SCHIEDAMSCHE COURANT Windmill nog steeds in rode cijfers fp« tffMftm voor ach Verbouw Kolpahad bij „normaal" weer alleen Voederactie gaat door Oostwijk wil met gemeente raad praten Daphne (2) opent De Bever Ondanks ingevallen dooi 1978 opening naar nieuwe toekomst99 maar Wisselwoningen kosten 32 mille „Niet teveel pekelen" Koos Smit neemt portefeuilles waar Kerkweg moet veiliger ^Nieuwsblad [oteer voor mij m.i.v. Maandag 8 januari 1979_ ONAFHANKELIJK DAGBLAD _103de jaargang no. 26273_« PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 redactie 262566 klachtendicnsi 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Tweeëneen half] arige Daphne, opende zaterdag het nieuwe wijk centrum' in Schiedam- West, door een bord met de naam van het centrum te onthullen. Zoals onze krant al eerder meldde, is de naam De Bever gewor den, een naam die is afge leid van de Van Beveren straat, waarin het wijkge- bouw is gevestigd. Hoewel het gebouw al redelijk is opgeknapt door de inspan ning van vele vrijwilligers en er in bijna alle lokalen tafels en stoelen staan die door wijkbewoners zijn ge schonken, bestaat er toch nog de behoefte aan het een en ander. Vooral vrijwilligers die tijd hebben om in het gebouw te-werken zijn hard nodig, zo is er voor een electricien en een loodgieter een hoop werk- Het gebouw in de Van Beverenstraat staat open voor iedereen. Het is echter nog niet hele dagen geopend. Tijdelijk conver ge joke Koeling, kan alle informatie geven over de openingstijden van het ge bouwtje. Zij woont in de Van Beverenstraat 36 en haar telefoonnummer is 264739. Ook vrijwilligers kunnen zich bij haar opge ven. Wijkcentrum De Be ver is officieel geo pend. Schiedam Ook nu het er alle schijn van heeft dat het met de stenge koude voorlopig ge daan is, zal de dierenvoedcrac- tie nog wel even doorgaan. „Ophouden kunnen we pas echt, als er weer groen is en het ijs verdwenen. Maar of de dooi door zal zetten is Iets wat we nog moeten a fwachten. Daarom dat wc besloten hebben nog niet te stoppen", aldus hoofdinspecteur Broeders, die zich over de actie van het afgelo- p pen weekeinde verder zeer te- vreden betoonde. Inmiddels hebben er zich nieu we mensen gemeld als inzame- iadres voor het oude brood dat de ergste honger van de vogels moet stillen. Behalve naar de Hargahoeve. het politiebureau en de eerder in deze krant vermelde adressen kan het brood nu ook naar de volgende adressen gebracht worden: Fam. Van Put, Bachplein 28, fam. Van Rijswijk, Professor Aalberselaan 10, fam. Elzinga, Schubertplein 137, fam. Ubbels, Nassaulaan 34, fam. Zuijdam, Klaas Katerstraat 82, sigaren, magazijn Stouthandel, Lange Haven 84, fam. Verkerk, Morse straat 30a, fam. v.d. Broek, Van Beverenstraat 21, fam. Zieck, Vlaardingerdijk 233. Bovendien hebben alle basisscholen toezeg gingen gedaan hun medewerk ing aan de actie te verlenen, zodat kinderen het brood ook naar school mee kunnen nemen. Vijfentwintig zakken brood haalden Schiedamse verkenners op. De dieren vrienden hadden er het af gelopen weekeinde de han den aan vol om al dat brood in kleine stukjes te snijden. Ze deden het graag. Hier een beeld van een groep in actie in de Hargahoeve. Vlaardingen Oostwijkbewoners van zowel de Zeeheldenbuurt als de Maasstraat en omgeving hebben besloten binnenkort bij de gemeente aan te dringen op een grote vergadering, waaraan alle gemeenteraadsleden deel zullen nemen. Wethouder Goudrisan cn de bewoners zouden dan uitgebreid hun visie op de stand van zaken kunnen geven. Iedereen zou spreekrecht moeten hebben- Op deze wijze hoopt de Oostwijk het vastgelopen overleg met de gemeente weer vlot te trekken. Tijdens de grote vergadering, dio gehouden zou moeten wor den in de Harmonie, willen de bewoners hun eisen motiveren. Belangrijke eis is dat Goud- riaan de opdrachten voor een aantal rug-aan-rugwoningen net overdekte parkeergelegen heid, gegeven aan architect Wit- stok, intrekt, totdat goed over leg met de bewoners heeft plaatsgevonden. Goudriaan zou de opdracht 21 december van het vorig jaar gegeven hebben, nadat het over leg tussen bewoners en gemeen te gestrand was. Ten aanzien van de problema tiek rond de Maasstraat en om geving geldt hetzelfde Ook de eisen die op dit gebied betrek king hebben, zullen naar de grote vergadering meegenomen worden. Het verzoek aan de gemeente een dergelijke vergadering te organiseren, zal door de bewo ners volgende week gedaan worden. Ook burgemeester Kie- boom sprak in de laatste raads vergadering de wens uit, dat nieuwbouwplannen