§PO Ti Danny 1 olen over Amerikaans avontuur Ik wil voor 100 procent zekerheid' Piet Roomer hij de SSV o.kg finalisten in Lijnbaaiihal Estafetteploeg VZC baalt limiet 5 sport kort Verlies voor HVO Cock Eykenbroek naar Goudse voethalbond Hollandiaan houdt de race vol MSR bespreekt subsidies WOENSDAG 31 JANUARI 1979 SC/VD/WW6 Vlaardingen Wanneer Danny Molendijk zich niet op het laatste mo ment bedenkt, dan zal de 23-jarige rechterspits van FC Vlaardingen half februari naar Washing ton afreizen om voor de plaatselijke Washington Diplomats in de nationa le competitie te gaan spe len, Aangezien de beide clubs, die het contact on derhielden via Co Prins van de Belgische club FC Boom, inmiddels tot overeenstemming zijn gekomen, staat niets panny Molendijk een avontuurlijke episode in zijn nog prille voetbal carrière in de weg. „Tenminste", zegt Danny Mo- lendijk, die een contract van één Jaar wil tekenen, vastberaden, als alles voor de volle 100 procent geregeld is. Ik wil het contract ook eerst bekijken, tvant er zullen misschien clausu- fes, die in het Engels zijn opge steld, in staan die eruit moeten. Ik heb ook Ger Lagendijk van de WCS in de arm genomen om geen buil te vallen. Kijk, financieel is alles ik krijg een huis en een auto plus natuurlijk een uitstekend salaris goed geregeld. Alleen wil ik precies weten wat me in verband met een werkvergunning te wachten staat. Vooral omdat ik écht word gekocht en dus niet op buurbasis moet spelen is de periode^ né de Amerikaanse competitie, die zelf maar vier maanden duurt, zeer belangrijk voor mij." Danny Molendijk die voor 99% zeker van zijn zaak is, wil er geen twijfet over laten bestaan, dat hij in een bevlieging heeft gehandeld. „Integendeel, zegt de roodharige rasechte Schie dammer, die er op het ogenblik precies anderhalf seizoen heeft opzitten bij de Vlaardingse eer ste divisieelub, zowel voor mij als m'n vriendin, die uiteraard meegaat, moet alles tot in de puntjes geregeld zijn. Per slot a Danny Mo lendijk voorlich ting li khtfél WKÊÊÊËmÊÈm van rekening kan Ik misschien in Amerika helemaal niet wen nen, en dan moet er toch een mogelijkheid zijn naar Neder land terug te kunnen keren. Ik vind daterg belangrijk." Overeenstemming Omdat de clubs inmiddels overeenstemming hebben be reikt over de transfersom (die geschat wordt op een ton) en de persoonlijke beletsels van de ex-speler van FC Dordrecht en SW naar alle waarschijnlijk heid door de Amerikaanse club zullen worden opgelost, zal Danny Molendijk in maart met de Washington Diplomats aan de competitie beginnen. Maar wat staat hem op voetbaltech- nisch gebied te wachten? Dan ny zelf: „Ik heb me laten voor lichten door Ko Prins en Lase- roms, die er zelf geweest zijn." „Voor zover ik weet", gaat Dan ny Molendijk, die op het ogen blik naast het voetballen ook nog bij zijn broer in een café in Vlaardingen werkt verder, „lopen er bij de Diplomats een flink aantal spelers van ver schillende nationaliteiten rond. Namen ken ik nog niet, alleen die van de trainer. Dat is Brad ley, de vroegere trainer van de New York Cosmos. Het stadion, door Emile Schelvis waar, in tegenstelling tot veel andere Amerikaanse clubs, geen nylontapijt, maar gewoon een grasmat ligt, is te vergelij ken met het Olympisch stadion in Amsterdam. Dat is natuurlijk wel even anders dan voor drie duizend man in Vlaardingen spelen." „Begrijp me goed", gaat hij verder,ik beschouw het als een hele eer, dat ze juist mij hebben uitgekozen, om in Amerika de voetbalsport te promoten. Uite raard ga ik er financieel goed op vooruit, maar ik vind het toch wel iets dat een Ameri kaanse club, die meestal oudere spelers met een gevestigde naam