Tijdloos programma van Sissies Folk en Marine in de Toverbal Wervelende operette in Stadsgehoorzaal Rodney Cordner in koffiebar Spotje en de Monstermaniak DONDERDAG 30 NOVEMBER 1978 Israëlisch clans-dagje met Vlavoc Wie wil er in het voorprogramma van Flying Spiderz? Pittige disco in Vlietzicht Grafiek- manifes tatie Slavenfokkers en crisistijd in Maasiand en de Hoek Schiedams Museum Disco-special in de Hoek Jada (Flails) in de Quibus Een wekelijkse pagina vol informatie over exposities, theater, concerten en andere culturele zaken in het Nieuwe Waterweg gebied. Bijdragen moeten uiterlijk dinsda gochtend binnen zijn. „Spotje en de Monsterma niak" is de opwekkende utel van het kinderprogramma dat het Haags Sprookjesto neel zaterdagmiddag 2 de cember om half drie voor alle Schiedammertjes vanaf zes jaar op het kJeme toneeltje van Zoldertheater In de Teer- stoof zal gaan brengen. Het zoldertheater aan de Nieuw- straat 12 in Schiedam gaat om 14.30 uur open. Voor drie gulden kan iedereen meekij ken. vallen van de monstermaniak. Het is een wezen met schub ben en uitsteeksels, dat niets van iets vriendelijks wil we ten, en mensen kan laten doen wat het wil door ze diep in de ogen te kijken. Koning Kaka van Kakafoniestad is de enige die heeft weten te ont snappen en al snel de hulp van Spotje inroept. plichtig aan de Ierse volksmu ziek. De muziek die hij tegenwoor dig brengt omschnjft hij zelf als „Irish punk-roek". Een optreden van Cordner is altijd de moeite waard omdat de man veel hecht aan een wis selwerking tussen hem en het publiek. Niet zo onbegrijpe lijk overigens: Cordner treedt per slot van rekening op om een boodschap over te bren gen, een christelijke. Aanvang 8 uur, plaats: koffiebar van Youth for Christ aan de Nieu- welaan 1-3. De toegang is gratis. Zaterdagavond is er in de VUardingse koffiebar van Youth for Christ een optre den van de Ierse zanger Rod ney Cordner. Cordner is voor de tweede maal in Vlaardin gen. Hij heeft zijn wortels in de Ierse f olk-traditie, hoe kan het ook anders. Later ging Rod ney over naar de toen meer in zwang zijnde rock- en coun- trymuziek. Maar zoals be kend, die muziek is ook voor een belangrijk deel schat- Zaterdag 9 december komt er een Sinterklaasprogramma in de Teerstoof, dat gepresen teerd zal worden door Olga de Boer van Poppentheater Oliebol. Wie bellen wil: 010-34.32.29. Het verhaal gaat over Kakafo niestad, die in handen is ge- Jonge solisten tone:: hun kwaliteiten In de serie gratis Herfstconcer- ten staat ook de Haringstad op het programma vermeld. In het kerkcentrum Holy, aan de Rei gerlaan 47 in Vlaardingen Holy zal vrijdag I december zo'n uniek concert plaatsvinden vanaf 20.15 uur. Deze concertserie is het begin ••an een drietal series, die het Gewestelijk Orkest ontwierp en waarbij de programmering erop gericht is een publiek van jong tot oud te bereiken. Voor het jongere publiek zal in ieder geval een hoogtepunt aanwezig zijn, waarbij het instrumentale aandeel verlevendigd wordt met visuele aspekten. De oudere luisteraars zullen worden ont haald op een gevarieerd pro gramma, waarin bekende naast onbekende werken om de voor keur zullen wedijveren. Deze Herfstconcerten vormen tevens het begin van een samen werking tussen het Nederlands Impresariaat en het Gewestelijk Orkest Impresariaat en orkest waren van oordeel dat het goed zou zijn, jonge, minder bekende Nederlandse solisten een po dium te bieden, waarop zij hun kwaliteiten ten gehore zouden kunnen brengen. Voor deze se rie werden Ronald Brautigam en Martijn van den Hoek, beide pianisten van grootse allure, gekozen. De jonge hoornist Ja cob Slagter verleent tevens zijn medewerking. Dirigent