SCHIEDAMSCHE COURANT Winkeliers krijgen Meer kattenvange: rs9 proces verbaal W m öpimpi Kort ge -ing loopt vast op „valse" handtekening Bejaardenraad: „Doe wat aan die gladde trottoirs" Burgemeester Kieboom: Raadsvrouwen komen op voor adviescommissie mi 'Wasborden5 in plaats van verkeersdrempels PLEIDOOI VOOR GROOT SCHALIGE AANPAK ffes&n Datum niet in advertentie: Binnenkort proeven in Holy: eièJGSassfe Hond tussen patiobïokken doodgevroren Raad meer inspraak bij afwegingen - prioriteit® Nog steeds geen ophouwwerker Zuid Vrijdag 19 januari I979_ ONAFHANKELIJK DAGBLAD -103de jaargang no. 26282 - 1Q PAGINA'S Broersvest 3 telefoon administratie 268091 - reductie 262566 - kkirhtendionst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen Door het aanhoudende winterweer ondervinden vooral oudere mensen veel hinder van de gladheid op trottoirs, oversteekplaatsen, trappen enzovoorts. De Vlaardlngse bejaar denraad heeft de indruk dat vaak alleen wordt gedacht aan het sneeuw- en ijsvrij maken van autowegen en fietspaden. Op veel trottoirs is geen sneeuw geruimd en ook de bewoners van huizen vergeten vaak de sneeuw op de stoep voor hun huis op te ruimen. Het gevolg is dat de trottoirs steeds gladder worden en dat oudere mensen de straat niet meer op durven om boodschappen te doen. De bejaardenraad heeft de vol gende suggesties om de proble men voor de oudere mensen wat te verlichten: de gemeente moet zorgen voor het zo veel mogelijk sneeuw- en ijsvrij maken van trottoirs, vooral opdrukbelopen routes bij winkelcentra. Verder dienen de bewoners hun stoep zo veel mogelijk vrij van sneeuw of ijs te maken en/of zand te strooien. Vroeger was het in Vlaarcüngen de plicht van iedere burger zijn eigen stukje stoep schoon te houden, maar nu hoeft dat niet meer. De Algemene Politie Ver ordening is enkele jaren geleden veranderd in Vlaardingen en sindsdien behoort dat tot de taak van de gemeente. Maar een beetje meedeleven van de bur gers en de winkeliers kan nooit kwaad. Een van onze lezeressen, meldde ons het volgende; „Met Sinterklaas en Kerstmis wordt je dood gegooid met bonnen, acties en aantrekkelijke koop jes. Nu kan je door de gladde stoepen voor winkels amper ter been blijven. Laten ze in dat opzicht ook eens wat meer moei te doen". 0 De oplossing om meer zwerfkatten in Vlaardingen te vangen: meer katten van gers, Vlaardingen In het gisteren verschenen verslag over het inperken van het zwerfkattenbestand in Vlaardingen tijdens de proefperiode in 1978, pleit burgemeester W. Kïeboom voor het uitbreiden van het aantal kattenvangers. In de conclusie van het verslag merkt hij op, dat, indien de plannen doorge zet worden, het oorspronkelijke in die zin gewijzigd zal moeten worden. Het doorgaan met het vangen van zwerfkatten is afhankelijk van de Vlaardingse gemeenteraad. Vlaardingen Diverse Vlaardingse middenstanders hebben van het bu reau bijzondere wetten van de Vlaar dingse politie een proces verbaal ge had, omdat zij zich niet hadden gehou den aan de Uitverkopenwet van 1954. In advertenties en andere aankondi gingen in het kader van de gisteren begonnen seizoen-opruiming stond niet of niet duidelijk genoeg de aan valt gs~ cn einddatum van die oprui ming. Dat Is volgens die wet verplicht. Een van de slachtoffers van deze poli tionele actie, die op grote schaal uitge voerd schijnt te zijn. is Bram Snoek, die ten behoeve van zijn meubelzaak aan de Van Hogendorplaan een oprui mingsadvertentie had geplaatst, waar in inderdaad geen opruimingsdata ge noemd stonden. Ondernemer Snoek: „Inderdaad was ik dat vergeten bij het opgeven van die advertenties. Toen de aqusiteur kwam, ben ik dat in alle haast vergeten. Maar op al mijn etala ges staat wél met grote letters, wanneer de opruiming precies is, dus een beetje kinderachtig van die rechercheurs vind ik het wel. Ze zeiden