SCHIEDAMSCHE COURANT Rotterdamse voorstellen nog niet eens binnen9 gmi Kronten veer «i Toch open spreekuur! Eigen 1 soos. I Jongeren uit Zuid zetten galg neer om centrum te krijgen Herinrichting bij scholen Dennendal Chileense muurschildering 1 mooist in de doorbraak Politie haalt paarden uit bevroren weiland G.S. op bezoek Schaatsverbod Eerste 26-er Regio- omroep overvalt gemeenten een beetje EEN KEER PER MAAND 'KSCA hangt ons op' Weer geen eerste paal voor de Put W ij kbijeenkoms ten Dinsdag 9 januari 1979_ ONAFHANKELIJK DAGBLAD _103de jaargang no. 26274 4 PAGINA'S Brwrsvcsl 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendtenst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Roek van Holland - De rijkspo litie uit Den Haag heeft acht paarden weggehaald uit een weiland bij het Staelduinsebos, op de grens van Hoek van Holland en VGravenzande. Het betreffende weiland staat voor zeventig procent onder wa ter en de paarden liepen op het ijs en in de sneeuw. Daarbij kwam nog dat de dieren on danks de felle kou niet werden bijgevoederd. Een beroep op de eigenaar, een Maassluise paar denhandelaar, had geen resul taat Hoekse dierenliefhebbers schakelden de dierenbescher ming in en dat leidde ertoe dat de rijkspolitie met een speciale wagen de paarden weghaalde om ze op een betere plaats onder te brengen. Het is nog niet duidelijk of en onder welke voorwaarden de eigenaar de paarden zal terugkrijgen. Vlaardingen Het college van Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid-Holland brengt morgen, woensdag 10 januari, een bezoek aan Vlaardingen. Met het college van b. en w. zal men vergaderen over een aantal plaatselijke en regionale vraagstukken, waarna een rondrit door de stad zal worden gemaakt Het bezoek aan de stad wordt afgestoten met een bezichtiging van het nieuwe gebouw van de gemeentelijke sociale dienst aan de Hoflaan. Vlaardingen De politie heeft in het weekend een „schaatsver bod" opgelegd aan een 37-jarige schaatser uit Honselersdijk. De man had blijkbaar zoveel „koek en zo pie" genuttigd, dat hij on bekwaam was geworden voor de edele rijkunst. Hij deelde mede, op weg te zijn naar het Westland, maar hij was de juiste richting kwijtgeraakt De politie heeft hem ter ontnuchtering in het politiebureau onderdak ver schaft Vlaardingen De politie heeft in het weekend de eerste „26- er" aangehouden: iemand die artikel 26 van de WVW had overtreden- Het was een 61-jari ge V laar dinger, die zoveel ge dronken bleek te hebben, dat hij de beide blaastesten niet meer kon uitvoeren. Toch be stuurde hij vrolijk zijn auto en dat is nou eenmaal niet toege staan. De bloedproef werd op het politiebureau wel afgeno men, De man kreeg een proces verbaal. Turkse jongeren hiel- den gisteravond voor de eerste keer hun ei- i gen soos. Aan zo'n eï- gen soos bestond onder I de jongeren grote be- i hoefte, omdat de be-- staande gelegenheden j I toch te zeer op dc Ne- derlandse jeugd zijn af- gestemd. De sociëteit i wordt voorlopig ge- i j houden in het buurt- j huis, O os tw ijk aan de Oosterstraat Zoals ge- i kend wonen er in deze j j wijk veel buitenlandse Schiedam Het college van burgemeester en wethou ders van Schiedam gaat weer een open spreekuur houden. Elke derde maan dag van dc maand krijgt de bevolking de gelegenheid om zonder afspraak vooraf met grieven naar een wet-* houder of naar de burge meester te stappen. Van- vier tot vijf kan men daar voor zo binnenlopen op de zesde verdieping van het stadskantoor; alleen huis vestingsproblemen kunnen op dat spreekuur met wor den besproken. Met de herinstelling van het open spreekuur hoopt het college tegemoet te komen om de indruk weg te nemen dat zij geen tijd voor de bevolking zou hebben. Die indruk is bij delen van de bevolking ontstaan toen het open spreekuur werd afge schaft en iedereen