Opvolger Va Dijke moet waarachtig "burgervader" zijjn Eerste paal op 8 januari Profiel nieuwe burgemeester Maassluis: moet weten... Dief dol op snert maar Diefstal ee inbraak Voedselcolleete voor de vogels mm Weer inbraken in Hof van Spaland GGD laat verstek gaan Dief molt dashboard WOENSDAG 3 JANUARI 1979 VD/SC/WW 3 Jan de Meester (D'66)... een goede vent het belangrijkste. Jaap v.d. Griend (PPR)... burgemeester Mees Duimelaar (PvdA)... nieuwe burge- moest eigenlijk ter verantwoording geroe- meester moet twee ambtsperioden uitdie pen kunnen worden. nen. Klaas de Roo (VVD)... geen ongebreidel de expansiedrift. «Pieier de Geus (CDA)... burgervader in de goede zin van het woord. Maassluis Nu burge meester Van Dijke naar Ede is vertrokken, kijkt 'Maassluis naarstig om zich heen naar een nieu we voorzitter van haar gemeenteraad, een nieu we burgervader, die de gemeente met wijs beleid de ongetwijfeld moeilij ke jaren tachtig door zal helpen. Wat moet dat voor een man worden, hoe ziet de ideale burge meester er uit, kortom: wat is het profiel van Maassluis' toekomstige eerste burger? Over één ding zijn alle politieke partijen het met elkaar eens: de nieuwe burgemeester moet het liefst uit eigen politieke kring komen, maar dat niet iedereen zijn zin kan krijgen is duidelijk natuurlijk. Belangrijker dan de politieke kleur vindt men dc kundigheid van de man. Vooral de kleinere partijen. J an de Meester (D'6S) verwoordt in dit opzicht aardig dc algeme ne mening. „Politiek gezien zou het leuk zijn uiteraard, een D'66- burgemeester, maar in principe gaat het toch vooral om een goede vent". En ook de PvdA is reëel, fractie voorzitter Duimelaar: „Uit. gangspunt is natuurlijk ook voor ons, dat de burgemeester uit PvdA- of aanverwante, pro gressieve kring zou moeten ko men. Maar wij zien heus wel. dat zoiets waarschijnlijk niet haalbaar is met al die PvdA- burgemeesters in Rijnmond hier". Goede burgervader Wat in de profielschetsen van alle politieke partijen een scherp accent krijgt, is het con- tact dat de nieuwe burgemees ter met de burgers zal moeten onderhouden. Daar stelt men zeer hoge eisen aan. „Een burge meester die in de goede zin van het woord burgervader is", zegt fractievoorzitter van het CDA, Pieterde Geus. WD-aanvoerder Klaas de Roo zegt het zo: „Voor ons is het allerbelangrijkste, dat de man een goed gevoel heeft voor de sociale en menselijke verhou dingen in deze maatschappij. Iemand die een warm menselij ke belangstelling heeft en goed naar anderen kan luisteren". In meerderheid is men het er tevens over eens dat inspraak, contact overheid-burgerij en in formatie zaken zijn, die een burgemeester aangaan. De por- tefeuillevoorlichting, vinden in elk geval yVD en D'66, is niet van dusdanig politiek gehalte dat deze in handen zou moeten zijn van een ter verantwoording te roepen wethouder. De PvdA weet het allemaal nog niet zo net en de PPR is ronduit tegen. Jaap van der Griend: „We heb ben er met Van Dijke hooglo pende ruzies over gehad. Met name over de voorlichting. Ik geloof dat die ruzies wel het één en ander ten gunste van onze richting hebben duidelijk ge maakt. Een burgemeester is wel degelijk een politiek figuur, die eigenlijk ter verantwoording zou geroepen moeten kunnen worden". Geen „bouwer" Diezelfde Van der Griend vindt ook dat de toekomstige burge meester beslist geen bouwer mag zijn. Iemand die Maassluis niet nog meer in de breedte uit wil laten dijen. Ook de VVD ziet daar weinig heil in. Klaas de Roo: „Nee, hopelijk niet iemand met een ongebrei delde expansiedrang. Aan uit breiden hebben we in Maassluis momenteel weinig behoefte". En Jan de Meester: „We moeten er vanuit gaan, dat Maassluis een periode van consolidatie doormaakt, daar past gebied suitbreiding niet zo erg in". De PvdA ziet het meer berus tend. ..Ach", zegt fractievoorzit ter Duimelaar, „dat kan zo'n burgemeester nu wel vinden, als Rijnmond en de Provincie ande re plannen met Maassluis heb ben, bijvoorbeeld dat de stad een regionale woonfunctie moet krijgen, dan heeft de burge meester weinig te zeggen. Ui teindelijk is zoiets een kwestie voorde raad". Piet de Geus gelooft echter dat het juist één van de taken van de nieuwe burgemeester zal worden, een goed pleitbezorger van het Maassluise belang te zijn bij de regionale overheden. „De schets