DES: weer Piet Roozen "k: HeinenoordSunligh t: defensies overheersen IFC moeizaam iangs DRZ Avanti wijst De Korenbeurs terecht: 4-6 Rob Jacobs: "Stijgende lijn gevonden" Paul Nijs weer terug KFH Schiedamse selectie winnaar Alleen Lingen opgewassen tegen Vriesekoop Duel Peter Louter—Boudewijn Groen onbeslist Offensief Schiedammers komt te laat Opstellingen LANGE PASS Tafeltennis FC Vlaardingen -i. wjl> üiit. 1978 SC/VD/WWS Rotterdam En weer was het Piet Roozen, die DHS aan het ene, zeker verdiende puntje hielp. Tegen Neptu- nus werkte de grijze spits van DHS een ogenschijnlijk onoverbrugbare 1—0 achterstand knap weg. Een hele prestatie, want de kersverse hoofd klasser bestreed op dat moment een beter Neptunus. Dat het gelijkspel alsnog tot stand kwam was overigens wel gerechtigheid. Want DHS was ze ker niet zwakker. En dat, terwijl Rob Jacobs het toch moest doen zonder drie vaste krachten, J an Kerkhof (in topvorm) is gisteren voor drie weken naar het zonnige zuiden vertrokken, terwijl 2owel Nol Roozen, als Ferry Holster ge blesseerd langs de kant moesten blijven. "Daarom kon ook ik Sjaak Lemen niet ais rechtsbui ten opstellen wat in eerste in stantie mijn plan was", ver klaarde Rob Jacobs. "En moest ik Karei Doesburg wel als laat ste man namen. Iets wat overi gens uitstekend slaagde dacht ik". DHS probeerde voor rust met de wind in de rug te profiteren van de weersomstandigheden. Derhalve kreeg Jos Sparla de opdracht alleen uit te trappen om zodoende Piet Roozen in stelling te brengen. Het leek te lukken, maar vooral Kees van Kralingen en Gerard Dijkstra toonde zich meesters in het missen van opgelegde kansen. Terwijl Robert Korengevel ronduit pech had, toen hij een "inswinger" op de paal terecht zag komen. Toch kwam Neptunus na rust goed terug. Kreeg kansen, waar van er één na 25 minuten spelen ook werd benut Een lange uit trap van doelman Bank bereik te Huigen, die op zijn beurt haarscherp voorzette. Peter door Martijn Verwaaijen Roelofs (hij speelde ooit nog voor FC Vlaardingen), had toen geen moeite Jos Sparla te passe ren: 1—0. Jacobs nam toen pas risico's. Zette het stramien van voor die tijd (twee spitsen) overboord. Hij liet Herman van Gogh als rechtsback opdraven ten koste van Hans Schop, stuurde Karei Doesburg naar voren en liet de goed spelende Pim Visser als laatste man opereren. Kort daarna kwam ook Steve Crom well in de plaats van Kees van Kralingen. Jacobs: "Ik kon niet anders. En met Doesburg bij Piet Roozen zijn we gewoon een stuk gevaar lijker". De ingreep van Jacobs had inderdaad succes. Al moest er wel een hoekschop aan te pas komen, Die door RobertKoren- gevel haarzuiver op het hoofd van Piet Roozen werd geplaatst, die nu eens niet door drie vier man werd belaagd. Het werd Neptunus fataal, want hoog bo ven alles uit kopte de topscorer de gelijkmaker in 1—1. Jacobs: "Gezien de omstandig heden ben ik natuurlijk erg tevreden. Al moet Ik zeggen, dat we voor nist best een voor sprong hadden kunnen nemen. Dat is nog het nadeel: we heb ben teveel kansen nodig om de zaak af te maken. JVïaar de stijgende lijn heb ik wel ont dekt". DHS: Sparla, Visser, Doesburg, Sla, Lemen, Schop (Van Gogh), Dijkstra, Van Kralingen (Grom- well), Van der Pluym, Roozen. Korengevel. Schiedam De kans