SCHIEDAMSCHE COURANT Regionale muziekschool bijna een feit Fusie tussen ziekenhuizen in eindfase Beroepschrift niet ontvankelijk" „Gas walmt om je oreir Scholieren helpen vele bejaarden etensnood Wilton drie maal jarig Nota milieu-educatie gepresenteerd Ook 'Middelhuyse' en 'De Deel' duurder College Maassluis over overname antenneinstallatie: iilili Wachten is op directeur uit Dinsdag 30 januari 1979- ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 103de jaargang no. 26289- 4 PAGINA'S Brorrsvesl 3 telefoon adminislratie 268091 redactie 262566 - klnrhlrndicnst 14-5144 SCHIEDAM EN KETHEL Maassluis Het college van Maassluis adviseert de raadsleden om het be roepschrift dat de bewo ners uit de Taanschuur- nolder hebben ingediend niet ontvankelijk te ver klaren. Zoals bekend heb ben de 71 bewoners be roep aangetekend omdat zij het niet eens zijn met ie overnameprijs van slechts 302 gulden die de gemeente wil betalen voor hun antenne-installatie. De bewoners werden in 1975 door de gemeente verplicht bij de aankoop van hun wo ning lid te worden van de Coöperatieve Vereniging Ge meenschappelijke Antenne In richting (GAD. Door de komst van de kabeltelevisie in Maas sluis bood de gemeente de be woners aan hun aansluiting op het GAI-systeem, waarvoor zij destijds 545 gulden per aansluiting betaalden, terug te kopen. Maassluis wilde echter niet meer geld op tafel leggen dan dat zij zelf voor een aan sluiting op het nieuwe sys teem moest betalen. Mede omdat de gemeente goed was voor 10.000 aansluitingen kon de prijs worden vastgesteld op 302 gulden per aansluiting. Aangezien de gemeente lees wethouder I. van der Knaap bleef weigeren de bewoners van de Taanschuur- polder 545 gulden uit te beta len, hebben zij officieel tegen het betreffende raadsbesluit beroep aangetekend. Op advies van de gemeentelij ke rechtskundige raadt het college de raadsleden nu aan het beroepschrift niet ontvan kelijk te verklaren op grond van de Verordening, regelen de de voorwaarden en tarie ven voor de Gemeentelijke Centrale Antenne-inrichting. Daarin staat onder meer dat geschillen over overname van antenne-installaties door de gemeente buiten de toepas singssfeer van de verordening vallen. Vanavond komt de gemeente raad in het stadhuis in Ko ningshoek om 19.30 uur bijeen om o.a. over dit me ningsverschil te beslissen. Het besluit wordt ook met spanning door de huizenbezit ters in de Steen dijk polder te gemoet gezien. Zij kampen namelijk met hetzelfde pro bleem. Aan de hand van de uiteindelijke beslissing zullen zij zich heraden over de te nemen stappen. rmmwinifiiiiiiiiiiminimiuniiniiimiiiiHiuiiiiiiiiiniiiiiiiinuiiifniiimini De werkzaamheden op de Koemarkt en Broersvest brengen nogal wat overlast voor voetgangers met zich mee. Schiedam „Het gas walmt om je oren" grapte een dezer dagen een voor bijganger op de Koemarkt en Broersvest die zijn wandeling bemoeilijkt zag door de werkzaamheden op het trottoir, waar de gemeentelijke technische bedrijven al anderhalve maand op zoek zijn naar een gaslek. llllimilMllflimillltlIinilMltl.il Tientallen meters kunst- 3 stof buis zijn al in de 3 grond verdwenen en ver- EE schillende malen is het 3 wegdek open- en weer Deze pop ts een waar kunstwerk. Vlaardingen Of ze zwaar wegen of niet: er wordt hard gewerkt aan de laatste loodjes voor de regionale muziekschool voor Maassluis, Vlaar- dingen en Schiedam. In ieder geval nog dit jaar, bij voorkeur In augustus of september, zal de school officieel van start gaan. Met name voor Vlaardingen is dat een belangrijk feit, omdat in deze stad in tegenstelling tot Maassluis en Schiedam nog helemaal geen gemeentelijke muziekschool functioneert. Maarten Bot, rapporteur van de intergemeentelijke werk groep voor de