I PORT CION wil eigen aecomodatie niet inleveren De Woudhoek^ snelste zwemmers ODI VERGIST ZICH TSB en DVO'32 geven het voorbeeld r>r>- Van Noord en Stam lid van verdienste Bij samenwoning met Sunlight op De Zuidbuurt Willem Brand: viermaal raak Ramos blijft niet DONDERDAG 4 JANUARI 1979 Uitbreiding Nieuwjaar bij de SSV Geslaagd toernooi in Sportfondsenbad Spirit kweekt zelfvertrouwen Volleybal clubs bekeren In zaalvoetbalkampioenschap ROUTINE VD/SC/WW 4 yiaardingen De problemen rond de nieuwe accommodatie van de voetbalvereniging Sunlight zijn nog niet opgelost. Het eerste voorstel om met CION een fusie aan te gaan en zich als nieuwe ciub te huisvesten aan de Marathonweg, werd op 13 november j.l. door de leden van CION op een buitengewone ledenvergadering als onaanvaardbaar gestempeld. CION wilde zijn eigen identiteit niet prijsgeven en haalde voorzitter Piet Reygersberg en zijn bestuursleden met die uitspraak weer terug naar „eigen kring". Schiedamse vereniging WK en WF in Blijdorp gerealiseerde plan, waarin beide clubs in één complex over een gezamenlijke kleed- en wasaccommodatie be schikken en twee kantines on der één dak zijn gebouwd. CION is daar ook een voorstan der van, wanneer aan een aantal aanvullende voorwaarden wordt voldaan. De belangrijkste daarvan zijn dat CION ook in de toekomst zijn huidige velden en clubhuis niet behoeft in te leveren, en dat er een brug wordt aangelegd tussen de velden aar» de Samuel Esmeyerstraat en de Marathon- weg. Daarnaast zal Sunlight do opstallen van de zaterdagclub Vlaardingen moeten overne men, terwijl het plan voor de- gezamenlijke huisvesting priori teit moet krijgen voor 1979-1980. Jeugdhonk Toch heeft de CION-aanhang onlangs kunnen constateren, dat het bestuur opnieuw met wethouder Cees Bot en Sunlight om de onderhandelingstafel is geschoven om de mogelijkhe den van het complex aan de Marathonweg nog eens uit te diepen. CION heeft zich bereid verklaard daaraan mee te wer ken, maar stelt duidelijke voor waarden als het Sunlight ais buur in de Zuidbuurt wil gedo gen. Opnieuw lijkt daarmee het pro bleem op tafel te liggen, dat de CION-leder» over het nieuwe onderkomen van Sunlight moe ten gaan beslissen. Of de Vlaar- dïngse sportraad (VESR) het zover zal laten komen is de vraag, nu de fusiegedachten van de baan zijn en de sportwethou der toch overweegt om de beide verenigingen op hetzelfde com plex onder te brengen. Om dat te kunnen realiseren zal er een modus moeten worden gevon den, die het sportveldenbeleid niet doorkruist, dat financieel inpasbaar is, en die bovenal aan de wensen van CION en Sun light tegemoet zal moeten ko men. Voor CION zal dat niet eenvou dig zijn, omdat de leden op de bewuste vergadering van 13 november al een duidelijke koers hebben uitgestippeld, die afweek van de toekomstvisie van het eigen bestuur. Voorzit ter Piet Reygersberg beseft zich dat terdege. „Want", stelt hij, „wij hadden uit de uitspraak de conclusie kunnen trekken om op te stappen. Ik heb die, gedachte ook gehad, maar na dat wij in het bestuur de zaak besproken hebben, zijn wij toch tot de conclusie gekomen, dat öe vereniging daar op dit mo ment niet mee gebaat zou zijn". „Bovendien onderkennen wij dat het bestuur misschien de mogelijkheden van de leden heeft onderschat. Zij hebben wel gemotiveerd bun stem uit gebracht, maar hebben zich daarbij té veel door gevoelsma