SPORT f JVV: strak .beleid zo geiik nog niet FC Vlaardingen: financiële rust noodzakelijk „Accommodatie is bar slecht'9 mêë SVV Pim Visser: Praten met Sparta erg zinvol99 Selectie van Jan van der Velden: „Regionale indeling eigenlijk te vroeg" DINSDAG 22 AUGUSTUS 1978 Slobodan Dutina: Theo Laseroms gokt op veertig punten vmmi Selectie FC Vlaardingen VD/SC/WW A Slobodan Dutina selectie bre der '/'S ~''.y-"i*** Vlaardiugen «Die regionale indeling vind ik een schitte rend idee". Het enthousiasme is afkomstig van Slobodan putina die zijn tweede jaar als C-trainer van FC Vlaardin gen ingaat „Voor ons is het gunstig omdat we nu uitkomen tegen de meest aantrekkelijke en goede clubs van Neder land. I>aar staat natuurlijk tegenover dat je zelf ook voor een goed elftal moet zorgen- Iedere week een nederlaag is voor de jongens natuurlijk ook niks. Vandaar dat ik ook blij ben dat we weer een aantal steke spelers erbij hebben gekregen. Zeven nieuwelingen zorgen er nu voor dat de concurrentie groter is dan vorig jaar. pus moeten ze er op rekenen dat er gepresteerd moet worden willen ze in de basis staan. Waar ik erg gelukkig mee ben is het feit dat ik tiu twee volwaardige keepers heb. Vorig jaar kon ik niet eens over een reserve-doelman beschikken- Moest eventueel een veldspeler onder de lat". Toch is de voorbereiding van de C-selectie van de FC verre van ideaal. De accommodatie is daar de oorzaak van. putina: (tHet trainingsveld is gewoon een zandvlakte. Als je schiet neem je een kilo zand mee. Daarom moeten we wel uitwijken naar het Beatnxpark. Maar vooral voor mij is dat een groot nadeel. Kijk, jongens als Zwamborm en Mitrovie hoef je niets meer te leren. Maar ik heb er knapen bij die je nog wat bij moet brengen. Dat kan niet op zo'n veld". Slobodan Dutina kan dit seizoen beschikken over de volgen de spelers: Hugo van Houten, «Jan Gommers, George Bos, Kees Domini, John Vilijn, Frans Fiers, Dick Oranje, Jan Gort, Roelof Centgers, Sj after Kwak, John Kónemann, Erik Versteeg, Rodolfo Gardesier en Gerard van Rossen. Vertrokken zijn: Martin Voorbadh (VFC), Fred de Bruin (VFC), Hans van der Wallc fRVC), Rob van Leeuwen (Excelsior M), Frank Vork (Excelsior M), Albert Stans (onbekend). Nieuw: Hugo van Houten (FC Den Haag), Jan Gommers (BSO, George Bos (Coal), pick Oranje (Fortuna), Roelof Centger^ (PV032), Sj after Kwak (Fortuna) en Erik Ver steeg <SW), Schiedam „Ik zou nooit afscheid willen nemen bij de wedstrijd tussen bijvoorbeeld SVV en Helmond Sport", Het zijn de woorden van tv-commen- tator Herman Kuiphof in een actuali teiten-programma waarin hij sprak over het afsluiten van zijn loopbaan voor het meest in het oog lopende medium. Dat hij de naam van SVV noemde was eigenlijk een willekeuri ge keuze. Toch typeert het wel de situatie van de Schiedamse betaalde voetbalclub. Een vereniging die in de tijd zoals deze, waarin schulden worden gekweekt alsof het niets is, in feite uniek genoemd mag worden. Een betaalde club die hoc dan ook een financieel beleid voert wat alleen maar is afgestemd op een schulden vrije balans. Ook dit jaar is het weer gelukt. Zonder steun van de gemeente, zonder hulp van geldschieters, met een beperkt aantal bezoekers maar ook zonder spelers die hun overdre ven hoge eisen op tafel hebben gelegd. In het midden van de2e struc tuur moet Pim Visser zich als trainer zien waar te maken. Vorig jaar al met een redelijk resultaat (het lang meedraaien in de derde periode en de posi tieve bekerwedstrijd tegen de latere landskampioen PSV). Een baan die in feite erg on dankbaar is. Want ook nu weer heeft SW zich op de transfer markt moeten beperken. Om dat het geld gewoon ontbrak- En toch, Pim Visser tekende vroeg bij en is bereid het aan zien van SW te verbeteren. „De middelen zijn nou eenmaal door Marlijn Venvaaijen