regionale mu ziekschool en daarnaast secre taris van de Vlaardingse Cul turele Raad: „Bet bestuur is om de heer J. D. Sijp in die bestuursfunctie aan te stellen. rond, op één Vlaardingse ver tegenwoordiger na. In de ge meenteraad van februari komt het voorstel op tafel, Het bestuur zoals het momen teel bestaat, is inmiddels al enkele malen bij elkaar ge weest. terwijl op 3 februari het dagelijks bestuur wordt gekozen. Verder is het wach ten op de aanstelling van de directeur en een administra teur". Het in dienst treden van die beide functionarissen is eigen lijk het enige, dat het tijdstip van starten nog. kan vertra gen. Er is in diverse bladen inmiddels geadverteerd voor de betreffende functies, maar gezien de behoorlijke opzeg- ScMedarn/Vlaardingen/Maassluis Dat de jeugd het hart toch op de goede plaats heeft zitten, merkten de bejaarden in de afgelopen weken. Vanwege de kou en de gevaarlijke gladheid durf den veel bejaarden de straat met meer op zodat zij in etensnood kwamen te zitten. Jonge scholie ren* stelden spontaan een boodschappendienst in en sjouwden tassen vol broden, groenten en vlees naar de bejaardentehuizen. In dienstencentrum De Woudhoek aan het Heijer- mans plein verzucht me vrouw Comender: „Be had het niet direct verwacht, maar ik had al tegen mijn zuster gezegd dat de jon gelui zich eens zouden moeten organiseren en iets voor de ouderen doen. Ik heb zelf wel geprobeerd vlees te halen bij de sla ger, maar later durfde ik ook niet meer op straat te komen. Later hoorde ik dat je een briefje met geld bij de receptie kon afge ven en scholieren daarmee naar de winkels zouden gaan. Deze week kwam er ook een meisje aan de deur die vroeg of ze iets voor me kon doen. Ik zat erg onthand met groenten. Binnen een half uur was ze terug. Keurig hoor!" Niet alleen mevrouw Co-, mender is vol lof. Heel veel bejaarden werden op gebeld of kregen het be richt dat scholieren hun ijsvrije dagen beschikbaar wilden stellen voor het helpen van anderen. In Maassluis werden de diensten centraal geregeld. Op initiatief van de we- thoudster van endenvijs en sociale zaken, mevrouw G. van Eck-Grootveld, werden dienstencentra op gericht in diverse Maas- sluise scholen. Op de ba sisschool Prins Willem Alexander, aan de Richard HoIIaan 2 en op de basis school Prins Bomhard aan de Mgr. W. Bekkerslaan 50 werd een vrijwillige bood schappendienst georgani seerd. In de school De Vloot aan de Vloot 72 (tel. 11144) en in de school De Vliet aan de Arthur van Schendel- straat 25 (tel. 15000) wer den de telefonische mel dingen van bejaarden aan genomen en doorgespeeld naar de scholieren, die dan zo snel mogelijk hun opdracht uitvoerden. Wie 'in hoge nood zit, kan nu ook nog bellen- In Vlaardingen ging het op dezelfde wijze als in Schiedam, niet geconcen treerd. Wie tijd over had belde gewoon aan bij alle deuren in een bejaardente huis of dienstencentrum. In sommige gevallen is het toevallige aanbellen een aanzet geweest voor meer hulp. Een aantal scholie ren had het zó naar de zin bij de bejaarden dat ze verzekerd hebben snel nog eens terug te komen voor een kopje thee en een babbeltje. Schiedam Wilton-Fijeooord jubileert dit jaar drie maal. Ter gelegen heid van bet unieke feit dat één bedrijf zowel honderd vij- fen twin tig, als zestig als vijf tig jaar bestaat, beeft de werf een tegeltableau uitge geven met een luchtfoto van het terrein en met de jaartal len die bet honderd vijfent wintigjarige bestaan marke ren: 1854—1979. In 1854 begon Bartel Wilton als zelfstandig ondernemer een kleine smederij in twee huizen aan de Baan in het Centrum van Rotterdam. De smid Wilton werd door de omstandigheden een scheeps reparateur; veel karweien wa ren afkomstig van de zee- en binnenvaartschepen