PORT The Green Eagles krijgt eindelijk eigen clubl ris Basket Boys blijft het goed doen S pieringshoek veruit de sterkste Ed Jeup 'slacht offer'van systeei ^èêSÊSÊVa Ad Bouwens bemiddelt bij av Maassluis S Huldiging Schiedamse judoka ontgaat gouden medaille Vóórfmales zaalvoetbal- kampioen schap vervroegd «ES Tom de Jong topscorer Op schoolbasketbaltoernooi in Margriethal WOENSDAG 3 JANUARI 1979 VD/SC/WW4 door Bas van den Berg Maassluis De Maas- sluise basketbalclub The Green Eagles, die zich jarenlang beijverd voor een eigen clubhuis, krijgt de beschikking over het gebouw, dat tot dusver behoorde aan de av Maassluis. Deze atletiek vereniging, die met on dergang wordt bedreigd, heeft per 31 december j.l. de huur van het complex aan de Merellaan opge zegd, hetgeen echter nog niet wil zeggen, dat de club, die destijds door Rein Swint en Ad Bou wens werd opgericht, ter ziele is. Binnen twee we ken zal een eerste poging worden gedaan de atle- tiekclub voor Maassluis te behouden. Voor The Green Eagles, dat, gezien de riante stand op de ranglijst in de eerste klasse, op punt staat te promoveren naar de landelijke divisie, is het vrij gekomen gebouw in de West- wijk een „test-case" of het bezit van een „eigen" gebouw bevalt Wanneer de hockeyclub Ever green vanuit de Westwijk ver huist naar de Steendijkpolder, waar een drietal hockeyvelden is aangelegd, plus dat er al een ontwerp is voor een tennisbal, zal het clubhuis genaamd „Green Spot" eveneens vrijko men voor The Green Eagles. Hoewel de Maassluise Sport- en Recreatieraad zich wat betreft de verhuur nog op de vlakte houdt, mag worden aangeno men, dat de basketballers ge bruik gaan maken van het ge bouw van Evergreen, Wél zal Rein Swint (L) en Ad Bouwens, de oprichters van de av Maassluis. Bouwens zal bemiddelen de club in stand te houden. het in dat geval, wanneer de av Maassluis blijft bestaan, deze atletiekclub als mede-bewoner moeten dulden. Voorlopig zal The Green Eagles voor het ge bouw van de av Maassluis tach tig gulden per maand op tafel moeten leggen zonder ook maar in aanmerking te komen voor subsidie. Wel zou dat (eventueel) het geval zijn, wanneer zij ge bruik gaat maken van het club huis van de hockeyers. Intussen hebben de bestuursleden van de av Maassluis, Rob van Tiel en Theo Bijl verklaard, geen prijs meer te stellen op een her nieuwd onderhoud met de be middelaars. Hulp Wél is dat het geval met Ad Bouwens, samen met Rein Swint destijds de oprichter van die club, die samen met dis trictssecretaris Goedhart van de KNAU rond de tafel gaat zitten. Nu het er naar uit ziet dat The Green Eagles het toekomstige clubhuis moet gaan delen met av Maassluis, heeft deze basket balclub de atleten hulp aange boden. evenals de gymnastiek vereniging Sparta. Naast Huub Slangen van ge meentelijke Sportzaken in Maassluis, heeft ook de heer van "t Hof namens de ouders van de jeugdleden van die club zit ting in deze interim-commissie. Hoewel Ad Bouwens zich eerst nog moet oriënteren, is het voor hem wel duidelijk dat een nieu we atletiekclub alleen mogelijk is met subsidie van de gemeen te. Subsidie „De tijd", aldus Bouwens, „van centen sparen om wat geld in kas te hebben, is voorbij. Kijk naar andere instellingen in Maassluis die forse subsidies krijgen toegeschoven. Nu de zaken zo liggen dat ook de Sportraad gebaat is bij het voortbestaan van een atletiek club, moet dat „instituut" er ook wat voor over hebben". Bij dit alles is de kans niet uitgesloten dat de Westland-Ma- rathon dit jaar weer in Maas sluise handen kan vallen wat de organisatie betreft. Van oor sprong was deze jaarlijkse lang ste prestatieioop een aangele genheid voor de av Maassluis, totdat