aantrekt, de gok durft te nemen met mij, een eerste divi- stespeler. De hele sfeer, een beetje revue-a ehtige entourage, lijkt me schitterend. Ik dacht van mezelf dat ik wel kan in springen op het publiek, dat duidelijk een voetbalshow wil zien." Trend „Als ik ga", oordeelt Danny Molendijk, die duidelijk deel uitmaakt van de nieuwe trend van jonge spelers, die in Ameri ka momenteel veel gevraagd zijn, „dan is het van Vlaar dingse kant eigenlijk onbegrij pelijk." En met een veelbeteke nend gezicht: „We hadden met al die verkochte spelers een goed eerste divisie-elftal gehad. Maar ja, dat is een beleids kwestie." Voorzitter Bob van Slooten van FC Vlaardingen formuleert het juist als hij zegt: „Wij mogen geen sta-in-de-weg zijn als een speler zich kan verbeteren. Daarbij zijn we gezien onze financiële positie blij met elke cent. Ik weet wel, zo blijf je doorrommelen, maar er zit ge woon niets anders op." Schiedam De COVS, afdeling Schiedam, heeft voor de komende maanden een groot aantal activiteiten gepland. Morgen wordt er gediscussieerd over het nationale voetbaltoer nooi op 9 juni, dat de SSV organiseert. Op 8 februari zijn de spelregel wedstrijden voor D-ju- nioren (pupillen) aan de beurt in het clubhuis van Hermes DVS. Op deze bijeenkomst worden tevens de prijzen uitgereikt. Aanvang 19 uur. Op 15 februari gaan de Schiedamse arbiters klaverjassen tegen PPSC. Op 22 februari vertelt een delegatie van de scheidsrechterscommissie van de KNVB, afdeling Rotterdam, de Schiedam mers over de gang van zaken binnen de scheids- rechterswereld en op 1 maart spreekt Piet Roomer de Schiedammers toe. Roomer is voorzitter van de landelijke scheids rechterscommissie amateurvoetbal, lid van de strafcommissie van het betaalde voetbal en oud-internationaal scheidsrechter. De jaarlijkse algemene ledenvergadering tenslotte is op vrij dagavond 9 maart in gebouw „Irene". Vlaardingen/Schiedam De boksvereniging West- land heett op 5 februari de organisatie van de finales om het Zuidhollandse kampioenschap in de Vlaar dingse Bijnbaanhailen. Bij de senioren C (63 1/2 kilo) heeft Franken van boksschool De Haan zich voor de finale geplaatst tegen de winnaar de partij Koring (CrooswijkFWilIemse (Nicolaas). Junior Vercauwen .van- dezelfde Schiedamse boksschool strijdt voor "een plaats in de finale tegen Zegeiing van Te Pas. Vlaardingen Cock Eykenbroek, de algemeen secretaris van Vlaaringcn, treedt per 1 maart in dienst van de Goudse voetbalbond. Eveneens als secretaris. Hij volgt dar Jan Steenber gen uit Bodegraven op. Hoewel hij daarmee uit het bestuur verdwijnt van dc zaterdag vierdeklassers, blijft hij op de achtergrond actief voor de VI aardingers. Vlaardingen Omdat de bei de schaakclubs HVO en Mcsse- makcr overeen kwamen de af gebroken partijen niet verder uit te spelen, verloren de Vlaar- dingers het competitieduel met 12/251/2. De Jong moest op bord één genoegen nemen met remise, hetgeen gevolgd werd door Van Driel. De Kort zorgde daama voor het eerste winst punt. Daarna moest ecliter Kwindacz onder ogen zien, dat zijn vrijwel gewonnen positie in enkele zetten ongedaan werd gemaakt. De rest van de parijen werd afgebroken. De resultaten van de overige teams: HVO- 3~-Greenoord 3 afgebroken bij een stand van 3—1; HVO 5Maassluis 2 4 1/2—3 1/2; Lombardijcn 2—IIVO 4 31/2—41/2. In deze C-categorie neemt Van der Knaap van boksschool Westland het op tegen Krumpel- man van boksschool Huizenaar. Denderde halve finale gaat tus sen Lugten van Te Pas tegen Wagemngen van boksschool Van It Hof. De finale bij de gewichten 75 kilo.gaat tussen de winnaars -van de partijen Blinkert (Croos- .wijk) en Koning (Oorschot) te gen Mo nt Aaro (Hoogenband) en Goudriaan van Huizenaar. Bij de gewichten BI kilo gaat de ZuidhoVandse finale tussen Schreve (kr) tegen Braak van boksschool Oorschot. Het verdere programma: finale 91 kilo: Van Schie (Westland) tegen Van der "Weiden van (Ver- kade); finale senioren 67 kilo: Koning (Kr)-Thïjssen (Croos- wijk); finale senioren 01 kilo: Van der Weide (Verkade) tegen Güth (Te Pas); finale senioren 63 1/2 kilo: Boogcrs CArvos) te gen Van Hooft (Westland) tegen Bals (Huizenaar). Scheidsrech ters in VI aar dingen zijn: Klij- nooL Franke en Hartman, jury lid is Mergey en dokter Pijl uit Delft De wedstrijden beginnen om 19.30 uur. o De Hollandiaan sterk jn de aanval Vlaardingen De heren van Hollandiaan hebben door een knappe 16—20 overwinning op het handbalteam van Saturn us, de aansluiting met leider Anco- ra behouden. Hollandiaan, waar In aanvoerder Ben de Kok als vanouds op dreef was, wis selde in de partij tegen Satur- nus sterke met zwakke momen ten af. Een sterke Vlaardingse fase leidde in de eerste helft tot een 6—8 voorsprong. Ook in de tweede helft kende de Hollandiaanploeg, waar de doelpunten gelijkelijk werden verdeeld tussen Ben de Kok, Ludo van Mil, Cors Zijlmans, Paul de Kok en John van Vliet, een zeer sterke periode. De marge tussen de twee teams werd zeven punten, zodat het team van Arnold Peek een rui me basis bad voor de eindover winning van 16—20. Vlaardingen De traditionele 400 meter zwemwedstrijden van de VZC hebben er toe geleid, dat de damesploeg op de 4x200 meter vrij de limiet voor de winterkampioenschap- pen heeft gehaald, die in maart in Amsterdam worden gehou den. In het Vlaardingse Holy- bad openden de dames de strijd tegen de zwemsters van Rotter dam. Corrie van der Ende ver ving door een blessure aan haar hand Anneke. De tijden waren: Diane Edelijn 2,12, Corrie van der Ende 2.25.2, Irma Voorham 2.14.7 en Irene van der t aan 2.16.1 totaal 9.08. In het tweede nummer raakte Corrie van der Ende haar in Hoogvliet (25 juni 1974) geves tigd clubrecord op die 400 vrij kwijt De tijd van Esther Brou wer was nu 6.25.4. Marcel Blom- steel greep de laatste kans om zich te kwalificeren voor de adspiranten-kampioerischap- pen in Leeuwarden, door de 400 vrij af te werken in 4.31.1. De oude tijd was 5.34.7 en stond eveneens op rijn naam. De "li- Marcel BIomsteel....laat-ste kans..,. miet voor de Nationale was 4,32. Uitsla aeil Tussen de bedrijven kregen Est- .p her de Koning en Sandy van- 10* Esther Brou- Dusseldorp nog de herinne- 6.25.4,2. Natasja Gerkema ringsbekers uitgereikt voor de Caroline van Neuren beste prestatie-verbetering vo- *7.12.9. rig jaar. 400 vrij Jongens onder 10: L Sandy van DusseJdorp 6,14.6, 2, Johan van Hees 6.28.6, 3. Mar lijn Koopal 7.33.6. 400 vrij meisjes onder 12: 1. Ineke Verkaik (Rotterdam) 5.44.9, 2. Mirham Hagestein 5.57.8, 3, Esther de Koning 6.00.2. 400 vrij jongens onder 12: 1. Marco van IJzerloo 5.34.8,2. Jos Opschoor 6.01.1, 3. Wouter Hoekstra 6.03.4. 400 vrij meisjes onder 14: 1. Anita Weenink (Rotterdam) 5.01.9, 2. Gabriëlle Batist (Rot terdam) 5,23.3, 3. Ellen Albers 5.24. 400 vrij jongens onder 14; 1. Jan Eversen (Rotterdam) 4.53.1, 2. Robbie Claas 5.01.8, 3, Herman O kkerse 5.03.7. 400 vrij meisjes onder 16: 1. Irma Voorham 5.00.6, 2. Corrie van der Ende 5.13.1, 3. Petra Kroesen 6,07.3. 400 vrij jongens onder 16: 1. Marcel Blcmsteel 4.31.1, 2. Leo Okkerse (Rotterdam) 4.48.4, 3. Roberto Brugmans 5.14.4. 