die de snelgroeiende Rotterdamse haven aandeden. In 1876 werd de smederij te klein en huurde Wilton een terrein aan de Westzeedijk. Nadat Wilton nog naar Delf- s haven was verhuisd, ont stond de noodzaak om ook een stuk grond in Schiedam in gebruik te nemen, wat in 1916 gebeurde. Drie jaar later draaide de werf in Schiedam volop, wat nu precies zestig jaar geleden is. In 1929 fu seerde Wilton met Fijenoord werf; vijftig jaren geleden ge beurde dat, en dus ook een jubileum. De drie jubilea worden dit jaar niet uitbundig gevierd. Gelijk als bij het honderdja rig bestaan er geen spectacu laire feestplannen. Wel heeft men nu een tableau uitgege ven met een over twee tegels, weergegeven luchtfoto van het bedrijf. De tegels zullen dienen ais relatiegeschenk en zal behalve aan zakelijke rela ties ook aan vrienden van de werf worden toegestuurd. termijnen die tegenwoordig worden gehanteerd gaat het toch nog even duren, voor de beide heren in functie zijn. De bedoeling is, dat de toe komstige directeur vanuit de Vlaardingse hoofdvestiging zal gaan werken. Waar die Vlaar dingse vestiging moet komen is nog niet vastgesteld. Maar ten Bot: „We hebben wel een aantal suggesties voor moge lijke vestigingen, maar het zal toch in nauw overleg met de toekomstige directeur moeten worden bepaald". Wat Schiedam en Maassluis betreft- de gemeentelijke mu ziekscholen in die plaatsen zullen bij de definitieve start opgaan in de regionale school. De huidige vestigingen in de beide gemeenten zullen een filiaalfunctie gaan vervul len. AI een jaar geleden hebben de colleges van b. en w. van de drie samenwerkende ste* den. zich gebogen over een vljfjarenbegroting voor de re gionale muzieksehooL De kos ten werden toen op 2,5 mil joen gulden geraamd. dichtgegooid, maar nog 3 steeds wijst de gemeen- H 3 telijke apparatuur op de 3 aanwezigheid van gas in 3 3 de grond. 3 3 De chef van de afdeling 3 onderhoud, de heer van 3 Elswijk, houdt er reke- 3 P ning mee dat alles, wat f§ nu nog wordt gedaan ei- j= genlijk niet nodig is. 3 3 „We weten niet zeker of 3 3 er nog een lek is, het 3 3 kan ook zijn dat het gas 3 3 in de grond zich door de vorst niet heeft kunnen 3 5 verspreiden en daardoor 3 3 nog van een vorig iek 3 aanwezig is. Voor alle 3 3 zekerheid wordt er nog 3 3 steeds doorgezocht; je 3 3 zcu het kunnen vergelïj- 3 3 ken met een grote in- 3 3 speetiebeurt". Het verkeer, en dan met 3 name de voetgangers op 3 de Koemarkt en Broers- 3 H vest ondervinden door 3 3 de werkzaamheden nog- 3 al wat overlast doordat 3 het trottoir constant wel 3 3 ergens open ligt. Door 3 3 sneeuw en ijzel wordt 3 3 het overgebleven loopge- 3 3 deelte dan nog eens ex- 3 3 tra moeilijk begaanbaar. 3 3 Maar ook als een onder- 3 3 zocht gedeelte weer is 3 3 dichtgegooid en de te- ff 3 gels weer op hun plaats 3 - 3 zijn teruggelegd blijft lo- 3 3 pen een verschrikking: 3 3 de tegels zijn op de be- 3 3 vroren ondergrond niet 3 3 goed meer terug te leg- 3 H gen, waardoor het weg- 3 dek er nogal schots en §j 3 scheef bij ligt. Aan het 3 einde van deze week 3 3 verwacht men klaar te 3 3 zijn met de werkzaamhe- 3 3 den, en als de vorst weg 3 H is zal de stoep weer net- 3 3 jes worden betegeld. 