SPORT Sportclubs moeten meeden ken" 99 Arie Verlinde op bijeenkomst van Schiedamse Sportraad: SSV huldigt twee leden Koppelaar vertrekt Wim. de Zwijger school in de prijzen Waterpoloërs WIK overmoedig Klaverjassen |met deze krant m. Shell- direeteur 1 Meinsma erelid Veel interesse voor schooltafeltennistoernooi Programma zaalvoetbal Bekeren NOAD haalt Frans duo naar Schiedam MAANDAG 8 JANUARI 1979 SC/VDAVW4 door Bas van den Berg Voorzitter Her man Posthoorn tot de afgevaar digden: Niet schromen met elkaar kennis te maken. Schiedam Wat gebeurt er op sportgebied In Schiedam? Dat thema stond zaterdag centraal op een bijeenkomst van sportclubs met de Sportraad in de Margriethal. Een experiment overigens om te onderzoeken of dergelijke bijeenkomsten in de toekomst wel zin hebben. De nieuwe Sportraad gaat er van uit, dat de contacten tussen sportbestuurders en sportcollege verstevigd dienen te worden, en vmdt naast het functioneren van secties („Schiedam heeft er zes") dat een regelmatig contact, zoals zaterdag, kan bijdragen tot een grotere interesse van eikaars problemen en de oplossingen daarvan. „Al naar gui. ng de behoefte",aldus de (sportwethou der) voorzitter Sportraad Herman Posthoorn, „denk ik dat we eens in de drie maanden bij elkaar moeten komen". Hij verzocht op de eerste „onwennige" bijeenkomst zijn gasten zich niet zó statisch te gedragen. De ontmoeting leerde namelijk, dat de vertegenwoordigers van de voetbalclubs en de hand bal- en korfbalclubs elkaar opzochten. „Men moet niet schromen vertegenwoordigers van andere sport clubs, die men niet kent, tegemoet te treden. In dit verband zullennaamkaartjes, „aldus Posthoorn, „dat euvel kunnen verhelpen". Op de eerste informele bijeenkomst, die een kleine honderd gasten te zien gaf, werden geen problemen uitgesproken, wél waren er in de wandelgangen legio te ontdekken. Niet zo vreemd overigens als men bedenkt, dat Schiedam nog altijd op een functionele Sportraad wacht, waarvan vice-voorzitter Arie Ver- linde verwacht, dat die er binnen enkele maanden is. Dan pas kan, hoewel op bescheiden schaal, de Sportraad ook eens met een eigen begroting gaan werken. De Schiedam se sportwereld luistert vol aan dacht naar Arie Verlinde. Arie Verlinde memoreerde nog eens, dat in Schiedam een vier de deel van de bevolking aan sport doet, en dat een derde deel actieve of passieve sport bedrijft. Daarmee was zijn eer ste vraag: „Wat gebeurt er in Schiedam", beantwoord. Vraag twee: „Wat doen we ermee", kon eveneens worden beant woord. omdat Schiedam zich heeft georganiseerd in sport clubs en een Sportraad, die naast het beheer over de accom modaties („in Schiedam streeft men daar naar", red.) een con trolerende taak heeft, de ont wikkeling van de sportclubs volgt en stimuleert en adviezen geeft aan het gemeentebestuur. Vraag 3: Doen we *t goed? Arie Verlinde daarover: „We verde len 3 1/2 miljoen, waarvan een groot deel onzichtbaar is, omdat het wordt besteed aan velden, onderhoud, renovatie enz. Maar er blijft in elk geval een deel over, dat kan dienen als subsi die voor de sportclubs. Maar dan moet de Sportraad wél weten wat de problemen zijn. Eén van de eerste wensen van de Schiedamse Sportraad is dan ook de secties te laten meeden ken". In tegenstelling tot een groot aantal andere gemeenten wil het dagelijks bestuur van de Sportraad alle voorstellen door spelen naar de secties zodat zij in eerste instantie het dagelijks bestuur van advies kunnen die nen. Een soort democratisering van onderaf, „waarbij", aldus Arie Verlinde, „de secties weten dat zij een belangrijke stem in het geheel hebben. Zelfs ontko men de secties („voetbal, overi ge buitensporten, binnenspor ten, zwemsport, overige sporten cn recreatie") er niet aan priori teiten vast te stellen. Vice-voorzitter Arie Verlinde wees tenslotte op de zgn. groene bladzijde in een informatie-bul