beperkt, dat weet je. Daar maak ik me ook totaal niet druk om. Je moet roeien met de riemen die je hebt Als je getekend hebt moet je daar ruet meer over zeuren. We heb ben het voordeel dat er knapen in het C-elftal lopen die hoe dan ook door moeten stoten. Daar reken il. gewoon op. Dat -we al een aantal jaren In de onderste regionen spelen is iets waar je wel aan -went Het meest belangrijke is dat je met je kop laat hangen bij een te genslag. Natuurlijk is het vaak ondankbaar. Ook voor de spe lers. Maar nogmaals, het is de consequentie die je neemt". Toch moet ook SVV duidelijk merken dat het aantrekken van een amateur geen eenvou dige zaak meer is. Doordat het betalen in die sferen schering en inslag is, worden de eisen van de amateurs ook steeds hoger. Visser echter: „Dat zeg je nou maar er lopen nu toch ook weer een paar nieuwe spe lers In het C-elftal die heus niet veel krijgen. Ik vind het van die amateurs ook niet ver standig, Ze komen in het eer ste gesprek al met een aantal eisen waar je versteld van staat Eisen die, als ze die waar kunnen maken, beteke nen dat ze net zo goed in dc eredivisie kunnen gaan spelen. Ze vergeten alleen dat clubs als SVV een ideale mogelijk heid vormen om hogerop te komen. Komen ze bij ons goed uit de verf dan komt die top- club vanzelf. Dan kannen ze eventueel hun eisen stellen. Maar eerst moeten ze zich maar eens bewijzen". Feyenoord en Excelsior heb ben kortgeleden een overeen stemming bereikt wat betreft de samenwerking. Eerder de den FC Twente en Heracles dat al. Iets voor SW en het bij Pim Visser wel bekende Sparta? Visser: ,Jk ben inder daad van plan daar eens met het bestuur over te gaan pra ten, Het is uiteraard zinvol. Een knaap die bij Sparta nog niet rijp is voor het eerste maar in feite weer te goed voor Pim Visser houdt vertrouwen s^MSi3Sk!,jiiA het C-team zou bij ons kunnen wennen. Je ziet het aar» Sta- fleu. Die knaap heeft zich bij Excelsior geweldig ontwikkeld en daar profiteert Feyenoord nu van. Binnenkort zal ik er eens met het bestuur over gaan praten". Het komend seizoen belooft in teressant te worden. Vorig jaar waren PEC Zwolle en MW toch wel een klasse apart. Dit jaar echter heeft zich nog geen echte uitschieter aangediend. Wat zal de rol van SW zijn? Pim Visser: „Het blijft natuurlijk altijd een kwestie van gokken. Allemaal heb je goede hoop en voorne mens. En iedere trainer, met uitzondering van diegene die kampioen is geworden, hoopt op een beter resultaat dan vo rig jaar. Met de groep die ik nu heb zie ik het ook wel zitten. Als we maar een beetje meer mentaliteit krijgen. Het afgelopen seizoen hebben we nog te vaak het koppie laten hangen bij tegenslagen. Die moeten ze leren incasseren". „Het is echter een groeiproces. Zo'n knaap als Aad van der Vlist heeft het helemaal in rich om een grote te worden. Hij speelde echter vorig seizoen nog teveel onder druk. In de oefenwedstrijden heeft hij erg sterk gespeeld. Als hij zo door gaat dan rie ik het helemaal in hem ritten. In elk geval heeft hij door rijn karakter een vaste plaats in het elftal veroverd. Dat is positief. En zo rijn er nog meer punten die ik rie groeien. Daarom ook rie ik het hier helemaal ritten. Al zegt inderdaad iedere trainer dat aan het begin van het seizoen Schiedam Pim Visser kan dit seizoen over zeker zeventien spelers beschikken. Naast de gebruikelijke A-selectie hebben ook John de Munnik en Martin de Zwart een contract aangeboden gekregen. Zij trainen echter samen met doeiman John Marrevee mee met het C-elftal onder leiding van Jan van der Velden. De A-selectie van SW bestaat dit jaar uit: Bas van Noortwijk, Eddy van der Most, John Marrevee, John Corver, Rinus Steenbergen, Ruud van Dijk, Dick Hoofmoed, Jan den Tuinder, Aad van der Vlist, Wim de Haan, Wim Mulder, Bart Kreft, Jos Zoetmulder, Fred