3 Fiifiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiniiiiiiiiiii Vlaardiagen Niet al ken de huurprijzen van de Stadsgehoorzaal en de andere ruimten in het complex aan de Schïe- aamseweg- zullen omhoog moeten: dat geldt ook voor de beide Taairuimten ifl Holy, 'MidöeUmyse' en Re Deel'. Tegelijkertijd zullen voor de beide zalen uetzelfde tarief worden vastgesteld. Dat blijkt uit «n vooreteL dat donder dag behandeld zal worden m de Vlaardingse Cultu rele Raad. Het dagelijks bestuur van de mad, dat de voorstellen heeft samengesteld, is van mening dat er een duidelijk verschil moet zijn in de huurprijzen, zoals die gelden voor com merciële doeleinden en die voor niet-commerciële evene menten. Dat verschil dient volgens het bestuur in alle ge vallen 40% te bedragen. In, de prijs-aanpassingen, zoals die momenteel op tafel liggen, is met dit uitgangspunt rekening gehouden. Een blik op de complete tarievenlijst, zoals die door de Raad zal moeten worden goedgekeurd, leert dat het in de toekomst niet meer mogelijk zal zijn vcor commerciële huurders, om een 'verkleinde' Stadsgehoor zaal te huren. Zij zijn volgens het voorstel per avond 540 gulden kwijt Op vrijdag en zaterdag is het tarief zelfs nog wat hoger. Niet-commer ciële huurders - en dat zijn in de praktijk verreweg de meeste gebruikers van de Stadsgehoorzaal, denk aan to neelverenigingen die een uit voering vallen geven - zijn voor een doordeweekse avond 365 gulden kwijt, of 255 gul den als ze genoeg hebben aan de 'verkleinde' zaal De huurtarieven per avond voor de zalen TVfid- delhuyse' en De Deel' worden, als de Culturele Raad ermee akkoord gaat, 75 gulden per avond, als het om met-commerciële doeleinden gaat Bedrij ven en dergelijke betalen 105 gulden. Fokko Winterwerp, ambtenaar natuurzaken, wil met zijn nota bereiken dat kinderen moer oog voor de natuur gaan krijgen. Vlaardingen Tijdens een kleine officiële bijeenkomst in de Blokhut op het Heempark in de Westwijk is de nota „educatie inzake het na tuurlijk milieu" gepresenteerd. In aanwezigheid van de verantwoordelij ke wethouders B. Go u dn aan en A. Maarleveld, gaf Fokko Winterwerp, de Vlaardingse ambtenaar natuurzaken, een toelichting op de beleidsno ta. Het is de bedoeling om de kinderen van de basisscholen een juiste grondhouding ten aanzien van hun woon- en leefomgeving aan te leren door de natuur meer te gaan beleven als iets waar je als mens afhan kelijk van bent. De Vlaardingse gemeenteraad moet nog beslissen over een aantal finan ciële en wellicht inhoudelijke aspecten van de nota in de raadsvergade ringen van februari en maart. Als de nota dan door de raad goedge keurd is, kan Fokko Winterwerp starten met zijn programma. VUardingen/Schiedam Het samenwerkingsver band tussen de twee Schiedamse ziekenhuizen en bet Vlaardingse Holyzi ekenhuis begint steeds meer naar een definitieve fusie toe te groeien. Besturen en directies van de drie ziekenhuizen zijn bet er alle over eens dat gestreefd moet worden naar één regionaal geheel van zieken huisvoorzieningen op meerdere locaties, doch on der één bestuur. Binnen enkel'*? maanden moet er een gezamenlijke intentieverklaring op tafel ko men van alle betrokkenen. Eén en ander blijkt uit mededelingen van de Stichting Samenwerkende Schiedamse en Vlaar dingse Ziekenhuizen (SSVZ). De stichting reageert daarmee op de zogenaamde regionota van bijna drie jaar geleden. De conclusie van die nota, ge schreven door de gezamenlijke directies van de drie ziekenhuizen, luidde dat een onderzoek naar hechtere samenwerking gewenst was. Nu dan lijkt het zover te zijn: alle betrokkenen, met inbegrip van de ondernemingsraden en mede- genscnaps commissie, gaan binnenkort rond de zitten om te komen tot een gezamenlijke in tentieverklaring. deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad Trvoormij m.i.v. abonnement per kwartaal f42,20 n abonnement a 114,33 per maand, dan geef ik wel machtiging tot automatische afschrijving. Mïjrtgirofbanknr. is de eerste twee weker» ontvang ik de krant gratis naam: adres: code/woonplaats: telefoon: r ik wil liever eerst een proef van 14 dagen, daama zal ik beslissen stuur deze bon in open envelop, zonder postzegel naar antwoordnummer834, 3000VB Rotterdam

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1