letin, dat de leden kregen aan geboden. Het betrof hier een uittreksel van het beleidspro gramma van het Schiedamse gemeentebestuur voor de perio de 1978-1982. Hierbij wordt on dermeer aandacht besteed aan een mogelijkheid tot subsidie ring van de professionele wed strijdsport, wanneer binnen het Rijnmondgebied een goede in deling tot stand komt. Voorts dat de Sportraad in staat zal moeten worden gesteld het onderhoud van de sportvelden binnen het eigen budget af te wikkelen, terwijl verder de jeugdsport meer mogelijkheden moet worden geboden. De Spor traad maakt daarom een lijst van wensen. Wat demogelijkhe den voor de recreatiesport be treft, zal men aldus het beleid sprogramma, moeten zoeken naar mogelijkheden voor sport beoefening in gezinsverband en buiten competitieverband. Door middel van het subsidiebeleid zullen de sportclubs in Schie dam in die richting worden gestimuleerd. De Sportraad dient zelf naar wegen te zoeken om buiten verenigingsverband de recreatiesport uit te breiden. Vlaardingen Drs. E. Meins ma, directeur van Shell Neder land Chemie, is benoemd tot erelid van de KOVS (Rotter damse Ontspannings Vereni ging Shell). Tijdens een feeste lijke besturenavond, ontving hij uit handen van ROVS-voor zitter Joop Leegsma het erelid maatschap. De voorzitter van de ontspan- ningsvereniging, die zo'n zes tienduizend leden telt, merkte vooraf op, dat het sportpark De Vijfsluizen een kwart eeuw lang het centrum is geweest, waar het merendeel van de leden zich in sportief opzicht heeft kunnen bewegen. Vanaf 1953, toen hel complex werd neergezet, is het voor vele ROYS'ers een soort van „tweede huis" geweest „Het complex was destijds een geschenk", aldus Joop Leegs ma, „van de NV Bataafse Petro leum Maatschappij aan de di rectie van de Shell in Pemis, die het complex in bruikleen gaf van de ROVS. ALs blijk van waardering boden toen de RO VS-leden een aquarium aan, dat thans nog deel uitmaakt van het interieur van de clubzaal", Leegsma constateerde verder, dat sindsdien de mens en de maatschappij zijn veranderd. „De tijd is voorbij, dat dit soort maatschappijen het tot hun taak moeten rekenen, dergelijke faciliteiten te scheppen voor de vrije tijdsbesteding van de werknemers". „De huidige filosofie wil", aldus* Joop Leegsma, „dat deze zich recreëren binnen het sport- en verenigingsleven van de ge meente, waarin de werknemers wonen. Desondanks staat het sportpark De Vijfsluizen er nog steeds. Als een patriarch-monu ment uit een goede oude tijd. Maar niet aangetast door de tand des tijds en hier en daar een spaarzame bezoeker. Verre van dat! Het sportpark is goed gerestaureerd, uitstekend on derhouden en bij herhaling door de Shell zelf uitgebouwd en aangepast aan de nog steeds groeiende behoeften van onze vereniging", aldus Leegsma. Schiedam Bij de Nieuwjaarsreceptie van de Schiedamse Scheidsrechters Vereniging vrijdagavond stond de huldiging van twee leden centraal. Jaap van der Have, die een kwart eeuw lid is van de SSV, ontving uit handen van praeses Leen Schotting een wandbord en namens de COVS een stel manchetknopen. legde Leen Schotting de nadruk op de sport als een soort uitlaat klep, in vergelijking tot het .zwartboek" dat de huidige maatschappij te zien geeft. De Schiedamse voorzitten ,Jk heb op de televisie de samenvat ting van 1978 gezien en dan is Tin us Gerrets werd tot lid van verdienste benoemd, een predi kaat waar de leden al eerder op de jaarvergadering hun goedkeuring aan hadden ge hecht. In zijn traditionele Nieuwjaarsrede in gebouw „De Toekomst" van Excelsior '20 Voorzitter Leen Schot ting van de SSV feliciteert de jubilaris sen Gerrets (I) en Van der Have, alsmede hun dames die in de bloe men werden gezet. er weinig reden tot optimisme. Wat een heerlijke gedachte, dat men dan nog in de sport kan functioneren. Naast alle narig- heid in de wereld treft men onder de