dat DHS- spits Paul Nijs weer gaat trai nen is groter geworden. De Schiedammer verklaarde eind vorig seizoen niet meer te zul len voetballen, omdat hij te zwakke enkels heeft. Na een intensieve behandeling lijkt er nu echter weer herstel op te treden. Reden voor Nijs en trai ner Rob Jacobs ora weer hoop te hebben. Eerder kwam Jan Kerkhmof op zijn besluit om te stoppen terug. Karei Doesburg in duel meteen Neptunus-speler.. Schiedam Bettine Vriesekoop heeft haar kaartje in de ereklasse afgegeven. Twee overwinningen van haar, een fraaie hattrick van Ronald Rijnsdorp plus één overwinning van Theo Louwers deden De Korenbeurs zaterdagavond capituleren. In een bomvolle Schiedamse Koopmansbeurs won de Hazerswoudse debutant in de ereklasse terecht met I~f>. Tot 41 kon De Korenbeurs het fanatieke Avanti bijhouden, maar in de slotpartijen werden de Schiedammers terecht gewezen. Sunlight- f doelman Leo Verduyn brengt stom pend redding. V.l.n.r. Koos de Vlieger, Bram Hazei- bag en Euge ne Sordan springen met de Vlaar- dingse keeper mee. Heinenoord Het gedeci deerde optreden van scheidsrechter Ben Kraayo ver voor aanvang van het duel HeinenoordSunlight (00 en 47 toeschouwers) maakte eigenlijk al bij voorbaat van de thuisclub een geslagen ploeg. Goed, natuurlijk moest deze wed strijd doorgaan, omdat Hei nenoord nu éénmaal in de winning-mood was en het Schiedam Op een verras send goed bespeelbaar veld heeft DRZ geen kans gezien om zich naar de „subtop" van de vierde klasse te spe len. Tegen het Ambachtse XFC werd het 1—2, wat de tweede thuisnederlaag van dit seizoen betekende. „In deze eerste helft werd de basis gelegd voor het gunstige resulfaat", aldus IFC-trainer Dick van Dijk, die daarmee aangaf dat de 2—0 voorsprong, waarmee zijn jongens gingen rusten, geenszins geflatteerd was. Een voorsprong die eigen lijk heel simpel tot stand kwam en DRZ geheel aan zichzelf te wijten had. Al direct vanaf het beginsignaal van scheidsrechter Hoogen- doorn waren het de mannen van IFC. die fris van de lever de Schiedamse verdediging danig op de proef stelden. Met snelle acties, waarbij veelvuldig de rappe Bart Dijksman werd aan gespeeld. waren Ton Collé cs gedwongen om soms wat panie kerig deze aanvalsgolven tot staan te brengen. Juist op het moment dat DRZ zich ging opmaken om het spel over te nemen, volgde een naar incident dat voor de Schiedam mers funeste gevolgen zou heb ben. Op een doorbraak van Piet van Os liep clubgenoot René Vogel dusdanig in de weg. dat eerstgenoemde speler een fikse hoofdwond opiiep, die in het ziekenhuis met vier hechtingen gedicht moest worden. Het wegvallen van de voorstop per dwong DRZ-trainer Vee- nendaai zijn verdediging te reorganiseren. Peter Jongeneel kwam de ploeg completeren en vormde samen met Henny Gre- ten het centrale duo. Voor het inspelen op elkaar had IFC echter geen tijd. De Ambachter Rob van de Poel profiteerde als eerste van de omzetting door zich tot voor DRZ-doeJman Ton Collé te werken, die op zijn inzet kansloos was: 0—1. Nog geen twee minuten daarna mocht IFC-er Jan van Ringel es tein uit een corner van Jan van Duist ongehinderd inkoppen, hetgeen 0—2 betekende. Een op dat mo ment dik verdiende voorsprong, omdat IFC gewoon het beste van het spel had. Eert beeld uit de