400 vrij dames: 1. Eline Herfst T(Rotterdam) 438.5, 2. Irene van der Laan 4.57.4. O In het wijkcentrum 't Nieo- welant wil men een klaverjas- club gaan oprichten. Morgen- middag tussen 3 en 4 uur kan J men terecM. Tel. 349978. t Q Hetjeugdbestuur van Demos heeft afscheid genomen van zijn secretaris Huurman. Drukke werkzaamheden beletten hem zich nog langer in te zetten voor de Schiedamse afdelingsclub. O Aad van der Kooy, biljarter van „De Kroon", za! de dis trictsfinale tweede klasse libre nog lang heugen. In een wed- strijd tegen Sing Dekker, die bepalend was voor dc tweede plaats, raakte bij in gewonnen positie de verkeerde bal. Q Jan Burki, de scheidende trainer van Schiedam, fungeer de tegen Ursus als grensrechter. Zijn optrden was overigens geen succes, want aan twee van de drie doelpunten van Ursus ging volgens de Schiedamse verdediging buitenspel vooraf. Burki's commentaar: „Ik steek nu eenmaal niet te pas en te onpas de vlag in de lucht". O Humor In de sport! Jan Pos- tcma, trainer van Fortuna, maakte dat mee tegen CVV, toen Arie van der Sluis de Vlaardingse trainer een school bord overhandigde, waarop stond hoe hij zijn tegenstander zou gaan passeren. O Om duidelijk te maken in welke conditie het trainingsveld van Hermes DVS verkeerde, verscheen Frans Bouman op de schaats op de training. Het was trainer Wim Verboom al opge vallen dat de Vlaardinger ineens zo groot was geworden. O Van de wielerkoersen in het Waterweggebied bijt Vlaardin gen op 5 mei met de bevrij dingsronde het spits af. Op 16 juli volgt de ronde van Hoek van Holland en op 8 augustus die van Schiedam. De laatste is tevens een profronde. Op 8 september tenslotte is de ronde van Maassluis aan de beurt. O Het jeugdbestuur van de korfbalvereniging Spirit houdt de jeugd bezig met biljarten en een bingo. Vrijdag 16 februari is voor het biljarten en vrijdag 9 maart voor de bingo. O De zaterdagclubs gaan zo wel op Paaszaterdag als Paas maandag een volledig program ma afwerken. Bovendien zullen er, zodra de zomertijd is inge steld, ook wedstrijden mid weeks worden afgewerkt. Daarmee komt het bekerpro- gramma voor de zaterdagclubs te vervallen. In verband met de vele afgelastingen. O De Schootsportdag voor de zesdeklassers van de lagere scholen in Vlaardingen is dit jaar zelfs verspreidt over twee dagen. Op maandag 28 en dins dag 29 mei op het sportpark „Vijfsluizen". Q De Schiedamse biljarter Evers neemt deel aan de eind strijd om de wissel beker 1941 van het district Rotterdam. De wedstrijden worden op 3 en 10 februari gehouden in het lokaal aan de Voorschoterstraat. O Bij Fortuna Vlaardingen houdt men zaterdag 10 februari al carnaval. Muzikale mede werking wordt verleend door ,de Bloemkolen". Aanvang 20 uur aan de Marathon weg. O Iedereen die belangstelling heeft voor het werk van de werkgroep Vlaardingen, die de Broekpolder voorbereid, kan woensdagavond 7 februari te recht in het clubhuis aan de Marathonweg. Coördinator en adviseur van die werkgroep is oud-voorzitter Wout Groene- veld. Maassluis De Maassluise Sport- en Recrcatieraad be handel t morgenavond de subsidie-aanvraag van Ex celsior M. Die heeft betrek king op de verbouwing van de kantine, die 85 mille heelt gekost. De zaterdag tweedeklasser, die heeft ge vraagd tien procent van de bouwsom te mogen ontvan gen, heeft bij voorbaat al negatieve reacties van het dagelijks bestuur moeten vernemen- Dit omdat de Maassluise club het alle maal zelf wel kan betalen. Verder staat op het pro gramma van de MSR, die in het Stadhuis vergadert, een voorstel een subsidie van vier mille toe te kennen aan de Provinciale sport dag voor geestelijk gehan dicapten op 16 juni in Maas sluis. En een verzoek om dispensatie van Green Eag les over leiding geven zon der ABO-certificaat Bo vendien komt de zaak van de atletiekvereniging Maas sluis aan de orde. De bijeen komst begint om 19.30 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 6