Meerhof, Cock de Zwart, Cor Peitsman en Cor Huigen. Vertrokken: Jan Merrelaar (Zwaluwen), Erik Versteeg (FC Vlaardingen). Nieuw: Cock de Zwart (Hermes DVS). Theo Laseroms en Bas Gouka aan het begin van het nieuwe seizoen VtaanüngeD Het streven van FC Vlaardingen Is dit seizoen gericht op het be halen van veertig punten. Trainer Theo Laseroms, die zijn verblijf bij de Vlaardingse eerste divisie club nog een jaar heeft ver lengd, is ervan overtuigd dat zijn team, dat twee sei zoenen geleden naar zeven endertig punten reikte, die prestatie kan verbeteren- „Maar", zegt hij, „ik ga niet roepen dat ik een periode pak. Al die andere trainers mogen dan wel beweren dat het hun team dit jaar gaat lukken, ik bekijk het wedstrijd voor wedstrijd. En dan zien we wel wat er uitkomt". De eerste twee competitiewed strijden zijn direct al van een, op papier, fors kaliber. Im mers. zowel Telstar (thuis) als FC Amsterdam (uit) degradeer den het vorige seizoen uit de e re-divisie. Theo Laser oms: „Ach, wat is moeilijk. In feite zxjn er geen gemakkelijke duels meer in de eerste divisie Trou wens, Vlaardingen heeft in het verleden bewezen tegen de be tere elftallen altijd goed uit de voeten te kunnen. In dat geval moet je zelfs büj rijn met zo'n door Entile Schelvis competitiestart. Overigens rijn we wel tevreden dat we dit keer de woensdagavond-wed strijden in eigen huis hebben. Denk maar eens aan de ellende van vorig jaar toen we onder andere naar Veendam moes- ten". nmi|||l!llllllllll!||||||llllllllllllllllllll!lllllllnilll!llllllllllll||||lllllli:illlll!lllllllllllllli|||IIIIIIIIIIIU!IUIIIIIIIIIII!lll|]|lillll!lll!llllll!linillllllllll|ll|[|IIUIIIIIllill!lll!l!inilllllllllllllllll!lll!lllll!IIIIIIIIIIUIIIIIIIII!llllllllllll!llllllll!lllllllllllllllllllllll!llllll! Schiedam pc regionale in deling voor de betaalde jeug- delftaiien U oei gemengde ge- voeJeos ontvangen. Vooral de lagvce clubs xijn niet zo hap pig 0p een confrontatie met de reserves va®. aZ'67» Feyenoord en Aja* <*o maar een paar te noemco- SW-tralner Jan van der Velden erover: JQt kan me voorstellen dat de spelers er best tevreden mee rijn. Ikzelf had liever gesteu dat het wat later gerealiseerd zou worden. Op dit momeot p**t bet niet helemaal in mijn opbouw. Het ii In eerste instantie mijn taak' een eenheid te mzken van deze groep. Omdat er nogal wat nieuwe knapen bij zitten had Ik derhalve liever nog even jgeaden dat we in de oude inde ling zaten. Sportief gezien is het uiteraard wel aantrekken lijk. Voor die knapen ook- Die hebben nu de kans in de Kuip te spelen of in de Meer. En ze spelen tegen toch wel grote jongens. De verhouding ligt natuurlijk we! een beetje scheef. Als bij Feyenoord een Peter Houtman to een vorm crisis nt speelt hij wel opeens tegen bet C-team van SVV. Of neem nou Koud KroL De kans bestaat dat hij door rijn bles sore eerst een paar wedstrijd jes in het C-team meespeelt Ik denk dat de jongens van ons dan toch wat voorzichtiger rijn. Dat moet ik toch riem te voorkomen. Anders staan ze ban eigen ontwikkeling to de weg. Tot nu toe ben ik erg tevreden over de groep. Door de verschillende aankopen la De jeugdselectie van SW. Staand links trainer Jan van der Velden. de selectie veel breder en de concurrentie dos groter". De jeugdselectie van SW be staat uit: Marrevee, Van der Weide, Sigmond, De Munnik, Kjebert, De Ridder, Van Buu- ren, Liefhebber. Visser, Al- laard, Salari, Klingen, Polder man. Kapel, Van Wijk, De Gids en Martin de Zwart Vertrokken zijn Smolders (Hermes DVS), Slavenburg (Martinit), Bonte (Martinit). Nieuw zijn Kiebert (VDL), De Ridder (HÖV)r Polderman (DHZ), Martin de Zwart (Her mes DVS), Kapel en Van Buu- ren (eigen kweek). De resultaten in de oefenwed strijden waren niet bepaald im ponerend. Tegen de amateur- verenigingen, die toch