Gemeente waars ehuwt bedrijven Oostwijk •i{ B,okie Grote inspraakavond over bestemmingsplan Reiger is kind aan huis... Geen bezwaar tegen nieuwbouw Smit-Tak Wie helpt bejaarden aan warme hap? Wonen in badhuis gPfg Carnaval staat voor de deur J. H. Rozendaal ia stembureau De Kabel ook op zaterdag Aan Maassluise Govert van Wijnkade: Pols gebroken bij politiebureau Vlaardingen proefproject voor scholierenopvang? Concept voor VOP is klaar WOENSDAG 24 JANUARI 1979 SC/VD/WW3 Èg&fi&Sg Hieuvthow, t- V&rZ d ifAtiteC \m L(5=@ ïïrAlUlMC? rieSpaansepolder boka(wóoioo«chiodam tai,010-154540 van huis uit Vlaardingen Het be stemmingsplan voor het gedeelte tussen de West- havenkade en de Diepen- brockstraat in de Vette- noordsepolder begint ge stalte te krijgen. Het ont werp, dat door de betref fende projectgroep is ge maakt, is langzamerhand klaar en kan aan de be woners worden overlegd. Dat gaat gebeuren op maandag 29 januari om 20 uur in de VOP-keet. De bedoeling is, dat het ont werp-bestemmingsplan door de bewoners uitgebreid bekeken wordt en voorzien van op- en aanmerkingen. Er zijn nog en kele belangrijke vraagpunten, die door de bewoners zelf beant woord moeten worden. Een van die punten is bijvoorbeeld de bestemming van het palenveld. Moeten daar woningen komen, bedrijven of parkeergelegen heid? Een andere kwestie wordt gevormd door de winkelconcen tratie. Momenteel is het zo, dat vooral op de kruispunten Pieter Karei Drossartstraat/Vet- teoordskade en PKD-straat en Vettenoordstraat de meeste winkels zitten. Moet dit zo blij ven, of zou er een betere sprei ding moeten komen? Ook de verkeersoplossingen, die in de wijk gevonden moeten worden, zijn interessant om op de voorlichtingsavond te be spreken. De groep wil, dat de meeste straten als woonerf wor den aangelegd, maar wellicht dat de bewoners daar andere ideeën over heboen. Het ontwerp-bestemmingsplan doet 'geen uitspraak over het slopen van woningen. Wel wordt aangegeven, dat waar nu wonin gen staan, dat ook in de toe komst het geval zal moeten zijn. Ten zuiden van de Vetteoordse- kade dienen wellicht enkele wo ningen te verdwijnen voor nieu we scholen, die in de wijk moe ten worden geprojecteerd. Iedere bewoner van het be stemmingsplangebied heefteen uitnodiging ontvangen om de inspraakavond bij te wonen. Zonder twijfel zullen velen van die mogelijkheid gebruik ma ken. advertentie Schiedam De Stichting Raad voor het Eejaardenwerk zit te springen om vrijwilligers die één maal in de veertien dagen twee uurtjes beschikbaar zijn voor het rondbrengen van war me maaltijden. De Dienst Warme Maaltijden helpt bejaarde en hulpbehoe vende stadsgenoten dagelijks aan een warme hap. Deze Schie dammers zijn zelf niet rneer in staat hun pot te koken, of bij voorbeeld de boodschappen daarvoor te doen. Per auto wor den deze maaltijden bij de men sen thuisbezorgd. Autobezitters die graag mee willen helpen aan dit (al heel oude) projekt, krij gen hun benzine vergoed. Dat is zes gulden per rit. Een tele foontje naar dienstencentrum De 4 molens, nummer 705500» is genoeg. Mevrouw Kohier kan elke dag. behalve woensdag middag, informatie verschaf fen. VI aardingen Het college van Ben W houdt de diverse bedrijven in de Oostwijk scherp in de gaten, om te voorkomen dat omwonenden overlast onder vinden. Dat blijkt uit de beantwoording van vragen, die onlangs door Remi Poppe (PSP) werden gesteld. Ook hot college is op de hoogte van het feit. dat de firma Lens- veld aan de le Van Leyden Gaelstraat op onverantwoorde wijze afval opslaat en dat het storten en overslaan van dit afval flinke geluidsoverlast ver oorzaakt Het bedrijf is door het dagelijks bestuur van de ge meente aangeschreven om deze hinderlijke activiteiten te sta ken. Een en ander is niet toege staan volgens de erfpachtover eenkomst, die het bedrijf met de gemeente heeft gesloten. Wat de