SCHIEDAMSCHE COURANT Zeer grove intimidatie In1 nestor Hond gooit een ruit in Bewoners gekrenkt Hoe gaat inspraak er uitzien in Schiedam? Wjëjwcmml I tmtpuefi OJC verschijnt in beroeps-commissie I Cla vecimbels pas op 3 maart in Schiedam Ook SF verweert zich .Betalen of d'r uit. Door uitlatingen Goudriaan en Schriel v Man beroerte naar voedsel voor televisie Problemen om rolstoel EVR0 UITZENDBUREAU j Uitzendbureau Donderdag 1 februari 1979_ ONAFHANKELIJK DAGBLAD 104de jaargang no. 262914 PAGINA'S. Broers vos! 3 - telefoon ndmimstrjttu* 26809] ledactio 262566 - klnch lenrii cn-i 144144 SCHIEDAM EN KETHEL De flats aan de Holysin- gel..voor Investor wordt het menens. Vtaardingen De huur ders van de woningen in ie flats aan de Holysin- gel hebben gisteren van hun huiseigenaar, Inves tor Beheer B.V., een brief mogen ontvangen waar in hen met ingang van die-elfde dag (gisteren dus!) de huur is opge zegd. Weigeren zij alsnog een huurverhoging van 100 guiden per 1 maart te betalen dan zal de ontruiming van hun wo ning op korte termijn plaatsvinden. Met deze forse vorm van intimi datie lijkt Investor tot het uiter ste te willen gaan om de wonin gen voor de verkoop vrij te krijgen. Het complex telt 202 vierkamerwoningen waarvan 19 inmiddels zijn verkocht en er zo'n 34 leeg staan. Kort gele den nog zag het er naar uit dat de problemen tussen de huur ders en de eigenaar een aardig eind in de richting van een oplossing gingen. Toen erkende Investor dat er sprake was van achterstallig onderhoud dat weggewerkt diende te worden. Op het ogenblik betalen de huurders een kale huur van 382 gulden 65. Nu wil Investor per 1 maart 481 gulden 95 hebben. Voorzitster van de bewoners- vereniging Els Lingmont: „Het is afschuwelijk. Maar de bewo ners moeten niet in paniek ra ken. niet dan maar in godsnaam die honderd gulden meer beta len. Investor kan ons niet zo- Viaardingen De commissie voor de bezwaarschriften, waarin alle fractievoorzitters van de Vlaardingse gemeenteraadzitting hebben, behandelt vanavond het beroep van de Stichting Open Jongeren Centrum tegen de gemeente. Het OJC probeert op die manier toch nog iets te veranderen aan de afwijzing, die zij van het college van b. en w. heeft gekregen met betrekking tot de aanstelling van een tweede beroepskracht. Volgens de jongeren was er toestemming, die tweede man per 1 januari in dienst te nemen, terwijl het college dit pas over enkele maanden wil. maar de woning uitzetten! Waar moeten wij dan heen?" Ook wethouder Wijnstok, belast met de woonruimteverdeling, vond het een zeer vreemde zaak en zou er vandaag nog achter aan gaan. Overigens biedt- de wet op de huurbescherming de huurder de garantie dat hij niet binnen drie jaar uit zijn woning gezet kan worden. De zaak met de Holysingeiflats is al zo oud vanaf het moment dat Investor de flats kocht, nu zo'n anderhalf jaar geleden. Vanaf dat moment vreesden de bewoners speculatiepraktijken met hun woningen. De angst zat zo diep dat zij raambiljetten ophingen met het dringend ver zoek de flats niet te kopen. Hun angst lijkt nu niet eens zo ir- reeel. I - Schiedam Een hond heeft, net klaar met zijn plasje, met een grote steen het linke- rachterportierraampje van een personenauto ingegooid. Het beest had tijdens de middagwandeling met zijn baas, zich een grote steen eigen gemaakt, die hij tot vlak voor de huisdeur op de vijfde of zesde etage, in de bek met zich meenaam. Omdat je binnen nou een maal geen steen van de baas mag hebben liet de hond zijn speelgoed uit zijn bek van de vijfde of zesde etage naar beneden vallen, waar de kei terecht kwam tegen het lin- kerachterportierraampje van de personenauto van de 22-jarige A. M. D. Een omstander was getuige van het voorval en kon de geschrokken autobestuurder vertellen door welk onbe kend vliegend voorwerp de ruit was verbrijzeld. De hond kon, evenals zijn baasje, met meteen worden achterhaald. De getuige had met precies gezien waar het tweetal naar binnen is gegaan. Politie en getuige proberen er achter te komen waar dat precies moet zijn geweest. Vlaardingen „Wij begrijpen die aantijgingen niet. Het is oneerlijk. Meneer Schriel heeft toch ook een eigen le vensovertuiging? Iedereen