. A. Het voor Nederland ongewoon warme weer en de keten, zorg den voor een fikse machtsver schuiving in het peloton. Waren het in de eerste twee ritten Voornamelijk jfjko Moerman en Martin Drop dit* de toon aangaven- Ditmaal reden beide Coureur-renners een kansloze wedstrijd m de staait van de m de laatste ronde volkomen versplinterde groep Niko Moerman, dn? een week van de fiets moest door een blessure, moest met lede ogen toezien hoe de steeds kort ach ter hem geemdigde Barrho- poort-coureur Jan de Vries in de aanval ging Hij kreeg na enkele schermutselingen gezel schap van clubgenoot Theo Dolman on een verrassend goed marcherende Anne Schouten. Hij verrichtte bijzon- der veel kopperk cn verbaasde darme' de kenners die de Vlaardmger nogal trem aK een -plukker" menen te moeien kwalificeren. Het trio •'daagde erin een goed cn regelmatig tempo te onder houden waar de achtervolgers, niet het juiste antwoord op hadden- ging in de slotfase Pedaal ridder Jan Franken nog in de tegenaanval, maar toen waren de leiders al uit het zicht verdwenen. Ook de hulp die Franken nog van Harry Kapteïn er> Herman Soek kreeg, bleek niet genoeg om nog dichterbij de vluchters. Ie komen. Het trio had dan ook alk* lijd elkaar te beloeren, waarbij op viel d&t Dolman kennelijk zijn eigen kansen opofferde voor De Vries, die tenslotte een com petitievest had te behalen. Terwijl Schouten en Dolman het kopperk deden, wachtte Jan de Vries vooral in de laat ste ronden zijn kans af. Toen Schouten de spurt aanging-was hij er dan ook ais de kippen bij om naar diens wiel te rijden en hem in de laatste meters voorbij te schieten Omdat zijn naaste belager® Martin Drop en Ntko Moerman moeizaam naar het einde kropen en res pectievelijk tiende en elfde werden, betekende dit een prachtige competitiezege voor De Vnes. die met zijn aanvals drift twee eerste plaatsen op cèri dag haalde Schiedam Het Schiedamse Asvion (cricket) heeft de uit wedstrijd tegen MOP uit Vught met slechts een punt verschil (8584) verteren. Het gevolg van deze nederlaag is, dat het team van Groen Geel uit Den HaaK nu zo goed als zeker i® van de titel in de tweede klasse van de cricket competitie. Asvion staat op een gedeelde vierde plaats. In de uitwedstrijd tegen MOP traden de Schiedammers nogal gehavend aan, in verband met blessures en vakantie. Na de toss verloren te hebben begon Asvi on met batten. En kwam tot een totaal van 84 runs all out- Hierna passeerde de thuis ploeg de Schiedammers met 85 runs, rnet vier man over door een verlies van zeven wickets. Bowler Steven Poli was de meest succesvolle bowler van Asvion met drie wickets eerst in dit lange be staan staan er nu éigen leden achter de bar in het clubhuis van de wie lerbaan. „Dit Is altijd één van mijn grootste wensen geweest, niet al leen voor de sfeer in de club, maar ook krijgen we nu eindelijk eens een ïnkomstenpot uit de cantine, wat voor een vereniging onontbeerlijk is", gaat de 63-jarige voorzitter verder. GTB had enige hoop ge koesterd om op het terrein van Ursus een clubhuis te krijgen indien deze vereni ging zou gaan verhulzen van „Harga" naar het nieu we complex aan de Paral lelweg. De Schiedamse sportraad besliste echter anders, en wees GSS aan als nieuwe bewoner van het Ursuscompiex. Via contaten met WF-voorzitter Henme van der Rcijken, de ..oude" bewoner van de wieler- baancantine, kwam GTB tot een gesprek met het stichtings bestuur wielerbaan". In eerste instantie wilde de sportraad bemiddelen omtrent de huis vesting van GTB. maar daar zijn wij met op ingegaan. Wij kunnen onze eigen boontjes wel doppen", aldus Harga- voorzilter Jan Gordijn. „Het stichtingsbestuur wieler baan was er niet op tegen dat GTB bij ons zou intrekken. voetbalvereniging: gaat het clubhuis gebruiken op maan dag, woensdag en zaterdag, en dan maakt de wielrenverenï- ging Harga tocli geen gebruik van de accommodatie. En om- da het een zaterdagvereniging