i IP0R7 YS Vlaardingen: uithuilen en opnieuw beginnen DWS, Hollandiaan en WIK blijven ongeslagen STIJGENDE LIJN ITJ HARGA GOED WERK VAN VFC Excelsior '20: weer raak Bob Soudijn terug Cas de Roo scoort veertien maal Ton Benningshof: „Mijn instructies niet opgevolgd" Handbal HÉ liiiiiTiTiiiiiriri parwMir 1 1 Bob Krabben: beslissend schot Handbal DINSDAG 19 SEPTEMBER 1978 VD/SC/WW 4 Delft jn de laatste en beslis sende wedstrijd tegen Hoofd dorp op het terrein van Blue Birds, is bet doek over VS/- Vlaardingen-Holy gevallen en degradatie een feit geworden na de 9__3 nederlaag in een slechte wedstri jd, d ie opgesierd werd met de nodige incidenten- „Jammer", gaf een verslagen coach Ton Benningshof te ken nen. ..maar niet te voorkomen als er slecht honkbal gespeeld wordt on spelers eigenzinnig beslissingen nemen en niet mijn instructies volgen". Piet van de Mark typeerde het kort en krachtig; „Uithuilen en op nieuw beginnen". Al direkt in de eerste inning? werd Vlaardingen-Holy op ach terstand gezet Catcher Jan Pee lers. de beste man van het veld, hornerde de bal de bomen in en bet 20 het eerste punt note ren. Ook Henk Bodeman kw am nog thuis op een tweehonksdag van Henk Poot en scoorde 2—0 De voorsprong werd vergioot tot 3—0 m de dér de innmgs. toen wederom Henk Bodeman voor Hoofddoi p een punt maakte, nu op een honkslag van Rob Stege man Eerst in dewerde innings wisten de Vlaardingeis iets te rug tc doen. al was da at wel de hulp van fouten in het Hoofd dorp veld voor nodig om Ab Bruinekool te doen scotch. De Hoofddorpers pakten dit punt direkt weer terug in de golnk- makende slagbeurt zij het mc-t de hulp van veldscheidsi echter Donker, die aK éénling vond dat Piet van de Jlaik een bai uit zijn handschoen li et vallen, in- plaats van uit zijn hand toen hij na het vangen de bal terug wilde gooien Prolesten van Vlaaidingse zijde hielpen met en in de \Tjfde innings kregen zij het weer aan de stok met deze scheidsrechter. /11 het dat nu de scheidsrechter in zijn recht stond Geprikkeld door in hun ogen ongedaan onrecht deden de Vlaardingers wat terug Wim Pijpers kwam met wijd op de kussens en werd thuis gebracht door klappen van Emilc Demuynck en Ab Bruinekool Ook Emile Demuynck kon nog scoren, maar verzuimde dit door zich onnodig op de thuis plaat te laten uittikken door pitcher Rob Stegeman omdat hij vergat een sliding te maken, en het daardoor nog aan de stok kreeg met de licht ontvlambare Stegeman. Dat echter onmid dellijk door hoofdscheidsrech- ter Aad Mooldijk de kop werd ingedrukt. Hoofddorp kwam ook in de zesde innings tot scoren door een mislukte aan gooi naar het tweede honk van catcher Wilfried Salomons en de stand was 5—2 geworden. In de zevende innings kregen de Vlaardingers de laatste mo gelijkheid om hier wat aan te doen, maar verder dan een punt van Wilfried Salomons kwamen zij niet, mede door slecht hon kloper. Ab Brumekooï kwam op de heuvel Jan Bonis aflossen en werd in de beslissende acht- ste innings onthaald op een regen van honkslagen. veld fou ten etc. en hij kreeg alle negen spelers van Hoofddorp tegen over zich m het slagperk. Toen de kruitdampen waren opgetrokken, was Vlaardingen- Holy op een beslissende 9—3 achterstand gezet, wat ook de eindstand werd, want de Vlaar dingers waren niet bij machte nog terug te vechten. De degra datie was een feit en na een éénjarig verblijf in de eerste klasse moest weer afgedaald worden naar de tweede klasse. Voor Hoofddorp kwam winnen de werper Rob Stegeman tot 3x3 slag. 2x4 wijd, hij kreeg 5 honkslagen tegen en zijn veld liet vier steken vallen. Jan Bonts en Ab Brumekooï kwamen sa men tot de