„Ik kan meepraten over voetbal TSB accepteert Sjaan Bresser als bestuurslid Rob Jacobs weg bij DHS SPORT Fortuna en Vlaardingen in volgende ronde DB voelt niets voor subsidie aan Excelsior M Inschrijven RN- prestatie - loop WARNER DERDE Judoka's naar Parijs 596 GESLAAGDEN Sehïedam/VIaar- dingen De in schrijving voor de bos-duin en strandprestatie- Ioop van het Rot- terdamsch Nieuwsblad staat nog steeds open. Lopers, die niet in staat zijn zich in de voorinschrij ving van een startbewijs voor de 4200 en 8500 meter te verzeke ren, kunnen ook op de dag zelf, za terdag dus, te recht. Vanaf twaalf uur kan men inschrijven in de verwarmde badloods in Hoek van Holland, vlak bij de seinpost. De start voor de 8,5 kilometer is om 14.30 uur, de start voor de 4,2 kilometer vijf mi nuten later. Herman Hoogerboord scoort vijfmaal Duivenshow in "De Hoekstee" DONDERDAG 11 JANUARI 1979 VD/SC/WW Vlaardingen Terwijl het bedrijfsleven niet meer zonder vrouwen 'kan, zelfs in de top, 'houdt de sportwereld, en dan met name de voetbal, de „ladies" angstig- buiten de deur. Ten onrechte natuur lijk! Alleen de clubs die ook dames laten spelen, kunnen er niet meer om heen een vrouw in het bestuur op te nemen. Maar bij negentig pro cent van de voetbal clubs zijn zij alleen maar goed om koffie en thee te zetten voor de heren bestuurders of achter de tap in de eantine te staan. Maar uitzonderingen bevesti gen de regel! Men vindt ze in de besturen van Schiedam, Vlaardingen en TSB, dat de 34-jange Sjaan Bresser ais tweede secretaresse heeft. De Vlaardmgse, die nauw betrokken is bij het zaalvoetbal toer nooi op „De Vijfsluizen", een evenement waaraan zowat alle Vlaardmgse voetbalclubs mee doen, heeft met haar „eenzame" rol weinig moeite. „Ik ga zelfs vaak mee, of met het eerste elftal naar uitwedstrijden of met een lager team- In het begin keken de clubs wel een beetje vreemd op, maar ik heb nooit meege maakt, wanneer ik de bestuurskamer binnen kwam, dat men ineens van onderwerp veranderde. Gelukkig maar!". „Omdat ik 20 met voetbal verweven ben, sta ik ook nimmer met een mond vol tanden wanneer men het over voetbal heeft Ik was altijd al op de velden te vinden, indertijd bij mijn man, toen hij nog in het zevende elftal van Coal speelde, en later bij mijn zoontje, de tienjarige Michel die in de E'tjes van TSB speelt- Die confrontatie met de voetbal sport, van 's morgens vroeg tot 's avonds laat, is dan ook de reden geweest dat ik bestuurslid ben geworden". Administratie Sjaan Bresser heeft er vrede mee dat haar bestuursactiviteiten ach beperken tot de administratie. Zoals brieven schrijven naar de bond en naar de leden. Ook notuleert zij de bestuursvergaderin gen van de zaterdag vicrdeklasser evenals zij aantekeningen uitwerkt. „Ik weet nu eenmaal", zegt de huisvrouw, „dat ik secretaris Leen Bouwmeester moet ontlasten. Hij heeft geen tijd voor al die klusjes". Sjaan Bresser verder: „Hoewel TSB een bêdrijfsclub is en afdeling van de ROVS (Rotterdamse Ontspannings Vereniging door Emile Schelvis Shell, red,), hebben we de mooiste accommodatie van het Waterweggebied. Niettemin wegen de voor- en nadelen in vergelijking met de zg. open clubs aardig tegen elkaar op. De velden op „De Vijfsluizen" worden uitstekend onderhou den, daar hoeven we zelf niets aan te doen, maar aan de andere kant hebben wij geen inkomsten uit de eantine. Op vastgestelde tijden is die trouwens gesloten omdat de Shell die in eigen beheer heeft1'. Eigi 'en gebouw „Mijn liefste wens", gaat de actieve Sjaan Breser verder, „is een klein gebouw voor de voetballers, waar ze na afloop niet te maken hebben met officiële sluitingstijden en wij ook eens een bingo- of dansavond kunnen organiseren. Wij hebben er nu per jaar één feestavond en daar houdt het mee op. Ik weet natuurlijk wel dat