SCHIEDAMSCHE COURANT Oostwi j. beklaagt zich bij „goed en goedkoop'9 Opbouwwerk nu in twee caravans „Geef ophouwwerker Oost hogere D'66 stelt vragen over Broekpolder Burger praat morgen mee! Openbare les 3 wacht op uitslag Auto klapt op gevel: een dode SS WO verzoekt: Veel belangstelling voor mineralenbeurs 99Voor wie is dat inspraakgeld eigenlijk Gevaarlijke „smarties" Scholieren krijgen pasje ,VOLKSVERLAKKERIJ" Politie achtervolgt dronken bestuurder Doorgereden na aanrijding Baldadige jongens gooien met stenen Maandag 5 februari 1979" ONAFHANKELIJK DAGBLAD -104de jaargang no. 26293-8 PAGINA'S Broersvest 3 telefoon ;i cl ministro tie 268031 - redactie 262566 - kiachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL De werving van nieuwe leerlingen is weer begonnen. Bijna iedere school voor be ginnend of voortgezet onderwijs verspreidt momenteel zoveel mo gelijk informatie over haar functioneren, om het de potentiële leer lingen en hun ouders zo gemakkelijk moge lijk te maken, een goe de keuze te maken voor de toekomst In de technische school aan de Delta weg 161 in Vlaardin gen werden vrijdag bijvoorbeeld openba re lessen gehouden, die door heel wat geïn teresseerden werden bijgewoond. Tijdens dit gebeuren was pre cies te ervaren, hoe zo'n technische school functioneert en op wat voor zaken in het technisch onderwijs de nadruk wordt ge legd. Vlaardingen De bewonersgroep van het „kaalslag terrein" in de Oostwijk heeft bij de commissie „goed en goedkoop" baar beklag gedaan over de wijze waarop in Vlaardingen inhoud wordt gegeven aan de inspraak. Met name ten aanzien van de problemen rond een extern deskundige, waar de bewoners al een tijd lang om vragen, verzoekt de groep de commissie een uitspraak te doem De suggestie, het om door de commissie „goed en goedkoop" toegewezen inspraakgeld voor een deel te gebruiken voor een extern deskundige zou door een van de leden van het adoptieteam van de commissie zelf gedaan zijn. Deze suggestie werd door de bewoners overgenomen. Wethouder Goudriaan weigerde echter direct op het verzoek om een extern deskundige in te gaan en schoof de beantwoording voor zich uit tot het tijdstip waarop de nieuwe nota stadsvernieuwing zal verschijnen. Behalve deze zaak laten de bewoners nog veel meer de revue passeren; onder meer de kwestie rond de parkeergarages en de rug-aan-rug woningen. Steeds komen de bewoners tot de conclusie, dat het met de inspraak droevig is gesteld in Vlaardingen. Tenslotte stellen zij de min of meer retorische vraag: „Wij vragen ons af: wie mag er nu over dit inspraakgeld (door de commissie ter beschikking gesteld, red.) besluiten: bewoners, ambtenaren of de wethouder?" Aldus de aan de commissie gerichte brief. Overigens is inmiddels duidelijk geworden, dat de gemeente besloten heeft de bewonersleden van het projektteam Oostwijk niet langer van informatie te voorzien over de lopende zaken. Vorige week stond in deze krant abusievelijk vermeld dat dit wèl het geval zou zijn. Of de informatiestop alleen geldt ten aanzien van het overleg met de Oostwijk is nog niet zeker. Ook de bewonersgroep van het projektteam Babberspolder heeft het overleg opgeschort. Een verzoek om toch op de hoogte gesteld te worden is er echier van deze zijde, in tegenstelling tot de Oostwijk, nog niet geweest. Ook de pers heeft ai ettelijke malen te verstaan gekregen, dat rechtstreekse informatie over hete hangijzers als de problematiek in de Oostwijk niet meer tot de mogelijkheden behoort. Vlaardingen De Stichting Open Jongeren Centrum wacht momenteel met spanning op de mening van de Commissie voor de Bezwaarschriften, naar aan leiding van het OJC-beroep te gen de beslissing van het colle ge, vooralsnog niet accoord te