SPORT Volleybalclubs doen het goed SZC haalt uit Het was verschrikkelijk zwaar Aad van der Vlist kandidaat voor Amerika r Sport agenda Zaalvoetbal Strand blijft trekken Midwintermarathon in Apeldoorn ar - Kees Vijfvinkel stapt bij MVC op Heren WIK krijgen pak slaag Dirks meeste vis Wéér HBSS Wim Visser weg bij HVO lis MAANDAG 5 FEBRUARI 1979 SC/VD/VVVV* Schiedam/V laardingen De heren van de Schie- damse volleybalvereniging Both en Partners gaan evenals de heren van het vlaardingse Broleco weer ruim aan kop van de ranglijst. Donderdagavond versloegen de Schiedammers hou directe concurrent Hou Stand, met 30 om daarmee de voorsprong weer uit te breiden tot drie punten. Ook de Vlaardin- gers namen door een overwinning op het Haagse Kalinko een voorsprong van drie punten. Deze is evenwel minder zeker, omdat deze divisie met het zogenaamde drie-punten systeem speelt. In Dordrecht verloren de dames van B&P hun wedstrijd tegen Bouwlust/Orawi 3 met 2—3, terwijl de dames van Broleco hun partij tegen het uit Wassenaar afkomstige WVV wonnen met 30. De dames van het Maassluise MVC lijken na de nederla gen van de afgelopen weken door een dal te gaan. Deze keer verloren zij met 31 van het lager op de ranglijst geplaatste van Santen/Leyland. Kees Vijfvinkel- genoeg ervan. Hersteld Onder leiding van het uitste kend fluitende scheidsrechters- dno Bijlsma/Den Boon hebben de heren van Both en Partners zich in hun partij tegen tweede- plaatshouder Hon Stand her steld van hun misstap in de wedstrijd daarvóór tegen Tena- co. Het verlies van tweepunten tegen deze ploeg had de Schie dammers blijkbaar zo opgela den, dat Hou Stand met een overvloed aan inzet in drie sets werd verslagen. Dit in tegen stelling tot de vorige ontmoe ting toen de ploeg van trainer/- speler Peter van der Gügten nog met moeite een 22 eind stand kon bereiken. Maandag: Zuidhollandse bokskampioenschap- ?en, Lijnbaanhalleri, 9.30 uur. Zaalvoetbal in Mar- friethal en Olympia- al, 19.00 uur. Dinsdag: Waterschip- Oranje Nassau Voorronde drieban den klein, Café R'dam, 19.30 uur. Voorronde drieban den klein. Café De Waal, 19.30 uur. Voorronde Rijn mondbokaal, Café DGLj 19.30 uur. Voorronde Rijn mondbokaal. Café Van der Valk, 19.30 uur. Weidevogels—ODI. Woensdag: Harga—Kwiek, Margriethal 19.55 uur. Voorronde drieban den klein. Café De Kroon, 19.30 uur. Succes—Hoogvliet, Margriethal, 22.00 uur. Donderdag: Spelregelwed strijden D-pupillen, Clubhuis Hermes DVS, Harga, 19.00 uur. Voorronde Rijn mondbokaal, Café De Kroon, 19.30 uur Sunlight—Shell (h), Lijnbaanhallen, 19.00 uur. S hell—Beursgroep/A (d), Vijfsluizen, 21.15 uur. Sunlight—Krimpen 4 (d), Lijnbaanhal len, 20.15 uur. RSM-DVO '32, As- terlohaï, 21.30 uur. Basket Boys—Hurri canes, Westwijkhal, 21.00 uur. Schicdam/Vlaardingen De waterpoloërs van SZC heb ben het laag geklasseerde IJsselmeer met 9—4 terugge wezen. Coach Wim van der Kolk was toch niet tevreden over de manier waarop de SZC'ers de overwinning be haalden. „De minst slechte ploeg heeft gewonnen, wij hadden veel eerder afstand moeten nemen van IJssel meer. Maar door het slordige plaatsen verspeelden wij vele kansen". Uit het commentaar van de Schiedamse coach mag niet afgeleid worden, dat de gas theren zonder enige inzet speelden. Vooral in aanval lend opzicht waren zij erg ac tief. Wim van der Kolk: „Als wij balbezit hadden werd er veel bewogen, waardoor wij nog al wat mogelijkheden kregen". i In het eerste kwart leidde dit I vooralsnog niet tot resultaat, i want het was IJsselmeer dat I de score opende. Pas in het verdere verloop van de wed- strijd liepen de Schiedam- mers, nadat zij in de tweede periode op gelijke voet waren gekomen, langzaam bij IJssel- meer weg. Ruud Kramer Fre- her had wel een verklaring voor het feit dat SZC pas in de laatste periode echt af stand nam van IJsselmeer: „De beide scheidsrechters lie ten nogal wat toe en dat werkte niet in ons voordeel, Er werden ons ook enkele strafworpen onthouden, waar- Vlaardingen De Vlaarding se visser A. Dirks heeft bij de dertigste serie totaal 3000 gram vis verzameld. Bij deze wedstrijden, die werden geor ganiseerd door de VHV De Ruisvoora, eiste J. Hollen- berg de tweede plaats met 1960 gram vis voor zich op. Van Biezen (1500 gram) werd derde, W. Mulder jr vierde met 1420 gram, C. van Vel den vijfde met 1260 gram en H. Dirks zesde met 600 gTam. door