voetbaliers gelukkig nog een dosis vriendschap aan". In het kort schetste Leen Schot ting nog eens de steeds groter wordende spelvemiwing. De bijeenkomst gaf wederom een gróót deel van het Schiedamse sportleven te zien. Zoals naast vnjwel alle voetbalclubs uit Schiedam, de ABC, RVB, de scheidsrechterscommissie van de RVB, alsmede de zaalvoet balcommissie en namens de Schiedamse Sportraad Arie Verlinde. In totaal waren dat zo'n 120 mensen, waarvan een deel zich ook nog op de dans vloer waagde. Vlaardingen In goed onderling overleg hebben trainer Wim Koppelaar en bestuur van zaterdagclub Vlaardingen besloten dat er geen nieuwe verbintenis volgt. Koppelaar blijft tot aan het einde van dit seizoen werkzaam bij de groenwitten, die een mooie kans maken te promoveren naar de derde klasse. Wim Koppelaar Is drie seizoenen bij de Vlaardin- gers geweest. De kans is groot dat er deze maand nog een opvolger bekend wordt ge maakt. Vlaardingen De waterpo loërs van WIK zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, want in de thuiswedstrijd tegen Nauti lus gingen de Ylaardingers met 912 ten onder. In de eerste drie spelperiodes leken de gast heren regelrecht op een over winning af te stevenen. Aan het begin van de vierde periode had WIK namelijk een ft—6 voorsprong opgebouwd- Trainer Frans Beers over dit begin: „Vooral door het goede- werk van Franklin Vintgens kwamen wij op een riante ft—6 voorsprong". In de eerste drie pen odes schoot Franklin zes maal raak. De andere VIaar* dingse treffers kwamen op naam van Mar B rob bel eenmaal en Emil van Leeuwen tweemaal. In het vierde kwart ging WIK volgens trainer Frans Beers in de fout: „Doordat wij maar- bleven jagen op een doelpunt en niet rustig de zaak in handen probeerden te houden, hebben wij de wedstrijd verloren. Want door dat jagen vielen er gaten in de verdediging". De Vlaardmgse koningsschut- ter Franklin Vintgens, over het verlies van zijn ploeg: „Kijk, in de eerste periodes werkten wij allemaal erg hard, waardoor wij het betere van het spel hadden. Ik denk dat wij de laatste perio de te overmoedig begonnen zijn". In de laatste penode, pas seerde Nautilus de goed keepen de Peter van der Heuvel zes maal, dit gebeurde wel vier keer uit een numerieke meerderheid. Schiedam De grote animo voor het jaarlijkse schoolta- feltcnnistoemooi in de Koopmansbeurs duidt op een toename van het tafeltennis onder de jeugd. Zij vertegen woordigden ditmaal 31 lagere scholen en 12 van het voortgezet onderwijs. De toemooileiding bestond uit Jos Clazing (voorzitter) en Jan Simons van De Korenbeurs, administrateur Rob Banen (NOAD) en Wim van der Vorst van Tapijthal Perfect. Een kwartet dat zorg droeg voor een vlot lopende organisatie. 21 pnt; 2. Spieringshoek 20 pnt.; 3. Nieuwelant 14 pnt; 4. LEAO met 10 punten. Vlaardingen/Schiedam Zaalvoetbalprogramma vanavond: DVO *32—Acti vitas. Energiehal, 21,30 uur; Portuques—SVDPW, Energiehal, 22.15 uur: FCN '66—Real Parbo, Margriethal, 19.45 uur BFCHBSS, Margriethal' 20.30 uur; DRZ-Demos, Margriethal, 22 uur, VS- V—WK, Lijnbaanhallen, 20.30 uur; MSV "71—RWB. Olympiahal, 21.30 uur; Excelsior M—Nestoro, Olympiahal, 22.15 uur; VDL—HDVS (beker), Margriethal. 20 uur; Steeds Volharde- n—MW '27 (beker), A 3e- xanderhal, 21 uur; PPS- C—San Clemente (beker). Margriethal, 19 uur; Schie dam—De Rozet (beker). Margriethal, 21 uur; Groc- noord—NCS (beker). Mar griethal, 22 uur; WI- CO—FC Tybex (beker), IJsseimondehal, 20 uur. Vlaardingen/Schiedam De meeste zaalvoetbal teams uit het Waterweg gebied, die doorgedron gen zijn tot de tweede ronde om de beker, spelen vanavond hun wedstrij den in de Margriethal. Dat zijn: VDL-IIermes DVS, 20 uur; FPSC-San Clemente, 19 uur; Schie- dam-De Rozet, 21 uur en Groen oord-N CS, 22 uur. Steeds Volharden- MVV27, Alexanderhal, 21 uur; WICO-FC Tybex, IJs seimondehal, 20 uur. A Schiedam De kans is groot