wel dat ze verzachtende omstandigheden in dat proces verbaal zouden vermelden, maar evengoed kréég ik het". De firma Snoek is niet de enige, die al dan niet door vergeetachtigheid achterwege heeft gelaten, die beide data in zijn advertentie op te nemen. Ais je wat kranten doorbladert, valt het op dat er slechts weinig midden standers zijn, die zich keung aan de regels houden. De Uitverkopenwet is overigens volkoman duidelijk op dit punt: artikel 3 lid 1 luidt: .Artikel 2 is niet van toepassing (en in artikel 2) staat dat aankondiging als „uitver koop" en „opruiming" verboden zijn Red.) ten aanzien van de aankondi ging van een verkoop, die gehouden wordt in een krachtens de volgende leden daarvoor te bepalen tijdsruimte, mits de aankondiging de aanvang en het einde van die tijdsruimte op een ïn het oog vallende wijze vermeld". Het is dit artikel, dat door de politie is aangegrepen, om verbaliserend op te treden. Schiedam De zeven vrouwelijke gemeenteraadsleden van Schiedam hebben in een brief aan het college van burgemeester en wethouders vragen gesteld over het besluit van het college ten aanzien van de oprichting van de Vrouwen Advies Commissie voor de woningbouw in Schiedam. De dames Anneke de Jong-Sunderman (WD), J. Annie Renskers- Maas (WD) Anne-Marijke Peterhans-Steen (D'66), Els Hellwig- Kuipers (CDA), M. C. van Lambalgen-Brouwer (CDA), Jantje Boonstra (PvdA) en J. Ouwens-MuUer (PvdA) schrijven: „In de raadsvergadering van december 1977 werd met algemene stemmen raadsstuk nummer 325 aangenomen. Het uitblijven van de uitvoering van het daarin vermelde besluit om bij verordening per 1 september 1978 over te gaan tot oprichting en subsidiëring van de Vrouwen Advies Commisse voor de woningbouw, noopt ondergetekenden tot het stellen van de volgende vragen: Staat het college positief tegenover de Vrouwen Adviescommissie van de woningbouw? Welke redenen zijn aan te voeren waardoor aan het besluit nog steeds geen uitvoering is gegeven? Is het college bereid de VAC per 1 maart 1979 bij verordening in te stellen? Zo nee, binnen welke termijn denkt het college dit dan te doen?" Joke van Rijswijk, voorzitster van de VAC (in oprichting) vertelde 10 januari, dat het bestuur niet meer durfde aan te dringen op een snelle beslissing bij het college. Verbaasd maar nog meer verrast hoorde zij gisteren van de brief van de vrouwelijke raadsleden. Nu nog druk bezig met allerlei voorbereidende oriëntatie op woningbouwgebied, cursussen in kaart-lezen en kostenberamingen, hoopt ook zij zo snel mogelijk aan de slag te kunnen. De VAC-vrouwen zouden namelijk nog graag een stem in het kapittel hebben over de Woudhoek-Noordbouw en de bebouwing van De Put aan de Rotterdamsedijk. Of dat nog lukt, is de grote vraag. Wlf filMLi ui 11; fw&w deze krant, waarin u ai het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch ieuwsblad ^ervoormijm.i.v. O abonnement per kwartaal M2,20 abonnement a /14,33 per maand, dan geef ik wel machtiging tol automatische afschrijving. Mijn glro/banknr. is de eerste twee weken ontvang ik de kranl gratis naam: adres; code/woonplaats: telefoon: f* ik wil liever eerst een proef van 14 dagen, daarna zal ik beslissen stuur deze bon in open envelop, zonder postzegel naar antwoord nummer 834, 3000 VB Rotterdam Nogmaals zet burgemeester Kieboom in het verslag uiteen dat het inperken van het zwerf katten probleem in het belang is van de volksgezondheid en daarnaast een maatregel is van natuurbeheer en dierenbescher ming. Hij onderkent de weer standen die dc vangacties bij de bevolking hebben opgeroe pen en wijst die aan als de oorzaak voor het mislukken van de proef in zijn oorspronkelijke "opzet. Burgemeester Kieboom vervolgt zijn conclusies met te stellen, dat bij voortzetting van de in de proefperiode gevolgde werkwijze, alleen vangen van zwerfkatten op