SCHIEDAMSCHE COURANT Auto's op het ijs! Dit jaar aanbesteding achthonderd woningen Grote schade na vreemde"brand w «11 cierc W€ fU«W£ï Leger des Heils eist lichtreclame Vier maal rijverbod m «P mJHtT Niet gebaat bij goede daad Veel takelen door gladheid SSHSiuf Inde Lekstraat 55 Machine draait middelvinger af Broeders wordt commissaris Maandag 22 januari 1979- ONAFHANKELIJK DAGBLAD 103de jaargang no. 262836 PAGINA'S Broers vest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtend jenst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL &WÊÊT v y Op de Lange Haven gleed een auto net niet helemaal van de kade af. Met tou wen bevestigde de Schiedamse brandweer de wagen aan een grachtenpand. De Lange Haven 2elf werd voor verkeer afgezet: te glad, volgens de politie. VIaangingen Voor een goede daad is de 3 1-jarige Vlaardinger J.C.F. slecht beloond. Op de Korte Hoogstraat had hij een oude dame geholpen met oversteken over het spekgladde wegdek. Daar voor had hij zijn tas, waarin onder meer twee laarzen zaten, even neer gezet, Bij terugkomst bleek de tas gestolen. ■V WV Soms kwam je met de kar niet eens een holletje op. Zoals in Schiedam, op de Hoogstraat nabij de Grote Markt... Schiedam/Vlaardingen Takelbe- drijven zijn het afgelopen weekend flink in de weer geweest: door de gladheid waren enkele auto's in Schiedam van de kade afgeraakt en slipten in Vlaardingen enkele wa gens via een lichtmast van de weg. Daarbij raakte niemand gewond. Wel was de materiële schade groot, en ook kwamen twee voetgangers elders in de twee steden door een val op het ijs in het ziekenhuis te recht. Maar al met ai was het voor de politie niet zo druk als het vori ge weekeinde, toen alleen in Schie dam al vijftig botsingen voorkwa men. Vlaardingen De prognoses voor de woningbouw in Vlaardingen in 1979 zien er rooskleurig uit. Zoals de zaken er momenteel voorstaan, zal nog dit jaar de aanbesteding plaats kunnen vinden van 800 nieuwbouwwoningen, waarvan een groot deel in de binnenstad. Ruim zesbon» derd, oftewel 71 procent, zullen in de woningwetsector vallen. De prognoses voor dit jaar zijn aanzienlijk hoger dan die voor 1978. Volgens de officiële lijst, die is opgesteld door Rijnmond, moet dit jaar gestart worden met de bouw van ruim zeshonderd wo ningen in de binnenstad. Het nieuwbouwplan voor de Oost- wijk, dat moet komen op de kaalslag aan de le Van Leyden Gaelstraat, neemt het grootste deel voor haar rekening. Hier moeten, afhankelijk van de be bouwingsdichtheid, in eerste in stantie 250 tot 300 huizen ko men. Zoals bekend is het, on danks het feit dat de bewoners binnen de projectgroep het overleg met de gemeente heb ben gestaakt, toch de bedoeling van het college om nog dit jaar de eerste paal te slaan. Een ander belangrijk nieuw bouwplan is die in de Vette- noordsepolder, op het Lamoen terrein en op de hoek van Land- straat en Zomerstraat Op deze terreinen komen een kleine hon derd huizen. Begonnen is inmid dels met de woningbouw op de hoek van de Schiedamse weg en de Oosthavenkade, waar zo'n veertig woningen komen, ter wijl in april deeerste paal wordt geslagen voor het premiekoop- project in de Callenburgstraat De vijf toekomstige bewoners hebben in uitstekende samen werking met de gemeente een architect (Ridder en Vermeer) en een aannemer (Van der Waal) gekozen. De voorberei dingen zijn in vergevorderd stadium. Wat de rest van de nieuwbouw betreft: verwacht mag worden dat dit jaar ook wordt gestart met de bouw van de dure Blok- makersplaats-woningen. Ziet de te starten nieuwbouw voor dit jaar er uiterst positief uit: minder plezierig zit het bij de renovatie. Zoals bekend heeft de regio-inspecteur van de provinciale directie van volks huisvesting al laten doorsche meren, dat hij het bedrag voor •de renovatie van woningen in de VOP veel te hoog vindt Hij 2al geen positief advies verle nen. Wat dit renovatieplan be treft zijn er enkele mogelijkhe den om tot een oplossing te komen: proberen de prijzen wat omlaag te krijgen (hetgeen een moeilijke zaak wordt omdat er al erg veel in 'gesneden' is) of anderzijds een poging van wet houder Goudriaan, om in Den Haag voor elkaar te krijgen dat men alsnog ac coord gaat Bij een dergelijke poging zou als argument kannen dienen, dat een vergelijkbaar renova- tieplan in Rotterdam, waar de prijzen net zo hoog lagen, wel is goedgekeurd. Het project team zal binnen veertien dagen de nieuwe situatie bespreken, waarna besloten wordt wat er moet gebeuren. Wegens het slipgevaar moest in