dat de twee Franse toptafeltennis- sers Secretin en Pur- kart op 22 mei een de monstratie zullen ge ven in de Margriethal. Deze show past volle dig in het jubileum van de tafeltennisvereni ging NOAD, die in maart dertig jaar be staat. Dankzij Cor du Boy is de Schiedamse club al in een ver gevorderd stadium het Franse duo, waarvan Secretin kampioen van zijn land is, naar Schiedam te halen. Vlak voor kerst was het duo al te gast van een tafeJtennisdub in Soest, waar het voor een duizendkoppige menigte een daverende show ten beste gaf. Zelfs Avro's sportpano- rama besteedde er een klein half uur aandacht aan. De beide Fransen krijgen, waar zij ook optreden in toernooien, grote aandacht. Niet al leen door hun klasse, maar ook door de show die zij geven. Per groep vormde een gouden en zilveren plak de inzet. Deze werden per toemooidag uitge reikt door Gé Rens van het bureau Sportzaken. In het klas sement voor de schoolprijs van het lager onderwijs, eindigde de Prof. Gunningschool met 13 punten op de eerste plaats. Het zilver kregen de Prinses Julia na- en de Erasmusschool, elk met 11 punten. De derde plaats was voor de Comeniusschool met 10 punten. Persoonlijke winnaars: meisjes lager onderwijs 9/10 jaar: 1. Inge van der Fluijm, Comenius school; 2. Nicole van der Sloot, Erasmusschool. Meisjes 11 jaar: 1. Miranda Broeren, Prof. Gunning; 2. Mo nique van Oers, Prinses Bea trix. Meisjes, leden NTTB: 1, Linda Dries, Prinses Beatrix; 2. Lu- ciénne v.d. Poort, St Bemar- dus. Jongens 9/10 jaar: 1. Carl Nolet, De Ouverture; 2. Wim Thé, Dom. Savio. Jongens 11 jaar: 1. Dennis Sch midt, St. Jozef; 2. Arthur Torsy, Mgr. Bekkers. Jongens 12/13 jaar: 1. Rudy Vijfwinkel, Erasmus; 2. Edwin Onverwacht, De Woudhoek. Jongens, leden NTTB: 1. Pa trick Barkey, Comenius; 2, Hans Meijer, AJb. Magnus. Voortgezet onderwijs, meisjes 12/13 jaar: 1. Marlies Schelle- kens; 2. Irene Przewozny, bei den leerlingen van Spierings- hoek. Meisjes 14/15 jaar: 1. Saskia van der Broek, 's-Gravelant; 2. Mar- j an Oosthof, Liedewijde. Meisjes 16 jaar en ouder. 1. Joke Metz, LEAO; 2. Wanda Jeup, Liedewijde. Jongens 12/13 jaan 1. Eugène Klerlis, Rehoboth MAVO; 2. Ed ward Klerlis, Nieuwelant. Jongens 14/15 jaar: i.Pietervan Soelen, Wim. de Zwijger; 2. Aad Schenk, LTS. Jongens 16 jaar en ouder: 1. Rob Koevermans, Rijnmond MTS; 2. P. Gun ter, LIE. Meisjes, leden NTTB: I, Yvonne Hendnkx, Willem de Zwijger; 2. Irma Hendrikx, LEAO. Jongens: 1. René Quadt, Willem de Zwijger; 2. Richard van der Toom, LEAO. Schoolklasse- ment: l. Willem de Zwijger, met Siiiitiiiiiniiiiiiiiiniiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiijimiiiiiimiiuiiiuiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiimi Vlaardingen De Nederlandse Klaverjas Federatie houdt j dinsdag 30 januari in samenwerking met het RN, de j j regiobladen Schiedamsche Courant, Vlaardings Dagblad en I f de Nieuwe Waterweg Courant, alsmede Skol, een klaverjas- i drive in de Lijnbaanhallen te Vlaardingen. Er wordt j gespeeld om de RN-beker, terwijl de zeven best geplaatste j paren in aanmerking komen voor een geldprijs. Bovendien ontvangen de winnaars van de eerste tot en met de tiende prijs een doos Skol-bier. De drie best geplaatste paren zullen worden uitgenodigd deel te nemen aan de I Nederlandse finale in mei van dit jaar. De wedstrijd in Vlaardingen, die 's avonds om 20 uur begint, zal gespeeld j worden volgens het Rotterdamse systeem. f Snel inschrijven is gewenst Dat kan gebeuren door onder- staand inschrijfformulier, dat gestuurd moet worden aan: Rotterdamsch Nieuwsblad, postbus 959,3000 AZ Rotterdam, De uitnodigingen worden u daarna toegestuurd. I INSCHRIJFFORMULIER Naam: Adres: Woonplaats: Naam partner: Adres: Woonplaats: BJiiiiiuuiiiiiiiiiiuimiiiiiiwimuiiiuJiiiimiiiniuiuiiiiiuuuuiiuiimiiiiiuiHiuiuuuamiiiiia

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 4