mag toch een overtuigingheb ben? Waarom al dat gepraat over extreme elementen in onz« bewoners groepen. Jezus Christus is één van de groot ste extreme figuren geweest." De bewoners die te maken hebben of gehad hebben met problemen rond de stadsver nieuwing zijn oprecht veront waardigd over beschuldigin gen die wethouder Goudriaan en CDA-fractieleider Schnei onlangs aan hun adres uitten. Dit bleek gisteravond tijdens een zeer emotionele bijeen komst, belegd door het SOS. een orgaan waarin alle bewo- nersgroepen vertegenwoor digd zijn. De bewoners voelen zich ge krenkt en onderschat door de uitlatingen van de twee politici als zouden zij zich laten ge bruiken voor „links extremis tische doeleinden". „Uit derge lijke kreten spreekt een zeer ondemocratische houding", staat te lezen in een verklaring die de bewoners de kranten gisteravond overhandigden, „Het is eerder een schande dat figuren die dergelijke uitspra ken doen.tot m de toppen kunnen doordringen van poli tieke partijen die socialisme of christendom in hun vaandel dragen. Door iedere kritiek op het beleid in de persoonlijke of partij-politieke sfeer te trek ken proberen de heren iedere discussie over stadsvernieu wing te ontlopen De bewoners willen daarom, verzameld in het SOS, probe ren de discussie weer op „een zakelijk niveau te brengen en los te maken uit de sfeer van verdachtmakingen en intri ges". Ze dagen de politici uit om inhoud te geven aan hun beschuldigende uitspraken. De problemen rond de tweede beroepskracht, die samen met „eerste man" Dick Ringleverde dagelijkse gang van zaken in het OJC moet runnen, lijken te zijn veroorzaakt door een noodlottig misverstand. In een brief, die het OJC op 17 juli vorig jaar van het college kreeg, stond vermeld dat het college in haar vergadering van 4 juli had be sloten, „in principe toestem ming le verlenen tot het met ingang van 1 januari 1879 aan stellen van een tweede beroeps kracht". Fred Mierhof van het OJC: „Uit die brief viel hele maal niet af te leiden, dat die datum nog veranderd zou kun nen worden naar een later tijd stip, Daar is ons uit andere contacten met de gemeente ook helemaal niets van gebleken. Dat „in principe" sloeg volgens ons op de logische voorwaarde van de gemeente, dat zo'n func tionaris wel geschikt voor zijn taak zou moeten zijn. Het is bijvoorbeeld bij CRM een vol komen normale zaak, dat dat aidus wordt vermeld. Wij heb- ben dus inderdaad per 1 januari een tweede beroepskracht in dienst genomen: Rob Wouda, die voor die tijd al enkele maan den op vrijwillige basis mee werkte. Het arbeidscontract is getekend en het salaris over januari heeft hij gewoon van ons gekregen. Ais de gemeente echter volhoudt dat zij er niet mee accoord gaat, en dus geen subsidie verleent, dan weet ik niet waar we de centen vandaan moeten halen". In latere gesprekken met de gemeente bleek, dat het college een tweede beroepskracht voor het jongerencentrum pas wil aanstellen, als de nieuwbouw tot halverwege is gevorderd. Een en ander is overeenkomstig i een advies, dat op 28 juni, dus J ruim vóór de gewraakte brief i van het OJC, door het hoofd van de gemeentelijke afdeling financiën aan het college werd gezonden. „Waarom wordt dat dan niet aan ons verteld? Ach teraf blijkt dat men zich inder daad aan dat advies wil houden, blijkt dat men zich op dat advies wil beroepen, maar er is ons nooit iets van medegedeeld". De commissie voor de bezwaar schriften zal zich vanavond over dit zoveelste probleem rond het OJC gaan buigen. De commissie zal de knoop moeten doorhakken, Fred Mierhof: „Als we Rob Wouda zelf moeten betalen, voorzie is zelfs het faillissement van de stichting. Bovendien nemen zij het de raadsleden bijzonder kwalijk dat dezen zich keer op keer weer door hun wethouder „in laten pakken", na aanvanke lijk wel wat op hem gemop perd te hebben. Zo zit het de bewoners van de Muwi I bij voorbeeld zeer hoog dat de raadsleden nog nooit de rap porten van het Bouwcentrum hebben gelezen. Deze week nog zullen de gezamenlijke bewoners groepen daarom de gemeenteraadsleden een schrijven sturen waarin zij hun hart eens over dit soort zaken zullen luchten. De bijeenkomst werd bijge woond door een zeer groot aantal bewoners uit alle Vlaar dingse wijken. 