overlast betreft die Va- tenhandel Kok in de Oostwijk veroorzaakt: volgens het college heeft het bedrijf geen vergun ning nodig voor het tijdelijk op en overslaan van afvalwater en het vervoer van dit spul over de openbare wég, zoals momen teel gebeurt- Dat afvalwater is een oplossing van caustic soda met water. Wel is het het bedrijf verboden, giftige of anderzins schadelijke stoffen via de riole ring te lozen. Het bedrijf ge meentewerken gaat op onregel matige tijdstippen controleren, of dit verbod niet wordt overtre den. Het college beeft Poppe bij de beantwoording van rijn vragen er overigens op attent gemaakt, dat rijn partij, de PSP, volgens het reglement van orde geen vragen kan stellen, zoals bij deze kwestie gebeurde. Hetvra- gen-recht is uitsluitend aan in dividuele raadsleden voorbe houden. Een prachtige blauwe reiger is de laatste weken kind aan huis bij mevrouw Vinjé. Het enige vrouwelijke lid van de Hoekse deelraad ziet het dier elke dag twee keer neerdalen in haar tuin en de bedoeling van de vriendschap is al thans van de kant van de rei ger het verkrijgen van voedsel. „Het is al het vierde jaar dat het dier hier komt", vertelt mevrouw Vinjé. „Zodra de vijvers zijn dichtgevroren zit hij zielig in onze tuin te kij ken tot hij wat te eten krijgt De eerste tijd gaf ik hem ver se of diepvries vis te eten, maar dat is toch een dure grap. Totdat we bij toeval ontdekten dat de reiger ook helemaal niet vies is van ge- wone run der- of varkenspens» zoals een heleboel honden ook eten". En sedert die tijd krijgt de reiger dus stukken pens te eten ter grootte van een rede lijk visje. Gezien de geweldige eetlust van de vogel en ook gezien zijn gezonde glanzende verenpak, bevalt het hem best Twee keer per dag landt hij op het dak van d'Oude post, zoals huize Vinjé in de Hoek se bosjes heet Zodra er voed sel in de tuin is neergelegd, komt hij voorzichtig omlaag. Pas als iedereen uit de buurt 'is schrokt hij het voedsel naar binnen. Want voorzichtig blijft hij wel— vriend reiger...! Schiedam De carnavals feesten staan weer voor de deur: van 24 tot en met 27 februari viert de Schiedamse carnavalsvereniging De Riet zeilers een vrolijk en lang weekend. Dit jaar voor de vijfde maal wordt de optocht gehouden. Bedrijven, vereni gingen, middenstanders, groe pen en particulieren kunnen op carnavaleske wijze mee- Vijvers en singels worden uitgebaggerd Maassluis Nog dit voorjaar gaat de dienst van gemeente werken beginnen met bet uit baggeren van de Maassluise singels en vijvers. In de loop der jaren rijn deze watergangen dusdanig dichtgeslibd dat zij tijdens de zomermaanden nage noeg droog komen te liggen. Met het uitbaggeren is een be drag van 117.000.- gulden ge moeid. Om stankoverlast tegen te gaan zal het slib in auto's met water dichte bakken worden afge voerd naar een terrein bij de Maasdijk in de buurt van de sportvelden- van MSV. Na de operatie, die enkele weken in beslag zal nemen, zullen de vij vers en singels een diepte heb ben van ongeveer een meter. Tijdens de werkzaamheden zal de visstand niet worden aange tast. tl aard in gen De Vlaardin- ger J. H. Rozendaal heeft zit ting genomen in het centraal stembureau voor de verkie zing van de leden van Rijn mond. Met zijn benoeming wordt voorzien in de vacatu re, die was ontstaan door het vertrek van G. van der Poel uit Capelle aan den UsseL Vlaardingen Sinds korte tijd kan men ook op zaterdag terecht in de informatie-cara van van De Kabel, het Vlaar- dingse 'werkloosheidsproject De caravan, die staat op het Veerplein, is op die dag geo pend tussen 14 en IS uur. Verder kan men iedere maan dag, woensdag en vrijdag te recht Ook op die dagen is de ra^van tussen 14 en 16 uur doen. Verenigingen, groepen en particulieren hoeven daar voor geen cent op tafel te, leggen, bedrijven en midden stan ders echter wel. Prins Carnaval Hendrik de