gaan met het aanstellen van een tweede beroepskracht per 1 januari JJ. Vorige week heeft het OJC de gang van zaken tijdens de ver gadering van de commissie toe gelicht, waarbij diep werd inge gaan op de vraag, hoe het mis verstand over de datum van indiensttreding precies is ont staan. Zoals we eerder meldden wil het college pas haar goed keuring hechten.aan een tweede beroepskracht, wanneer de nieuwbouw van het OJC tot halverwege gevorderd is. Binnenkort zal de commissie ,haar mening kenbaar maken aan het college van b. en w. Die zal dan alsnog de zaak behande len in een van de eerstvolgende collegevergaderingen Schiedam/Botterdam Er- Eens tussen de Koemarkt en Westkruiskade is een Schiedammer medicijnen ver loren, die vooral voor kinde ren bij inwendig gebruik le vensgevaarlijk kunnen zijn. Het gaat om negentig temes- ta-tablctten, die volgens de Schiedamse politie cp smar ts lijken. Zij zijn in de tram {lijn 1) verloren. De po- utie verzoekt de vinder con tact op te nemen. Schiedam Jos van der Lugt, de opbouwwerker voor Schie dam Noord, heeft zijn kantoor ruimte in de stacaravan op het Jacques Urlusplein uit moeten breiden. Jos krijgt op korte termijn assistentie van een WSW-kracht en een „halve" jon gerenwerker, en de ruimte in het caravannetje is te klein om die uitbreiding te kunnen op vangen. Vandaar dat er nog een caravan is bijgekomen, die pal Vlaardingen De 33-jarige Ha genaar Jacob vac de Linden is zaterdag overleden na een ver keersongeval, waarbij zijn auto frontaal op de gevel van een woning aan de Vlaardingse Markgraaflaan klapte. De be stuurder was op slag dood. Van de auto bleef slechts een wrak over. Het ongeval gebeurde in de nacht van vrijdag op zaterdag, om tien over vier 's morgens. De bestuurder kwam met bij zonder hoge snelheid het Lies- veldviaduct af en zag beneden geen kans meer, te remmen of naar links of rechts af te slaan. Hij reed vervolgens met nauwe- lijlb verminderde vaart op de woningen af, die aan de andere kant van de T-kruising staan. De politie heeft nog pogingen gedaan, de man uit het wrak te bevrijden, maar die hulp bleek al te laat te zijn. De gevel werd nauwelijks beschadigd. tegen de „oude" caravan is neer gezet. Erg lang zal de opbouwwerker overigens niet in de caravans blijven. Zodra het wijkontmoe- tingscentmm naast het Hof van Spaland en het kruisgebouw klaar is krijgt ook Van der Lugt een plaatsje in die nieuwe ruim te. Wanneer dat precies zal gaan gebeuren is nog niet te zeggen. De eerste paal voor het complex is nog steeds niet geslagen, iets wat ex-wethouder Eef Collé nog in 1978 had willen doen. De werkgroep wijkontmoetings- centrum stond destijds al scep tisch tegenover de hoop van de wethouder, en blijkt'het wat dat betreft dus bij het rechte eind te hebben gehad. Schiedam Het SSWO, de werkgever voor de opbouwwerker, heeft een hogere functie aangevraagd voor de te benoemen halve op bouwwerker In Schiedam Oost. Degene die binnenkort twintig uur per week in het oos ten aan' de slag gaat krijgt een zogenaamde B—A-functie, een van de laagste functies bin nen het opbouwwerk. Ook de waardering van de opbouwwerker wordt op die BA-functie gebaseerd, en het SSWO is bang dat het er daardoor moeilijk zal zijn om kandidaten te krijgen. Zodra het SSWO duidelijkheid heeft over de functie van de te benoemen opbouwwerker, kan een sollicitatiecommissie worden gevormd en een sollicitatieprocedure worden gestart. Veel problemen worden daarbij niet verwacht. Edward Krabbendam van de bewonersvereni ging Schiedam-Oost: „Van de problemen die zich in Zuid hebben voorgedaan bij het be noemen van een opbouwwerker, hebben we geleerd. We willen in Oost een zo breed moge lijk samengestelde sollicitatiecommissie opzet