wedstrijd DRZIFC. „In de rust heb Ik de jongens voorgehouden dat DRZ op ei gen terrein zeker geen genoegen zou neraen met deze achter stand en we daarom wat meer pressie konden verwachten. Maar met counters moesten proberen om de voorsprong te vergroten", legde IFC-trainer Dick van Dijk uit. Met deze uitspraak was deze trainer niet ver van de waarheid, omdat zijn collega bij DRZ zijn spelers de opdracht had meegegeven om er de tweede helft de beuk in te gooien. Een opdracht die niet zonder risico was, maar de steeds sterker spelende Henny G reten wist in samenwerking met René Vogel het gevaar te keren, en ook nog tijd over te houden om het middenveld en aanval aan het werk te zetten. Voor een handjevol publiek bleef de wedstrijd zeer aantrek kelijk door het ouur offensieve spel van beid© teams. DRZ wist zich steeds meer kansen te scheppen, en alleen het feit dat het vizier van Cock Bruinsel en Rob Slavenburg niet zuiver ge richt was stond een Schiedams doelpunt in de weg. Een doel punt dat zeven minuten voor tijd tcch nog gerealiseerd werd. De maker was Piet Bast die een voorzet van Rinus Klaris keurig onder controle bracht en be heerst IFC-doelman- Jan Sté- houwer. passeerde. De resterende tijd was te kort voor de fel aandringende DRZ- ers. die het doel op de verkeerde plaats zochten. „Het doelpunt kwam te laat, maar wanneer de wedstrijd nog vijf minuten lan ger had geduurd, dan had ik het nog zo net niet geweten", aldus trainer Veenendaal, die vond dat zijn elftal een gelijk spel meerdan verdiend had. Schiedam De samenstelling van de Schiedamse teams, die vanavond ter gelegenheid van de heropening van de Sporthal Margriet demonstratiewedstrij den spelen, is bekendgemaakt. De volgende dames spelen om 19.30 tegen het Rotterdamse Ge- wa-Ancora: Elly Viergever. Ka rin van der Brand. Marianne van Noordijk en Greta van der Berg van DWS, Elly van Leeu wen. Ans van der Meer. Anne- marie Dubber en Elieke Bier- hoff van UVG, Bea Teeuw van Wilton en Margreet Jansen, Yvonne Koevermans en Els van Hasselt van HVK. Om 21,00 uur komen de volgen de heren in het veld tegen Ne derlands kampioen Hermes uit Den Haag: Van UVG Jan Zand wijk, Aad en Jan Ham en Jcs Loch, van Wilton Guus Storm. Dick Vertinde, Rob de Groot, en Wil Plug en can DWS Henri van Geene, Leo de Mik, John Reurling en Kees Schop. stom zou zijn om het goed! o- pende ritme plotseling tot een stilstand te brengen. In de praktijk bleek evenwel dat het glibberige veld duide lijk in het nadeel was van de thuisclub, die alle aanvallende aspiraties stevig de das om zag gedaan door een slim spelend Sunlight. En dat er, ondanks het grote overwicht van Heine noord, geen doelpunten aan te pas kwamen, zat logischerwijze dit geheel opgesloten, iiius eindigde het duel tussen Deter Louter (Heinenoord) en Boudewijn Groen (Sunlight) on beslist. De beide spitsen - wier faam hen al was vooruit gesneld - hadden bij de respectievelijke voorst oppers Ad van der Enden en Eugène Sordan totaal niets in te brengen. Het was trouwens typerend dat de defensies in deze wedstrijd overheersten, aangezien zowel Heinenoord ais Sunlight vrij gemakkelijk tot scoren kunnen komen. Bij Piershil leefde daarenboven de gedachte dat het tegenhou den van doelpunten zaterdag middag belangrijker