SPORT Brevetten bij de Reddingsbrigade WIK vergist zich Treffers 1 I •1 Maassluis wisselt te laat. in Recepties in trek 1 Sportagenda Moeizame overwinning van ODO Zaalvoetbal In Hoek van Holland: Ruitersporters opnieuw rond de tafel y DINSDAG 2 JANUARI 1979 SC/VD/WW4 Harga kan voor sprong niet aan Vlaardingen/Schieöam Ia het treffen tussen Harga en Albatros in de Margriethal is de Schiedamse korfbalploeg weer onderuit gegaan- Met nog minder dan een minuut te spe len zag Harga een voorsprong van 9—7 teruggebracht tot 9—9. In de eerste helft hielden de ploegen elkaar goed in even wicht en gingen met 44 rus ten- Toch startte Harga vrij - behoorlijk en nam middels Arie Jansen, Bert Karstel en Nel - - Sluimer een 3—0 voorsprong. Maar in de laatste fase kwam Albatros goed terug. Bert Kar- - stel zorgde voor 4—1, maar daarna werd het 44. In de tweedie helft scoorden beide teams afwisselend tot 7-7. Voor Harga waren dat Bert Karstel, Karet van der Linden en Nel Majoor. Met nog vijf minuten te spelen leek de strijd beslist, maar dat pakte anders uit. Gerdie van Duyi en Ron van Hielen tilden Harga naar een 9—7 voorsprong. Maar in de laatste minuut kwam Al batros terug, omdat Harga geen kans zag de bal in de aanval te houden, In de laatste secon den voltrok zodoende voor Har ga het drama; 9—9. In Maassluis leek Maassluis op een gemakkelijke overwinning af te stevenen tegen het laagge plaatste Waterschip. In de eer ste helft zag het daar naar uit, maar toch bleef de score aan de veel te lage kant Vaak schoot men te vlug en was men té nerveus om een goede aanval op te zetten. Daarbij wilden enkele spelers graag alle eer voor zichzelf houden. Soepel liep Maassluis door Leo van der Vaart, Theo van Veelen, Mieke Montïzaan en Henny Nie- man naar 4—0. Via een terechte straf worp werd het 4—1, terwijl aan de andere kant Maassluis tot tweemaal toe een strafworp miste. In de tweede helft scoorde Spi rit nog viermaal (Jacqueline Op- pe. Jan de Visser, Martin Lok ker en Leo Vermeij), terwijl Eureka dat slechts tweemaal deed. Dat betekende een 9—3 overwinning voor Spirit. In de eerste fase van de eerste helft bouwde Nassau door veel- energieverbruik een kleide overwicht op tegen IJsselvo- gels en kon na een kwartier tweemaal juichen, nl. voor tref fers van Peter van Brandwijk en Ton Sluimer. Maar daarna zette IJssel vogels Nassau onder druk en boog de stand om naar 3-5. In de tweede helft verscheen Nassau met twee andere spelers aan de start en toen werd het middels Coby van Keulen 3—5. Maar bij tijd en wijle overklaste IJsselvogels Nassau en liep weg naar 47. Nassau kwam terug tot 5—7, maar daarna leek IJs selvogels de strijd te beslissen, 5—9. Maar door hard werken kwam Nassau dichterbij. Jacob v.d. Kooij haalde tweemaal van ver uit, 7—9. Met nog vijf minu ten te spelen bracht Yvonne van der Kooij de spanning volledig terug; 8—9. Maar IJsselvogels bleef rustig en speelde be kwaam de wedstrijd uit Een nipte nederlaag voor Nassau, dat in het begin teveel energie verbruikte. Gelijk In de tweede helft scoorde Maassluis slechts éénmaal, nl. 5—2 door Mar ja van Aalst. Het ging steeds moeizamer en Hen ny Nieman moest zijn plaats afstaan aan de meer collectief ingestelde Arie Rookus. Die wissel kwam echter te laat Waterschip vocht terug en kwam langszij: 5—5. Zonder al te veel moeite bleef Spirit overeind tegen Eureka 3. Het maakte zich nodeloos moei lijk