het bestuur er onder druk van de leden, en té weinig kader, geen heil meer in zag deze marathon te organiseren. De laatste jaren trad Olympus '70 uit Naaldwijk als organisator op. Ad Bouwens, enkele jaren terug zelf eveneens overgestapt naar de Westlandse atletiekclub: „Wanneer een hernieuwde av Maassluis deze Westland-Mara- thon gaat organiseren, zou dat erg veel propaganda kunnen opleveren. Tussen alle bemidde lingspogingen door loopt de ver koop van atletiek-attributen aan het Vlaardingse Fortuna. Hoe wel dat bestuur er moeite mee had het aanbad van kogels, speren, hoogspringlatten, stan daards, estafette-stokjes, meet linten, startblokken en horden te accepteren, omdat men daar mee zou meehelpen de av Maas sluis te liquideren, aanvaardde men het materiaal tóch Het nieuwe clubgebouw van de VLTC en DVIJ. VI aar dingen De ontmoe ting tussen FC Vlaardin- gen en Ajax, die zaterdag in 's-Gravenzande wordt gehouden, wordt voorafge gaan dooreen huldiging. ïn verband met het feit dat Bep de Ruijter dan zijn 250ste wedstrijd speelt, zal hij voor de aanvang in het zonnetje worden gezet. Vlaardïngen De korfbalont- moeting Vlaardingen-ELKV laat nog even op zich wachten. Als gevolg van de sneeuwval waagden de Brabanders het er niet op om op oudejaarsdag de reis naar de Vlaardingse West- wï jkhal te ondernemen. Vlaar dïngen, dat al vierpunten voor sprong heeft in de landelijke tweede klasse, had graag ge speeld, maar ontkwam niet aan het stukje overmacht. Het is niet bekend wanneer de wed strijd nu wordt gespeeld. Vlaardïngen vreest wel, dat het dan niet meer terecht kan in de eigen Vlaardingse hal. VJ aardingen De'Voorfi nales van het officieuze jzaalvoetbalkampioen- schap van Vlaardïngen worden niet op zaterdag avond 20 januari, maar al op woensdagavond 17 ja- nuari afgewerkt. De zes wedstrijden, waarvan de eerste ©m 20.00 uur in de sporthal van de Vijfsluizen begint, duren tweemaal een kwartier. De twee fina lewedstrijden om de eerste tot en met de vierde plaats zijn wél voor de zaterdag avond 20 januari gepland. De reden dat de zes finale (poulehvedstrijden naar de woensdagavond zijn ver plaatst, is vanwege het feit, dat het sportpark op zater dagavond al om 21.00 uur gesloten moet zijn. De strijd om de eerste vier plaatsen begint 20 januari om 18.45 uur en beide wedstrijden duren tweemaal twintig mi nuten. De prijsuitreiking heeft na afloop in café Rot terdam aan de Parallelweg in Vlaardïngen plaats. A Twee van de in totaal 153 teams in de Mar- gnethal in actie ^1' De korfbalvereniging Vlaardingen, die aan het einde van dit seizoen trainer Frans Vermeulen gaat verlie zen, heeft al geadverteerd voor een opvolger. In de laat ste uitgave van '78 van het landelijk korfbalblad werden al sollicitanten opgeroepen. Op de laatste dag van de kerstvakantie, komende vrij dag, organiseert de Vlaar dingse Raad voor Sport en Recreatie een sportinstuif in de Westwijkhal. De instuif, die gratis is, is toegankelijk voor de lagere schooljeugd tussen 6 en 13 jaar. De leiding is in handen van juffrouw A. J. Scheffer, die wordt bijgestaan door leden van de gymnastiek vereniging Leonidas-Dovido. De sporthal staat in de ochten duren tussen 10 en 12,30 uur open voor kinderen van 6 tot en met 9 jaar en 's-middags voor de oudere jeugd. HVO, de naam van de zaterdagclub uit Vlaardingen, krijgt een andere betekenis. Een werkgroep uit drie man bereidt intussen een prijs vraag voor onder de leden van de club uit de Holy wijk. 0 Bij Pollux verwacht men in februari een beslissing over de bouw van een nieuw club huis in de Broekpolder, waar dc hockeyclub naar toe ver huist. Eén van de vragen is of een accommodatie van hout of in steen wordt