weinig florissante cijfers van 2x3 slag, 2x4 wijd Zij kregen 11 honkslagen tegen en hun veld het hen zesmaal m de steek. Vlaardingen Ton Bennings hof, trainer/coach van het in tussen gedegradeerde VS VJaard/ngen, stapt op. A/s voornaamste reden geeft hij op, dat hij volledig afgeknapt is op de (wan! toestanden bij de Vlaardingse honkbalclub, die keer op keer bestuursmutaties kent. Intussen hebben de spelers zich ook met onbetuigd gelaten hun gal tc spuwen op Benningshof Een opmerking in de pers vlak voor het belangrijke degradatie duel tegen Hoofddorp werd hem niet in dank afgenomen. Verschillende spelers gaven hem zelfs openlijk de schuld van de afdeling naar de tweede klasse. Niettemin werd besloten Ben ningshof de degradatiewedstrij den te handhaven in het belang van het behoud van het eerste- k/asser5chap. Dat heeft met mo gen baten. Be atmosfeer, waar in de Vlaarmgers hun beslissen de wedstrijden hebben moeten spelen, was verre van ideaal Voor de Vlaardingers breekt thans een nieuw tijdperk aan met Bob Soudijn. die na een jaar afwezigheid (Olga/ADO) de draad bij VS Vlaardingen weer BobSoudijn .opnieuw beginnen.. opneemt. Met ziet er echter wel naar uit. dat hij, die VS Vlaar dingen in de eerste klasse bracht, puin zal moeten ruimen Belangrijk voor Bob Soudijn is of hij werper Ab Bruinekoof. die al eens deeJ uit maakte van Jong Oranje, zal kunnen behou den. Vlak vödr het sluiten van de overschrüvingsterm j.jn (1 no vember) zal de Vlaardmger zelf opening van zaken geven AT - ■MMT «Hif i U i 11 1 li 1 de Schiedammers werd afgekeurd, omdat de actie bi WWW«KJ; V*. uIRVN nnen de lijnen tot stand kwam 2 Deze goal voor 1. DWS dankzi| v'A'Z-/..U betere konditie met te houden Vlaardingen/Schiedam— Het herenteam van de Vlaardingse handbalvereniging WIK is on geslagen gebleven. Tegen SCO uit Spijkenisse behaalde het een 17-9 overwinning. De groot ste kwelgeest voor de doelman van SCO was ongetwijfeld Cas de Roo, want hij scoorde maar liefst veertien maal. In bet begin kon de ploeg van de overkant het nog wel bijbe nen. want nadat Cas de Roo voor 4-1 had gezorgd, kon liet terugkomen tot 4-3. Ook na de thee ging De Roo door tot stand halverwege de tweede helft van 14-7 Toen kwamen Ron Rijkui- Vlaardingen/Schiedam —Zowel Vlaardin gen als Harga, hebben hun stijgende lijn kunnen voortzetten, omdat beide tot winst kwamen- Spirit moest het eerste verlies van dit seizoen incasseren, terwijl Maas sluis weer een overwinning kon boeken. Spint kwam zelfs tweemaal in aktie. name lijk tegen de Kapellen en tegen Weidevogels Tegen De Kapellen pakte Spint goed uit Met gevarieerd aanvalspel zette het De Kapellen onder druk. Dit moest doelpunten opleveren. Connie Vermaat zorgde na de vroege achterstand voor de gelijkmaker, waarna Spirit, middels Lia van Leeuwen, Jacqueline Oppe en Frans van der Krans, naar 1-4 uitliep. Maar in de resterende tijd voor rust zakte Spirit weg en De Kapellen vocht zich naast Spint- 4-4. Na rust vjet de duisternis m en de korf was moeilijk te onderscheiden, toch nam Spirit na een kwartier via Aad Hoogerwerf een 4-5 voor sprong, maar zag deze kort voor üjd op nieuw teniet gedaan door De Kapellen Zaterdag stond Spirit weer tn het veld en wei tegenover Weidevogels. Ondanks een licht veldoverwicht en een afgekeurde tref fer keek Spirit na twintig minuten tegen een 0-2 stand aan. Leo Vermey maakte er 1-2 van, maar Weidevogels had heel wat minder kansen nodig dan de Vlaardtnger en liep derhalve uit ïn de rust vertelde Ton Sahbi wat hij van Spint in de tweede helft verwachtte Maar zijn team kon zich maar moeilijk losmaken van Weidevogels, vooral omdat