is, komt dit allemaal prachtig uit", gaat Gordijn verder. Jan Zwep is zelf voetballer ge weest van GTB en al ruim 46 jaar nauw bij de vereniging betrokken. Dat hij ook al zijn vrije tijd in het belang van de club opoffert, is op te maken uit het feit, dat Zwep nu al tien jaar voorzitter is, daarvoor vijftien jaar secretaris en be- 6>nnen is met vijf jaar bc- •nurslid. In totaal dertig jaar iicing in het bestuur zegt toch wel iets. „Ik moet er eigenlijk zo zoetjes aan mee stoppen, maar ik kan het gewoon niet. We hebben een erg jong be stuur en mijn aanpassingsver mogen is enorm. Vooral nu we hier op de wielerbaan zijn inge trokken, probeer ik toch nog een tijdje mijn krachten aan de vereniging te geven", zegt Jan Zwep enthousiast. Jan Zwep:doorgaan Het is historie geworden bij de Schiedamse club als men alle zwervingen de revue laat pas seren. GTB is begonnen op het oude terrein achter de Parallel weg, waar nu het nieuwe com plex van Ursus verrijst, een knollentuin met een verpachte kantine. Hel tweede onderko men was de officierentuin aan dc Laan ons Genoegen. GTB was luim inwonend bij DRZ. Toen de Rode Zonners naar liol huidige complex in Kethel zijn gegaan, werd het veld in de officierentuin opgeheven en verhuisde GTB naar de Hnven- dyk, waar het eens in de veer tien dagen kon spelen bij dc hoofdbewoners HBSS en Ur sus. Dat duurde ruim tien jaar. Toen ook deze velden niet meer gebruikt werden ging GTB naar het afgekeurde veld van Demos waar het twee jaar wat gehakketakt heeft. Het vijfde veld van SW was wel een verbetering, maar weer was GTB inwonend. In 1963 verhuisde de zaterdagclub naar het tweede veld van SVDPW waar het momenteel nog op speelt, Een eigen onderkomen was er niet dus was men te gast in het clubhuis van SVDPW. „We hebben het bij de club van voorzitter Henk Bras leuk ge had en zijn er altijd goed ont vangen. Maar het contact met de leden viel daar altijd weg en dat was iets wat mij altijd erg dwars zat", aldus Jan Zwep. GTB zit nu op rozen. Er is een kantine-commissie benoemd en ook een schoonmaakploeg is geformeerd. Op de tweede trai ningsdag hebben zich al zeven nieuwe leden gemeld.Ook dat is een voordeel. We gaan niet ronselen, maar iedereen is bij ons hartelijk welkom", besluit de GTB-praeses. Moerman (C), 14. 3VÏ. Prins <P), 15. VV. Houtman. Totaal uitslag derde competitie: 1. J. de Vries (7 pnt), 2. N- Moerman (14), 3. M. Drop (ig), 4 H Soek (22), 5 F. van der Gaag (24), 6. J. Franken (25), 7 C. Solieveld (37). 8. A, Moer man (42), 9, J. van Geest (43), 10. H- Kaptein (45) Totaaluitslag 8-9 jr.: 1- H. dc Rooy, 2 R Wessekerk, 3, P. Keiler 10-11 jr.: I F. Lems, 2. De Koning, 3. C. CaHcgari. 12- 13 jr* 1. R. Breestraat, 2. R. Groenen berg, 3 G. van Boven. 14 ji 1 F dt- Berg. 2 P. Grucwnberg, 3 J. Vermaas, 4. B Loerts Nieuwelingen: i, ,J, HfiVC, 2 E Verheul. 3 W. Slegt Vlaardingen Aan de marathonloop in Lisse, over een afstand van ruim 42 kilometer, is de lange afstandloper van de Vlaar dingse atletiek vereniging: Fort una, Henry Riedijk, op een voor treffelijke achtste plaats geëindigd, £r verschenen 170 lopers aan öe start en door de hoge temperatuur was- het voor de meesten een ware slijtageslag, hetgeen tot uitdrukking kwam in het grote aantal uitvallers, Toch zou de goede mentaliteit en de enorme inzet van de lange afstandlopers weer aangetoond worden Van de 170 lopers bereikten er toch nog 89 de finish. De eerste zestien wisten deze gigantische afstand binnen de dne uur af te leggen. De iaatsten hadden er vier uur of meer voor nodig Heel snel bleek dat de Vlaardingse atleet Henry Riedijk, als enige uit de lange afstandploeg van Fortuna, zich fantastisch zou weren »n het gezelschap van Nederlandse en buitenlandse toplopers. Riedijk kwam de eerste vijf kilometer door in achttien minuten, wat op zich een goede opening was. Met veel sponswerk onder weg wisten de atleten hun lichaam redelijk op