Extra steun voor stadsvernieuwing chiedam Realisering rioolzuivering moet doorgaan Zijdeveld moet weg 18 9 2 Ginjaar weigerde Ha a têbespreken Stadsgehoorzaal wordt duurder Wijkvereniging wil gebouw sociale dienst IERTAN Tweede kamer fractie PvdA op werkbezoek Gedeputeerde Staten: Rotterdam CSs.s!,::j« Van Woerkom (WD) ff Opening bij Rijnmond: „Noodkrant" Petitie voor Koos Smit w FELPERLAAN B.V. vrijblijvende demonstratie B&O Autobedrijf :hii-:damsche courant Woensdag 24 januari 1979. ONAFHANKELIJK DAGBLAD 103de jaargang no. 26285~ 4 PAGINA'S Broers vest 3 telefoon arfminist rat ie 268091 redactie 262566 klacht end icnst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL De tweede kamerfractie van de Partij van de Arbeid brengt op 26 ja nuari onder leiding van fracticvoorziter Joop den Uyl een werkbezoek aan Rijnmond. De onge veer veertig kamerleden zullen die dag, verdeeld over vier groepen, gecon fronteerd worden met de problemen in dit gebied. Na de ontvangst op het Rot terdamse stadhuis splitst de fractie zich in groepjes van elk tien kamerleden. Eén groep gaat zijn aandacht richten op de ruimtelijke ordeningsproblematiek en het volkshuisvestingsbeleid in Schiedam. Vïaardingen of Maassluis. Den Uyl naar Schiedam? Overigens bestaat de kam dat Joop den Uyl op woens dag 28 maart nog eens alleen naar Schiedam komt Zijn Schiedam se partijgenoten hebben hem uitgenodigd op die datum te komen spreken op de PvdA-led en ver gade- ring in zaal Irene. Schiedam Minister Beelaerds van Blokland (volks huisvesting en ruimtelijke ordening) heeft de gemeen te Schiedam aangewezen als 'éen van de veertien steden in Nederland die extra geld krijgen voor stadssaneringsplannen. Schiedam kan dit jaar profi teren van de zogenaamde interim-saldoregeling. Volgens deze regeling ver goedt het rijk in daartoe aangewezen gebieden het verschil tussen de kosten van voorbereiding en uitvoe ring van stadsvernieuwings plannen en de opbrengsten die daaruit worden verkre gen. Ook andere ministeries verstrekken bijdragen, na melijk CRM, economische zaken, volksgezondheid en milieuhygiëne en verkeer en waterstaat. Hoe groot de bijdrage zal wor den hangt af van de plannen die de gemeente bij minister Bealaards van Blokland gaat indienen. De begroting zal wor- door Martin de Bruin den getoetst door het Rijk. Tot nu toe is daarna in bijna alle gevallen een gecorrigeerd be drag vastgesteld. Dat kan bij voorbeeld doordat het rijk de verwervingskosten van panden in het betrokken gebied lager schat of dat aangemelde werken buiten de regeling vallen. In vrijwel alle gemeenten die op het ogenblik van de intrem- saldo regeling profiteren gaat het in elk geval om vele miljoe nen guldens. Éen van de eisen van het Rijk is dat de stadsvernieuwing in tergraal zal worden aangepakt. Aandacht moet worden besteed aan de woonfunctie, de infra structurele-. recreatieve-, com merciële en welzijnsvoorzienin gen en de werkgelegenheidsas pecten. Zo kunnen bijvoorbeeld ook bedrijven steun krijgen voor verplaatsing naar een in dustriegebied. Daarom ook be talen andere ministeries dan volkshuisvesting en ruimtelijke ordening mee aan de kosten van de stadssanering. De Nederlandse Spoor wegen In Schiedam xs da nig in de war. Geen zo mertijd, geen wintertijd, nee: een volkomen éigen tijd! Daarom vertrekken in Schiedam de treinen ijskoud om 18.92 uur. Maar niet alleen de tijden zijn verkeerd, ook de op de borden aangegeven plaatsnamen kloppen niet met de werkelijkheid. Treinstellen voor Dord recht zouden volgens de borden naar Alkmaar gaan, enzovoort. Zo gaat" bet nu al ongeveer twee weken. Lachwekkend, en voor reizigers vooral las tig. Op spoor 3 in Schiedam werd dit bord om vijf minuten voor zes gefoto grafeerd. De trein naar Rotterdam- Centraal vertrekt om 18.92 uur Zo komt de Groote Lucht er uit te zien Schiedam "Zijdeveld moet weg! Het is duidelijk, dat niet de juiste man op de juiste plaats zit Nu wordt zelfs weer de uit spraak van de Kroon over de binnenstad gebruikt als een afweermiddel om niets te hoeven doen. In hoeverre is de wethouder aansprake lijk te stellen voor de scha- Schiedam Het dagelijks bestuur van Rijnmond heeft gepro beerd te verdoezelen, dat minister dr. Leen Ginjaar (WD) heeft geweigerd om gisteren het nieuwe