verzoek, welis waar de overlast van de indivi duele burger wordt weggeno men, maar de doelstelling, het inperken van het zwerfkatten- bestand, niet wordt verwezen lijkt. Duidelijk verzet Kieboom zich tegen het beëindigen van de vangacties. Naar zijn zeggen zullen er dan in de nabije toe komst toch ingrijpende maatre gelen nodig zijn om het gevaar en de overlast van een te grote populatie zwerfkatten in te per ken. „De methode van het toedienen van een injectie aan die zwerf katten die wegens agressiviteit en/of ziekte moeten worden geëuthanaseerd (afgemaakt, red.), is aanvaardbaar". De conclusie van het verslag kunnen niet anders uitgelegd worden dan ais een pleidooi voor een grootschaliger aanpak van het zwerf kattenprobleem, zo mogelijk met meerdere kat tenvangers. Bram Snoek voor zijn bedrijf aan de Van Hogendorplaan: ,.Een beetje kinderachtig. Vlaardingen Binnen niet al te lange tijd zullen in Holy experimenten gestart worden met een volkomen nieuw type verkeersdrempels. Het gaat om zogenaamde „wasborden": stukken weg die zijn voorzien van ribbels, die bij automobi listen die er met een te grote snelheid overheen rijden een schokeffect teweegbrengen- Het is bekend dat de gemeente Vlaardingen niet zo gelukkig is met verkeersdrempels. Een woordvoerder van de afdeling verkeer op het stadhuis: „Vaak is het wel nodig óm door middel van drempels de snelheid af te remmen, maar er zitten nou eenmaal nadelige effecten aan. Vaak krijg je de situatie, dat vlak voor zo'n drempel sterk wordt afgeremd, hetgeen heel wat geluidsoverlast kan veroor zaken. Er 2ijn ook automobilis ten, die helemaal niet afrem men, maar er met flinke snel heid overheen gaan. De wasborden hebben al die nadelen niet. Vooral omdat ze niet in de vorm van een drempel zijn uitgevoerd; ze kunnen ge woon vlak in de weg worden gemonteerd. Het beste kunnen ze vergeleken worden met de strepen, die hier en daar op de rijksweg te vinden zijn, die zo'n angstaanjagend geluid produce ren als je er overheen rijdt. Het plannetje om wat met die nieuwe vinding te experimente ren bestaat al geruime tijd bin nen het stadhuis. Gemeentewer ken gaat een dezer dagen aan het werk om de diverse moge lijkheden op een rijtje te zetten, waarna in een van de eerstvol gende vergaderingen van de commissie verkeer en vervoer het groene licht voor de proef nemingen kan worden gegeven. Slaagt de proef, dan zouden ze best nog 's op grote schaal in het stadsbeeld kunnen verschij- Maassluis Net teruggekeerd van vakantie hebben bewoners van een pand aan de Maasslui.se Ju li anal aan een doodgevroren hond in de tuin gevonden. Het beest zat met zijn kop tussen patiobïokken, die de afschei ding vormen met de tuin van de buren- De dienst van gemeentewerken heeft de middelgrote hond, die veel leek op een kleine herder, uit zijn benarde positie bevrijd en afgevoerd. Dc indruk bestaat dat de hond al geruime tijd tussen de blok ken heeft vastgezeten. Omwo nenden hebben tegenover de politie verklaard wel gejank van j een hond te hebben gehoord maar daar verder geen aan dacht aan te hebben geschon ken. De eigenaar van de hond is nog niet bekend. De politie vermoedt dat de Kond achter een loopse hond aanzat en daar door mei zijn kop tussen dc blokken vast is komen te zitten. Epistel van S. J. Rosman Schiedam De raad van Schie dam moet meer invloed krijgen bij de afweging van prioritei ten tussen de sectoren. Het is nu nog een wat theoretisch gegeven. Datschrijftde fractie voorzitter van het CDA in zijn epistel „Geïntegreerde priori- teitsafwegingen, prioriteitsaf weging tussen beleidssecto ren". Niet iedereen was het op de commissievergadering van Algemeen Bestuurlijke Zaken eens met de visie van de CDA- er S. J. Rosman. Volgens Gerard Verhulsdonk, fractievoorzitter van de WD, hebben de raadsleden niet de beschikking over genoeg