Vrachtauto's moeten parkeren in Kethel 11111 Warme kip is lekkerder dan koude atie Geen infor van infor team atie Jongerencentrum kan bij Bijdorp m lp? 1 AUTO TEGEN ZUILTJES wsmmm: Bloemen voor automobilist Orph I Actie voor chauffeurs in Noord: eus naar i Mellrichstadt ^Omgeslagen „Bankjes" gestolen rWan delen in de natuur Dieven namen ook oven mee: Werkgroep vraagt naar plannen met Woudhoekt SUGGESTIE WERKGROEP: Rommel bij TT Gusto Nico is Turk geen Hoogstraat volgeplakt ms .©ONDERDAG 21 SEPTEMBER 1978 VD/SC/WW 3 Schiedam „Vrachtwagenchauffeurs, die in Schie- dam-Noord wonen, moeten absoluut, gelegenheid krijgen om in de buurt van de wijk te parkeren. Het is ondoenlijk voor hen, als zij hun vrachtauto in de 's-Gravelandsepolder of op het Nieuwsticht moeten laten staan en dan elke dag met een taxi naar huis moeten komen. Niet alleen omdat dat voor die chauffeurs een dure grap wordt, maar ook omdat het risico dat de wagen wordt opengebroken groter is als het parkeerterrein afgelegen ligt". Samengevat is dat de redenatie van de leden van de werkgroep ruimtelijke ordening van de stichting samenlevingsopbouw Schiedam-Noord (SSSN) Om i Schiedam Morgen vertrekt 1 het Schiedam se mannenkoor Orpheus voor een concertenredes in het Westduitse Frankenland Dit. j gebeurt op uitnodiging van de Frankische Sangerbund, Een van de activiteiten die er voor de Schiedam se heren op het programma staan is een ontvangst door het- l gemeentebestuur van 'f Mellrichstadt, een van de j plaatsjes waar het koor zal - -optreden. De toemee duurt tot maandag 25 september. De 35-jarige A M, M. F. uit Schiedam is gisteren door nog onbekende oorzaak de macht over het stuur van zijn driewieli- ge invaliden wagen kwijt ge raakt De op het fietspad van de Gerrit Verboonstraat rijden- de F. sloeg om en kwam met zijn hoofd tegen het wegdek. De man is met een hersenschud- ding in het Noletziekenhuis op- g genomen. Schiedam Zeven „bankjes" van honderd zijn ontvreemd bij twee verschillende diefstallen. Vier briefjes verdwenen uit de 3 tas van de 43-jarige suikerwer- i ker A. v. E. uit Rotterdam. De i tas stond tussen half acht in de ochtend en vijf uur in de Ajaiiddag in de. kleedkamer van een suikerwerkfabriek aan de t Kozcnburgerstraat Om vijf uur - - -ontdekte de suikerwerker dat het geld was verdwenen. 1 Drie honderdjes verdwenen uit het huis van de 18-jarige ver- v' pleegkundige K. B.-K. aan de J Graaf Florisstraat. Zij had haar woning even verlaten, zonder de achterdeur af te sluiten. Toen -ze weer terugkwam was haar 9 portemonnaie met driehonderd f*gulden, betaalkaarten en een g t be taaipas verdwenen- ft ft Schiedam/Vlaardingen ^om op, en zorg dat je het weet". Met die woorden roept de. Ne derlandse Jeugdbond voor Na- f fuur&tudie in Schiedam en |ft«*-Vlaardmgen jonge mensen tus- j» sen 12 en 23 jaar uit, eens mee te' lopen met de natuurexcursies die de bond regelmatig organi- W seert „Zorg dat je weet dat er S meer vogels zijn dan duiven en i* mussen en die ene opgezette ft havik", zegt de NJN. Dat kan, -als je meeloopt met één van de - excursies. „Als je meedoet, dan lig je voor het weet op je buik in het natte gras. Stiekem te kijken naar een nest waar net de eieren open gaan", Zén van de mogelijkheden om kennis te maken met de NJN £A-en met een stukje natuur, doet zich aanstaande zondag voor. Er wordt dan een planten- en vogelexcursie gehouden naar de Vlaardingse Broekpolder. Iede reen die mee wil, moet met zijn fiets, wat te eten, en eventuele regenkleding, voor tien uur bij de molen aan de Korte Dijk in Vlaardingen zijn. Om tien. uur vertrekt