zij iets meet fysieke kracht gebruikten Man van der Krans maakte er na een half uur 2-4 van, maa' snel daaiop werd het 2-5 In de slotfase probeerde Spint van alles en via Jan de Visser en Jacqueline Oppe kwam de Vlaardingse ploeg tot 4-3 terug Maassluis zag in Middelburg geen kans om Swift te verslaan en moest ook m het tweede competitieduel een nederlaag incasseren. Harga zag daarentegen het trainen ztjn vruchten afwerpen Van de eerste tot de laatste minuut had Harga een veldover wicht Arie Jansen opende de score 1-0. Fiks sputterde tegen (1-!), maar Anja Pran ger en Ah van Duyl maakten er 3-1 van Fiks kwam nog wel iets terug, maar kon met verhinderen, dat Bert Karstel. Arie Jansen en Karei van der Linden een rust stand van 6-3 op het bord brachten. In de tweede helft bleef Harga duidelijk overheersen en de voorsprong kwam niet meer m gevaar. Ab van Duyl maakte er 7-3 van, waarna Fiks iets terug kwam: 7-5. Maar daarna ging Harga door- Via Mia Karstel (8-5), Ron van Nieuwen (9-5) en Bert en Evelien Karstel werd het tenslotte 11-6. Slrrkrr Ook Vlaardingen zette de stijgende lijn voort. Bijzonder was dat in de basisopstel ling ook Frans Vermeulen, de trainer-coach van Vlaardingen stond. In de eerste helft was Vlaardingen duidelijk de betere ploeg, maar Olympiaan de gelukkigste. Voor Vlaardingen scoorden Marijke Heinsius en Rien Roosendaal, terwijl Olympia daar vier treffers voor de rust tegenover stelde, ln de tweede helft hielden de teams elkaar, qua veldspel, goed in evenwicht, maar nu had Vlaardingen juist dat geluk wat er in de eerste helft aaan ontbrak. Marieke Bos huizen verkleinde de achterstand tot 3-4, maar toch liep Olympiaan weg naar 3-6. Velen dachten reeds aan een nederlaag, maar het Vlaardingse team gaf het niet op en via Rien Rozendaai en Dick van Ekelen- burg kwam er 5-6 op het scorebord. Daarna het was Frans Vermeulen zelf die zijn ploeg op 6-6 bracht. Jan van Heteren maakte er uit een strafschop 7-6 van, maar Olympiaan vocht terug: 7-7. Vier minuten voortijd loste Rob Krabben het beslissende schot, waar door Vlaardingen met 8-7 toch nog aan het langste einde trok. ter en Ronald Snuverink tot scoren. WIK kon het 2ich op dit punt van de wedstrijd zelfs ver oorloven om vele vrije kansen te missen. Desondanks viel de overwin ning erg ruim uit (17-9), waar door WIK zich stevig aan de kop genesteld heeft De dames van WIK hebben opnieuw vei lort n en het lijkt ei een beetje op dat zij nu al afgehaakt zijn m de race om het kampioenschap Deze keei was het Rotteidamse Atormum te sterk De Rotterdamse dames legden meteen in de eet ste aan val al een ingestudeerde spel- truc op de mat en de WlK-verde- digmg had daar geen antwoord op. WIK moest toen terugvech ten, maar de schoten hadden te weinig kracht om doel te kun nen scoren Toch konden Anjo van Rooyen en Elly Post zorgen voor een Vlaardingse voor sprong bij rust Winst Vrij snel na rust was het al 2-2, maar Lidwien Kalis en Barbara van Oosterhout kon den WIK nog aan de positieve kant van de score houden. Toen echter was Atomium niet meer te houden en onder andere via twee strafworpen, toegekend door de goed leidende scheids rechter Marcel de Kort, wisten zij een 6-1 zege te behalen. Het damesteam van HVK heb ben de stijgende lijn voort kun nen zetten. Tegen ADO kon het via een 1-2 ruststand een 2-4 zege behalen. De slotfase was erg spannend, want ADO kwam terug tot 2-3, maar met een enorme inzet werden toch de punten weer meegenomen Op regionaal niveau waren de dames van Hollandiaan niet m staat om Verburch te verslaan. Een groot struikelblok voor de Vlaardingse aanval was de Poeldijkse