kennis en manschappen om te zien of de prioriteit van de ene sector belangrijker en dringender is dan de prioriteit van de andere sector. „Ik heb geen moeite met de kennis van anderen. Trou wens, het financiële beleid over de prioriteiten wordt door het college uitgestippeld volgens een bepaald programma. Dat kan ik lezen en als ik het vanuit mijn politieke achtergrond niet eens kan zijn met dat program ma. kan ik daar over praten". Volgens Verhuldonk zou meer inspraak tot spanningen leiden binnen de verschillende secto ren. Als Ruimtelijke Ordening bij voorbeeld meer geld nodig zou hebben en dat bij Onderwijs vandaan zou willen haien, zou den de leden van de Onderwijs sector boos worden. S. J. Rosman ziet die moeilijkhe den ook wel. Daarom schrijft hij: „Welke oplossing voor het probleem van geïntegreerde prioriteitsafweging het beste is, is een kwestie waarvoor in over leg een oplossing te vinden moet zijn. De vraag die in eerste instantie moet worden beant woord is: of de raad bij de beleidsvoorbereiding meer ruimte c.q. eerder wordt betrok ken bij de advisering omtrent prioriteitsafweging tussen za ken uit de diverse beleidssecto ren. Zo ja, dan dient in tweede in stantie de vraag te worden beantwoord of deze taak aan één van de bestaande commis sies wordt toegedacht, dan wel dat hiervoor een andere oplos- sing wordt gerese rveerd Burgemeester Arie Lems zou over het probleem nadenken met het college, maar ziet een oplossing nog niet in de nabije toekomst liggen. Rotterdam/Schiedam De rechtbank in Rotterdam heeft gisteren geen oplossing kunnen vinden voor het conflict om het opbouwwerk in Schiedam- Zuid. In een door de wijkover- leggroep Schiedam-Zuid aange spannen kort geding bleek de materie zo ingewikkeld, en wa ren uitlatingen van de verschil lende partijen zo met elkaar in tegenspraak dat het kort ge ding op 12 februari zal worden voortgezet- Zowel de wijkoverleggroepzuid als de SSWO, de werkgever voor de opbouwwerker zullen dan met getuigen komen. Eén handtekening was gisteren op de Noordsingel het centrale punt waar alles om draaide, Tibbe, de vertegenwoordiger van de bejaarden in de Gorzen zou die handtekening hebben gezeten daarmee vóór Armand van Puywelde hebben gestemd in de keuze van een opbouwwer ker voor de Gorzen. De verte genwoordigers van de bewo nersvereniging beweren bij hoog en laag dat Tibbe de hand tekening heeft gezet. De verte genwoordiger van de bejaarden zelf: „Die handtekening is ver valst, ik heb hem niet gezet". Tibbe, Van der Keur èn Koning van de bewonersveremging vormden gedrieën de wijkover- Ieggroep die over de keuze van een opbouwwerker moesten be slissen. De beslissing van dat driemanschap is voor de recht bank juridisch het enige hou vast waaraan een uitspraak kan worden opgehangen. Juist die beslissing wordt door de partij en fel omstreden. De bewoners- vereniging, waarvan kandidaat Van Puyvelde overigens be stuurslid is, beweert dat diezelf de Van Puyvelde van het begin af aan al de keuze van de overleggroep is geweest Volgens het SSWO is dat echter niet het geval, en stond Van Puyvelde tweede op de lijst. Het SSWO baseert zich op een mon delinge uitspraak van de wijk- overleggroep, die op 26 septem- ber zou zijn gedaan. Later zou den de vertegenwoordigers van de bewonersvereniging onder druk van hun bestuurslid Van Puyvelde een andere beslissing hebben genomen, deze op schrift hebben gesteld met een vervalste handtekening van de bejaarde heer Tibbe. Omdat het de rechtbank gisteren aan vol doende gegevens ontbrak, met name de eerste keuze van de overleggroep staat nergens op papier, moeten alle partijen op 12 februari met getuigen op komen draven. „Ik hoop dat we er dan binnen één dag uitko men" besloot de president van de rechtbank gisteren de eerste zitting.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1