ten waarin alle groeperingen in de wijk, die belang hebben bij het opbouwwerk, zijn verte genwoordigd". De sollicitatiecommissie in Oost zal daardoor nogal groot worden: negen mensen zullen er zitting in hebben. Drie plaatsen van die negen zijn nog open. Ze zijn gereserveerd voor de niet-georganiseerde groeperingen in de -wijk. De bewonersvereniging Oost wordt vertegen woordigd door Edward Krabbendam en Aad Verbeek. Centrum Oost stuurt Adri Kwist als afgevaardigde. Drie andere plaatsen worden bezet door mensen zonder stemrecht, als bege leiding, vertegenwoordiging van andere wijken en van het SSWO. De drie open plaatsen moeten op korte ter mijn nog worden gevuld. Edward Krabben dam: „We hopen dat mensen die belang heb ben bij het opbouwwerk contact met ons op willen nemen. Zodra de sollicitatiecommissie dan rond is, en er zekerheid bestaat welke functie voor de opbouwwerker beschikbaar is, kunnen we een lijstje opstellen met eisen waaraan een opbouwwerker moet voldoen. Daarna kunnen dan advertenties worden gezet om kandidaten voor de post te krijgen. Om dat we alles zo open en duidelijk mogelijk zullen laten verlopen verwacht ik niet dat er zich veel moeilijkheden zullen voordoen. Alles wordt immers duidelijk van tevoren gesteld". Veel belangstelling voor de diverse stands, die niet j alleen door Nederlanders werden bemand. Er waren ook j buitenlandse inzendingen. j Maassluis Scholieren die meedoen aan de vorige week gestarte boodschappendienst voor bejaarden krijgen een Iegi- tima tie kaartje. Daarmee wil de gemeente voorkomen dat er eventueel misbruik gemaakt wordt van vertrouwen. Vorige week vond er in Maas sluis een incident plaats, waar bij een schooljongen zich bij een bejaarde meldde met de mede deling boodschappen te willen doen en daarna niet meer terug keerde, wat de getroffen bejaar- j de kwam te staan op het verlies van de portemonnee. Om meer van dergelijke incidenten in de toekomst te voorkomen zijn de scholieren voortaan verplicht een legitimatiepasje te tonen, dat gewaarmerkt is door zowel het hoofd van de school als het bestuur van de Stichting Dienst verleningscentra Maassluis. Vlaardingen D*66 wil van het college weten of er behalve op par* tijgenootschappe- lijk niveau ook op bestuurlijk ni veau overleg ge weest is over de Broek pol derzaak. Ook wanneer dat niet het geval mocht zijn zou de partij van het col lege graag het standpunt verne men over de zaak. Bovendien willen de democraten van het college nog eens ten over vloede de verzeke ring dat het tot het uiterste vast zal houden aan een honderd pro cent recreatiebe stemming van de Broekpolder. Don Rodrigues, de. nieuwe fractie voorzitter van D'66, heeft over dat begrip „uiter ste" duidelijk an dere ideeen dan de PvdA-fractie. Hij is van mening dat de Vlaardingse po litici het op een beslissing van de Kroon hadden moeten aan laten komen, in plaats van nu al op een compromis aan ie sturen, zoals enige tijd geleden aan het licht kwam. Ook over de hou ding van het CDA is hij weinig tevre den. De christen democraten maak ten onlangs be kend dat zij meer moeite hadden met de manier waarop het com- proi is tussen de PvdA-toppen tot stand was geko men dan de in houd daarvan. Rodrigues: „Ui terst zwak vind ik dat In het verle den hebben ze al tijd met opge stroopte mouwen gestaan, evenals de wethouder. Zo wel CDA als Pv dA. Wat er nu ge beurd is noem ik kiezersbedrog en volksverlakkerij tegenover alle Vlaardingse kie zers". Schiedam Morgenavond gaat het experiment van de gemeente van start om burgers mee te laten praten in de raadscommissie voor vorming en recreatie. Het vragen halfuurtje voor toehoor ders aan het eind van de vergadering, tot op dat moment de enige mogelijkheid