SCHIEDAMSCHE COURANT Gezam enlij ke actie tegen Bestek '81 „De culturele situatie wordt steeds «iP Commissie voor de 'kneusjes' verdwijnt Halsema haalt Groet on erbij wc Ton Kloots bij opening artotheek: Verdeling woonruimte naar sociale zaken Koopster meldt zich Aanrijding onder invloed van alcohol U Arie Lems H schiet H clubgebouw g open ét Joy-rider tegen verkeers- zuilen ra Inbraak in plantenzaak „Ga maar lopen" Y/estwijk zit niet stil Opvolger voor Jones bij raad bejaardenwerk Maandag 4- september 1978_ ONAFHANKELIJK DAGBLAD _103de jaargang no. 26165- Broersvest 3 - telefoon administratie 265091 redactie 262566 - ktachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen „Ik ben blij dat het gereedko men van de artotheek nog op een tijdstip is gevallen binnen mijn ambtsperiode- De cultu rele situatie in Vlaardingen wordt steeds beter. Ik noem slechts de vernieuwing van de Stadsgehoorzaal, de plannen tot een regio nale muziekschool en het tot nihil terugbren gen \ran de uitleentarieven van de biblio theek. Ik hoop dat deze artotheek in Vlaar dingen een goede voedingsbodem zal vinden". Met deze woorden opende wethouder Ton Kloots vrijdagavond de Vlaardingse depen dance van de Stichting TJitleendienst Beelden de Kunst Rijnmond; zijn laatste officiële op treden als wethouder. De artotheek is gevestigd in een oud, aanvan kelijk voor de sloop bestemd pand aan de Oosthavenkade 8, Het gebouw stamt uit het midden van de vorige eeuw en is naar alle waarschijnlijkheid een rederijkantoor ge weest. De gemeente kocht het destijds aan om het te kunnen slopen. Gelukkig voor kunstlie vend Vlaardingen verdwenen de sloopplannen in de prullenbak en werd het pandje omge bouwd tot een fraai artotheekje, tevens expo sitieruimte. De eerste kunstenaars die hier hun werk ophangen zijn de Zweden Lil an Kulgren en Richard Brixel. De Zweedse consul S. O. Engvall leidde vrijdagavond hun werk in met de mededeling dat dat in Zweden nogal wat weerstand ondervindt bij „de burgers en wat zich noemt: de gefrustreerde belastingbeta lers". In feite een aanbeveling dus, vond de consul. Schiedam De havendienst, de gemeentereimging en al wat daarbij hoort zijn te onbelang rijk om speciaal daarvoor een aparte commissie te handha ven. Do nieuwe politieke part ners, PvdA en CDA, hebben daarom besloten deze raads commissie af te schaffen. Wel komen er nieuwe commis sies voor de gemeenteraad bij, eentje voor personeelszaken (Riet Taverne) en een voor volksgezondheid (burgemeester Arte Lems). Meer aandacht wordt geschon ken aan huisvesting De be-. Dodelijke concentratie van waterstof - peroxyde Vlaardingen Dankzij de me dewerking van het NOS-jour- naal zijn de flesjes vvaterstof- peroxyde met een dodelijke concentratie terecht. De flessen werden vrijdag door een jonge vrouw bij Vroom en Dreesmann in Vlaardingen ge kocht De directie van Ven D deelde later aan de politie mee, dal de concentratie waterstof- peroxyde in de verkochte fles sen bij vergissing geen drie maar dertig procent was, het geen bij inwendig gebruik do delijk kan zijn. De koopster van de fl0,,<scn werd hiervan door het NOS- joumaal op de hoogte 'ebrecht en meldde zich bij de politie. Van de inhoud van de flessen was nog geen gebruik gemaakt Schiedam De Schiedamse politie heeft een 29-jarige lood gieter uit Schiedam naar het bureau overgebracht. De man was op de Eduard van Beinum- laan met zijn bestelauto tegen twee geparkeerde personenau to's opgereden. De politie liet de automobilist in het bekende pijpje blazen, dal aantoonde dat de man alco holische drank had genuttigd. Op het bureau van politie on derging de man de bloedproef. Met een rijverbod werd hij naar huis gezonden. Dit nieuwsblad, waarin u al bei meuws uit eigen om geving kunl vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd m combinatie met het Rotierdamsch Nieuwsblad. Stuur mij dil nieuwsblad 14 dagon gratis op proef loe combinatie met; Rorterdamsch