SPORT „Korfbal is gelukkig nog niet verziekt" m m Sportagenda Weinig kans op oefenen sport kort Nieuwe naam Boete Rien Roozendaal topscorer van Vlaardingen: FC Vlaardingen op 14 februari tegen FC Den Bosch Evergreen bespreekt de toekomst TESTO VERGADERT SZC THUIS Juvenilis uit VRIJDAG 2 FEBRUARI 1979 SC/VD/WWT De succesvolle selectie van Vlaardingen in beeld. Uiterst rechts (staande) Rien Roozendaal met op de voorgrond de veroverde Waterwegcup, afgelopen zomer. Vlaardingen Rien Roozen daal weet het zeken „Ja hoor", zegt de onbetwiste topscorer zeer gedecideerd, „zondag gaat het gebeuren. Dan krijgt Vlaar dingen voor het eerst in de historie een korfbal eersteklas ser". En met een veelbeteke nend gezicht; „We verdienen het toch om te promoveren als je in een poule met clubs als Rozenburg, LKV, Blauw Wit en Vitesse op drie wedstrijden van het einde van de competitie een voorsprong van vijf punten hebt". Rien Roozendaal, die er al zo'n ruim tien jaar in het eerste team van. Vlaardingen heeft opzitten, en wanneer de veldcompetitie weer begint vóór zijn 250-ste wedstrijd gehuldigd gaat wor den,. kijkt al met veel verlangen uit naar zondagavond, Glimla chend zegt hij: „Dat wordteen fee^t boor, want ook het tweede team kan kampioen worden of in iéder geval promoveren. En dan is het uiteraard dubbel feest iiv3e cantine. Over tegenstan- d4r Olympiaan maak ik me weinig zorgen- Hoewel een kat iik het nauw (de ploeg uit Den HJag verkeert in degradatie nood) rare sprongen kan ma- k4rC. Dat Rien Roozendaal onmiddel lijk het tweede team bij het gjjjte feest betrekt, kenmerkt de 3&jarige Vlaardingen Hij: „Ik vijid de lagere teams net zo belangrijk. Als mijn vrouw, die inhet vierde team van Vlaardin gen speelt, moet korfballen, sta iïcook langs de lijn. Binnen het véld vind ik dat niet altijd de scjnjnwerper op de doelpunten maker moet vallen. Zoals bij Vlaardingen worden altijd Frans Vermeulen en ikzelf ge noemd, terwijl het juist de pres tatie van ons hele team is dat tot scoren komt". Stérk KJjk, wil je kampioen worden dan kan je niet drijven op één ol twee spelers. Je kan nu éénmaal geen solo, zoals bij voetbal, ondernemen. Nee, als jélde bal aanspeelt, moet je hem perfect terugkrijgen. En dat maakt Vlaardingen zo sterk. Er rijb vrijwel geen zwakke plek ken in het team. Het Is allemaal goed uitgebalanceerd, dankzij trainer Frans Vermeulen". Trainer/speler Frans Vermeu len,^ die aan het eind van het seizoen weer alleen als speler actfëf zal zijn („waarschijnlijk gezien zijn capaciteiten in de hoofdklasse", aldus Roozen- dari) heeft van Vlaardingen een klasse apart in de toch zware competitie gemaakt Rien Roo- door Emile Schelvis zendaal daarover: „Wij spelen een apart systeem, dat mis schien een beetje te vergelijken is met de tactiek die in de hoofdklasse toegepast wordt. Dat is uiteraard de verdienste van Frans Vermeulen, die ons wel maaréern avond in de week onder handen neemt, Die trai ning, waarbij we zeer intensief oefenen op het schieten van afstand, werpt blijkbaar toch vruchten af'. „Vergis je niet", legt Rien Roo zendaal, die een goed betaalde boterham heeft als automon teur, uit, „het is bij Vlaardingen allemaal amateursport in de meest duidelijke betekenis van het woord. Alleen de binding tussen de leden is ontzettend groot. Dat komt omdat het één grote familie is. Letterlijk dan wel te verstaan, want An ja en. Dick van Ekelenburg zijn mijn schoonfamilie en Marieke Bos huizen wordt familie. Het lijkt soms net wel een huwelijksbu reau, dat Vlaardingen. Ik neem alleen mijn eigen geval maar. Middels het korfballen, waar ik overigens pas op mijn zestiende jaar via een vriendje op kwam, ben ik getrouwd geraakt". Hoewel Rien Roozendaal wat zijn leeftijd betreft nauwelijks een voorspelling durft te wagen over zijn eigen toekomst hij Vlaardingen, beeft de vereni ging zelf zeer goede vooruit- Rien Roozendaal: al(e re den tot juichen zichten. Hij: „Het ledenbestand bij de jeugd groeitenorro. Daar bij zitten er in de jeugdselectie een aantal zeer talentvolle spe lers, die het volgend jaar zeker de eerste twee senioren teams zullen gaan