die wij zes jaar geleden gemaakt hebben, gaf aan dat het iemand moet zijn met veel ervaring op bestuurlijk vlak. Het zal met name iemand moeten worden, die Maassluis goed kan verdedigen ten opzich te van Rijnmond: daar is tegen woordig alle reden toe". „Knap ongezellig AUe partijen waren het er zon- der uitzondering over eens, dat het vertrek van burgemeester Van Dijke, Maassluis wel rauw op het dak is gevallen. Temeer daar zijn vertrek praktisch sa menvalt met het opstappen van gemeentesecretaris Harm Kra mer. En hoewel iedereen begrip toont voor het feit dat Van Dijke die promotiekans moest grij pen, schetst Klaas de Roo de situatie wel treffend met de omschrijving dat het „knap on gezellig" is. PPR-man Jaap van der Griend over deze kwestie: „Ede heeft nu een burgemeester, wij niet. En dat terwijl Maassluis juist eindelijk rust nodig heeft Straks komt het hele inspraak circus weer op gang, met pro fielschetsen en al. Het ts ae vraag of het zin heeft, maar in elk geval: een periode van rust zit er voorlopig niet in". Ook dc PvdA ziet de noodzaak van de rust. Daarom dat in de profielschets die dc partij bin nenkort zal Inleveren aan de nieuwe burgemeester, min of meer de eis wordt gesteld, dat deze man op zijn minst twee ambtsperioden in Maassluis uitdient. i 0 Het heeft uitgebreid in de kranten gestaan, maar voldoende blijkt het niet. Dat er op de hoek Oost- havenkade/Schiedamse- weg iets staat dat vaag te maken heeft met kunst, zullen de meeste •Vlaardingers nu zo lang- zamerhand wel weten. Maar 't blijft in de verte. De Culturele Raad van Vlaardingen heeft zich al eens over het probleem gebogen hoe de artotheek herkenbaarder te maken, uitnodigender ook. De Raad heeft al gezegd dat een tochtsiuis dat laatste enorm zou kunnen bevorderen. De deur kan dan altijd gastvrij openstaan. En sinds vrijdag hangt er nu een groot bord, dat de aandacht van de burgers nog eens extra moet trekken. Schiedam Het oude jaar is voor eigenaars van diverse tuinhuisjes van het volkstuin complex Thurlede op een min der plezierige manier afgeslo ten. Maar liefst zeven houten huisjes zijn in de dagen tussen kerst en oud en nieuw door inbrekers bezocht. In alle gevallen werden deuren geforceerd om de huisjes bin nen te komen. De buit was in de meeste gevallen klein en vier keer werd helemaal niets door de inbreker meegenomen. In één van de gevallen is het zelfs twijfelachtig of de inbre ker de bedoeling had iets van' waarde mee te nemen. Het enige wat hij deed was het opwarmen van een zelf meegenomen blikje erwtensoep op het in het huisje aanwezige gasstelletje. Na het verorberen van de snert verdween de inbreker en deed netjes de vernielde deur weer achter hem dicht. Uit de andere huisjes verdwe nen: een ouderwetse koffiemo len. een radio-cassetterecorder, twee spijkerbroeken en nog wat ideine spullen. De grootste buit in één huisje vertegenwoordigde een waarde van duizend gulden. Maassluis Bij de politie werd aangifte gedaan van diefstal van een kist met gereedschap uit een geparkeerd staande ser vice-auto op het parkeerterrein aan de Lange Boonestraat. Men verschafte zich toegang tot de auto door een ruit te vernie len. Waarde van het ontvreemde plus de schade aan de auto bedragen ongeveer 1000 gulden. Vanaf de Marelstraat in Maas sluis verdween een twee-assige aanhangwagen, merk Westfalia, waarde 4000 gulden. In een perceel dat gebruikt wordt door de Stichting Youth for Christ aan de Noord vliet werd ingebroken. Er worden 15 zilveren kruisjes en 100 gulden vermist. In het pand werd een grote ravage aangericht. Schiedam De eerste paal voor het bouwproject De Put aan de Rotterdamsedijk wordt op 8 januari geslagen. G. van Toor, bestuurslid van de Bouw vereniging De Eendracht zal de officiële handelingen, die er bij het slaan van de eerste paal horen, verrichten. Indien alles gaat zoals gepland, 2al de eerste paal om half vier in de grond verdwijnen. Daarmee wordt dan daadwer kelijk een begin gemaakt met de bouw van 44 woningen. Al een aantal keren was het begin van die bouw uitgesteld. Oor spronkelijk zou ruim twee jaar terug al zijn begonnen. De aanvangsdatum werd echter voor onbepaalde datum uitge steld, en zou, zo bleek het vorige jaar op 4 december terecht ko men, zodat de Sint zich met de eerste paal kon bezighouden. Doordat er problemen waren