tige argumenten laten leiden. Het is voor ons de vraag of men wel voldoende op de hoogte was van de zakelijke aspecten". In ieder geval staken de CION- volgelingen toen niet onder stoe len of banken, dat men veel meer voelde voor uitvoering van het besluit van 17 februari 1976 om het eigen complex niet in te ruilen voor de Broekpolder, maar te kiezen voor de velden van voetbalvereniging Vlaar dingen. De kantine zou des noods door zelfwerkzaamheid van de grond moeten komen. „Voor ons betekende dit streven geenszins een anti-Sunlight hou ding", aldus de 47-jarige voorzit ter. „Het is voor het bestuur een duidelijke opdracht waarmee wij rekening moeten houden. Wij zullen dit beleid uitvoeren, waarbij wij oog houden voor de problematiek van Sunlight. Het is alleen onvermijdelijk dat wij ons niet meer als fusiepartner opstellen, maar duidelijk als een partij die voor eigen belangen opkomt". Met deze uitgangspunten zette het bestuur van de 137 leden tellende vereniging de toe komstplannen nog eens op een rij. Piet Reygersberg; „Wij kwa men daarbij toch tot de conclu sie daz de komst van Sunlight naar de Zuidbuurt hoe dan ook onvermijdelijk zou zijn. Xnzo'n situatie kan je kiezen voor een afwachtende houding of zelf tot actie overgaan. Het bestuur heeft voor het laatste gekozen en een gesprek aangevraagd met de wethouder om te bespre ken of er eerder gelden vrijge maakt konden worden om onze accommodatie aan de Samuel Esmeyerstraat met een natte groep uit te breiden". De aanhang van CION, die destijds het fusieplan afwees, ziet perspectief in „samenwonen", maar mét behoud van eigen identiteit. Het praatstuk van het bestuur van de voormalige onderafde ling van Chevrons personeels vereniging, om van de investe ring voor 1981—1983 reeds nu een bedrag te reserveren voor CION, werd echter niet reali seerbaar geacht. Wél wilde wet houder Cees Bot met het CION- bestuur verder praten over drie voorstellen, die Sunhght-voor- zitter Ab Schotel had ingediend om de verhuizing van zijn ver eniging naar de Marathonweg mogelijk te maken. „Op dat moment werden wij toch weer deelgenoot van de Sunlight pro blemen", aldus Reygersberg. „Wij hebben duidelijk onze standpunten kenbaar gemaakt, maar hebben wél de bereidheid getoond om de Sunlight plan nen nader te bestuderen en gezamenlijk te bespreken". Afgewezen In een reactie op de voorstellen van Sunlight heeft het bestuur van de afdelingsclub inmiddels laten weten, dat men op twee plannen niet nader wenst in te gaan. De mogelijkheden om a) het CION-clubgebouw uit te breiden met twee kleedkamers en Sunlight ander te hrengen in de opstallen van de voetbal vereniging Vlaardingen en b) het voorstel om beide vereni gingen in een uitgebreide „Vlaardingen"-accommodatie onder te brengen, voldoen niet aan de uitgangspunten van CION. „Wij willen alleen maar praten over permanente oplossingen, waarin de eigen identiteit van beide verenigingen is gewaar borgd", is het oordeel van de CION-voorzitter. „Ook moet het plan de mogelijkheden in zich hebben in de toekomst nog tot één vereniging te komen, omdat het voor mij persoonlijk nog steeds de rode draad is, die in alles moet zijn terug te vinden". Het CION-bestuur wil derhalve wel verder onderhandelen over het derde Sunlight-voorstel, dat is gebaseerd op het door de In hoeverre de kanttekeningen van het CION-bestuur in de verdere onderhandelingen