voortaan een afspraak moest maken met één van de secretaresse van het college. „Het bellen met de secretaresse betekent een extra drempel tussen college en bevolking. De se cretaresses zouden er zitten om de burger met klachten af te poeieren," dal waren de meest gehoorde protesten tegen de afschaffing van het open spreekuur. Het college weerlegde die protesten door te wijzen op de praktische voordelen van het spreekuur-op-afspraak: een wethouder kan zich van tevoren in het geval verdie. pen en is dus beter inge speeld; burgers hoeven niet lang op hun beurt te wach ten en er bestaat minder kans dat iemand bij de ver keerde wethouder binnen stapt en dus een hoop kost bare tijd verspeelt. Die prak tische voordelen onder schrijft het college nog steeds; omdat de protesten tegen de afschaffing van het open spreekuur bleven aan houden is nu echter besloten om naast het spreekuur op afspraak ook één maar in de maand een open spree kuur te houden. De gemeente Schiedam reageert nega tiever op de regio-omroep dan de ge meente Vlaardingen. Toch speelt het regionale communicatiemiddel nog lang niet in het college. In Maassluis is er helemaal niets over bekend. Men dacht daar, dat die omroep in de ijskast terecht zou komen, en niet meer ter sprake zou komen. Deze gemeente is door het ontbreken van een burgemees ter "stuurloos" geworden inzake beslui ten, Eigenlijk durft niemand een zinnig woord te uiten over het wel of niet aansluiten bij de nieuwe, nog niet bestaande radio-omroep. Han Spruijt, voorlichter van Vlaardingen, riet de regio-zen der wel ritten voor de haring- stad, maar nog niet voor de directe toekomst. "In de meerja renbegroting heeft men inder daad een bedrag voor de om roep gereserveerd, maar dat komt pas in februari in de gemeenteraad. B en W moeten hun goedkeuring nog geven. Voor 1981 zou ƒ50.000 wegge legd worden, voor 1982 en 1983 elk een ton. Voor 1Ö79 en het komende jaar is geen geld be schikbaar gesteld. Zou Rotter dam de omroep dit jaar nog willen realiseren, dan kan Vlaardingen niet meedoen". Alhoewel de overige kleine ge meenten binnen de regio Rotter dam de omroep als nuttig zien voor eventuele rampen, denkt Schiedam Een galg met een opgeknoopte pop is gisteravond neergezet op de stoep voor het gebouw van de KSCA, de katholieke stichting voor sociaal-culturele arbeid, aan de Over- schiesestraat 44. Jongeren uit Schiedam-Zuid wilden met die actie nog eens duidelijk laten weten, dat een zelfstandig jongerencentrum in de Gorzen nodig is. Op twee borden op de opgehangen pop stond de tekst: „Jongeren uit de Gorzen, opgehangen door de KSCA?" De galg werd om zeven uur geplaatst, een uur voordat het bestuur van deze stichting in de Overschiesestraat zou gaan vergaderen. Voor de tweede keer binnen een maand kwam daarbij het jongerenwerk in de Gorzen aan de orde. Vorig jaar is in de Dukdalf, oen wijkgebouw onder de Heilig Hartkerk in de Rijnstraat, heel voorzichtig een soort jongerencen trum gestart maar door gebrekkige voorzieningen kon dat geen stand houden. Zowel medewerkers van de Dukdalf als wijkvereni- ging Het Zuiderkwartier en bewonersvereniging Schiedam-Zuid vinden echter een apart jongerencentrum noodzakelijk, en overwo gen wordt om een werkgroep in te stellen die de stichting van een open jongerencentrum gaat voorbereiden. „Hoe die jongens zich dat precies voorstellen, weet ik met", zei gisteravond Rien de Bruijn, medewerker van de Schiedamse federatie voor dub- en buurthuiswerk, waarbij de KSCA is aangesloten. „Daarover moet nog gepraat worden. Het is nog onduidelijk, hoe die verzelfstandiging in de Gorzen wordt gezien". Jongeren uit cfe Gorzen willen dat de KSCA mee werkt aan een open jongeren centrum in Schie dam-Zuid, en met een pop aan een galg lieten zij gis teravond weten dat zij zich anders door de stichting "opgehangen" voelen. Han Spruit daar heel anders over. "Als half Rotterdam in brand staat, het is maar een voorbeeld, zal Hilversum 3 er eerder melding van maken, dan die regio-omroep. Ik geloof dat ze het gewicht overschatten. Vlaardingen zal misschien maar twee uur zendtijd per week krijgen. Wat kan je nou doen in zo'n korte tijd? De gemeenten moeten snel de koppen bij el kaar gaan steken, nu de verwe zenlijking zo dichtbij komt". In Schiedam wordt al jaren over een kleinschalige omroep ge dacht. Geen regionale, maar een lokale. De Schiedamse Gemeen schap bracht in april 1977 een rapport uit over de LOS, Lokale Omroep Schiedam. "De stich- tingsraad kiest voor een lokale radio, die onder een equivalent van de culturele raad een ge meenschapsinstrument beoogt te zijn, los van enige landelijke i inmenging". In augustus 1975 j schreef Joop Daaimeijer, lid I van de stichtingsraad van de j Schiedamse Gemeenschap en medewerker bij de VARA al een nota "Lokale Omroep, nu of nooit". In die nota wordt duide lijk dat vier jaar geleden reeds groeiende behoefte was aan een communicatiemiddel in grote en middelgrote steden, dat vele gebeurtenissen pas tot de bele vingswereld van de burger wor den toegelaten, wanneer hij er dichtbij mee in aanraking komt en dat de lokale omroep kan zorgen voor een versterking van het eigen cultuurleven binnen de stad. In de nota van het massa-media- beleid, dat minister Van Doom op 18 maart 1975 (toen nog minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk) uit bracht, komt naar voren dat een goed functionerende lokale om roep de democratie (als gegeven en als doel) en de vrijheid van meningsuiting ten goede kan komen. Van Doom was zelfs bereid tot het geven van subsi dies. Henk Tiggelhoven van de Schiedamse Gemeenschap vindt een regionale omroep geen geschikt middel voor Schiedam, want "dan worden, we toch een stiefkind van Bot terdam. Maar als men vantuit de Maasstad gaat zenden, wil len wij wel een stem in het programmerings-kapittel heb ben. Met die straalzenders, die ze willen gaan gebruiken, kun nen ze Schiedam toch niet uit sluiten van ontvangst". Voorlichter Dolf Buschkens van Schiedam hoopt, dat de Rotter damse voorstellen snel naar B en W van Schiedam zullen ver- trekken. Pas dan kan het idee ambtelijk gaan rollen en hoeft men niet meer in het wilde weg te blijven praten. Alhoewel Rot terdam de grote financiële klap op zal moeten vangen, kan Schiedam (met de concrete Rijnmond-plannen onder ogen) gaan denken aan haar bijdrage. De jeneverstad staat volgens haar voorlichter in ieder geval niet zo negatief tegenover de regio-omroep als velen wet den ken. I 0 Verbetering van de omgeving van het complex aan de Den nendal is dringend noodzakelijk, zo meent het college. Maassluis Het is drin gend noodzakelijk» om de schoolpleinen en andere voorzieningen bij de scho len aan bet Dennendal in Maassluis te verbeteren en een herinrichting toe te pas sen. Dit is de mening van het college van b. en w., gedaan aan de diverse raadscommissies. De oorzaak van de onvolkomen beden rond de scholen, hoeft niet zo ver gezocht te worden. Het scholencomplex is niet in één keer gebouwd, zodat de diverse schoolpleinen en toe- gangspaden dus afzonderlijk rijn aangelegd. Ze sluiten niet geheel op elkaar aan, terwijl ook in de ontsluiting en de onderlinge toegankelijkheid no gal wat onvolkomenheden zijn te constateren. Ook heeft het binnenterrein geen verlichting. Er rijn de laatste jaren daar door heel wat vernielingen aan gericht Daar moet eveneens verandering in komen, zo vindt bet dagelijks bestuur van de Gemeente- Het college heeft becijferd, dat de aanpassing van de diverse groenvoorzieningen en het aan leggen van openbare verlichting een bedrag van ruim 30.000 gulden zou vergen. De raads- commissie voor onderwijs, so ciale