met de komst van de benodigde bouwmaterialen werd het on mogelijk om al in december een start te maken, Het zou januari moeten worden, concludeerde wethouder Chris Zijdeveld, want anders zou het bij het slaan van één paal moe ten blijven, en dat was nou ook niet bepaald de bedoeling. Eerder dan de datum weid al bekend hoeveel geld er voor het aansluiten van het bouwproject op gas, water en licht nodig was De gemeentelijke technische be drijven berekenden dat er voor de 44 woningwetwoningen ruim tweeeneenhalve ton benodigd was. 0 Eindelijk is de defini tieve datum bekend, waar op de eerste paal voor het nieuwbouwplan De Put aan de Rotterdamsedijk de grond in zal gaan: 8 januari. Jaren voor die eerste paal werden de huisjes op die plaats al afgebroken en ont stond er een grote kaalslag. Op de foto is die afbraak bijna voltooid. Schiedam - De dierenbescher ming Schiedam roept de hulp van de bevolking in om zoveel mogelijk voedsel voor vogels bij elkaar te krijgen. Nadat dc bur gers eerder al waren gevraagd om zoveel mogelijk vogels te voederen vraagt de bescher ming nu om zoveel mogelijk oud Schiedam Zesendertig gul den slechts, bedroeg de buit bij een inbraak in een boekhandel in het winkelcentrum Hof van Spaland. Daarvoor hadden de dieven dan wel eerst de etalageruit moeten vernielen, wat een schade van ongeveer vierhonderd gulden opleverde. Het geld bevond zich n de kassa van dc winkel. Ook een sluitenj in het Hof van Spaland is net voor de jaarwi.s- selmg door inbrekers betreden. Hoeveel er bij die inbraak pre cies is verdwenen, kon nog niet worden vastgesteld. Wel is er een indruk van de schade die is aangericht Doordat een ruit Maassluis Omdat de gewaarschuwde GGD-arts verstek het gaan, kwam de 42-jarige P. J. L. v.d. W. uit Den Haag er vorige week met een rijverbod van acht uur vanaf nadat hij te diep in het glaasje had gekeken. De 50-jarige C. J. K. uit Brielle kreeg voor hetzelfde feit eveneens een rijverbod opgelegd. van de toegangsdeur werd ver nield bedroeg die ongeveer 180 gulden Om bij de jaarwisseling met zonder drank te zitten heeft een onbekende ingebroken in een kelder van een flat op het Johan Straussplein. Drie kratten bier nam de inbreker met zich mee nadat hij de deur van de kelder had geforceerd. De Theo Thijssenschool op het Edisonpleïn zit zonder cassette recorder. In de dagen voor oud en nieuw hebben inbrekers een ruit van de school uitgenomen, het schoolgebouw doorzicht, en een cassetterecorder ter waarde van ongeveer 250 gulden met zich meegenomen. brood en oud fruit te bewaren en naar het politiebureau of naar de dierenbescherming te brengen. Vooral bakkers en groentewinkels kunnen m deze actie een steentje bijdragen vindt de dierenbescherming. Vooral met de sneeuwval en vorst van de laatste dagen is het voor veel vogels bijzonder moeilijk om nog aan voedsel te komen. Ze zijn dan ook sterk afhankelijk van hulp van de mensen. Gelukkig zijn er veel mensen, die brood strooien en fruit klaarleggen voor de die ren. maar het blijkt nog met genoeg. Vandaar dat de dieren bescherming nu een grote inza melingsactie is begonnen. Al het voedsel dat naar de irüeveradressen wordt gebracht wordt door de dierenbescher- ming, de politie, de gemeentelij ke plantsoenendienst en door de werkgroep vogels van de Neder landse Natuurhistorische ver eniging naar plaatsen met grote vogelconcentraties gebracht ën voor de vogels neergelegd Oud brood en oud fruit kan worden ingeleverd bij de Har- gahoeve, Sportlaan 2 tegenover bet Novotel, cd bij het politie bureau aan de Lange Nieuw- straat. Schiedam Duizend gulden schade heeft een dief aangericht bij een inbraak in een auto die geparkeerd stond aan de Lange Haven. De buit van de inbraak was beduidend minder: een au toradio met een waarde van 480 gulden verdween uit de wagen. De fikse schade ontstond door- dat de dief niet bepaald zacht zinnig te werk ging: hij rukte de radio, compleet met een deel van het dashboard, gewoon uit de auto. Het openen van de wagen deed de dief wat voor- zichtiger; waarschijnlijk heeft hij daarbij een valse sleutel gebruikt. Ook met een valse sleutel is een auto op de dr. Zamenhofstraat geopend. Een cassetterecorder en boxen met een waarde van ongeveer 350 gulden verdwenen bij deze inbraak.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 3