be spreekbaar zijn, en welke fi nanciële consequenties er aan zijn verbonden, is nog niet na der gespecificeerd. Piet Rey gersberg: „Het geeft voor ons aan in weike richting wij ver der willen denken. Met onze aanvullingen past dit plan het best bij de huidige situatie, en ligt het ook qua financiën het dichtst bij de oorspronkelijke gedachte om met Sunlight sa men te gaan. Ook voldoen wij hiermee aan de opdracht van de leden de eigen identiteit te behouden. Er zit zelfs meer in, wanneer wij in de toekomst ons huidige clubgebouw eventueel als jeugdhonk kunnen gaan in richten". Ook de CION-aanhang ziet wel perspectieven in de nu gepre senteerde plannen. „Ten minste, wanneer ik afga op de geluiden, die ik tot nu toe gehoord heb", concludeert de CION-praeses. „Op 9 januari gaan we er na de algemene ledenvergadering (i.v.m. statutenwijziging red.) verder met de leden over pra ten". Nochtans lijkt het van essentieel belang dat eerst de Vlaardingse Sportraad een oor deel velt over de nu gepresen teerde plannen, alvorens de le den van Sunlight en CION zich over hun verdere toekomstplan nen gaan beraden. Schiedam De Schiedam se Scheidsrechters Vereni ging houdt morgenavond in het clubhuis van Excel sior zijn traditionele ni euwjaarsb i jcenkoms t. Naast de al even gebruike lijke toespraak van voor zitter Leen Schotting zul len er leden worden gehul digd. De bijeenkomst op „Ttuirlede" begint om 20 uur. Schiedam De zaalvoetbai- lers van SPSV hebben in de competitiewedstrijden tegen San Clemente in de sporthal Schicbroek karakter getoond. Na een 41 achterstand bij de rust (treffer Leen Schuller), vochten de Schiedammers mid dels goals van Arno Hcnnink, Adam Elsinga en Jan Kooy terug tot 44, wat tevens de eindstand was. Excelsior *20, dat ook al in Schicbroek acteer de verging het slechter. Na een 10 achterstand bij de rust, trok dc Schiedamse ploeg, mid dels een treffer van Frank Wou- tersen de stand wel gelijk, maar vijf minuten voor het eindsig naal moesten de Schiedammers lijdzaam toezien hoe Blijdorp de winst naar zich toetrok (2—1). De derde zaalvoetbal ploeg, die gisteravond in actie kwam, RKIVIK, toonde zijn macht tegen het zwakke Oldi. Het overwicht, dat uiteindelijk met een 40 overwinning werd beloond, kwam tot uitdrukking via Willem Brand, die alle vier de Vlaardingse goals voor zijn rekening nam. Vlaardingen Handbal trainer Ramos van WIK heeft zijn contract niet ver lengd. Het bestuur van de Vlaardingers zal daarom voor volgend seizoen op zoek moeten gaan naar een nieuweling. De selecties van WIK zijn over zijn besluit ingelicht Schiedam Het op de valreep van 1978 door de Centrale Schoolsport- commissie georganiseer de zwemtoernooi in het Vlaardingen Krijn van Noord en Dico Stam zijn deze week gehuldigd in verband met hun verdiensten voor de VSV, de Vlaar dingse Scheidsrech ters Vereniging. Beiden ontvingen in het nieuwe club gebouw, waarin voor de eerste maal Öe nieuwjaarsre ceptie werd gehou den, een oorkonde en een passend ge schenk, een pennen- set. Verder werd RKWIK gehuldigd in verband met het feit, dat de blauw- witten winnaar zijn geworden van dc nederlaagscrie die de VSV elk jaar uit schrijft, terwijl ook Fortuna werd be dankt voor het ja- renlange verblijf aan de Vianden- straat De Vlaardingse ar biters sloten overi gens 1978 slecht af getuige een achtste en laatste plaats in het landelijke