het liefst in goed overleg met de bewoners tot stand moeten komen. Vlaardingen In zijn nieuwjaarsrede heeft de president-directeur van Windmill-Holland B.V. ver klaard, dat de omzet van het bedrijf in 1978 op hetzelfde niveau lag als in 1977, dat de verkopen van eigen produkten stegen met tien procent en dat de verkopen van handelsprodukten daalden met ongeveer 15 procent. Het bedrijfsresultaat was, naar zijn zeggen, als geheel beter dan in 1977, hoewel het nog steeds negatief is. Drs. G. Valkier merkte echter op dat de scheiding van de vroegere moedermaatschappij Central Resources Corporation het beeld van de onderneming financieel gezien sterk heeft vertekend en het jaar moeilijk vergelijkbaar maakt met vorige "Valkier:„Alles, bij fél- was 1978 een'jaar van grote beroering en van grote verandering, maar ook een ope ning naar een nieuwe toekom st". Het aantal personeelsleden bij Windmill liep in 1978 iets terug: van 730 naar 720. Voor 1979 en verdere jaren warden geen gro te veranderingen verwacht in de totale personeelssterkte. Drs. Valkier: „Als er vacatures ont staan, waarvoor het niet nodig is nieuwe krachten aan te trek ken, doen wij dat ook niet. Aan de andere kant blijkt soms in bepaalde afdelingen verster king nodig en zo wordt er ook regelmatig personeel aange- trokken". Voor het eerst in zeven jaar ging het aantal bedrijfsonge vallen omhoog: 29 stakende on gevallen tegen 19 in het vorige jaar. Ook waren er enkele ern stige ongevallen. Maassluis De wissel woning en, die ingericht moeten worden ten behoeve van de renovatie van de Weverskade in Maassluis, kosten 32.000,—, Dat blijkt uit een voorstel, dat de commissie voor financiën en economische aangelegenheden binnenkort zal behandelen. Het is overigens de bedoeling, dat dit bedrag door middel van een rijksbijdrage later van het betreffende ministerie terugontvangen wordt. deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd 'm combinatie met het Rotterdamsch J O abonnement per kwartaal f 42,20 abonnement a f14,33 per maand, dan geel Ik wel machtiging tot automatische afschrijving. Mijn giro/banknr. is de eerste twee weken ontvang ik dt krant gratis naam: adres: code/woonplaats: telefoon: ik wil liever eerst een proef van 14 dagen, daarna zal ik beslissen stuur deze bon in open envelop, zonder postzegel naar anlwoordnunmier834, 300CVB Rotterdam Lappendeken Drs. G. Valkier kon maar weinig enthousiasme opbrengen voor de inmiddels door de Tweede Kamer aanvaarde wijzigingen in de Wet op de Ondernemings raden: „Een rommelige lappen deken, een duidelijk resultaat van politiek geharrewar en touwtrekkerij". Even kwam hij nog terug op de evenals in 1977 voorgekomen problemen met de Ondernemingsraad. „Wij me nen dat de Ondernemingsraad de ruimte en de faciliteiten heeft voor een volwaardig functione ren als overlegorgaan. Ook wanneer na overleg de directie een andere mening handhaaft, moet getracht worden het over leg open te houden". Valkier verwacht dat 1979 een duidelijke botsing te zien zal geven tussen de wens naar ar beidstijdverkorting enerzijds en de opvatting dat alles betaald moet kunnen worden ander zijds. Hij waarschuwt voor een te vlugge of te diep snijdende verkorting, maar onderkent de behoefte daaraan. „De eventue le arbeidstijdverkorting mag niet gepaard gaan met kosten stijgingen die niet gedragen kunnen worden. Die kosten ar beidsplaatsen in plaats van ze op te leveren. Ook bij ons". Drs. G. Valkier verwacht dat het in najaar 1978 ingezette herstel van de markt voor fosfaatmest stoffen zich, weliswaar aarze lend, zal voortzetten. Tegelijker tijd zal er rekening gehouden moeten worden met jaarlijkse prijsstijgingen van 10 procent voor de grondstoffen. „Het bedrijf moet weer winst gevend worden, want zonder dat hebben wij geen basis voor het aantrekken van financie ringsmiddelen en kan er niet geïnvesteerd worden. Dat bete kent dus een voortzetting van een kostenbewust beleid, hoe onplBto* dat ook voor allen Hans Kiinz gewestelijk kampioen Schipluiden De strijd om de gewestelijke ti tel langebaan schaatsen bij de heren eindigde n? 100 kilometer in een Timax. rondde als e»:rste bocht, op de h.ilch gezeten de.br TVim Vos uit Kockengen, die nog wel langszij kon ko men, maar op de streep met mi niem verschil werd verslagen. Na de finish van de teleurgestelde Hans Brandt als derde, was het wachten op de eerste Zuidhol lander, die daar mee ook de ge westelijke kam pioen zou wor den. De kansen leken voor Zoe- termeerder Arend Klos het meest