de Schiedamse binnenstad de Lange Haven voor verkeer worden afgezet De Opel van de 36-jarige buitenlander K C. was met twee wielen over de kademuur heen gegleden en, helemaal in evenwicht,- blijven hangen. Vanwege de gladheid kon het takelbedrijf op dat moment, zaterdagmid dag. nog niet aan de slag en daarom moest de brandweer i er aan te pas komen om de auto met touwen aan het pand- van De Kleine Visser te* bevestigen. Tegen de avond lukte het om de auto weer helemaal op de kant te krij gen. Op dezelfde zaterdagmiddag kwam bij de Schiedamse poli tie een telefoontje binnen, dat er een Ford op het ijs van de Buitenhaven was gereden. Rond half vijf had de 20-jari- ge M. S. uit Schiedam te veel rechts gehouden op de Bui tenhavenweg, en na een slip kwam hij naast de kademuur terecht. In Vlaardingen gleed vrijwel op hetzelfde ogenblik de personenauto van de 28-ja- rige A. J. P. van R. tegen een lichtmast aan. De mast knap te af en kwam bovenop het dak van de auto terecht, die daardoor forse schade opliep. Dat gebeurde op de hoek van Op de Buitenhavenweg in Schiedam bleek het wegdek veel te giad. Daarom probeerde de bestuurder het via de haven zeif... Zwanensingel en Zwaluwen laan. Op de Zwaluwlaan in Schiedam, hoek Koekoek slaan, was het zondagmiddag om drie uur de Pontiac van de 18-jarige militair R. E. P. uit Krimpen aan de IJssel, die door de gladheid in een bevroren slootje terechtkwam. Op de Moassluisedijk, en dan rijn we weer in Vlaardingen, kreeg de 21-jarige M. S. uit Hoogvliet de schrik van rijn leven, toen het spiegelende asfalt hem naar een lich tmast toe dreef; hij botste en draaide zo om rijn as, dat de wagen achteruit de hoge dijk afreed. Beneden in een sloot kwam hij tot stilstand. De auto was zwaar beschadigd, maar de bestuurder had geen schrammetje. Bij het verlaten van 't Gou den Glaasje, een café aan de .Vlaardingerstraat in Schie dam, gleed P. K. van der S. onderuit. Met pijn in zijn rug werd hij in het Noletzjeken- huis opgenomen. In de Van Limburg Stirum- straat in Vlaardingen was het de 47-jarige mevrouw A. H. W.T die door de ijzel een heup brak. Zij ligt nu in het Holy- zïekenhuis. -ËiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiHinniiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiniiiiiiniiniiniiniiiiiniiiiHiiiiiuiiiiiiiiiiuijiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiniifiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiHnitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHHiiiiiiiniiiiiiui!^ Rotterdams burgemeester André van der Louw feliciteert zijn in het gemeentehuis van Nieuwerkerk aan de IJssel werd hetl Schiedamse collega en mevrouw Lems-van Rooijen. huwelijk voltrokken. I ^iniiiiiiiiiii!iniiiiii])]]i!iuiiiiiiiiiniiii!iiiiiii!iiiiiiiiiuiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiii!!iiiiiiinni!!iiiiiii!imiiii!iii)iiiiiniiiiiiii!iiiiiii»!iiimuuiii!miim!iiiiimiiii:niimiiiiiiiiiiiiiimiiiiiii!iiiiiii!iiiiiiiiiuininig I.-IÏÏ1 I t is zaterdag in het hu we- S lijk getreden met me- 5 vrouw P. S. C. van Rooij- H en. In het gemeentehuis van Nieuwerkerk aan de j s Ussel werd het huwelijk j jg voltrokken. Een oecume- 1' nibche viering werd daar- 5= na gehouden in de Waalse- 5 S kerk, aan de Pierre Baylet- straat in Rotterdam. Deze 5 dienst werd geleid door de Schiedamse dominee A. van der Klaauw en pastoor Nic. Apeldoorn. 2 Later in de middag vond de receptie plaats in No- i j= vote! in Schiedam; daar- 2 voor bestond goede be- si langstelling, maar vol- SE gens Novotel-directeur Mijinke was goed roerk- baar dat het op de wegen i spiegelglad was. I Schiedam Een merkwaardige binnenbrand heeft in twee panden aan de Lekstraat voor ruim 40.000 gulden schade aangericht. Van daag is het onderzoek naar de oorzaak voort gezet, maar over de brandweer er vanochtend iets van snapte, is de brand ontstaan tussen de vloer van de eerste verdiep Lug en het pla fond daaronder. De bewoners waren zaterdagavond niet thuis, toen de brand uitbrak, een buurman, de 36- jarige A. M. N„ ontdekte het vuur en waar schuwde de politie. Onder leiding van brand meester Van Doom werden de vlammen be dwongen, maar met een hogcdmkstraal kostte dat nog ruim twee uur. Het bleek dat tussen het plafond en de vloer enkele leidingen liepen, en daarom moesten ook de gemeentelijke technische bedrijven uit rukken om een en ander af te sluiten. De wo ning, waaraan de meeste schade werd aange richt, pand LeVstraat 51b, is eigendom van de 26-jarige R. C. M. A. die er samenwoont met de