door steeds maar te schieten en weinig te combineren. In de eerste helft liep de formatie via Geert Moerman (2x), Leo Ver meij en Lydie de Bruijne uit naar een 4—0 voorsprong. Eure ka deed wat terug, 4—1, maar Jolande van der Velde maakte er voor rust nog 5—1 van. Schiedam De Schiedamse Reddingsbrigade rondde 1978 af met een zwemfeest met als doel, de leden - voor het meren deel jeugd - in staat te stellen in het bezit te komen van de brevetten zwemmend redden van drenkelingen. Voor het brevet I slaagden: Pascal Aarts, Gabrièlle Amster dam, Jeanine van Bokkum, Je-, roen van Driel, Christa Etman, Joïanda Hoek, Robby Hees, Paul Hilberink, Peter van Hall, Sander Harreman, Bianca Jan- sen. Dennis Koevermans, Adrie Korpel, Erwin de Kaper, Brigit te de Koning, Diana van der Linden, Ria van der Most, Eve- lin van Marion, Ilse Plooy, Ro nald en Silvia Post, Ronny Ro- mijn, Marco Rotteveel, Erik Sneek en Sandra Scheerder. Volwassenen: de dames T. Gie- les-van der Meer, K. A. Keijzer- van der Meer, T. Knaap-Han- sen, M. van Mil-van der Meer, I. Ruigrok-van Mil en J. W, de Wit. Brevet 2; Ehy Bouman, Arfette Blok, Wilma van Diejen, Fran cis van Deurscn, Patrick El der kamp, Nicole 't Gilde, Astrid Haanskorf, Jan P. Hendriks, Petra Harpe, Richard Krohne, Annemieke de Koning, Larissa van der Lugt, Netty van der Most, Margot van Noordennen, Mark Strampraad, Erik van Velzen, Martin de Winter en Chris Jongste. Brevet 3: Sandra Albert, Anne- chien Beumer, Heleen Beumer, Remco Groen, Elly Kaufman, Laura van der Knaap, Erik Lansbergen, Anita en Sandra van der Lubben, Erik Mulder, Carla van Pelt, Tom Pelgrim, Ellen Treurniet, Elvira Verschu ren en Gladis van der Geugten. Brevet 4: René Brugman, Lenie van Bedaf, Petra Hofman, Paul Jeene, Monique Ros en Els Son- dermeijer. Brevet 5: Marjan Buskes, Ingrid Garretsen, Paul de Kaper, An neke van Lieshout, Beppie Malt ha, Martin Stolk en Francis v.d. Laarschot Brevet 6: Irmgard Amsterdam, Moruca van Beurden, Heleen de Brum en Tiny 2egwaard. p; V"i 'S Maassluis schrok te laat wakker om winst op het zwakke Waterschip veiiig té stellen. Vlaardingen/Schiedam De damestopper in de afdelxngs tweede klasse, tussen Treffers en WIK, is een duidelijke af knapper geworden. Bekend is dat Treffers een sterke ploeg heeft, maar de ploeg uit Krim pen aan den Ussel heeft WIK op duidelijke wijze laten zien. dat het verreweg de sterkste was; 10—2. De Vlaardingse ploeg begon erg zenuwachtig aan het karwei. Treffers kreeg daardoor veel kansen en regelmatig kon WIK- keepster Bep Hoogendïjk daar door de ballen uit het net halen. WIK kon daar alleen maar een aantal schoten tegen paal of lat tegenover stellen. Daarnaast was ook de Treffers-keepster Astrid Rommens goed op dreef en had WIK een strafworp no dig om de 4—0 achterstand te verkleinen. Bij de rust keek WIK legen een 7—1 achterstand aan, die nog veel groter had kunnen zijn wanneer de tegen stander alle kansen had benut. Na de hervatting bleef de rust stand enkele minuten op het bord staan, waarna Treffers uitliep tot 101. Halverwege de tweede helft kon WIK via Mary Vredebregt het eerste doelpunt maken. Kort daarna benutte Marijke van Vliet haar tweede strafworp, maar Treffers ging tenslotte met de eer strijken: 10—2. Voor WIK restte de kater en het besef dat Treffers ge woon té sterk is. De heren van HVK hebben in Rotterdam het geroutineerde Roda 3 verslagen. De hele