versterken. Daar om zie ik de komende jaren zonnig tegemoet". Rien Roozendaal, die Vlaardin gen niet zo maar hoofdklasser ziet worden, legt uit waarom. „Ik bedoel het uitblijven van de tweede sporthal. De lagere teams kunnen al niet trainen door ruimtegebrek. Ideaal is natuurlijk een situatie zoals bij Deelos in Dordrecht, waar de sporthal bij het veld staat en van de club zelf is". Of Rien Roozendaal dat nog mee zal maken, valt te betwijfe len. Op ach is het al merkwaar dig, dat een topschutter van zijn kaliber nooit eens door andere clubs is benaderd hoger te kun nen spelen, Rien Roozendaal, breeduit lachend: „In de korf balwereld, de hoofdklasse bui ten beschouwing gelaten, wordt met geronseld. Onze sport is gelukkig nog niet verziekt en laten we het maar zo houden Vrijdag: Broleco-WVV (d). Westwijkhal, 20.30 uur; Broleco 2-Flits (h), Westwijkhal, 20.15 uur; Holy-Sehovocomca 3 (d>, Hoiywijk, 20.15 uur; Spelregel wedstrijden VSV, Mamixh-an 7.19,15 uur: NOAD-NMB, Koopmansbeurs, 20 uur Zaterdag: Oranje Nassau-Sagitta, WW-haJ 21 uur; Spirit- Vlaardingen 5, WW-hal, 22.30 uur; Krimpen 3-MVC (h); Spivo 2-Sunhght (h); Sheli-MVC 2 (h), Vijfsluizen, 17.15 uur; Krimpen 2-SheU (d); 2VC 4-Sun light (d); Van Santen/L 3-MVC (d); Kalmko-Broleco (h); Korenbeurs-'t Hooge Huys, Koopmansbeurs. 18 uur; Onkye-NOAD; Korenbeurs 2-AMVJ, Koopmansbeurs. 14 uur; RM-Vnendenschaar, Lijn baanhallen, 14 uur; BM TOG-Vietory, Maassluis, 14.30 uur; Maassluis-Ussel vogels, Olympiahal, 17 uur; Unicum-Succes; SC-IJsselvogels (h), bad West, 19 uur; Lakers-Green Eagles (h); Groene Uilen-Juventus(d); Celentas-Juventusfh) Zondag: UD-DWS (d); DW/Hermes 2-Unitas (h); UVG- V et C (h>. Margnethal, 13.20 uur; UVG-Idem Hellas (d). Margriethal, 14.20 uur; WF-Ohveo (d), Margriethal, 12 uur; WF.Treffers (h). Margnethal, 13 uur; Hollandiaan-Roda '71 <h), WW-hal, 11 50 uur: Hollandiaan-Northa (d), WW-hal, 13 uur; Vlaardingen-Olympiaan WW-hal, 16.15 uur; Helmond Sport-FC Vlaardingen; SW-Heracles, Harga, 14 uur. Vlaardingen FC Vlaardin- is met FC Den Bosch overeen gekomen het uitduel •o de Brabantse hoofdstad op Woensdagavond 14 februari spelen. De KNVB gaf toe stemming voor een vervroegd ««uien, omdat FC Den °°?ph dan nog kan beschik- *®t*over Jan Peters en nog volcp in de strijd zit om de periode, *2. ^aseroms bad het afge- weekeinde nog geen scbnfteljjk verzoek van Ad ^OMerland, de trainer van L«Den Bosch gezien, maar wilde wel kwijt er geen be zwaar tegen te maken. „Het zal alleen afhangen van het weer of er gespeeld kan wor den," FC Den Bosch neemt de ex tra reis- en verletkosten voor Zijn rekening. Omdat het be- .aalde voetbalprogramma het afgelopen weekeinde weer is afgelast, kan FC Den Bosch ook nog op 18 februari be schikken over Jan Peters, wanneer het tegen Eindhoven speelt Een dag later moet Pe tera zich melden in de Rotter damse Kuip. Hoewel de kans op competi tievoetbal erg klein is, doen de clubs naarstige pogingen te oefenen. De kans daarop is zeer klein omdat de meeste velden onder water staan. Morgenmiddag oefent Zwalu wen aan de Zwaluwenlaan tegen Rijnsburgse Boys (14.30 uur). Vlaardingen ontmoet in Pemis Excelsior, terwijl Ex celsior Maassluis tegen SHO in Ond-Beïjerland speelt Sa telliet bindt de strijd aan te gen DVO'32 en Hoekse Boys ontvangt Spirit. Zondag oe fent Hermes DVS op „Harga" tegen DRL (12 uur), WF ont vangt SFC, DVC is gastheer van Ursus en Westlandia ont vangt Excelsior'20. ra 0 In verband met een ernstige knieblessure kan Joop Messe- maker, de zaal voetballer van Groenoord, waarschijnlijk die tak van sport vergeten. 0 Chiei de Jong, keeper van het vierde team van Groenoord, liep tegen MSV'71 een hersen schudding op. Hij speelde wél de wedstrijd uit, maar raad pleegde, toen hij thuis was, een dokter. 