Grote de Eerste zal van bur gemeester Lems voor vier da gen de sleutels van de stad overhandigd krijgen. Voor in formatie of het opgeven van de optocht even 159433 (over dag) of 700123 Cs avonds) be llen. Gebouw Irene zal tegen die tijd bol staan van (hopelijk) goed gehumeurde mensen. Een overzichtje: het boerenbal opent op zaterdag 10 februari de festiviteiten. Daarvóór zijn al vele bezoeken aan Schie damse tehuizen, instellingen en verenigingen afgelegd. Een speciale kindercamavalsmid- dag op zaterdag 17 februari met de jeugd-prins en jeug draad-van-elf. Een grandioos slotfeest met de Prinsen en Raden van Elf van alle ande re Schiedamse verenigingen op dinsdag27 februari. Als het allemaal zo ver is, zullen ook de andere feesta vonden bekend worden. Vlaardingen Het college van burgemeester en wethouders van Vlaardingen heeft zijn fiat gegeven aan de plannen van VVV Patrimonium's Woningen om in het badhuis aan de 2e Van Leyden Gaelstraat veertien tweekamerwoningen te bou wen. In samenwerking met de gemeentelijke „stuurgroep een- en tweepersoons huishoudens" gaat Patrimonium de plannen nu verder uitwerken. „De wethouder heeft mij mon deling meegedeeld dat het colle ge akkoord is met de plannen. Over de verhoging van de erf pacht heeft hij niets gezegd, dat zal dan ook wel een stevige verhoging zijn", vertelde direc teur De Ligt van Patrimonium. De plannen om het badhuis op te delen in een aantal woningen zijn niet nieuw, maar de uitvoe ring is in versneld tempo door gezet, omdat de badjuffrouw, die boven het badhuis woonde, ging verhuizen. Deze kans heeft Patrimonium aangegrepen om de plannen snel aan het college voor te leggen. Een van de medewerkers van Patrimonium neemt op dit mo ment de functie van badmeester waar en als' straks de nieuwe bestemming gerealiseerd is, zal één van de huisjes gebruikt gaan worden als badhuis, alt hans er zullen een aantal dou ches in aangebracht worden. Smit-Tak mag aan de Govert van Wijn kade een nieuw bedrijfspand bouwen Maassluis Het dagelijks be stuur van Rijnmond heeft geen moeite met nieuwbouw voor de vestiging van Smit-Tak aan de Govert van Wijnkade in Maas sluis. Smit-Tak heeft bij Rijn mond een vergunning aange vraagd in het kader van de selectieve investeringsrege ling. Ook de commissie van advies voor economische aan gelegenheden van Rijnmond had geen bezwaar tegen het afgeven van de vergunning. Smit-Tak houdt zich bezit met sleep- en hulpdiensten aan het varend verkeer. In verband met deze activiteiten wordt aan de Govert van Wijnkade een nieuw bedrijfspand gebouwd, dat een zestal oude panden en enkele loodsen zal moeten vervangen. De bestaande bedrijfsruimte zal worden gesloopt Het nieuwe pand zal hoofdzake lijk gebruikt worden voor op slag van bergingsmateriaal. Ook zullen er materialen gere pareerd worden. De bouwkos ten bedragen bijna twee miljoen gulden. Rijnmond verwacht, dat het vernieuwde bedrijf geen overlast voor inwoners van de stad zal veroorzaken. Ook de gemeente Maassluis had al eer der medegedeeld, geen bezwa ren tegen de nieuwbouw te heb ben. Het al dan niet verstrekken van de vergunning zal in de eerstvol gende vergadering van de Rijn- mondraad, aanstaande maan dag, worden besproken. Signalement naam: Kazan ras: Dobermannpincher geslacht: mannehjk leeftijd: 11 maanden kleur: black and tan beharing: kort Niet veel keren heeft het ras van Dobermann pincher het Blokje Rond van de week met een foto mogen illustreren. Er zijn dan ook niet zoveel dieren van dit ras in dierentehuis Har- gahoeve aan de S porti aan 2 in Schiedam geweest Voor de Do bermann vrienden dus eindelijk een hond van het door hen geliefde ras in Blokje RondL Allereerst iets over het ras van de Dobermann pincher. De naam doet al vermoeden dat het een Duits ras is en dit vermoe den is dan ook juist Hij heeft zijn naam te danken aan een in 1860 