eveneens 2Ö-jarige L. M. Hij was voor brand verzekerd. Vlaardingen Vrijdagavond is bij een bedrijfsongeval een middelvinger afgerukt bij de 41-jarige Vlaardinger A. S. De handschoen van zijn lin kerhand werd bij ecu ver keerde handeling aan een draaimachine vastgetrokken door een draaiende koperen staaf. In het Rotterdams Dijkzigtziekenhuis moest de Vlaardinger behandeld wor den. Het ongeluk gebeurde bij 't Uurwerk, een klokken- fabriek aan de Ketbelweg, waar de man tandwielen aan het ui tf rezen was. Schiedam liet Leger des Hcils ligt met de gemeente Schiedam in de clinch over reclame. Bij staatssecreta ris voor cultuur, recreatie en maatschappelijk werk J. C. Wallis de Vries is het Leger in beroep gegaan tegen een besluit van burgemeester en wethouders om geen toestemming te verlenen grote lichtbakken aan te bren gen op het pand Lange Haven 27. Het pandje van het Leger is namelijk een monument, en op een monument past geen grote lichtbak, vonden het college alsook de welstandscommissie. Het Leger des Heils is niet wars van het argument dat bepaalde reclame de historische gracht voor een deel zou ontsieren, maar vindt ook dat een instelling zoals het Leger herkenbaar moet zijn en dus gemakkelijk te vinden. Daarom wordt toch aangedrongen op een lich treclame. Het college van burgemeester en wethouders heeft wei nig trek in een papieren strijd met het Leger des Heüs en heeft daarom de gulden middenweg gekozen. Het ss nu aan burgemeester Arie Lems en wethouder Chris Zijdeveld, die ook over stadsverfraaiing gaat, om bij het Leger te peilen of genoegen kan worden genomen met een naambord: daarbij gaat het om een lichtreclame van kleinere afmeting. Dat het college zo toegeeflijk op treedt in dezen, is een gevolg van het feit dat wethou der Herman Posthoorn vorig jaar nog het gebouw van het Leger des Heils mocht heropenen. Schiedam Na veertien jaar bij de Schiedamse politie gaat hoofdinspec teur Peter Broeders de stad verlaten. Per 1 april komt hij In de rang van commissaris bij de rijks politie, en wel bij de cen trale recherche informa tiedienst van het ministe rie van justitie in Den Haag. Die promotie komt niet geheel onverwachts- Broeders stond als hoof dinspecteur al goed be kend, toen hij m Schie dam nog hoofd van de re cherche was. Bij een rol wisseling binnen het korps kreeg hij later de verkeersdienst onder zich. Nog geen half jaar gele den verhuisde P. A. J. Broeders naar een nieuw bouwwoning in Schiedam- Peter Broeders Noord. In de residenties tad heeft hij nog niets op het oog. Naast zijn politie werk geniet Broeders in Schiedam ook bekendheid ais voorzitter van de die renbescherming. Vlaardingen Bij een „vliegende" alcoholcontrole heeft de Vlaardingse politie in de nacht van xnrijdag op zaterdag vier personen achter het stuur vandaan gehaald. „Een hoog percentage voor de honderd auto's die wij gecontroleerd hebben", vond hoofdinspeetrice Marjan Ekels. „Het was vrijdag nog niet zo heel erg glad als later in bet weekend, maar toch is het wel vreemd, dat de mensen niet beter uitkijken". Op rijksweg 20 kon de 26riarige G. van de K. gesnapt worden, die daarvoor in Naaldwijk een ongeluk had veroorzaakt maar doorgereden was. Op het Vlaardingse hoofdbureau kreeg hij de blaastest, die voor hem nega tief uitviel. Daarna werd hij aan de Naaldwijkse politie mannen overgedragen. In Holy werd de 31-iarige J. E. W. L. gevat. Ook hij kreeg de blaas- en bloedproef en een proces-verbaal. Hetzelfde overkam de 35-jarige C. J. B/aie bij do noti tie nogal was opgevallen, omdat hij met een zeer noge snelheid links van de weg reed. Om andere redenen dan alcohol werd de Vlaardingse jongeheer A. A. uit zijn auto gehaald. Op de Van Ho- gendorplaan kreeg de politie hem te pakken, nadat hij een eerder stopteken had genegeerd: 17 jaar oud bleek hij een auto te besturen, die niet verzekerd was, njp voor de sloop en dus deed de jongen er meteen afstand van. Dat redde hem niet van een pv'tje. deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdamscti arfS«ilieuw?blad -rer voor mij m.l.v. abonnement per kwartaal 142,20 abonnement a f14,33 per maand, dan geel ik wel machtigi ng tot automatische afschrijving. Mijn giro/banknr. is de eerste twee weken ontvang ik de krant gratis naam: adres: code/woonplaats: telefoon: c ik wil liever eerst een proef van 14 dagen, daarna zai ik beslissen stuur deze bon in open envelop, zonder postzegel naar antwoord nummer 834, 3000VB Rotterdam

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1