zoiets nooit te verwezenlijken is, omdat wij geen open vereniging zijn, maar bij bijvoorbeeld Te Werve in Rijswijk, eveneens een bêdrijfsclub van de Shell, is dat wel mogelijk. Daar hebben ze een eigen eantine op het sportcomplex van de Shell staan. Dat Sjaan Bresser bij TSB volledig is geaccepteerd, illustreert zij met het volgende voorbeeld: „Iedereen van de spelers die in het ziekenhuis belandt, weet dat ik altijd de (gebruikelijke) fruitmanden kom brengen. Op het ogenblik verblijven Mar van Dorp en Tannic Visser, beiden voor een meniscus, in het ziekenhuis. Terwijl iedereen zich zat tc verbazen over mijn bezoek aan de twee voetballers, wisten zij wel beter, en beschouwden dit als de normaalste zaak van de wereld Sjaan Bresservolledig geaccep teerd Uiteraard blijft de voorinschrij ving tot morgen van kracht- Voor f 3,50 kan men zich bij de volgende adressen van een startkaartje verzekeren. Schie- damseCourant, Broers vest 3, Schiedam, Vlaardings Dagblad, Brede Havenstraat 6, Vlaardin gen en de WV in Hoek van Holland. Iedere deelnemer die de prestatieloop, die voor de negende maal wordt gehouden, binnen de gestelde limiet (8500 meter 60 minuten en 4200 me ter: 45 minuten) beëindigt, wacht een herinneringsmedail- ïe. Schiedam DHS zal aan het eind van dit seizoen op zoek moeten naar een nieuwe trainer. Deze week heeft Rob Jacobs medege deeld dat hij na twee jaar de Schiedamse hoofdklasser zal ver laten. Jacobs heeft nog geen ande- re club op het oog maar wil wel hetzij het betaalde voetbal in het zij op hetzelfde niveau blijven werken. „We gaan zonder problemem uit elkaar", aldus de oefenmeester, „Ik wil gewoon weer eens bij een andere club gaan kijken. Ik ben geen man die jaren bij dezelfde vereni ging blijft. Het liefst stap ik nu het betaalde voetbal in. Vooral omdat ik ben aangeno men voor die applicatiecursus die als voor bereiding voor de A-cursus geldt". De twee seizoenen bij DHS zijn voor Jacobs erg succesvol verlopen. Vooral het eerst jaar, waarin hij de club vanuit de onderste regionen van de eerste klasse via een na-competitie naar de hoofdklasse tilde. „Eén van de hoogtepunten voor mij, tegen het Nederlandse Elftal. Die uitnodiging van Zwartkruis was toch een bewijs dat men het spel van DHS waardeerde. En ik ben er ook zeker van dat we ons handhaven m de hoofdklasse. We staan wel onderaan maar er komen nog genoeg wedstrijden om ons te herstellen". Jacobs neemt zonder problemen afscheid bij DHS. „Het zijn bijzonder fijne mensen. Positief en prettig om mee te werken. Ik heb het uitstekend naar mijn zin gehad. Het enige probleem waar ze wel mee komen te zitten is de achterban. Want die is er nauwelijks. Het enige wat ze kunnen doen is een gediplomeerde jeugdtrainer aantrek ken om te zorgen dat vanuit de jeugd een goede doorstroming komt. Ik zal in elk geval als ik weg ga voor mijn opvolger een uitvoerig rapport achterlaten, Dat hoort bij de samenwerking vind ik". i Vlaardingen In de strijd om het officieuze zaalvoet balkampioenschap van Vlaardinge 1 zijn gister avond Vlaardingen en For tuna na strafschoppen een ronde verder gekomen. In beide ontmoetingen, respec tievelijk tegen CION en De Hollandiaau, werd er lustig op los gescoord. Bij de Hol- tandiaan-Fortuna was dat maar liefst veertien maal, gelijk verdeeld over beide teams. Onder grote belangstelling moesten daarom gisteravond in de sporthal (tDe Vijfslui zen" strafschoppen dc beslis sing brengen. Dat viel ten gunste van Fortuna uit. For tuna verdiende de overwin ning, omdat het veel meer een eenheid was dan De Hoï- landiaan, dat de combinaties moeilijk beheerste. Rob Kalkman van Fortuna scoorde driemaal, terwijl zijn collega's Wïm van der Berg, Mar Visser en Ronnie Hof man ieder eenmaal scoorden. Bij De Hollandiaan waren dat Mar Plomp, Peter van der