geleefde hondenvanger, de Duitser Dobermann. Deze heer kruiste een aantal van zijn honden om er een hond mee te fokken die vrij scherp van karakter was. Dat gelukte in derdaad en na de periode van de heer Dobermann is het ras gekruist met onder andere Man chester-terriers en Greyhounds en kreeg men een eenheid in type en werd de hond wat han delbaarder. Het k ark ter van de ze Dobermann is trouw, onbe vreesd, moedig, waaks en met een grote schranderheid. De scherpte, die er vroeger bij dit ras is ingefokt, is nog aanwezig en men moet dus beslist een hond kunnen „mannen" wan neer men aan een Dobermann begint, anders krijgt men een verkeerde „baas-hond"-verhou- ding. Kazan heeft al deze ge noemde eigenschappen ook. Hij is toch erg vriendelijk en kan goed met kinderen opschieten. Ook het mee moeten rijden in de auto geeft geen problemen voor hem. Deze gegevens kwa men van zijn vorige baas die hem overigens pas een week in huis had. Hij moest echter weg omdat Kazan bij alleen zijn niet zindelijk is. Hij laat wel alles in huis netjes staan zoals het staat en begint niet te janken, maar is wel onzindelijk. Waarom de baas dhórvoor Ka zan had weggedaan is niet dui delijk. Maar goed, het gaat er nu om dat Kazan een baas krijgt die hem hopelijk tot op hoge leeftijd kan verzorgen. Alhoe wel de Dobermann ook vaak ais waakhond wordt gebruikt is Kazan daar niet geschikt voor en mag hij als zodanig ook niet gebruikt worden, waar men in het dierentehuis trouwens voor dient te tekenen. Hopelijk viert Kazan binnenkort zijn eerste verjaardag (hij is nu immers 11 maanden) in een gezin waar hij van harte welkom is. Schiedam Vlak vóór het poli tiebureau aan de Lange Nieuw- straat is een administratieve kracht van het Schiedamse poli tiekorps onderuit gegaan. De 34-jarige mevrouw N. J. de V.-T. moest door haar collega's over eind worden geholpen en werd voor onderzoek naar het Nolet- ziekenhuis gebracht Mevrouw De V. bleek met zo'n vaart onderuit te zijn gegleden, dat haar pols er bij gebroken is. Het dertienjarige Vlaardingse meisje Franka Liedeweg kon zich op de Plantage in Schiedam niet goed staande houden en moest met een pijnlijk gezwol len knie naar het gemeentezie kenhuis worden gebracht Op de PKO-Iaan werd de 55-ja- rige A. M- V. slachtoffer van het spiegelgladde wegdek. Na een flinke val moest de man met een pijnlijke rug ter observatie in het gemeenteziekenhuis wor den opgenomen. Vlaardingen Het college van b en w beeft aan het ministerie van onderwijs en wetenschap kenbaar gemaakt, in principe in aanmerking te willen komen voor deelname aan een proef project voor opvang van sch olieren voor, tussen en na de schooltijden. Het Is de bedoe ling van het ministerie, dat met een dergelijke kinderopvang wat proefnemingen worden ge daan. Over een en ander be staan contacten tossen dit mi nisterie en dat van CRM. Het zal nog wel geruime tijd duren, voor Vlaardingen inder daad definitief als proefproject zal kunnen draaien. Eerst zullen nog allerlei gegevens moeten worden verzameld, met betrek king tot de behoefte, de opvang mogelijkheden in kinderdagver blijven of in andere accommo daties, over de financiering en dergelijke. Als die gegevens be schikbaar rijn kan een definitie ve beslissing worden genomen. Het VZaardingse college van b en w is een groot voorstander van dergelijke opvangmogelijk heden voor scholieren. In het beleidsprogramma voor de hui dige zittingsperiode staat onder andere vermeld, dat het invoe ren van een conünurooster ster ke aanbeveling zou verdienen. Ook in Nijmegen bestaan plan nen, om als proefproject te gaan functioneren. Ook daar rijn ech ter nog geen definitieve beslis singen genomen. Zo ziet, in grote lijnen, het ontwerp-bestemmlngsplan voor de VOP er uit. De bewoners mogen er maandag kanttekeningen bij plaatsen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 3