kantoor van de DCMR in Schiedam te openen. Dat blijkt uit schriftelijke vragen van Ri jnraoodraadslid Anton van Wijngaarden (CDA). Vïaardingen Gedepu teerde Staten van Zuid-Hol land is van mening, dat de gezamenlijke plannen van de hoogheemraadschappen van Delfland en Schieland en het waterschap Ussel- monde om te komen tot de realisering van een reeks van rioolzuivcringsinstalla- ties, moeten doorgaan. De. installatie Groote Lucht, tussen Vïaardingen en Maassluis, zou moeten wor den uitgevoerd volgens de plannen zoals die momen teel klaarliggen Een en ander blijkt uit de beant woording van vragen, die door Provinciale Statenlid M. Zwin- kels (CDA) over de rioolzuiver ing waren gesteld. In haar ant woord stelt C.S., dat de Groote Lucht zal moeten worden inge zet voor de zuivering van het afvalwater van Maassluis, Vïaardingen en Schiedam. De installatie Merwebaven, die ook was voorgesteld, zou volgens hetcollege niet gebouwd hoeven te worden: daar zijn andere oplossingen voor te vinden. Statenlid Zwinkels had ook vra gen gesteld over het feit, dat de door het Hoogheemraad-, schap Delfland ingediende be-' gr o tings wijziging ten behoeve van de bouw van de Groote Lucht nog n'et was goedge keurd. Uit de beantwoording blijkt, dat die goedkeuring in middels wel is verleend, De vertraging was opgetreden, om- dat de provincie nog niet alle noodzakelijke gegevens binnen had. De plannen voor de Groote Lucht zijn inmiddels bestek- klaar. Wat Gedeputeerde Staten betreft kan met de bouw ogen blikkelijk begonnen worden, wanneer een aantal voorstellen met betrekking tot de andere rioolzuiveringsinstallaties, die in en om Rotterdam moeten worden gerealiseerd, wordt aanvaard. Ginjaar weigerde het kantoor van de dienst centraal milieube heer Rijnmond aan de 's-Gra- venlandseweg te openen, omdat voor het bijbehorende laborato rium de vereiste hinderwetver gunning nog niet binnen was. Maar in een excuusbriefje aan de genodigden, waarin stond dat de officiële opening uitge steld was, schreef Rijnmondge committeerde drs. Piet de Rui ter namens het dagelijks be stuur dat „onder deze omstan digheden het minder passend was de minister voor de opening uitte nodigen". Van Wijngaarden wil weten, omdat Rijnmond zelf nota bene over het verlenen van hinder wetvergunningen gaat, hoe deze „belachelijke situatie" is ont staan, Met nadruk vraagt hij, of herhaling kan worden voor komen - mocht minister Ginjaar alsnog gevraagd worden voor de officiële opening. In plaats van deze opening is gistermorgen het kantoor van Vïaardingen Het dagelijks bestuur van de Culturele Raad Is van mening, dat het hoog tijd wordt om het tarief voor het bespreken van plaatsen voor de Vlaardingse Stadsgehoorzaal wat wordt aangepast. Vroeger werd er van uitgegaan, dat de loonkosten van de ou vreuses betaald moesten kun nen worden uit dat plaatsbe spreken. Dat lukt natuurlijk on mogelijk, met de drie dubbeltjes die de Stadsgehoorzaal bere kent De bedoeling is niet, om het tarief in een keer zo hoog te maken dat een en ander weer kostendekkend wordt Wel Ook de krant heeft het moeilijk deze dagen. Foto grafen konden nauwelijks rijden, evenmin als de koeriers die zorgen voor het vervoer van kopij van redaktie naar zetterij. Vandaar dat onze krant vandaag aanzienlijk dun ner is dan u van ons ge wend bent Een „nood- krant" dus. Wij hopen zo snel mogelijk weer een krant uit te kunnen bren gen zoals u die van ons gewend bent Redaktie vindt het bestuur van de Cultu rele Raad, dat het tarief weer wat in verhouding tot de kosten wordt gebracht De Raad wordt voorgesteld het tarief op te trek ken naar 0.50. Het tarief voor het afkopen van het plaatsbe spreken, dat momenteel 145.. bedraagt, moet worden opge trokken naar/ 200.