9 Hoewel de dooi is ingetre den hebben onze gevederde vrien den het nog steeds uiterst moeilijk. Om aan voedsel te komen, komen zij niet alleen dichterbij de mensen maar ook op plaatsen waar men ze ei genlijk niet di rect verwacht. Onze fotograaf Jaap Rozema snapte deze rei gers en meeuwen die verwoede po gingen in het werk stelden om door de ijslaag van de vuilnis belt heen te prik ken om zo aan voedsel te ko men. Schiedam De 78-jarige Schie dammer M.J.V. is dinsdagavond waarschijnlijk door een beroer te getroffen, toen hij naar de televisie keek. Omdat gisteroch tend ondanks tikken op de ra men, bellen en roepen bij de woning van de bejaarde man op het Heyermansplein, geen reactie van V. kwam, werd de politie ingelicht. Agenten, die de deur moestzn forceren om de woning te betre den, troffen de man zittende voor de televisie aan, die inmid dels alleen nog het overbekende „sneeuw beeld" vertoonde. De bejaarde was nog wel bij ken nis, maar kon zich met meer bewegen. Het vermoeden be staat dat hij de hele nacht en ochtend in die houding voor de televisie heeft gezeten. Met de GG en GD is de Schiedammer naar het Notetziekenhuis over gebracht. Schiedam De veelbelovende clavecimbel-ten toonstelling laat nog even op zich wachten. Deze oude (maar ook nieuwe} I ADVERTENTIE heeft tijdelijke banen!! Bel op. of kom even langs voor inlichtingen EVRO UITZENDBUREAU Rotterdamsedijk 242 b Schiedam Tel, 010—260301 Vlaardignen De linkse partijen beginnen flink van zich af te bijten. Was het gisteren de PPR die met een fikse reeks beschuldigingen aan het adres van wethouder Bas Goudriaan kwam. nu is het de Socialistische Partij, die zich in een pamflet teweer stelt tegen beschuldigingen als zou de partij zich In bewonersgroepen indringen en het overleg opzettelijk kapot m aken. De SP stelt dat het in feite de heren Goudriaan en Schriel zijn die hun maatschappijvisie aan de mensen opdringen, in plaats van de linkse elementen waar zij de beschuldigende vinger naar totsteken. Door te doen voorkomen alsof de crisis in de woning bouw, zoals de SP dat noemt, niet veroorzaakt wordt door de kapitalistische bouwondernemers, maar door enkele kwaadwillen de elementen uit onze stad. ™we hadden van Goudriaan als PvdA-er toch iets anders ver wacht", schrijft de SP. instrumenten zijn namelijk 20 teer, dat het vervoer door de ijskoude buitenlucht de klank fataal zou kunnen aantasten. 1 Vandaar dat de directie van het 1 museum noodgedwongen heeft moeten beslissen de expositie, lezingen enzovoort nog even uit I te stellen. i Als het niet meer vriest en de weersomstandigheden wat be ter zijn, kan de opening ap 3 maart geschieden. Dat is zater dag. De drie opvolgende dagen zal het programma, dat voor 1 tot en met 4 februari gepland Schiedam De gemeente Schiedam wil actieve en min der enthousiaste bewoners van de stad de kans geven mee te denken over de vorm die de burger-inspraakverordening in Schiedam zal gaan krijgen. Het ontwerp van die verordening zal half februari klaar moeten was, gewoon uitgevoerd wor- I liggen op de tafel van wethou- den. I der Herman Posthoorn. Voor- I lichter Buschkens denkt dat die inspraakverordening verschil lende onderdelen zal hebben, want de inspraak bij volkshuis vesting ligt op een ander vlak en binnen andere beperkingen J£11 dan de inspraak bij stadsver nieuwing of welzijn. Daarom mag iedereen die ideeen heeft over inspraak een brief met voorstellen sturen naar Herman Posthoorn, per adres Stadskantoor Schiedam, J Emm astraat 1. Dat moet wel binnen twee weken gebeuren. Inspraak bij de gemeente lijkt af en toe wat moeilijk. Mis schien komt dat door de manier waarop de gemeente dit woord omschrijft „Inspraak is een georganiseerd proces, waarbij in een vroeg stadium aan een zo representatief mogelijk deel van de betrokkenen (zowel di rect betrokkenen als andere geïnteresseerden) de mogelijk heid wordt geboden om menin- Julia Snikkers, medewerkster van het museum: „Tja, het is jammer dat deze schitterende tentoonstelling nu geen door gang kan vinden, maar ten ge volge van de vorst was werkelijk ónmogelijk. Er zijn oude instrumenten bij die van heinde