Heinz Friesen ondersteunt het geheel met zijn inspirerende leiding. Ook de Scapino Dansakademie is van de partij. De balletgroep vormt een onverbrekelijk deel van de gehele entourage. De speciale verrassing is een cho reografie op Carnaval des Ani- maux van Camille Saint-Saéns. Het programma vermeldt het Concert voor twee piano's en orkest in Es- grote Terts, KV 365 van Wolfgang Amadeus Mo zart waaraan de eerder genoem de solisten Ronald Brautigam en Martijn van den Hoek hun kwaliteiten zullen toetsen. Daar na zal de Petite Suite van Clau de Debussy gebracht worden. Mozart's Concert voor hoorn en orkest no. IV in Es- grote Terts, KV 495 zal begeleid worden door de solist Jacob Slagter. De Scapino Dansakademie zal haar medewerking verlenen aan Car naval des Animaux, fantaisle zoologique van Camille Saint- Saëns. De choreografie is van Andree Howard en werd inge studeerd door Ine Rietstap. Op 20 december is er weer een concert te verwachten in Vlaar dingen uit deze serie. Dit zal georganiseerd worden in sa menwerking met de Zang en Oratorium vereniging Cantarel- la, onder leiding van Joop Schets. Verteller bij deze con certen zal Henk van Ulsen zijn. Mensen die beweren dat de Sissies verdwe nen zijn, omdat Gerry van der Klei een belangrijke rol is gaan spelen in de musical Foxtrot van Annie M. G. Schmidt, hebben maar gedeeltelijk gelijk. Natuurlijk is Ger ry weg, maar Eily Rietveld en Dorine van der Klei gaan er stevig tegenaan. vernieuwing ondergaan. Naast liedjes uit de „oude tijd" worden er ook moderne hits gebracht En dat lied wordt dan af en toe weer mooi op de hak genomen. Parodie en persiflage vormen de elementen waarop het nieuwe programma van Elly en Dorine drijft. De dames, die zichzelf kwalificeren als „Uchi-feministisch" schrik ken er niet voor terug om zich ervoor te verontschuldigen een dame te zijn „Sorry, I'm a lady", maar aan de andere kant dienen ze als het ware een aanklacht in. Een aanklacht tegen het liedje van Vader Abraham, de beroemde Smurfenpromotor, en de componist van het liedje .Als je weten wilt wie ik ben". Een aanklacht om te benadrukken dat dit liedje vol taalfouten zit en dat het een schande is dat het een prijs kreeg van de Conamus voor het beste Nederlandse lied. Een tijdloos programma, een tijdloos aardig duo. De toegangsprijs komt op een tientje. Bejaarden en jongeren natuurlijk een paar gulden goedkoper. Kaarten zijn te bestellen op de nummers 26.60.00 en 26.94L55. Vrijdag 1 en zaterdag 2 december zullen deze Sissies op de planken van het Zolder theater In de Teerstoof staan aan de Nieuw- straat 12 in Schiedam. Het programma begint om 21 uur, dus nog tijd genoeg om vooraf even een kopje koffie te drinken en even te genieten van de expositie. Toen Gerry nog deel uitmaakte van het duo bestond het repertoire uit niet meer dan liedjes in de sfeer van de crisisjaren, de jaren van protest, armoede en inflatie. En uiteraard waren destijds de liedjes van Bertold Brecht de „toppers van toen". Elly en Donne brengen een programma dat „tijdloos lief' genoemd kan worden. De Duitse liedjes zijn zeker niet vergeten, maar daarnaast heeft het uiterlijk een bijzondere van zijn dansspecialisme over te brengen. Zondag 3 decem ber is iedereen welkom in gebouw Triangel aan de Franssenstraat in Vlaardin gen. 