0 De honkballers van MSV'71 hebben gevoetbald tegen de hondenvereniging. Tenminste dat was het plan, maar de „snuffelaars" verschenen niet. MSV'7l: „Zij hadden tenminste met de hondenslee kunnen ko men. Morgen doet MSV'71 mee aan 2aalvoetbaltoernooi in de vei- Imghal van Westerlee. Tegen stander is het Rotterdamse Coal. Aanvang 13 uur. RKWIK houdt voor zijn jeugd de uitgestelde parkloop nu morgen- De A-spelers lopen twee rondjes, de B-spelers an derhalf en de C-spelers één ronde in park 't Nieuwelant. Aanvang 13 uur. 0 De selectie van RKWIK kreeg de kans zich te revancheren met het nemen van strafschoppen. Zestien maal werd er van2f elf meter getrapt: 8—8. Een lichte verbetering, maar trainer Ger Robbemond ging toch weer la chend het veld af. 0 Bij Satelliet wordt de tradi tie in ere hersteld, dat er op de laatste donderdag van de maand een broodmaaltijd voor de selectie is. Omdat het de laatste maanden door de „win terstop" wat in het vergeetboek was geraakt, nu de kreet dat er weer brood en soep is. Nieuwe namen voor Sunlight; Marathon, Zuidbuurt, Maasvo gels, Sporting, Delta. Piramide en ODH (Ons Doel Hogerop) 0 HVO houdt zijn spelers op aangename wijze bezig. Het derde elftal bijvoorbeeld brengt morgen een bezoek aan de drinkwaterleiding in Rotter dam. En voorts wordt iedereen morgenavond verwacht op de bingo-dansant. Maassluis Een groot deel van de algemene ledenvergade ring van Evergreen zal afgestemd zijn op de Steendijkpol- der, waar de toekomst ligt voor de hockeyers en de tennissers van de Maassluise club. Zoals deze krant al schreef krijgt Evergreen naast drie hockeyvelden en zes tennisbanen, een kleedkamer-accommo datie en een cantine in de nieuw te bouwen tennishal. Een gemeentebjk project waarin Evergreen participeert. Op de vergadering op vrijdag 9 februari staat verder de verkiezing van het hoofdbestuur op het programma. Herkies baar zijn voorzitter Peter Reinders, secretaris Joke Tïel en penningmeester Jacques van Eek. Nieuw te benoemen zijn een voorzitter afdeling hockey en voorzitter afdeling tennis. Het tennis- en hockeybestuur blijven ongewijzigd. De bijeenkomst is vanaf 20.30 uur in hel clubhuis „Green Sport". Vlaardingen De leden van de Vlaardingse ijsclub en de tennisclub VLTC, mogen een naam verzinnen voor het sportpark, die beide clubs van het voorjaar gaan betrekken. De naam zal bij voorkeur verband moeten houden met zowel het gebeuren op het ijs als mei het tennisspel. Bij de opening van het clubhuis op het complex van de landijsbaan, waar ook zeven tennisvelden worden aangelegd, alsmede voor de schaatsers een wedstri jdbaan van 400 meter, zal de naam bekend worden gemaakt. Voor de inzender van de uitverkoren naam is een originele prijs beschik baar. Vlaardingen Op de vergadering van de christelijke gymnastiek vereniging Testo spreken de leden zich uit over een wijziging van het huishoudelijk reglement, Op de bijeenkomst, die 13 februari in het bowlingcentrum iu de Hoiywijk wordt gehouden, is verder mevrouw Siebesma aftredend. Zij behandelde onder andere de PR-zaken en het clubblad, een taak die nu wordt overgenomen door mevrouw B. Ch. C. Vink-Coster. De bijeen komst Het is al tweemaal voorge komen dat het derde (korf bal) twaalftal van Maassluis verstek heelt laten gaan in de competitie. Dat kostte de vereniging al tachtig gulden boete. Er moeten nog zeven wedstrijden worden ge speeld. Om niet uit de com petitie te worden terugge trokken, is het zaak dat de zeven dames, die verstek lie ten gaan, er mi wel bij zijn- Schiedam De heren van SZC ontvangen morgen de ploeg van IJsselmeer uit Hul zen. Op papier zijn de Schie dammers sterker, omdat de formatie uit Huizen de één na onderste plaats op de ranglijst inneemt. Een over winning moet dus tot de mo gelijkheden behoren. Omdat afgelopen weekeinde de com petitie afgelast werd. heeft de winterstop voor SZC een week langer geduurd. De kans bestaat dan ook dat de SZC'ers weinig wedstrij dritme meer hebben. Coach Wim van der Kolk: „Gebrek aan wedstrijdritme mist iede re ploeg. De afgelasting van vorige weck kwam ons eigen lijk wel goed uit, omdat Ruud Kramer Freber ziek was en wij daarom niet volledig wa ren". De wedstrijd tegen IJs selmeer begint om 19.00 uur. Schiedam De beide basketbalteams van Juve het komende weekeinde een flinke reis naar Gr heren zijn vrijwel kansloos tegen Celeritas, terwijl de S danp>e dames geen moeite mogen hebben met Groene Uilen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 7