keepster en daar door konden de Vlaardingse dames niet verder komen dan een 6-6 gelijkspel. Achteraf be keken had deze wedstrijd zeker een overwinning moeten zijn. In Maasluis hebben de dames van Umtas in een spannende wed strijd de punten in huis gehou den tegen DWS 2. Tot ver na rust. die ingmg met 8-6, bleef het gelijk opgaan tot 10-10, waarna Unitas uitliep tot een 15-11 zege Heren Het Vlaardingse herenhandbal draait erg goed want ook de Hollandiaan bleef ongeslagen. Dit gebeurde tegen de Vires, waar de verdiende overwin ning op het laatst nog in gevaar kwam, toen de Goudse ploeg nog sterk kwam opzetten. De vooi^prong van de Vlaardin gers, die bij de rust 6-8 bedroeg, was echter ruim genoeg en zo doende is de Hollandiaan de enige ploeg in de afdeling eer ste klasse die nog zonder pun tenverlies is. Een andere ploeg, die ook geen punten heeft moeten inleveren, is het damesteam van DWS. Toch bad het weinig gescheeld of het had één of meer punten geweest tegen Oliveo uit Pijnac- ker. Deze ploeg, die vorig jaar nog werd getraind door de hui dige DWS-trainster Loes Schaap, startte overdonderend, want binnen tien minuten stond DWS met 0-3 achter. Het keer punt ten goede voor DWS was, toen Yvonne Marlijn een straf- worp benutte. DWS ging toen verder en bij rust had men een 5-4 voorsprong. Na rust liepen de Schiedamse dames uit naar 7-4, waarna Oli veo weer een oplevering kreeg en zag kans de achterstand weg te werken. Door een betere kon ditie kon DWS toch nog de beide punten in huis houden met een krappe 9-8 overwinning. Loosduinen VDC heeft op Postduiven een verdiende, maar zwaar bevochten overwinning (1-0) kunnen boeken. Niet in het minst door het goede werk van Schuiten en Kuiper bleek reeds in de eerste helft dat VFC duidelijk de betere pïoeg was. Nadat eerst een té zachte inzet van Peter Jeup net voor de lijn gestopt kon worden, was het toch ïn de 20e prijs. Van der Wulp omspeelde slim de buitenspelval. Hij tikte de bal langs de uiteenlopende doelman naar Schuiten, die niet kon missen: 1-0. Was in de eerste helft het spel van Postduiven vriendelijk, na de rust was het bar en boos. Van der Berg moest geblesseerd het veld verlaten en werd vervangen door Paul de Jong, hetgeen een omzetting in het elftal tot gevolg had. De verdediging werd wat onzeker en Postduiven rook de kans. Fel speelde het op de aanval, maar moest in de verdediging toch attent blijven bij de counters van VFC Ei* kwamen enkele namen in het notitieboek van de scheids rechter, maar doelpunten bleven verder uit. Schiedam Een goed spe lend Excelsior '20, zonder de geschorste Tieman en de ge blesseerde Van der Hoeven, heeft de derde overwinning kunnen boeken. EDS moest in Schiedam met een neder laag van 1-0 het hoofd bui gen. Met goed aanvallend spel, meestal over de vleu gels, werd de verdediging van EDS onder druk gezet- Vanaf de vleugels kwamen keer op keer de voorzetten die alle aandacht vroegen van de Rotterdamse verdedi gers. Vijf minuten voor tijd was het dan toch raak. Klop pers omspeelde zijn tegen stander. Er volgde een voor zet en daaruit kopte Fred Olarijs het leer schitterend in: 1-0. Na de thee werd bij EDS Ties van Duppen inge zet en dat ifras wel merkbaar. Het werd veel sterker maar maakte de fout te veel in de breedte te spelen. Veelal kwamen de ballen hoog voor het doel, en daar stond dan altijd de lange doelman Van Veen, die moei teloos het leer uit de lucht kon plukken- De uitvallen yan Excelsior bleven gevaar- lijk en met wat meer geluk hadden Schouwburg en Kloppen de overwinning dui delijker kunnen uitdrukken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4