de hele ploeg in de g richting van de polder. Om on- geveer twee uur denkt men 5f weer terug te zijn. Meer infor- ma tie is te verkrijgen bij Theo 5, Braaksma, Dwarsbleekstraat 12 >.in Vlaardingen, zijn telefoon- 'nummer is: 344874. de situatie van de chauffeurs uit. Groen oord. Kethel en Woud- hoek te verbeteren gaat binnen kort een bnef uit naar hetcolle ge van burgemeester en wethou ders Daarin zal worden ge vraagd nm aanleg van een par- keerterrein aan het eind van de Abel Tasmanstraat,, achter Dorp Kethel Daar staat toch a) een bedrijf, waar vaak vrachtauto's moeten zijn; bovendien ie een belang rijk voordeel, dat de eindhalte van bus 53 vlakbij staat Er is eén nadeel, volgens Koos den Hartogh. !id van de werkgroep ruimtelijke ordening: „Vlakbij wonen nogal „dure" mensen. Maar die moeten dan maar een beetje tegen het geronk van de vrachtauto's kunnen". De bnef. die aan burgemeester en wethouders wordt verzon den, is het. resultaat vari een gesprekje dat een beroep schauffeur eind vorig jaar had met opbouwwerker 'Jos van der Lugt. Sindsdien heeft de werk groep gekeken, waarin Schie-- dam-Noord parkeergelegenheid voor trucks is. De gemeente is daar nooit zo voor geweest. ..BH m Aan de Abel Tasmanstraat achter dorp Kethel is voor vrachtwagenchauffeurs in de toekomst misschien ruimte om te parkeren. Vlaardingen Voor twee inbraken in patalkramen is de 21-jarige Bertus B. giste ren veroordeeld tot een maand voorwaardelijke ge vangenisstraf en 400 gul den boete. De taxi-chauffeur klauter de in augustus '76 met vriend Egbert S. via dakka pelletjes in twee patalkra men aan het Geuzenpletn en de Zwanensingel. De twee gingen aan de haal met gehaktballen, kippen, geluidsapparatuur keuken gerei, oven, televisietoe stel, een cassetterecorder en een ventilator. „We braken in om aan eten te komen. We hadden geen stuiver, want we kregen geen uitkering. En nood breekt wet Toer. we een maal binnen waren dach ten we laten we maar wat meer meenemen nu we er toch zijn. Bijvoorbeeld een oven, want warme kip is lekkerder dan koude, veel plezier van de buit hebben de Vlaardingers niet gehad. Veertien dagen na het nachtelijk bezoek gaf de vader van Bertus de gestolen spullen terug aan de twee patatboeren. Al leen de kippen en gehakt ballen niet. Die waren reeds verorberd- Bootwerker Egbert S. werd gisteren door de politie rechter veroordeeld tot drie maanden geheel voor waardelijke gevangenis straf en een boete van 400 gulden. Naast de twee in braken pleegde hij onder meer ook een poging tot doodslag. Met de woorden .Jou moet ik nog hebben" zette hij vorig jaar juni stadgenoot P. van Dartelen een mes op de keeL, toen deze rustig in zijn gepar keerde auto zat. Vrienden redden de verbouwereerde man. „Ik had een liter rum op. De deur van zijn wagen stond open en dat zinde me gewoon niet. Ik was erg aggresief en moest even afreageren", vertelde Eg- bert gisteren. Schiedam Twee verkeerszui- len werden door een automobi list dinsdagavond finaal uit de grond gereden, en kwamen met Schiedam Van bet informatieteam voor Woudhoek- Noord heeft de werkgroep ruimtelijke ordening nog totaal geen informatie gekregen. Op 19 mei van dit jaar heeft de werkgroep, aangesloten bij de stichting samenlevings opbouw Schiedam-Noord fSSSN), een brief gestuurd naar het informatieteam in het stadskantoor, maar daarop kwam nog steeds geen antwoord binnen. „Dat pleit bepaald niet voordat informatieteam", zegt Aad Broxks. lid van de werkgroep ruimtelijke ordening. De werk groep twijfelde toch al aan de bedoelingen van de gemeente met dat team. „Liever hadden