en ver moeten komen. Alleen al het vervoer over die spekgladde wegen is erg gevaar lijk. Die oude beestjes kunnen echt niet zoveel hebben. We hebben hier besloten dat be langstellenden maar even moe ten wachten". Drie, vier, vijf en zes maart is iedereen natuurlijk wel wel kom. Nu ook, maar dan zal men het moeten doen met de exposi tie van Arie Berkulïn, Arie de Groot, Itta Smeets en Paul de Vilder. Ook de moeite waard. gen en argumenten uit te wisse len met de bestuurders over de aspecten van het integrale (to taal omvattend), sector- (gedeel te) of facet- (onderdeel) beleid". Dat lijkt allemaal prachtig, maar meteen komen er een paar vragen naar boven: hoezeer is dat proces georganiseerd, wat noemt de gemeente een vroeg stadium, waarom moeten men sen beslist representatief zijn, en ga zo maar door. Het feit dat er inspraak moet komen spreekt voor zich. Rechten „Er staat nu nog niets vast over de rechten van de burger", ver telt Herman Posthoorn. „Het plan om zo'n inspraakverorde ning in te stellen is al van een paar jaar geleden. Dat willen we nu langzamerhand uit gaan voeren, samen met de burgers. Vandaar ook die inspraak-pro cedure". Herman zelf denkt vaag aan voorlichtingsavonden, waarop burgers vragen kunnen stellen, een informatiepakket meekrij gen en zelf kunnen onderzoeken of zij het wel eens zijn met de plannen. Deze ideeen rijn een simpel en summier voorbeeld. Het ambtelijk apparaat zal waarschijnlijk meer werk krij gen omdat het in duidelijke taal, met goed omsclireven voorbeel den, informatie zal moeten ge ven. Beslissingen zullen niet op lan gere baan komen te staan door deze extra-avonden en in spraakprocedures. Daarvan ziet men genoeg voorbeelden in an dere sleden die al veel langer met inspraak vanuit de bewo ners van de stad werken. „Ik heb nog geen reacties bin nengekregen deze week. Men heeft nog twee weken de tijd. Het is wel zo dat het een algeme ne verordening zal worden die op alle sectoren van toepassing is". Anne Marijke Peterhans van D'66 leverde vorig jaar al een uitgebreide nota m over in spraak, die door haar partij was samengesteld. Zij is bezig met het activeren van verschillende buurt- en bewonersverenigin- gen om toch maar te reageren op verzoeken van de gemeente om ideeen in te sturen. Ook Jos van der Lugt, PvdA, heeft brieven naar vele instan ties geschreven. „Als opbouw werker denk ik ,»de tijd is te kort, drie weken". Voor ver- schillende groepen komt dit idee zomaar uit de lucht vallen. Schïedam De 58-j*arige Schie dammer Aad van der Ende heeft een nieuwe rolstoel ont worpen, die een stuk veiliger cn maar liefst de helft goedko per is dan de conventionele invaliden wagen. Een eerste exemplaar is al ge bouwd bij het Vlaardinge be drijfje Hagoort en is getest door de Schiedamse invaliden sport» vereniging de Ooievaars. Hoe wel bij die tests is gebleken dat er nog wel degelijk kinderziek tes moeien worden overwonnen mag er volgens d^ uitvinder en de bouwer zeker van een groot succes worden gesproken. Het was oorspronkelijk de be- Sommige verenigingen komen eens in de maand bij elkaar en doeling dat de stoelen zouden pissen nu dus naast de pot Ik gaan worden verkocht door de Vm? we' een hoopgevende j Ooievaars, die per stoel vijfen- zaak dat ik mensen tegenkom twintig gulden zouden kunnen die uit de losse hand een hele reeks van punten op kunnen noemen waaraan inspraak zou moeten voldoen. Ik moet over zoiets lang nadenken, anderen hebben daar klaarblijkelijk al een volledig plan van klaar, zij het met op papier". .Tdienen. De Schiedamse inva liden sportvereniging heeft zich nu echter terughoudend opge sneld tot teleurstelling van uit vinder Aad van der Ende. Over de rolstoel en de problemen die er nu spelen kunt u lezen op pag.2. ADVERTENTIE Beslaandeuiilange wn. chroom gli|stang van 60 cm doucheslang l25cm en handdouche I Bahama beige, donkerbruin en mosgroen 25 - ALMELO •AUVCN A/O RUN •AMERSFOORT* AUSTEROAM«AmOOOAN«ASSEN BERGEN OR ZOOM BOXMEER BREDA BBUSSUM* CAUOUU» 0€N BOSCrf DEM HAAG NIJMEGEN BREDA BBUSSUM* CMUOWl» OCNBOSaiBDENHAAG* NIJMEGEN 5TTTAXOBTERBéftGBVLAAItDINGEN* WAALWIJK* WEERT BUUUtOEMB ZWOLLE

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1