toer nooi voor zaalvoet- balteams. De Vlaar dingers waren door gedrongen tot deze finale dank zij uit stekende prestaties in het district Schiedamse Sportfond senbad, is wederom suc cesvol verlopen. Leerlin gen van de drie hoogste klassen van het lager on derwijs leverden verhe ten strijd tot persoonlij ke goede resultaten te komen, maar tevens om de eer van hun school hoog te houden. Bit laat ste kwam vooral tot uit drukking tijdens het es tafette-zwemmen, in de finales vanaf de volle tribune op stormachtige wijze aangemoedigd, Resluitaten vierde Jdassers: 1. Koningin Julianaschool, 4 x 25 meter in 1 min. 49 sec.; 2. Don Savio 1.56.3; 3. Martinus 1.56,9. Jongens: 1. Notenkraker 1.44.8; 2. Dr. Sauer 1.45.4; 3. Kon. Juliana 1.46.1. Persoonlijke nummers meisjes: 25 meter vrije slag: l.D.Eijgendaal.Kon. Juliana in 43.3 sec.; 2. S. Brou wers, St Bemardus 46.5; 3. A. Leijen, Kohnstamm 47.3. Jon gens: i. Q. v.d. Laarschot, St. Willibrordus 43.8; 2. M. Jongste, Kon. Juliana 44.7; 3. Q. Pelgrim, Oranje Nassau 45.9. Schoolslag, meisjes: I. D. Eij- gendaal. Kon. Juliana 51.6; 2. M. Valk, Willem Gehrels 54.6; A. Leijen, Kohnstamm 55.6. Jongens: 1. P. van Eijk, Noten kraker 54.; 2. Q. v.d. Laarschot, St. Willibrordus 54.5; 3. L. Klein, Burg. Verveen 54.6. Vijfde klas- sers, estafette meisjes: 1. Don Savio 1,36.5; 2. Burg. Verveen 1.36.6; 3. Notenkraker II 1.37.4. Jongens: I. Erasmus 1.40.3; 2. Dr. Sauer 1.40.8; 3. Don Savio 1.42.1. Vrije slag meisjes: X. T. Wessels, Burg. Verveen 38.3; 2. P. West- dijk, KL de Vries/Wm Brouwer 39.3 en van dezelfde school een derde plaats voor M. van Loon 41. Jongens: 1.0. Karlsen 38.1; 2. J. Ligthart 40. (alle twee KI. de Vries/Wm Brouwer; 3. W. Vermgmeijer, Don Savio 42. Schoolslag meisjes: 1. J. Ver haar, Don Savio 48.8; 2. L. Manschot, Dr. Sauer 48.9; 3. J. Vlasveld, Notenkraker 51.4. Jongens: 1. ML Vermeer, Eras mus 48.8; 2. M. de Vet, Wra. Gerhard 55.3; 3. J. P. Plooy. Kohnstamm 55.5. Zesde klas- sers. estafette meisjes: 1. Noten kraker II 1.37; 2, Martinus 1.38.1; 3. Kon. Juliana 1.39.7. Jongens: l.DeWoudhoek 1.26.5; 2. Notenkraker 11.27.3; 3, Marti nus I 1.34.3. Vlaardingen/Schiedam In het nieuwe jaar zijn ODI en Spil# al in actie gekomen. Beide teams waren tot nu toe ongeslagen in de micro-competitie. ODI moest het opnemen tegen De Kapellen 2 in Capelle a/d Ussel en verloor met 6-3. In de torste helft hielden de teams elkaar goed in evenwicht: 3-3. Vwr Jdfe Schiedamse treffers zorgden Jaap Blokhuis (2) en Joke van der Waal. Hans Roeifs, praeses van de VSV. overhandigt de jubilarissen de geschenken. In de tweede helft nam Kapellen het initiatief en trok de wed strijd naar zich toe. De micro- ploeg scoorde nog driemaal, ter wijl ODI op nul bleef staan. Hetgeen een 6-3 nederlaag bete kende. Voor ODI was dat het eerste verlies sinds september. Spirit kwam voor dc tweede maal binnen drie dagen in actie en zal voor de volgende wed strijd een volle maand moeten wachten. Dat een regelmatiger verloop van de wedstrijden be langrijk is bewees dit duel wei- Kostte het afgelopen zaterdag nog erg veel moeite de wedstrijd naar de hand te zetten, nu was dat alleen voor de rust het geval. Daarna kreeg de ploeg steeds meer zelfvertrouwen en ging steeds beter spelen. Na een 1-0 achterstand bracht Geert Moer man de Vlaardingers naast De Spartaan 2. Lia van Leeuwen tilde Spirit over het „dode" punt heen en bracht de stand op 1-3. Na 2-3 beslisten Geert Moerman en Jo- lande van der Velde in de eerste helft met 5-2. In het tweede bedrijf opende Spartaan weer de score, maar daarna liep Spi rit gemakkeliik weg strafwor- pen van Leo Vermeij en Geert Moerman brachten de stand op 7-3. In de slotfase bepaalden Martin Lokker, Leo Vermeij en Mari van der Krans de stand op 3-10. Door deze zege is Spirit de laatste ploeg uit het Waterweg gebied die zonder puntenverlies is. Vlaardingen/Schiedam De volleybalteams uit het Water weggebied beginnen het nieu we jaar met bekeren. De dames van B P spelen vanavond te Hoornaar tegen Vendo, ter wijl de heren van Broleco Tor nado ontmoeten in de Delftse sporthal De Buitenhof. De da mes van MVC bekeren zaterdag tegen PVC/BIokkeer in de Rijs- wijkse Maraimbahal. De heren van B P, die districtskam- pioen werden, spelen eveneens zaterdag en wel tegen Kalinko, dat in de derde divisie speelL De Vlaardingse dames spelen ook tegen Kalinko en zullen daarvan weinig last hebben. De eerste wedstrijd tussen Satelliet en Sunlight was vaak wat te hard.. Vlaardingen Op de tweede avond van het officieuze zaalvoetbal kampioenschap van Vlaardingen hebben TSB en DVO'32, die elkaar in, de tweede wedstrijd met' goed voetbal be kamp ten, gedemonstreerd hoe zaalvoetbal gespeeld dient te worden. Dat TSB uiteindelijk met 53 aan het langste eind trok en zich daardoor plaatste voor de finale op 17 ja nuari, was voor de ploeg van Dirk Hoogenboom het belangrijkste. Ook Sunlight, dat evenals de overige drie teams, met een volledig selectieteam acte de presence gaf, mag op de finale avond weer in actie komen, omdat de formatie van Gerard Flaes na strafschoppen Satelliet te vlug af was. Gedurende vijf tig minuten hadden deze twee ploegen, die gisteravond het spits moesten afbijten in de sporthal "De Vijsluizen", elkaar in evenwicht gehouden (33). De vele toeschouwers konden echter niet aan de indruk ontko men, dat vooral Satelliet en ook Sunlight er misschien wel wat te hard tegen aan gingen. Na de snelle opening van Sun light, via treffers van Boude- wïjn Groen en John Sey (2—0), krabbelde de zaterdag vierde klasser middels een penalty van Harrie Hartog terug en nadat ook Sam Hendriks doeltreffend had uitgehaald, werd het zelfs 22. Twee kort-achter elkaar gescoorde doelpunten - Joh an van Aken (32) en Sam Hen driks (33) - zorgden voor een spannende slotfase, waarbij vooral Sunlight enkele goede mogelijkheden onbenut liet. Bij de reeks van vijf strafschoppen, die daarna volgde, was het ui teindelijk de penalty van Johan van Aken die Sunlight een ron- door Emile Schelvis de verder bracht Sunlight-kee per Leo Verduin stopte overi gens vier van de vijf strafschop pen. De tweede wedstrijd vormde een schril contrast met de eer ste. Zowel DVO'32 als TSB beheersten zicb volkomen in een duel, dat tevens geken merkt werd door het weinige gepraat tegen de scheidsrech ters De Lange en Breevoort- Het was uiteindelijk de KNVB- plocg die de strijd op routine besliste. Ondanks vier treffers van Hans van Bommel (de vijf de was van Henk van der Kraan) was het toch niet deze TSB-speler die de show stal. In alle drie de tegentreffers ("schitterende goals" red.) had juist Kon Kerpel een groot aan deel- Het mocht echter niet baten, want TSB kwam een ronde verder.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 4