wed strijd heeft de Schiedamse ploeg aan de positieve kant van de score gestaan en regelmatig scorend werd het een verdiende 12—16 overwinning. De damesderby tussen Wilton en HVK eindigde onbeslist. De eerste helft was geheel voor Wilton. HVK moest steeds tegen een achterstand opboksen. Hal verwege bedroeg de voorsprong voor Wilton 42. Vlak na rust benutte HVK een strafworp, maar direct na de daaropvol gende beginworp scoorde Wil ton weer. Daarna kwam HVK echter sterk opzetten en wist, enkele minuten voor rust, de 5—3 ach terstand om te buigen in een 5—6 voorsprong. Wilton ging toen aandringen om toch nog één punt te bemachtigen en had resultaat. Vlak voor het laatste fluitsignaal kende de scheids rechter Wilton een strafworp toe die ook benut werd. De strijd eindigde daardoor in een gelijkspel (66) waarmee beide teams tevreden konden zijn. De heren van Hollandiaan heb ben in de eerste helft vrij veel moeite gehad met het Papend' rechtse DES. Trainer Arnold Peek vermoedde dat onder schatting daarvan de oorzaak was. Na de rust, die ingegaan was met 89 in het voordeel van DES, werd er in de tweede helft met een vooruitgeschoven verdediger gespeeld en dat had succes. Hollandiaan, dat slechts met acht man speelde, liep toen uit naar 15—9 voordat DES nog iets terugkon doen. De overwin ning kwam terecht bij Holland iaan dat met 1513 won. O Struikelpartij bij HVK—Wilton, een derby die onbeslist eindigde. Dinsdag, Voorwedstrijden tweede klasse libre, café Rot terdam, 19.30 uur; Weidevo gels—Oranje Nassau: Spar taan 2Spirit; De Kapellen 2—ODI; Receptie MW27, Van der Doelstraat, 20 uur; receptie Hoekse Boys, Har- wichweg, 20 uur; receptie VSV, Mamixlaan, 20 uur; DH- S—Olympia, Kethel, 20 uur. Woensdag: SchooJtafeltennis- toemooi, Koopmansbeurs, 9 uur; Zaalvoetbaltoemooi De Vijfsluizen, 20.30 uun Spiri t—De Kapellen, Margriethal, 21 uur; OldiRKWIK, Kralin- genhal, 21.30 uur; San Cle mente—SPSV, Schlebroek- bal, 19.45 uur; BlijdorpEx- celsior'20, Schiebroekhal, 20.30 uur, Nieuwjaarswed strijden RC Schiedam. West- frankenlandsestraat, 19 uur. Donderdag: Voorwedstrijden tweede klasse libre, café De Kroon, 19.30 uur; Tornado Broieco (h); Schooltafelten- rustoemooï, Koopmansbeurs, 9 uur; Rovok—Sunlight (h) beker; Hou Stand—Shell (dj beker; Schietbaan—Broieco 2 (dj beker; Vedo—B en P (dj beker. 0 Hoe druk het was bij WK. Vlaardingen/Schiedam Re cepties en instuiven op de eer ste dag van het nieuwe jaar in overvloed. Vrijwel elke sport club uit het Waterweggebied deed er aan mee, hoewel van de voorgestelde wedstrijden tussendoor weinig terecht kwam. Bij WK en WF, die voor de eerste maal hun recep ties konden geven in het nieu we gebouw in Bijdorp, was het erg druk en dat symboliseerde de rest van de bijeenkomsten, die druk werden bezocht En de vreugde bij WF om desuperoliebol. Maasland ODO heeft de eer ste helft van de microcompeti tie afgesloten met een zeer moeizame overwinning op Ju liana uit Oud-Gastel. Het werd uiteindelijk 98 voor de Maas- 1 anders, waardoor ODO de aan sluiting met de top van de ranglijst heeft behouden. Juliana daarentegen blijft op een lage klassering staan, hoe wel het toch geen ploeg is die zich zomaar gewonnen geeft. Dat ondervond ook ODO, want Juliana was bereid er stevig in te gaan. Té stevig af en toe, maar een ontstellend zwakke scheidsrechter trad daar nage noeg niet tegen op. Bovendien had deze oudere man ook