's Morgens om elf urn- moet men de schoenen uitge trokken hebben, om vier uur *s middags mogen ze weer aan. Voor leden van de Neder landse Volksdansvereniging kost de dag 9,-, voor niet-le- den twee piek méér. De zake lijke leiding is in handen van R.W. Beets, tel. 71.25.48. De Volksdansgroep „Vlavoc" organiseert voor iedere grage danser een lesdag in Tèraeli- sche volksdans. Zowel begin ners als gevorderden kunnen terecht. De heer Marius Koe pel zal proberen een stukje Vlaardingse popgroepen die telkens hopen eens op echte planken onder de ware spotlights en in gróte belangstelling te komen staan, krijgen eindelijk hun kans. Het Open Jongeren Centrum biedt Vlaardingse popgroepen de kans om op te treden in het programma van de Flying Spiderz. Deze vliegende spinnen zullen zaterdag 16 december in de Lijnbaan- hallen in Vlaardingen komen. Alle belangstellende groepen worden verzocht voor 4 decem ber te reageren op dit aanbod, want bij grote interesse zal natuurlijk een selektie gemaakt moeten worden. Er kan gebeld worden naar het nummer 354594 of men kan langskomen bij de Expositiehal op het Weeshuisplein 6. Het Rotterdamse Operette Gezelschap zal vrijdagavond 1 december, de daverende operette- en musicaisfaow „Ein Lied geht um die Welt", een muzikale reis om de wereld, op de planken van de Vlaardingse Stadsgehoorzaal gaan zetten. Bekende mo menten uit onder andere de beroemde operettes „Der Graf von Luxemburg" en „Die Blume von Hawaii" worden afgewis seld door selecties uit overbekende musi cals zoals „The Sound of Music" met de complete Familie Von Trapp en het ruige wild-wcst-sfeertje van „Oklahoma". Voor veel Vlaardingers zal het een leuke verrassing zijn om weer te kijken naar dc visserij-scene uit de revue „Even goede maatjes". Deze revue was de sensatie rond het zevenhonderdjarige bestaan van de haringstad. Onder de ruim honderd medewerkenden bevind zich een flink aantal bekende Vlaar dingers. In de eerste plaats de balletgroep „The Kemény Dancers" onder leiding van Mina Judels-Kemèny, die met assistentie van Anneke van Geldem ook alle choreo- grafien verzorgt. De muzikale leider van het Rotterdams Operette Gezelschap is Dick Borst, die iedere noot muziek voor deze show heeft bewerkt, gearrangeerd en aaneengeregen tot een sprankelende hap pening. En of het allemaal niet genoeg is, treedt de directeur van de Stadsgehoorzaal Wal ter van Gmneken nog eens hoogstpersoon lijk op in zijn onvergetelijke vertolking van de „Pontjesbaas". Solisten zijn verder onder andere Jopïe Vons, Mar Linders, Frits van Houten en Jan Bergeman. En natuurlijk het groot koor dat in de instrumentale omlijsting van het eigen begeleidingsorkest zal zorgen voor een overvloed aan muziek, dans en zang. Het Rotterdams Operette Gezelschap be staat al twintig jaar, maar 1 december zal het de eerste maal zijn dat het optreedt in Vlaardingen. Vrijdag begint de voorstelling om acht uur 's avonds. Kaarten zijn te verkrijgen bij de kassa van de Stadsgehoorzaal, dagelijks van 10 tot 13 uur en van 19 tot 21 uur. niet veel muzie kliefhebbers. Op 1,2 en 3 december weer een complete disco-parade, waarbij niet al leen gekeken zal worden naar de Nederlandse top- veertïg, maar ook de internationale successen op hun waarde geschat gaan worden. Het Stedelijk Museum Schiedam aan de Hoogstraat 112 in Schiedam zal van 2 december tot en met 14 januari een grote grafiekmanifestatie organiseren. Met deze tentoonstelling hoopt het Museum een eer ste stap te zetten op de weg naar een tweejaarlijks terugkerende nationale gra fiekmanifestatie. Dit grote „grafiek-feest" heeft tot doel een duidelijk en representatief beeld te geven van de Nederlandse grafiek van de laatste drie jaar. En er is nogal wat veranderd, of liever gezegd ontwikkeld en gegroeid in die sector van de beeldende kunst Om dat beeld zo rond mogelijk te maken 2ijn een aantal toonaangevende grafici uit genodigd om werk in te zenden voor een in het Schiedams Museum te houden exposi tie. Daarnaast werd iedereen de mogelijk heid geboden om