voor de gewone Schiedammer om de stem te laten horen, komt daarmee te vervallen. Wel worden commis sieleden en „gewone" burgers in de rondvraag nog gescheiden aan het woord gelaten. Orderegels om de burgerlijke bemoeiing niet uit de hand te laten lopen zijn er nog niet opgesteld. Omdat het duidelijk om een experiment gaat is dat voorlopig achterwege gelaten- Wel zal de voorzitter, (wethou der Hennan Posthoorn) als dat nodig is aanwijzingen geven over spreektijd, volgorde van sprekers, en de mate waarin gemaakte opmerkingen rele vant zijn. „Om de discussie in goede banen te leiden", ver klaart de secretaris van de com missie in de uitnodiging. Erg zwaar ziet de agenda voor de eerste vergadering waarop de burgerij mee mag spreken er niet uit. Zij bevat slechts mededelingen en ingekomen stukken. Vier besluiten van bur gemeester en wethouders zullen morgenavond aan de commissie worden bekend gemaakt: Drie Vlaardingen Na een wilde achtervolging van het centrum tot ver in de Vlaardingse West- wijk heeft de politie een 20-jari- ge automobilist staande kunnen houden. De man viel op door zijn rijge drag, maar bleek niet van plan zich zonder meer aan de politie over te geven. Na een wlld-west- aehtige rit, waarbij de bestuur der met 140 kilometer per uur door de stad reed, kon hij in de Johan Muldersstraat staande worden gehouden. De man bleek stevig onder invloed van alcohol te zijn. Hij was niet meer in staat zijn auto naar behoren te besturen. Een overzichtje van de hobbybeurs in de Oude Lijnbaan. Vlaardingen Ruim achthonderd bezoekers hebben zondag een kijkje genomen op de hobbybeurs met mineralen, edelstenen, fossielen en koralen, die in de Oude Lijnbaan werd gehouden. De organisatoren, verenigd in „De Veraan", waren best tevreden. „Het is nu de zevende keer dat we deze beurs in Vlaardingen houden en er komen telkens heel wat bezoekers. Vaak zijn dat vaste bezoekers, verzamelaars die altijd even langs komen om te zien of er iets voor hen bij is, maar er zijn ook altijd mensen die voor het eerst komen en die ontdekken, wat een leuke hobby het is om dit soort zaken te verzamelen", aldus een van de bestuursleden van De Veraan. Dat laatste gebeurde ook gisteren. Tijdens de beurs meldden zich diverse nieuwe leden aan, die zich ook in fossielen, koralen eq minderalen willen gaan verdiepen. subsidies en een besluit over medische sportkeuring. Burgers die daarover mee wil len praten zijn vanaf acht uur mogenavond welkom in de trouwzaal van het stadhuis op de Grote Markt Het gaat dan om het onderdeel sport, recrea tie en cultuur. Donderdag 8 februari komt het onderwijsge deelte van de commissie aan de orde. Ook die vergadering wordt in het stadhuis gehouden en begint om acht uur. Schiedam Een 46-jarige Schiedammer veroorzaakte za terdagavond ernstige beschadi gingen aan een auto, die gepar keerd stond op de Vivaldilaan in Schiedam. Onder invloed van een stevige borrel raakte hij even het rechte spoor bijster en ramde de wagen flink. Ook zijn eigen auto werd daarbij behoor lijk beschadigd. Na de aanrij ding reed hij ijlings verder maar de politie wist hem in de buurt van zijn woning staande te hou den. O Schiedam Drie jongens in de leeftijd van acht en negen jaar wis ten zaterdagmiddag geen an der tijdverdrijf dan het gooien van steentjes vanaf het spoor wegviaduct aan de 's-Grave- iandseweg. Men mikte op passe rende auto's, waarvan er diver se inderdaad stevig geraakt werden. De politie heeft zeven schadegevallen genoteerd, va riërend var. kapotte voorruiten tot Iakbeschadigingen. De jon gens zijn door de politie onder handen genomen. ADVERTENTIE VOOR gggEg] VUMomfiEN: SOENDALAAN 30 TEL 010-349644

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1