temperatuur te houden., Na twintig kilometer werd er voor Riedijk een tijd geklokt van één uur en veertien minuten Daarna kreeg de Vlaardmger een lichte inzinking die hij door zijn geweldige wilskracht wist door te komen. De laatste twaalf kilometer was een kritieke fase voor een marathonloper, maar juist toen kwam dc Fortuna-atleet weer in zijn ritme. De plaatsen waren toen al verdeeld. Henry Riedijk behaalde dc fmisb in een tijd van 2.44.31.4 uurj een prestatie van hoog gehalte. Dannie Mo lendijk is een 's-Gravenzande verdediger op nieuw ie snei af. De rechter spits scoorde gisteravond maar liefst vier doelpunten 's-Gravenzande Einde lijk stond het vizier van FC Vlaardingen op scherp. De oefenwedstrijd tegen zaterdag vierdeklasser 's- Gravenzandc eindigde maar liefst in een 8—1 overwinning voor de VI aar dingers. Na de twee magere overwinningen te gen RC Metz en afdeluigs- club WFB een uitschieter. Trainer Theo Laseroms Door Ruud Poot was er duidelijk mee in zijn nopjes. „De jongens hebben vanavond goed ge voetbald. Eindelijk zag ik weer eens een goede combi natie en veel kansen die nu wel doeltreffend werden afgerond". Nu moet gezegd worden dat de thuisclub een willige sparringspartner was. Dus geen graadmeter om nu di rect van een goed FC Vlaardingen te spreken. Maar de agressiviteit was er bij de eerste divisie club en dat stelde Theo Lase roms tot een tevreden mens. Vooral content was hij met het spel van Dermie Molendijk. De rechterspits nam vier van de acht tref fers voor rijn rekening en had in maar liefst drie an dere doelpunten een aan deel. Toch zag het er in de begin fase niet naar uit dat FC Vlaardingen ruimschoots afstand van de 's-Graven- zandse W zou nemen. Een misverstand tussen Cees Z wan bom en keeper Toon Eggers strafte Jan Ammer- 3aan goed af. (30). Lang duurde deze 's-Gra- venzandse vreugde niet want kort na dit doelpunt scoorde Wim Koevermans beheerst de gelijkmaker. 1—1. Nog voor de theepau ze maakten Mitrovitch en Dennie Molendijk een eind aan alle Rood-Wit illusies door 1—2 en 13 te scoren. Na de rust was het de beurt aan Dennie Molendijk om de aandacht op rich te ves tigen. Uit een voorzet van goed acterende Joop van Dop bracht hij de stand op 1—4. Cees Zwanbom, ook veelvuldig mee naar voren, doelpuntte via Molendijk, 1-5. Alweer Molendijk, Mitro- vitsch en Molendijk zorg den voor respectievelijk 1-6, 1-7 en 1-8. Vlaardingen Aan de tien kilometerloop in de Laan van Poot in Den Haag verschenen enkele atleten van de Vlaar- dingse atletiekvereniging For tuna aan de start. De eerste VI aar dinger was Kees van der Velden. Hij legde de afstand af in 37.18 minuten wat een tien de plaats in hield. Arie van Embdcn maakte een tijd van 39.05 minuten, terwijl Berius Stichter ook onder de veertig minuten bleef. Op de drie kilo meter startte Wïjnand Rie- meijer. Hij bereikte de finish in een tijd van 12.08 minuten. Hoek van Holland Het open Hoekse tennistoernooi, waar voor maar liefst ruim 300 deel nemers hebben ingeschreven, loopt naar zijn einde. Het bo mende weekeinde worden de halve finales afgewerkt, waar na de winnaars uit de drie groepen (B, C en D) om de prijzen zullen strijden. 0 Zaterdagclub Vlaardin^01 heeft zijn training voor van avond afgelast De trainer moet werken. De duur loop volgt nu morgenavond. 0 De honkballers van Groe- noord houden op 28 augustus hun familie-sportdag in Kethel De organisatie is in handen van het damescomité. 0 De Vlaardingse damvereni ging reikt dinsdagavond 29 au gustus de prijzen uit aan de winnaars van de strijd om de Vlaardingse damtitels. Na afloop is er snel dimmen. Po jaarvergadering houden de VDVers op 5 september. 0 Trainers Rob Jacobs heeft een weddenschap met zijn se lectie. Vlak vdór de eerste com petitiewedstrijd gaat hij op de weegschaal en dan moet hij tien kilo zijn afgevallen. Hij staat nu ai op zeven

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4