Waal (driemaal). Kees Stam en De Bruijne. Bij Vlaardingen-CION werd er tien maal gescoord, waar van ds groen wit ten een half dozijn voor hun rekening namen. De formatie van Wim Koppelaar scoorde wél tweemaal in eigen doel, maar toen het meer vat op het spel van CION kreeg, was het met de tegenstand gedaan. Bij Vlaardingen scoorde Herman Hooger boord maar liefst vijf maal gevolgd door Sjaak Jansen. Bij CION waren de doelpun tenmakers Hans van Twist en Koen Klos. Plus de twee doelpunten van Vlaardingen zelf. Opvallend in dat duel was de geringe kennis van de spelregels. De leiding (Van Breevoort en De Lange) was in uitstekende handen. Het programma voor woensdag avond 1? januari, wanneer de zg. voorfinales worden ge speeld, ziet er als volgt uit: 20 uur VFC-Sunlight; 20.30 uur Vlaardingse scheidsrech- lers-TSB; 21 uur VFC-Fortu- na; 21.30 uur Vlaardingse scbeidsrechters-Vlaardin- gen; 22 uur Sunlight-Fortuna en 22.30 uur TSB-Vlaardin- gen. Schiedam De ijzige kou en het keiharde circuit hebben de autocrossers van de Autocrossclub Schiedam er niet van weerhou- den hun competitie voort tc zetten. In het klassement van de watergekoelde wagens was het T. Wanrooy uit Nieuwerkerk die de eerste plaats veroverde, waarna A. Brussaard (Den Haag) als tweede over de finish kwam. J. van Eekeren uit Monster werd derde. Bij de luchtgekoelde wagens was het een Rotterdamse aangelegenheid. Op de eerste plaats eindigde A. van de Steen, terwij] zijn stadgenoot J. de Bruin op de tweede plaats beslag legde. De enige Schiedammer, die in het stuk voorkwam, A. Warner, zorgde voor een klein Schiedams succes door bij deze luchtgekoelde wagens als eervolle derde te eindigen. Vlaardingen De Vlaar dingse judoka's Leo van Oos ten, Rob en Hans Hoo gen dijk nemen van 15 tot en met 19 januari deel aan een interna tionale trainingsstage in het Institute Nationale de Sport in Parijs. Behalve de drie Vlaardingers zullen ook de Nederlandse topjudoka's Hellegers, Vermeulen, Kneg- tjens, Hesscling, Numan, Pleizier, Wilhelm en Hxlle alsmede Ary Hoogendijk (coördinator), Peter Snijders (bondscoach) en Jan Kamp (verzorger) de reis naar de Franse hoofdstad meema ken. Hoek van Holland De Hoekse postduivenhoudersvereniging De Zwaluw houdt morgen en zaterdag in het wïjkgebouw De Hoekstee een grote d ui venten toons telling. Morgen, wanneer het gebouw tussen 19 en 22 uur toegankelijk is voor het publiek, zullen de doffers en duiven, onderverdeeld in de categorieën oud en jong, worden gekeurd. Op zaterdag is de tentoonstelling geopend van 14 tot 20 uur. Maassluis Als het aan het dagelijks bestuur van de Maassluise Sport- en Recrea tie raad ligt, krijgt Excelsior M. geen subsidie (85 mille) voor de verbouwing van zijn was- en kleedaccommodatie en eantine. Het sportcollege volgt daarmee de richtlijnen van de nota subsidiebeleid, waarin staat dat alleen sportclubs die geen geld meer in kas hebben, voor subsidie in aanmerking ko men. Volgens het dagelijks bestuur is dat bij de zater dagclub wel het geval, bo vendien komt de rekening op een tijdstip dat de verbou wing al achter de rug is en alles al betaald is. Wanneer eind van deze maand ook het algemeen bestuur van de MSR zich over het subsidie verzoek zal buigen, kan een interessante discussie ont staan. Vlaardingen Met de laatste serie geslaagden is de Vlaardingse Zwem Club over. 1978 op een aantal van 596 gekomen, 46 meer dan over het jaar daarvoor. De laatste zeventien: Daniel Abom, Ricardo Egclie, Michel van der Hoeven, Wendy van Holten. Nicolette Kool, Marianne Maat, Chan tal van der Meer, Belinda Rolaff, Michel van der Schans, Rob van der Son, Robbert Smit, Karin Stem, Maris ka Voogd. Edwin Swanenburg, M. de Jist. Annelieze van der Giessen en Louise Vreling.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 4