wij al gezien dat het de naam inspraakteam had gekregen", aldus Broxks, „maar ook was de gemeente er nogal Iaat mee. Al ongeveer anderhalf jaar wa ren wij bezig met het verkrijgen van inlichtingen over het be stemmingsplan voor Woud- hoek-Noord, toen de gemeente eens tot de ontdekking kwam dat er mensen geïnteresseerd waren. Wat er toen gebeurde, kwam erop neer dat er werd gezegd: hé, hallo, wij zijn een informatieteam, wij hebben in formatie voor jullie Maar dat bestand alleen-uit een geel vod, een gebouwen stendltje met nauwelijks de hoofdlijnen uit het bestemmingsplan, moeilijk voor de gemiddeldeleek, en daarbij bleef het" Daarom verzocht de werkgroep schriftelijk om informatie over de opzet en de werkwijze van het team. Die informatie moet nog steeds komen. De werk groep overweegt hu om de be trokken ambtenaar te benade ren. Dat is Henk Lamphen, se cretaris van het informatie- team. En hij 2egt: „Diebrief van de werkgroep ken ik niet Maar tot nog toe was er ook niet zoveel mee te delen. Er zijn nog veel onzekere factoren. Het heeft geen zin om nu al een verwachting uit te spreken over de huurprijzen van het deel plan I-A, waarmee de gemeente aan het werk kan gaan. als over twee weken die prijs anders blijkt uit te vallen. Ook omvang van huizen en dergelijke is nog onbekend." Wel verwacht Lamphen op kor te termijn, met meer gegevens te komen. Vandaag zou het in formatieteam vergaderen. Over het „gele vod", waarover Aad Broxks sprak, zegt Lamphen: „Dat was wat- summiere infor matie aan belangstellenden. Maar binnenkort komen wij met meer." Verbaasd kijkende auto mobilisten, ouderwachten met bloemen en kinderen met pretoogjes ontmoetten elkaar gisterochtend vroeg op het Lorentzpiein. De ou de rwacht die elke ochtend en middag de kinderen bij de gevaarlijke oversteek helpt, vierde haar vijfjarig bestaan. Grote spandoeken maakten de naderende automobilis ten van dit feit bewust. Maar ook de slaperige automobi list, die het spandoek ont gaan was, kon aan de druk te om en op het plein merken dat er iets aan de hand was. In vele gevallen kon er bij de heren bestuur ders zelfs een glimlachje af, wanneer een door de kinde ren vervaardigde bloem in ontvangst werd genomen. Ook de ouderwachten zelf hadden het blijkbaar prima naar de zin, zo druk als gisteren was het sinds het begin van de oude rwacht vijf jaar geleden niet meer geweest Het meeste plezier echter, hadden de kinderen," in rijen stonden ze om het plein om te kijken hoe de zelfvervaar digde bloemen door de ou ders werden uitgedeeld Weinig kinderen zuilen gis teren dan ook op tijd in de kias geweest zijn. maar voor deze ene keer mocht dat best wel van de meester en de juf. lllll!llli(!lllllilll<Ili!lllinil(illllllllllllllllllllllfllllllIMIiniIllll!llilillllll[IIlllll!ltlllllllIIIINIIlllllll!l!llfElllill[|||l!lllll|llltllllllMt!tllil[lll)llllllll!fll]!(|||llil[tllllHIIIIUirilllllfillJIII!llllllt!l!t)llllllll!lllj Schiedam Een open jongerencentrum voor Schiedam- Noord kan misschien het best bij het wijkje Bijdorp komen te staan. De werkgroep ruimtelijke ordening heeft twee suggesties gedaan: aan de ene kant van Bijdorp 20U het jongerencentrum (OJC) voorlopig kunnen staan achter het parkeerterrein van station Nieuwland, aan de andere kant van het wijkje is er wellicht een plek bij het viaduct van rijksweg 20. Waar vroeger de spoorwegovergang was tussen Nieuwland en de Schiedamseweg en waar nu een station staat met een parkeerterrein, zou vlakbij een open jongerencentrum kunnen komen, is een suggestie van de werkgroep ruimtelijke ordening van de SSSN. De werkgroep