na jurering deel te nemen aan de tentoonstelling. Op deze wijze kwam een expositie tot stand van ruim 360 grafische werken van onge veer 127 grafici. De tentoonstelling biedt een rijkgeschakeerd beeld van allerlei stij len en technieken. Bovendien wordt het geheel begeleid door een diaklankbeeld van de Nederlandse Kunststichting waarin de diverse grafische technieken worden uitge legd. Een rijk-geïllustreerde catalogus van 264 pagina's, die als naslagwerk zal kunnen dienen, werd ter gelegenheid van deze tentoonstelling door het Museum uitgege ven. Als de Rotterdamse Kunstbeurs een jaar lijks terugkerende internationale kunstma nifestatie zal worden, zal het Schiedamse museum zeer zeker eeu concurrent kunnen worden voor de nog niet zo uitgebreide en internationaal gerichte beurs. Een goed initiatie! van een al bekend museum. Dat alle ingre diënten voor een goed disco-pro gramma aanwezig zijn in het disco centrum Vliet zicht aan het Huis ter Lucht in Maas land, is voor velen bekend. Maar dat er al een paar weekenden een pittige en welsma kende disco-soep van wordt gebrou wen, weten nog minuten pure spanning die regisseurs Steve Carter met medewerking van de acteurs Warren Oates, Ken Norton en Isela Vega, ervan heeft weten te maken laten zich niet beschrijven. Woensdag 6 december is deze film, onder de titel „Drum" te zien in cinetheek Vlietzicht aan het Huis ter Lucht in Maasland vanaf 20.30 uur. De avonturenfilm die vrijdag 1 decembor in De Lantaarn aan de Harmoniestraat 17 m Hoek van Holland gespeeld gaat worden Dat het verhaal van een slavenfokker, die heet „Duel op de spoorlijn". Het verhaal in een luxe bordeel in het decadente New speelt zich af in de zomer van 1933, een Orleans van rond de eeuwwisseling op zoek crisistijd waarin ook zwervers nog op zoek is naar een nieuwe echtgenote, best span- waren naar werk. Sensatie vanaf 20.30 uur, nend kan zijn, is duidelijk. Maar de honderd met Lee Marvin en Emest Borgine. Disco-specials zijn „in". En dat is dan ook de reden dat in De Lantaarn aan de Harmoniestraat 17 in Hoek van Holland, ook daaraan speciale aandacht wordt besteed. Trouwe disco volgelingen weten daarvan al mee te praten. Deejay Leendert Vingerling, die in de muzikale bijdrage „voorgaat" maakt er dan ook elke zondagmiddag een waar platenfestijn van. Terwijl er in de overige uren van het weekeind het nodige aan disco-werk te beleven valt „Bij de Marine" vanaf 21 uur gedraaid worden en zaterdag 2 december zal om diezelfde tijd Fungus haar eerste klanken la- ten horen. De groep, die akoesti sche folkmuziek maakt, bestaat uit drie mensen: Fred Piek op de gitaar, Rens van der Zalm die zijn talenten op meerdere instrumenten toont en Koos Pakvis die zich uitleeft op de basgitaar. Het zal, naar horen zeggen, één van de laatste optre dens van de groep zijn. Nog gauw even de kans waarnemen dus. Schiedam De oorspronkelijk uit Kethel afkomstige groep Flails treedt zondagavond op in café Quibus. Ze doen dat onder hun nieuwe naam: Jada. In de Quibus spelen ze zondag voornamelijk symfonische rock. Peter Pijpers van de Quibus verwacht een overvol huis: Jada neemt altijd een hele schare fans mee naar de optredens en nu in de eigen woonplaats Schiedam wordt opgetreden, belooft dat een drukte van belang te worden. Om ongeveer half tien zullen de eerste tonen van Jada zondag in de Quibus te horen rijn. Jongerencentrum De Toverbal aan de Lange Boonestraat 33 in Maassluis maakt vrijdag en zaterdag twee soorten mensen gelukkig: de stille-witte-doek- staarders en de lekkere-mee- swingers. Want vrij dag I decem ber zal Norman Wisdom's film SC/1

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 5