gunstig, maar een valpar tij in de laatste bocht werd hem fataal, waardoor Hans Kunz uit Honselersdijk het kampioen schap voor zich opeiste en ook de. eerste was van het district West- land. Vlaardingen Anderhalf jaar geleden besloot de Vlaardingse gemeenteraad een krediet van 750.000 gulden beschikbaar te stellen voor de vernieuwing van het Kolpabad, Het zwem bad was er hard aan toe. De werkzaamheden zijn inmiddels begonnen. Twee januari zou do zuidgeve) van het grote bad er uit gaan. Lichte paniek ontstond onder zwemmend Vlaardingen, want juist in die tijd vroor het dat het kraakte. De geruchten, als zouden zwem mende kinderen in directe ver binding staan met de buiten lucht, maakte die paniek er niet minder op. Volgens de gemeente valt het echter nogal mee. Op het ogen blik is het hele bad dicht en staat de zuidgevel nog op zijn plaats. Die zal ook niet openge broken worden voordal het bui ten een flink aantal graden bo ven nul is. Wel ligt het in de bedoeling dc verbouwwerkzaamheden deze winter gewoon doorgang te la ten vinden, zij het niet onder de extreme weersomstandighe den zoals we die de afgelopen dagen hebben gehad. Een woordvoerder van de ge meente: „Natuurlijk brengen die open gaten ongemakken met 2ich mee. maar de verbouwing van het Kolpabad kan ook niet" de hele winter stil komen te liggen. Bovendien zou het sluiten van het bad voor het publiek nog meer ongemakken veroorzaken. Dan kan er niet meer gezwom men worden. Vandaar dat wan neer er gebroken wordt we de gaten zo goed mogelijk met zeil afdekken. Dat scheelt al een hoop. Dat de temperatuur des ondanks wat lager zal liggen dan normaal is natuurlijk niet te vermijden". Vlaardingen De fractie van de Partij van de Arbeid heeft er bij het college van b. en w. op aangedrongen, het strooien van pekel bij sneeuwval tot een minimum te beperken. Men vindt dat het alleen in hoge uitzonderingsgevallen zou kunnen plaatsvin- den, bijvoorbeeld alleen op doorgaande fietsroutes. Verder zou veel meer gebruik moeten worden gemaakt van platwalsen en' wegschuiven of het strooien van zand. De Partij van de Arbeid vindt, dat het zeer de vraag is of pekelstrooien wel zo veilig is, wanneer 's nachts de vorst er weer overheen gaat. Verder is de opspattende rommel zeer hinderlijk voor fietsers en bromfietsers, is het uit milieuoverwegingen niet juist en nog kostbaar ook Maassluis Loco-burgemees ter Koos Smit zal de gehele burgemeesters portefeuille, zoals die bij de laatste porte feuilleverdeling werd vastge steld, waarnemen tot Maassluis een nieuwe burgemeester heeft. Dat heeft het college van wet houders in haar vergadering van vorige week besloten. Naast zijn eigen takenpakket krijgt Smit er dus voor de duur van de burgemeestersvacature bij: politie, brandweer, bescher ming bevolking, civiele verdedi ging. rampenbestrijding, agglo- meratieproblematiek, bestuurs zaken, bijzondere wetten, alge mene politieverordening en voorlichting. Bij eventuele afwezigheid van. de loco-burgemeester zal me vrouw Gré van Eck-Grootveld diens portefeuille waarnemen en treed wethouder Izaak van der Knaap op als loco-burge meester. ISchiedam De verkeerssitua tie op de Kerkweg is levensge vaarlijk, evenals die op andere wegen in noord-Kethel. Het ge meentebestuur moet er voor Zorgdragen dat er met spoed liets gebeurt om de veiligheid wan de weggebruikers te ver groten. Dat schrijven acht in stanties in een brief aan het 'gemeentebestuur van Schie dam. De Kerkweg was in aanleg he rstemd voor plattelands verkeer, .maar is langzamerhand uitge roeid tot een sluipverkeersa- der van hogere orde. En in de nabije toekomst dreigt de smal le, niet aangepaste weg. nog intensiever door het verkeer te .worden gebruikt, stellen de briefschrijvers. .De woningbouw in Woudhoek, de toenemende recreatiemoge- jijkheden in midden-Delfland .éh het nieuwe sportveld nabij de Joppelaan zullen veel ver teer aantrekken. De acht instanties wijzen er tevens op dat veel kinderen en 'bejaarden op de weg zijn aange wezen en slechts met gevaar ♦oor,.lijf en leden" hun bestem ming kunnen bereiken. 'Alles wordt nog erger doordat de bewoners zijn verstoken van Ppenbaar vervoer en dus di- .hvijls op de fiets zijn aangewe- ;Oe acht vragen aandacht van tet gemeentebestuur voor deze kwestie en hopen dat er zo snel riogelijk iets wordt ondemo- ?ien. Het is al te laat om te schrijven: „voor er slachtoffers JaEen", voegen de acht aan hun terzoektoe. •i, Brief aan bet collese: O

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1