het over grote deel van de oefencam pagne vormden, werd zelden een grote uitslag neergezet. De VJaardïngers moesten zelfs een 41 nederlaag tegen Oud-Beij- erland incasseren. Theo Lase roms: „Laat ik eerst zeggen dat uitslagen in oefenpartijen me niet interesseren. Kijk, een club als FC Dordrecht zet te gen de amateurs allemaal grote uitslagen neer. Dat wekt uite raard bepaalde verwachtingen en die moet je natuurlijk nog wel waarmaken. Maar ik moet wel eerlijk toegeven dat we liever toch ook één of twee gerenommeerde tegenstanders voor de competitiestart hadden willen treffen. Alleen de Finan ciën lieten dat niet toe". Vertrek Ondanks het vertrek van ge routineerde spelers als Dick Beek (naar Haarlem) en Cees Bouman (naar de zaterdagver eniging Vlaardingen) gelooft Laseroms toch dat zijn selectie in de breedte gegroeid is. Hij legt uit: „Ik heb er aanlig wat jonge jongens bij gekregen. Vooral de ontwikkeling van Ronnie Schrier, Patrick Jansen (die op het ogenblik een beetje met rijn enkel tobt) en Willem Koevermans gaat erg goed. Verder heb ik, wat nieuwe spelers betreft, nog de beschik king over Ronnie Vos van Steenwijk, René Dayster, die wel heeft laten blijken over kwaliteiten te beschikken maar dat er nog niet helemaal uit laat komen, en Joop Molen dijk. Op Joop, die na auto-on geluk, keihard aan zijn rentreé werkt, reken ik pas over een weekof drie. Overigens is Theo Laseroms van bestuurlijk niveau toege zegd, dat de zaken rond de salarissen (de problemen van het vorig seizoen liggen nog vers in het geheugen) dit jaar beter geregeld zullen worden. Laseroms: „Ik heb alleen van het bestuur vernomen dat de betalingen op tijd worden ge daan, verder bemoei ik me er dan ook niet mee". Directeur van de stichting FC Vlaardin gen, B« Gouka, hierover: „De rituatie van het vorig jaar kan- V 'i'fsA «en we allemaal. Doordat de lotto en toto-opbrengsten niet op tijd binnen waren, moesten de spelers lang op hun geld wachten. Voor dit seizoen is in ieder geval afgesproken dat de spelers-salarissen op de finan ciële voorgrond staan". Nieuw bij FC Vlaardingen is het verschijnen van een budget voor het scoutingwerk. Het be schikbare geld wordt besteed aan de reis- en onkosten van de betreffende scouts. Bas Gouka: „Inderdaad, zo gaan bijvoorbeeld onze mensen in Brabant volgens deze regeling betaald worden. Overigens moet je je niet op het bedrag verkijken, het is eigenlijk nau welijks de moeite waard. En Laseroms verder: „Uiteraard blijven Dutina, merendeels voor het C-team, en ikzelf na tuurlijk ook speuren". Voor FC Vlaardingen breekt een nieuw seizoen aan. Het zal er ongetwijfeld weer een zijn, waarin getracht wordt om rich nu eindelijk eens boven de grauwe middelmaat, waar de Vlaardingers eigenlijk al jaren verkeren, uit te spelen. Theo Laseroms, die trouwens voor de meeste van zijn trainingen naar het nabijgelegen Beatrix- park moest uitwijken, riet de toeschouwers dan wel komen. Tenminste als ze rich puur tot het voetbalspel bepalen en de accommodatie even buiten be schouwing willen laten. Vlaardingen De selectie van FC Vlaardingen, riet er als volgt uit: Toon Eg- gers, Peter Eikelenboom, Cees Zwam bom, Krsto Mi trovie, Bep de Ruiter, Johnnie Jansen, Frans Stans, René Duyster, Ted Hessltog, Jan Lehman, Joop Molendijk, Wim Tijl, Ronnie Schrier, Danny Molendijk, Joop van Dop, Ronnie Vos van Steen- wijk, Wim Koevermans en als laatste Patrick Jansen. Nieuw in de selectie rijm Ronnie Schrier (Krabben- dijke), Patrick Jansen (Groote Lindt), Ronnie Vos van Steenwijk (uit het C-team), René Duyster (Excelsior-C), Wim Koe vermans (eigen kweek) en Joop Molendijk (Veen- dam). Vertrokken rijn: Cees Bou man (W Vlaardingen), Dick Beek (Haarlem), Joop QuelLhorst (VüC) en Fe- drag Drapic (Linz).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4