opgetrokken. fn het carnavalsweekeinde van dc 34ste op de 25ste fe bruari houdt de tafeltennis club NOAD een groot jeugd- toernooi. Van de organiseren de club doet alleen het meis jesteam mee. Deelnemende clubs zijn: Avanti, Koonhorst, Middelburg-Zuid, PSV/Cath- rien, Steeds Hoogcr/TSB, Vi- tac, 't Zand en NOAD. Het clubkampioenschap van dezelfde tafeltennisclub gaat zeker een groot succes worden, nu er zich al 54 leden hebben opgegeven. Vorig jaar waren er dat maar 20. NOAD heeft het team be kend gemaakt, dat aan de voorjaarscompetitie gaat deelnemen in de heren promo tie-afdeling. René van Dijk, Dick de Vaal, René van Wijk cn coach Han Bayings. De dames in de promotie-over gangsklasse: E., Clarjjs, A. Dries, E. Dries en C. Vente, In totaal doen er twaalf teams aan de competitie mee. 9 Max van der Does, de Vlaar dingse ambtenaar die de spor tieve recreatie op een hoger plan moet brengen, en zich daarvoor conculent noemt, heeft voor de volgende serie instuiven maar liefst twaalf zalen in alle wijken van Vlaar dingen gehuurd. De sportin- stuiven beginnen weer vanaf januari. Bij de volleybalclub B P, die hardnekkige pogingen doet weer landelijk te spelen, zijn weer twee bestuursleden toegevoegd. Het zijn Pieter Both en Henk van Katwijk. In Vlaardingen is voor rijks- en gemeenteambtenaren een speciale zwemvereniging op gericht. Elke donderdagavond tussen 21 en 22 uur kan men in het Kolpabad terecht om te i trainen. Inlichtingen J. W. de Wit, Willem Lodewijklaan 39, tel 346489 na 18 uur. 0 Bij de Hollandiaan Is de opvolging na het bedanken van Aad en Riny Mooy gere geld. Jan van Vliet Is de nieu we penningmeester, terwijl Kees van Velzen het werk in de technische commissie voor zijn rekening gaat nemen. Het ügt in de bedoeling dat de tennisclub VLTC het nieu we complex aan de landijs- baan eind maart officieel gaat openen. De zeven banen zijn al voorzien van gravel, terwijl de laatste hand wordt gelegd aan het clubgebouw, dat mid den op het terrein is geprojec teerd. Rond hettenniscomplex wordt een 400 meter wedstrijd (ijs) baan aangelegd voor het rijden van erkende wedstrij den. De VLTC gaat samen met de Vlaardingse IJsclub ge bruik mEiken van de landijs- baar». i; Vlaardingen Het eerste herenteam van Basket Boys heeft de goede lijn van de laatste weken doorgetrokken. In de Westwijkhal werd Breukhoven Stars met niet minder dan 118—33 verslagen. De Vlaardingse ploeg, die het overigens weer zonder traïner/- coach Mike Schulz moest stel len, begon met een zoneverdedi ging, maar deze werd al snel weer verlaten, omdat Breukho ven Stars door deze verdediging te veel tijd gebruikte voor het opzetten van een aanval. Basket Boys ging toen jagen en met succes. Via 12—1 werd het in de tiende minuut 36—3. Het was duidelijk dat de Vlaar dingse ploeg de magische hon derd punten grens kon gaan halen en daar werd dan ook fanatiek op gejaagd. In de tweede helft begon de thuisploeg meteen man-to-man- verdediging, maar ook deze ver- dedigingsvorm werd snel verla ten. Het jagen op de bal leverde aanzienlijk meer bal winst op. In de veertiende minuut was het Tom de Jong die de drie cijfers volmaakte: 100—20. Hierna ge loofden de VI aar dingers het wel en daardoor liep het aantal sco res terug. Bij de stand van 118—33 werd Breukhoven Stars uit zijn lijden verlost en kon Basket Boys terug zien op een geslaagde wedstrijd. Topscorers: Tom de Jong 29, Guido de Ruiter 24 en Erik Zorgdrager 22 punten. Schiedam De Schiedamse scholengemeenschap Spieringshoek heeft op het jaarlijkse schoolbasket baltoernooi zowel bij de meisjes als bij de jongens boven de 18 jaar de eerste plaats veroverd. Er deden in totaal 153 teams (79 jongens- en 73 