was dan het fabriceren van treffers. Ge heel onbegrijpelijk was dat standpunt uiteraard niet, omdat een gelijkspel behaald in een uitwedstrijd tegen de koploper natuurlijk altijd een steun voor het moreel is. Temeer daar Sun light de week daarvoor tegen Piershil lelijk de boot was inge gaan met die 4—3 nederlaag. Heinenoord was dus sterker dan Sunlight, maar dat houdt echter niet in dat je de betere bent. Temeer daar het centrum van de Sunüght-defensie, be staande uit Stanley Noordmeer en Eugène Sordan,van geen wij- door Donald Bax. ken wist en bekwaam iedere actie van Heinenoord oplost. En dat niet eens middels risicoloze verre trappen, maar gebaseerd op een technisch en taktisch feilloos inzicht. Echte kansen kroeg Heinenoord dan ook niet. De dieptepasses op Bram Hazelbag en Koos de Vlieger misten door het zachte en doorslibbende veld iedere precisie, waarachter Sunlight- doelman Leo Verduyn iedere doorgeschoten bal moeiteloos oppikte. Heinenoord kwam dan ook niet verder dan een afstand schot van Bas Leeuwenburgh en een rakelings voorlangs ge schoten bal van Peter Louter. Heinenoord-trainer Bert van Veen: „Ik had de opdracht gege ven om via de vleugels aan te vallen, omdat ik wist dat het centrum bij Sunlight erg sterk bezet is. Maar het was erg moei lijk om op dit veld de bal in de ploeg te houden" Na de pauze werd de druk van Heinenoord nog groter. Sun light ging rarer en meer over tot het hanteren van de lange pass op de eenzame Boudewijn Groen, die op de vleugels wei nig steun kreeg van Mar Ver buig en Herman Brinkhuizen. Precies één krans kreeg Groen, toen hij op Slobbe af dreigde te gaan na een halve misser van de verder uitblinkende Hans Langenberg. Eddy de Winter greep echter op tijd in. De mogelijkheden voor Heine noord waren groter in getal. Zo had Koos de Vlieger vlak na de hervatting zeker éénmaal moeten scoren, toen hij vrij kwam voor Verduyn. Naarmate de strijd vorderde, werd de uiteindelijke 0—0 stand steeds duidelijker. Van Veen wissetde intern (Leou- wenburgh in de spits en Hazcl- bag in de middenlinie), maar het i gewenste effect bleef achterwe- j go. Een kostbaar verliespunt i van Heinenoord hetgeen zeker 1 tol groot genoegen was van de I aanwezige spionnen van mede- j koploper Phoenix. Terecht gewezen in die zïh, dat De Korenbeurs nauwelijks meer trainingsarbeid verricht. Hans Lingen en Bert van den Ham trainen slechts twee keer per week en Hans van den Broek komt daar niet eens meer aan toe. Zijn studie voor het doctoraal examen, die hij in het voorjaar hoopt af te ronden. Iaat geen tijd meer vrij. „Het team bezit altijd nog klasse genoeg", aldus Ko ren beur s- praeses Jos Clazing. „Deze ne derlaag toont een stilstand aan, zeker geen teruggang. Het ge brek aan tafel vastheid is echter slechts met veel trainen op te heffen". Of zijn team dat nog op kan brengen, betwijfelt Cla zing. „We spelen uiteindelijk al acht seizoenen in de ereklasse, dan is het fanatieke er wel een beetje af". Voor nieuwkomer Avanti is dat nog lang niet het geval, integen- deel. Vriesekoop, Rijsdorp en Louwers verrichten dagelijks zo'n 2 1/2 tot 4 uur trainingsar beid. „Avanti gaat dan ook nog steeds vooruit", aldus Clazing, winnende Schiedamse team Seh/edam De Schiedamse selectie (zaal) speelde