Nieuwsblad Deze Don in open envelop zonder Postzegel sturen naar Antwoordnummer 634, Rotterdam De beide voorzit ters, Ruud Kooymans van WK (r) en Hennie van der Reyken (WF), begroeten burgemees ter Arie Lems. Na de strafschop pen de ballons de lucht in. Vlaardingen de PSP heeft allerlei groeperingen in Vlaardingen uitgenodigd voor de oprichtingsver gadering van een comité, dat iets moet gaan onder nemen tegen de bezuinigingsplannen van de rege ring Van Agt. De bedoeling van dit Anti Bezuini- gings Comité (ABC) is, het ongenoegen, dat bij allerlei groeperingen heerst, naar buiten te dragen en aan de bevolking bekend te maken, waar het in Bestek '81 precies om draait. mmr. Vlaardingen Dankzij een oplettende burger kon de poli tie vrijdagnacht een 20-jarlge Rotterdammer zonder beroep aanhouden wegens joy-riding. Een bewoner van de Dr. Wiardi Beckmansingel zag laat in de avond de bestelauto van een groentehandelaar op een onge bruikelijke manier wegrijden. Op het moment dat hij de poli tie belde hoorde hij een forse klap. Het bleek, dat de joy-ri- der twee verkeerszuüen iets verderop in de straat omver reed. Bij de Ary Koplaan kon de pohtie de automobilist aan houden. Hem wordt joy-riding, doorrij den na een aanrijding, het ne geren van een stopteken en het rijden zonder rijbewijs ten las te gelegd. Schiedam De opening van de clubaccommodatie van WK/WF was §s -uniek, omdat burgemeester Arie H! Lems zich eerst met een helicopter liet brengen om daarna via strafschoppen honderden ballons de lucht in te laten vliegen. Verder was het een unieke zaak, dat beide clubs ss erin waren geslaagd om in 25 weken tijd een geweldig clubhuis met acht s kleedkamers in Bijdorp uit de grond te stampen. Na de opening was er een sportdag met veel attracties. ss O w. V-.: De „zachte" landing op het sportcomplex Bijdorp. Jos Noordhuizen, voorzitter van de Vlaardingse PSP-afde- iing: „Het is de afgelopen da gen duidelijk genoeg naar vo ren gekomen: allerlei instellin gen en groeperingen hebben ernstige bezwaren tegen de be zuinigingsplannen van Bestek *81. Veel van die bezwaren ko men op hetzelfde neer, hoewel ieder het vanuit zijn eigen ge zichtshoek benadert Het is echter erg nuttig, om gezamen lijk naar buiten te treden. We moeten ons in dit verband niet sectansch opstellen, vinden wij". Het toekomstig ABC zal met alleen een protest laten klinken over de plannen van de rege ring; het zou ook tot haar ta ken kunnen horen om de be volking, en dan met name de groepen die door de bezuini gingsmaatregelen getroffen zouden kunnen worden, te in formeren over de inhoud van Bestek '81. „We zouden bijvoor beeld kunnen denken aan sa menstellen van wat folders en dergelijke", aldus Noordhui zen. De Vlaardingse PSP verwacht wel, dat er mogelijkheden zijn om ook in landelijk verband iets dergelijks te ondernemen. ..Maar dat moet dan wel snel gebeuren, want anders is de huidige opwinding al omgesla gen in verslagenheid." Voor de oprichting van het co mité, die zal plaatsvinden op woensdag 13 september om 20 uur in het Volksgebouw aan de Schiedamse weg 31, zijn de par tijen PPR, D'66, PvdA en SP uitgenodigd, de vakbonden NW, NKV en CNV en instel lingen als JAC, OJC, Werk groep Gezondheidszorg, WAO- projekt en De Kabel. Iedereen die belangstelling heeft is op de vergadering welkom. staande kleine commissie voor huisvestingszaken wordt uitge breid met een paar raadslie den, terwijl deze meteen als bezwaarschriftencommissie voor huisvestingszaken ga3t fungeren. Waar het gaat om verdeling van woonruimte, la ten burgemeester en wethou ders zich echter niet door deze commissie adviseren, maar door de raadscommissie voor sociale zaken (Taverne). Het verdwijnen van de Vrom- commissie (vervoer, reiniging, ontsmetting en markt), waarbij ook de havendienst werd ge schoven, is niet opzienbarend. Bij de reorganisatie van enkele jaren geleden vond de gemeen teraad het nog wel de moeite waard om er een aparte