niet de conditie om het spel te kun nen volgen. Dat ODO zo veel moeite met Juliana had, kwam ook door het onvoldoende afwerken in de aanval. Te veel goede scorings kansen werden vermorst om Juliana definitief op achter stand te zetten. Opvallend daar bij was, dat de ODO-dames ditmaal niet één keer tot scoren kwamen. In de beginfase kwam ODO met 01 achter, maar Bram Hane- maaijer tekende voor de gelijk maker: I—I. Martin Boschma gaf ODO vervolgens de leiding (21), maar toen al was duide lijk dat Juliana geen zacht eitje zou worden. De ploeg uit Oud- Gastel kwam riet alleen naast ODO (2—2), maar nam vervol gens opnieuw de leiding: 2—3. Kees van der Vaart trok de stand daarna gelijk (33) en dezelfde speler herhaalde dat toen ODO weer achter was ge komen: 4ri-4. Pas kort voor de rust kreeg ODO eindelijk eens een keer een strafworp mee, die door Bram Hanemaaijer feil loos werd benut: 5—4. In de tweede helft kon ODO ook niet loskomen van Juliana. Wel bracht Kees van der Vaart de stand op 64, maar de gasten kwamen terug. Zelfs tot 6—6, terwijl ODO in die periode zelfs de grip op de wedstrijd kwijt was. Op tijd echter hervond ODO zich, wat leidde tot een 9—6 voorsprong. Bram Hanemaaijer (strafworp), Kees van der Vaart en Kees van der Kooy waren de doelpuntenmakers, waarna ODO in de slotfase op balbezit ging spelen. Op zich ging dat niet zo slecht, maar de werkelijk uitgespeelde scoringskansen die ontstonden werden niet benut Juliana daarentegen kwam nog dichtbij tot 9—7 en 9—8. In de allerlaat ste minuten liet ODO zich de volle winst toch niet meer afne men. Vlaardingen Morgenavond wordt het toernooi om het offi cieuze z^al voetbalkampioen schap van Vlaardingen voort- gezet met twee wedstrijden. Dat zijn Sunlight—Satelliet' vanaf 20.30 uur en DVO '32TSB een uur later. Plaats van handeling sporthal „De Vijfsluizen". W Mk Hoek van Holland De com missie voor ondermeer sportza ken in Hoek vaD Holland is er niet in geslaagd een oplossing te vinden voor de problemen rond de ruitersport. Behalve dan voor de vereniging El Cor- des. Gevestigd midden in het centrum van De Hoek aan de Cordess traat, kan deze vereni ging binnenkort gebruik maken van het terrein aan de Prins Hendrikstraat, dat onlangs is vrijgekomen en dat een recrea tieve bestemming heeft. De oudste ruitersportvereniging in Hoek van Holland is daarmee uit de zorgen. Voor het terrein aan de Dirk van der Burghweg, waar De Caepruiters zijn gevestigd, de Hoekse paardenclub en de Hoekse ponyclub, moet thans een verdeelsleutel worden ge maakt voor een gezamenlijk ge bruik ervan. De ruitersportver- eniging voelt zich niet helemaal ten onrechte gedupeerd, want voor deze club is nóg steeds geen oplossing gevonden. Hoe wel zij als enige gebruik wilde maken van de oorspronkelijk voorgestelde mogelijkheid op het nieuwe terrein aan de Kaap- weg, achtte deelraadsvoorzitter L. van der Houwen dat te croot (3 1/2 ha) voor één vereniging. Op de vergadering stelde de voorzitter daarom voor om ma nege Hoek van Holland op het huidige terrein aan de Dirk van der Burghwegte laten, ondanks alle bezwaren die daaraan kle ven. Voor het terrein aan de Kaapweg wil Van der Houwen een nieuwe bestemming zoeken. Het ligt in de bedoeling een nieuwe bijeenkomst uit te schrijven om voor de ruiter sportvereniging Hoek van Hol land een nieuwe oplossing te vinden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 4