van de SSSN heeft de stichting in oprichting OJC wel laten weten, dat het voorkeur verdient contact op te nemen met wijkvereniging Bij dorp. Of deze vereniging zo gelukkig zal 2ijn mei de komst van een open jongerencentrum, is de vraag. Maar een locatie in de buurt van Bijdorp lijkt voor een OJC het meest ge schikt, aldus de werkgroep. Nu het Koetshuis is afgeschre ven, omdat de Nederlandse Jeugdbond voor Natuurstudie (NJN) er blijft zitten, moet voor het OJC een se mi-permanente behuizing worden gevonden. Gedacht wordt aan de keet van rie brandweer die nog steeds bij de ruïne aan de Huis te Rlviere- weg staat, of anders aan het houten kantoor van de GTB aan de Dwarsstraat dat over ruim een jaar vrijkomt. Waar echter die voorlopige ruimte voor het OJC in Schiedam-Noord moet worden geplaatst, moet nog worden uitgevogeld. „Zon jongerencentrum moet niet vlakbij een bewoond gebied staan, in verband met hel weg rijdend verkeer en zo, maar moet ook niet te veel buiten de wijk worden neergezet", meent Piet van Leeuwen, lid van de werkgroep ruimtelijke orde ning. ,,0f het kan bij het viaduct bij Bijdorp, hangt onder andere ervan af, of rijkswaterstaat die grond in eigendom heeft. Ik dank van niet En anders zou je kunnen kijken naar de plaats achter het parkeerterrein van station Nieuwland. naast de volkstuintjes, maar dan speelt weer mee of die grond is ge pacht door de Nederlandse Spoorwegen". een grote boog op twee andere auto's terecht. De automobilist, een 29-jarige Vlaardinger, reed op de Burgemeester Knappert- laan in de richting van het centrum, toen hij, naar zijn zeggen, plotseling moest uitwijr ken voor een ander voertuig. Ten gevolge van die manoeuvre ramde de Vlaardinger twee v?r- keerszuiltjes die met een smak op de auto van een Schiedam mer en een Vlaardinger terecht kwamen. Bij controle bleek de man te hebben gedronken: hij blies het pijpje over de streep en onderging de bloedproef. Ook een motorrijder, die over de Rotterdamscdijk reed, heeft, door het gebruik van alcohol de macht over het stuur verloren. Hij raakte daardoor de trottoir rand en kwam ten val. De man is ter observatie opgenomen in het Gemeenteziekenhuis. Hij had verwondingen aan handen, benen en het gelaat. Bij navraag door de politie, bleek de man met in het bezit van een rijbe wijs te zijn. Schiedam Het tamboer- en trompetterkorps Gusto houdt zaterdag een rommelmarkt, waarvan de opbrengst is be stemd voor de aanschaf van nieuwe instrumenten. Naast nieuwe instrumenten, heeft het korps ook behoefte aan nieuwe tamboers en muzikanten, die zich kunnen aanmelden bij de secretaris G. J. Friederich, tele foon 708453. Iedereen die iets voor de rom melmarkt heeft wordt verzocht contact op te nemen met 711743, 262159 of 263262. Alles is wel kom, voor de rommelmarkt die zaterdag zal worden gehouden op het plein voor het stedelijk museum aan de Hoogstraat. Schiedam Het zesjarige jon getje dat maandag in zijn haast om bij de gasontploffing op de Schiedamse Swammerdamlaan te gaan kijken met zijn fietsje ten val kwam heeft niet zoals door de politie werd meege deeld de Turkse nationaliteit. Nico Koustantakopoulos heeft een Nederlandse moeder, een Griekse vader en werd geboren in Australië. Binnenkort krijgt hij de Nederlandse nationaliteit Schiedam Een groot deel van de Schiedamse Hoogstraat is gisterochtend om ongeveer vijf uur volgeplakt met biljetten van de Vlaardingse OJC. Drie Vlaardingse jongens werden door de politie op heterdaad betrapt Tegen de drie Vlaardin gers is proces-verbaal opge maakt.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 3