com missie voor in te stellen - Eef Collé was voorzitter - maar in de praktijk kwam er weinig uit de bus. In politieke kringen liet men zich niet graag spottend uit over deze commissie om partijgenoten niet voor het hoofd te stoten, maar opval lend was wel dat „de mindere goden" in de raad voor deze commissie werden aangewe zen. Typerend voor de Vrom-eom- missie waren wel opmerkingen zoals, tijdens een rondvraag eens geplaatst: „Ik. liep zonda gochtend met mijn vrouw over de Havendijk te wandelen en toen zag ik rommel naast een container liggen in plaats van «erin. Kan daar nou niet eens iets aan gedaan worden?" Schiedam Bij een inbraak in een grammof oonplatenzaak aan de Hoogstraat in Schie dam is in het weekeinde voor een onbekend bedrag aan goe deren ontvreemd. De politie is onmiddellijk na de melding zondagmiddag met een onderzoek gestart. Verdere gegevens konden zondag nog niet worden verstrekt I VIaardlagen De Vlaar dingse politie trof zater dagnacht om half drie een jongeman aan, die op rijksweg 20 wandelde, flet bleek een 18-jarige sch olier uit Den Haag te zijn die na een ruzie met zijn moeder uit de auto was gezet met de mededeling: „Ca maar lopen". Op verzoek van de politie haalde zijn moeder hem later in de nacht toch maar met de auto op. _L Vlaardingen Begon het nieuwe seizoen vrijdagavond in het Ontmoetingscentrum West wijk in Vlaardingen met een optreden van Bots, zaterdagochtend waren de kleintjes aan de beurt. Daarvoor kwam Jozef van de Berg met zijn poppentheater. De Westwijkbewoner hoeft niet stil te zitten de komende maanden. Er is genoeg te doen in het Ontmoetingscentrum: Van KI a ver ja s- avonden, vrouwenpraatgroepen, bloemschikken tot gespicks- en vergadertechnieken en naaicursus. Schiedam Zover heeft Groe- ton het kennelijk al geschopt, dat Frans Halsema de Schue- damse toneelgroep speciaal noemt in z:jn programma ook al had hij het vrijdag cn zaterdag over Cluton. Met tweemaal een volle bak begon zo het nieuwe seizoen van het Zoldcrtheater m de Teorstoof. Na conflicten: Schiedam Sinds vrijdag heb ben de raad voor het bejaar denwerk en de omstreden pro jectleider Martin Jones niets meer met elkaar te maken. Na alle moeite die gedaan was om de andersdenkende projectlei der/directeur weg te krijgen, na de „gouden handdruk" die Joncs uiteindelijk kreeg, heeft de stichting Paul van Mansum als opvolger aangewezen. Van Mansum, die per 1 septem ber in dienst is genomen maar al eerder de functie van Joncs waarnam, was voorheen leider van dienstencentrum 4 Molens aan de Nieuwe Damlaan, hoek Burgemeester Honnerlage Gre- telaan. Daar volgt mevrouw B. A- C. C. Kohier hem op. Gérard Smits, directeur van de gemeentelijke sociale dienst en tevens secretaris van de stich ting raad voor het bejaarden- werk, deelt verder mee dat me vrouw C. M. den Harder als leidster van dienstencentrum De Woudhoek op het Herman Heijermansplein gaat optreden. "Het zat stam-voj", had HaJse- ma in een van zijn vertellinkjes kunnen opmerken. Met piano muziek van stamgast Ruut Welshman. Halsema deed 't best doorge winterd gezellig, maar hele maal een onc-man-show is "Ik, tk en nog er 's ik" met. Gerard Cox kwam in do Teerstoof ook nog even om de hoek ijken, zij het op de video, pratend over de samenwerking die lang be staan heeft tussen Cox en Hal sema. Beeldspraak tussen een artiest op de planken een een tje in een kastje. Maar toen Halsema even het podium ver liet en op de buis verscheen, bleek zijn talent om snel te handelen. Een nieuw pak, spe ciaal gekocht voor het Zolder theater, was op de buis al uit gedaan, in koud twee secon den. Dat de halleluja-zang tijdens een Alfredo-imitatie en het banjo-spel op de piano ook op rolletjes verliepen, kwam mis schien vooral omdat Teerstoof- medewerker Gijs Komngs vrij dagmiddag speciaal naar Rot terdam moest om wieltjes te" kopen voor onder de stoel van Frans Halsema.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 1