in het kader van dc opening van de Margriethal een wedstrijd tegen De Maas uit de Hoeksche Haard. De Schiedammers wonnen uiteindelijk mei 5-2, nadat de mannen uit de Hoeksche Haard, die dezelfde dag nog hadden gespeeld, goed partij gaven. Het werd 1-0 door Ruud de Wit, maar nog voor de rust namen de Hoekschewaa refers een 2-1 voorsprong. In de tweede helft bracht Aad Putters de stand op 2-2, waarna dezelfde speler de stand op 3-3 bracht. Daarna werd het 4-2 door Maarten van Beek en 5-2 door Rob Noordzij. Vlaardingen Het jeugd-team van FC Vlaardingen heeft een 5-1 nederlaag tegen het hoog geklasseerde Haarlem moeten incasseren. Al na vijftien minu ten spelen keken de Ylaardin- gers tegen een 3-0 achterstand en alleen dankzij keeper Hugo van Houten die knap een penal ty stopte, bleef de schade tot die drie treffers beperkt. Na de rust wist Rudolfo Gardeslen eerst de eer te redden, waarna Haarlem met twee doelpunten de eindstand op 5-1 bepaalde. De overwinningen van vorige week op Ravesteijn (notabene zonder Bottine) en nu op De Korenbeurs, maken dat ook dui delijk. Hel Hazerswoudse trio was overigens niet alleen naar Schiedam gekomen. Zij brach ten zowat honderd supporters mee, die zich danig roerden. De ruim tweehonderd Schiedam mers lieten zich evenmin onbe tuigd, zodat de wedstrijd van een geweldige omlijsting was voorzien. Hel wcdstrijdbeeld was er ook naar, want de span ning bleef tot in de laatste partij gehandhaafd. Noemde Jos Clazing het te wei nig trainen als dé belangrijkste oorzaak van het falen van zijn mannen, tactisch zat het ook niet helemaal goed. „Tegen Bet tine moet je nu eenmaal zelf het initiatief nemen", aldus Clazir.g. „Doe je dat niet, dan ga je onherroepelijk het schip in". Heigeen ook inderdaad gebeur de met Bert van den Ham en Hans van den Broek. Slechts Hans Lingen slaagde er in door de verdediging van de Hazers woudse te slaan. Met haar twee o ver w i nni ngen kon 17-jarige Bettine, zevende op de Europese ranglijst, niettemin op een uit stekend debuut in de ereklasse terugzien. Wegens een schor sing, was dit haar eerste optre den op dit niveau. Het wedstrijdverloop was 20. dat De Korenbeurs steeds een achterstand moest goed maken. Dankzij Hans Lingen en hel dubbel bleef het tot 2—2 gelijk, waarna Avanti tot 2—4 wegliep. Bert van den Ham en opnieuw Lingen zorgden nog we! voor 44, maar Van den Ham en Van den Broek faalden in hun laat ste partij. Van Van den Ham was dat nog wed begrijpelijk. Niet alleen speelde hij met een vreemd bat (zijn sporttas was uit zijn auto gestolen), maar trof hij boven dien Nederlands sterkst aanko mend talent Ronald Rijsdorp. Dat Van den Broek van Avanti's zwakste speler Louwers verloor was echter een grote teleurstel ling, temeer daar De Koren beurs zodoende een gelijkspel ontging. De setstanden: Van den Broe it—Rijsdorp 12—21, 11—21; Lin gen—Louwers 21—17, 21—15; Van den Ham—Vriesekoop 18—21, 9—21: dubbel LingenZ- Vart den BroekLouwers.'Vrie sekoop 21—15. 18—21, 21—17; Lingen—Rijsdorp 21—18, 6—21, 16—21; Van den Broek—Vriese koop 19—21, 16—21Van den Ham—Louwers 16—21, 21—12, 21 14; LingenVriesekoop 21—13, 21—9; Van den Ham— Rijsdorp 21—18. 14—21, 14—21; Van den Broek—Louwers ÏS—21,7-21.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 5