meisjesteams) mee aan het groots opgezette basketbaltoemooi in de Margriethal, dat ook dit jaar door de medewerk ing van de Schiedamse basketbalvereniging Juven- tus en bet Rode Kruis weer uitgroeide tot een geslaagd evenement. In de poules van de scholieren finales afgewerkt, met het ge- tot zestien jaar werden geen volg dat de poule-winnaars di rect een eerste prijs in ont- vangst mochten nemen. Bij de jongens en meisjes boven de zestien jaar werd er Wel een finalepoule afgewerkt. De uit slag: jongens 16, 17 jaar: I, LEAO 1; 2. Spieringshoek 4; 3. Rijnmond MTS 3, Meisjes 16, 17 jaar: X. Prins Willem-Alexan der 1; 2. Spieringshoek 2; 3. Spieringshoek 4. Bij de jongens van 18 jaar en ouder werd het een verbeten gevecht in de finalepoule. Ui teindelijk was het het team van Spieringshoek 1 dat aan het langste eind trok. Op de tweede plaats eindigde het team van Schravelant 1, terwijl de Rijn mond MTS 3 met een derde plaats genoegen moest nemen. Bij de meisjes van 18 jaar en ouder was het opnieuw het eer ste team van Spieringshoek dat de eerste prijs in ontvangst mocht nemen. Overigens hoef den deze dames van Spierings hoek slechts het eerste team van de LEAO te verslaan om in het bezit van de eerste prijs te komen. Schiedam Ed Jeup greep tijdens de Schie damse judokampioenschappen net naast de eerste plaats in het middengewicht De judoka van sportschool Lagerwaard heeft geen vrede met zijn tweede plaats. „In de voorronden heb ik alles gewonnen alsmede de finale, althans dat dacht ik, van Jan Valk. Toen werd opeens bekend gemaakt letsysteem van dubbele eliminatie vac .v sing was en dat ik nog een partij moest t i»". De teleurgestelde judotw. „Dat was uitgere kend tegen Ton de Raad, de winnaar van de verliezersronde. Ik had hem in de eerste ronde binnen twintig seconden met een heupworp- ovemame verslagen. Het was van te voren, niet afgesproken, dat er een ander systeem dan „ongeslagen kampioen", dat bij nationale en internationale kampioenschappen gangbaar is, gehanteerd zou worden". Ed Jeup heeft ook kritiek op het verloop van zijn tweede partij tegen Ton de Raad. „Dc stond op voordeel, omdat Ton een waarschuwing had gekregen wegens defensief judo. In de laatste vijftien seconden zette hij een halve tiende heupworp in, die ten onrechte met een wazari beloond werd". De verliezende judoka legt uit* „De worp werd gevaarlijk dicht bij de muur ingezet, waardoor ik tegen de muur gedrukt werd. De scheids rechter had de partij tijdig moeten onderbre ken. Dat werd bij alle andere partijen wel gedaan. Normaalhoort er ook een valrand van één meter afgebakend te zijn, maar die ontbrak". Gerard Vroeg - in wiens nieuwe sportschool in de wijk Groenoord de kampioenschappen gehouden zijn - had wel begrip voor de teleur stelling van Ed Jeup. „Hij was inderdaad de betere judoka en het initiatief ging van han uit Wij judoën tijdens de Schiedamse kam pioenschappen echter al vijf jaar volgens het systeem van de dubbele eliminatie". Gerard Vroeg vervolgt zijn commentaar: ,J)e valrand ontbrak, waardoor zich in de partij een complicatie kon voor doen. De scheids rechter (het waren trouwens scheidsrechters van de Budo bond) had de partij inderdaad tijdig moeten onderbreken, maar door de snelheid van handeling van de judoka's is dat echter niet altijd mogelijk". Collega-sportschoolhouder Peter Lagerwaard: „Niet de beste heeft gewonnen, maar de geluk kigste. Toch moeten de Schiedamse kampioen schappen door dergelijke voorvallen niet in gevaar gebracht worden. Volgend jaar - ze worden dan waarschijnlijk aan de Langen Haven gehouden - moeten we vooraf wel betere afspraken maken".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 4