zaken en volksgezondheid zal zich in haar vergadering van donderdagavond over dit kre diet buigen, terwijl ook de com missie financiën de zaak be spreekt Als de commissie-ad viezen rijn gegeven, zal de her inrichting in de gemeenteraad kunnen worden behandeld. College schrijft aan Schiedam-Centrum: mi[iii!iiiiii[!ii!iiiiiiiiniiiiii(iiiiiiiiiiiii!iiiiiiu Schiedam Wéér is het slaan van de eerste paal voor de woningen in de Put aan dc Rotterdamse dijk uitgesteld. Dc weersomstandigheden maak ten het slaan van die paal gistermiddag om half vier to taal onmogelijk. De palen kon den, in verband met de gladde wegen, niet worden aange voerd, maar zelfs al was dat gelukt dan zon de grond nog te hard zijn geweest om met enig succes de hei-installatie aan het werk te zetten. Voor onbepaalde tijd is het slaan van die eerste paal nu uitgesteld. Het wachten is op betere weersomstandigheden zodat de wegen weer enigzins begaanbaar zijn en de grond is ontdooid. Pas dan zal een nieu we datum worden bekend ge maakt waarop de eerste paal, als er niet weer iets tussen komt, in de bodem zal verdwijnen en er POP .begin kan worden ge- ma-s kt rrï&t de bouw van 44 worungwet^ioningen. JiiiiimtiiiiHiiiiiimiiiiiJiiiiinriiiinuiiifiiiiiiii Schiedam De beste plaats voor een Chileense muurschil dering is volgens burgemeester en wethouders de Bolmers Bou levard, de doorbraak tussen het Broersveld en de Broersvest Op een schutting, die daar ge plaatst wordt, zal een groep kunstenaars aan de slag kunnen gaan. De gemeente Schiedam draait op voor de kosten, laat het college in een brief van vrijdag 5 januari weten aan bewonersvereniging Schiedam- Centrum. Het college wil de bewonersver- enigïng ook betrekken bij het totstandkomen van de muur schildering, maar vice-voorzit ter Jan Hagendoorn heeft zich al sceptisch uitgelaten over het plan. Volgens Hagendoorn heeft het Chileense volk niets aan zo'n schildering. Het college vindt daarentegen, evenals het Schie damse Chili-comité, dat een muurschildering door Chileen se kunstenaars solidariteit kan oproepen met de strijd die het Chileense volk voert tegen zijn onderdrukkers. .Kletskoek", vindt Hagendoorn, en waarom zegt hij op pagina drie: „Verfraaiingen in de bin nenstad zijn wel leuk natuurlijk, maar dit project schiet rijn doel voorbij. Hoe kan je nou de Chilenen helpen met een verf kwast?" Vlaardingen Binnenkort worden weer diverse wijkbij eenkomsten gehouden, waarop de bewoners van gedachten kunnen wisselen met leden van het college van b. en w. over allerlei uiteenlopende onder werpen, die op de wijk betrek king hebben. De wijkbijeenkomst voor de Westwijk wordt vanavond ge houden in het Ontmoetingscen trum West, Floris de Vijfdelaan 2. Men begint om 20 uur. In Holy wordt de eerstvolgende bijeenkomst gehouden op don derdag 25 januari. Vanaf 20 uur wordt vergaderd in wijkcen trum De Heipaal aan de Reiger- laan 25. Wie onderwerpen wil aandragen, dient zich uiterlijk twee weken vantevoren tot het wijkcentrum te richten via tel. 74.51.42. De wijkbijeenkomst in de Vette- noordsepolder is op dinsdag 30 januari vanaf 20 uur in het wijkinformatiecentrum aan de Valeriusstraat 28. Onderwerpen dienen uiterlijk twee weken vantevoren bij het wijkcentrum binnen te rijn. Het VOP-num- mer is 35.49.25. deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch .Nieuwsblad 'oteer voor mij m.i.v. O abonnement par kwartaal f42,20 G abonnement a i 14,33 per maand, dan geel ik wel machtiging tot automatische afschrijving, Mijngiro/banknr.is de eerste twee weken ontvang ik de krant gratis naam: adres: code/woonplaats: telefoon: c ik wil liever eerst een proef van 14 dagen, daarna zal ik beslissen stuur deze bon in open envelop, zonder postzegel naar antwoord nummer 834, 3 OOP VB Rotterdam htl

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1