-. De culturele Raad zal rich in haar vergadering van 1 februari over de tariefsverhoging bui- gen. Het oude gebouw van de sociale dienst: wijkgebouw voor 't Stort? Maassluis De wijkvereni- ging van de Maassluise wijk *t Stort zou graag haar intrek nemen In het oude gebouw van de gemeentelijke Sociale Dienst aan de Troelstraweg. Dit gebouw staat leeg en zon als wijkgebouw uitstekend kunnen functioneren, aldus de vereniging. Gisteravond heb ben de initiatiefnemers op het Maassluise stadhuis een petitie overhandigd aan wethouder Koos Smit. In die petitie, on dertekend door 117 wijkbewo ners, wordt de gemeente ge vraagd het bouten gebouw aan hen toe te wijzen. •V~»w.v.v< *7 De wijkvereniging van *t Stort is nog in oprichting, zoals dat ADVERTENTIE B O speciaalzaak Iedere "donderdagavond van alle B 6 produkten. met 3 jaar GARANTIE eigen technische dienst Reparatiebedrijf voor radio, tplevlsle en elefctr. huishoudelijke apparaten ONKYO U BELT 71.59.17 EN WU KOMEN PARKWEG 369 SCHIEDAM heet. De heer Van der Zee, één van de toekomstige bestuursle den: „Hét is de bedoeling dat we officieel aan het werk gaan, zodra we ruimte hebben om te werken. Dat oude gebouw van de Sociale Dienst is het enige, dat in de wijk geschikt voor ons zou zijn, Nieuwbouw zal natuur lijk wel te duur worden..." Het houten gebouwtje staat in middels al weer enige tijd leeg. Er zou binnen het stadhuis spra ke van rijn, dat het een bestem ming zou krijgen als gebeds ruimte voor moslims. Van der Zee: „Dat zien we niet zo ritten. Kijk, die ruimte samen gebrui ken is niet mogelijk: daar is het veel te gehorig voor. Waar nog bijkomt: in onze wijk wonen niet zoveel buitenlanders. Die zouden dan helemaal uit andere wijken hier naar toe moeten komen. Terwijl dat gebouw voor ons uitstekend geschikt te maken zou zijn". ast staat in ieder geval, dat aan het gebouw wel het een en ander verbouwd en veranderd zou moeten worden, voor het als wijkgebouw zou kunnen functioneren. Er is volgens de woordvoerder voldoende vrij willige mankracht „Alleen de financiën: daar zullen we met de gemeente over moeten pra ten. De huur zou ook al een knap bedrag per jaar zijn." De wijkvereniging wil in en om het gebouw allerlei activiteiten gaan organiseren, die voor de gehele wijk bestemd zijn. Men denkt aan kindermatinees, een ontmoetingsfunetle voor de ges hele wijk en allerlei andere zaken. Ook met festiviteiten als konninginnedag zal het wijkge bouw een belangrijke rol kun nen vervuilen. de DCMR wel officieel inge- bruikgenomen. Ook dat zint Van Wijngaarden niet. „Waar om heeft het dagelijks bestuur de duidelijke terechtwijzing van de minister met ter harte geno men?", vraagt de CDA'er. „Waarom is het laboratorium toch zonder de vereiste hinder wetvergunning in gebruik geno men? Hoe is dat te rijmen met het imago van Rijnmond als vergunning verlenende Instan tie?". De ingebruikname was gister morgen een besloten aangele genheid. Alleen het personeel van de dienst centraal milieube heer mocht bij het feestje aan wezigrijn. de, die in de binnenstad wordt geleden omdat er niets gebeurt?" Het bovenstaande is een greep van opmerkingen in het artikel van Joop van Woerkom, oud- fractieleider van de VVD in Schiedam, in het pas versche nen partijblaadje van de libera- len. "De onwil van de rode mannetjes" staat centraal in het stuk van Van Woerkom, die begin november een nieuwe ac tiegroep oprichtte. Van deze vereniging van winkeliers en bewoners, Broersveld Belan gen, werd hij meteen voorzitter. "Er is over de binnenstad al zoveel geschreven, er zijn al zoveel nota's gemaakt, mijn sta pel documenten is al zeventig centimeter hoog!" Sinds 1943 worden er al plannen gemaakt voor de binnenstad, aldus Van Woerkom in het WD-blad. "Nadat wethouder Zijdeveld drie jaar bewust de boot heeft afgehouden, komt hij dan met een discussienota waarvan je kunt zeggen: nou, cn? Zijn voortganger Bolmers was tenminste een voortvaren de man met veel progressie". Met woorden zoals lamlendig heid en benepen is het verhaal van Van Woerkom doorspekt ADVERTENTIE voor betrouwbare Bovag-occasions met 12 mnd. garantie. VAN dÈventerstraat 17 i TEL 731144 1 i s SCHIEDAM 1 Koopavond geopend- oteer voor mij m.f.v. deze krant, waarin u a! bet nieuws uit eigen omgeving kunt vmden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch ^ieuwgjlad abonnement per kwartaal f42,20 O abonnement a ft 4,33 per maand, dan geel ik wel machtiging lot automatische afschrijving. Mijn glro/ba nknr. Is de eerste twee weken ontvang ik de krant gratis naam: adres: code/woonplaats: telefoon: v Ik wil liever eerst een proef van 14 dagen, daarna zal ik beslissen stuur deze bon In open envelop, zonder postzegel naar antwoord nummer 034, 3000VB Rotterdam

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1