de afstand in het tweede en derde kwart gering bleef'. De laatste periode ging met een 74 voorsprong voor SZC in en door de treffers van Dieter Kros en Frank Ruseier kwam de marge van vijf doelpunten op het score bord. De overige SZC-doel- punten kwamen op naam van Willem Jan Looman (vijf maal), Paul Gast en Wim de Jong, ieder eenmaal. WIK De heren van WIK hebben in de uitwedstrijd tegen koplo per Vivax een forse neder laag geleden. In Oegstgeest werd het 111 voor Vivax. Vivax was duidelijk de bete re ploeg, op het snelle zwem- werk had WIK geen voldoen de antwoord. Wim Oosterholt over het verlies: „Wij wisten voordat wij aan deze wed strijd begonnen dat het moei lijk zou worden. Wij 2ijn daarom verdedigend begon nen, in de eerste periode ging het dan ook nog wel". In het eerste speldeel kon WIK de schade tot twee doel punten beperkt houden, maar in de resterende drie perioden ging het echter bergafwaarts met de Vlaardingers, die overigens in de derde periode nog wel een opleving kende. Wim Oosterholt: „In de derde periode werd er een van ons uitgestuurd en moesten wij toen op balbezit spelen wat erg goed bleek te gaan. Ik denk, als wij wat meer op balbezit hadden gespeeld, dat dan het verlies misschien klei ner was geweest". De Vlaar dingse tegentreffer kwam op naam van CorProok. Schiedam Aad van der Vlist, de middenvelder van SVV, Is kandidaat voor een Amerikaans avontuur. Samen met Jan de Korte van Veen- dam en een Hongaarse speler. Het gaat om de Vancouver Whitecaps, die graag een bui tenlander erbij wil hebben. Contactpersoon is Ger Lagen dijk. Piet Roozen, de spits van hoofdklasser DHS, is kandidaat voor het trainer schap bij Exceisior^O. De Schiedammer had al te ken nen gegeven er bij DHS mee te zullen stoppen. Excelsi- orTO zit om een nieuwe trai ner verlegen, omdat Aad Bierhuizen het na zes seizoe nen welletjes vindt. Schiedam De drie C-junioren van HBSS hebben net als het team van de A-junioren de eer ste plaats bij de spelregelwed strijden van de Schiedamse Scheidsrecbtersvereniglng (SVV) veroverd. Hun punten- aantal van 316, waar onder andere Eimert Nouman meteen maximale score van 110 een groot aandeel in had, bleek ruim voldoende voor de toppo sitie omdat nummer twee, Ex celsior *20 slechts 283 punten had verzameld. SW werd der- de met 249 punten, WF vierde met 238, Hermes DVS (waar John Voshol ook de maximale score .van 110 punten bereitke maar na een barrage met Ei mert Nouman toch met een tweede positie in het individue le klassement genoegen moest nemen) 232, Martinit en Ursus 199, Schiedamsche Boys 164 en DRZ158 punten. Met nog een avond voor de boeg (de finaleavond, die donderdag afgewerkt gaat worden in de kantine van Hermes DVS, is de tussenstand: 1. HBSS -853 pun ten, 2. Excelsior'20 - 316 punten, 3. WF - 749 punten, 4, Martinit - 651 punten, 5. SW - 635 punten, 6. DR2 - 499 punten, 7. Hermes DVS - 405 punten, 8. Ursus - 394 punten. Overigens zal donderdag ook de prijsuit reiking (door mevrouw Jansen) plaatshebben. Hou Stand, dat ervan overtuigd was het duel te winnen, heeft de Schiedamse formatie duide lijk onderschat en kreeg reeds aan het begin van de eerste set een overdonderend spelende ploeg tegenover zich. Naarmate de wedstrijd vorderde zagen de Rotterdammers kans om meer en meer tegenstand te gaan bieden, wat in de derde set zelfs tot een 11—9 achterstand voor B&P leidde. Maar de Schiedam mers herstelden zich goed en brachten via de setstanden 8—15, 9—15 en 11—15 de wed strijd op hun naam, en wat nog belangrijker was,zij liepen hier door weer twee punten op hun concurrent uit. Kansloos In een ruim twee uur durende wedstrijd hebben dc heren van Broleco opnieuw met succes hun eerste plaats verdedigd. Op drie punten volgt Tornado, ter wijl Kalinko na deze nederlaag op vijf punten achterstand is gekomen. Aanvankelijk kon de Vlaardingse ploeg een flinke voorsprong van 5—12 nemen, die zoals later bleek voor Ka linko te groot was om nog goed te maken: 9—15. In de tweede en derde set echter kwam de Haagse formatie goed terug, profiterend van de mati ge stop en de slechte Vlaar dingse serve zag Kalinko kans om op een 2—1 voorsprong te komen via de setstanden 156 en 15—9. Daarna volgde een spannende strijd waarbij beide teams tot 1212 in de vierde set gelijk opgingen. Mede door individue le fouten van de tegenpartij en uitstekend aanvalsspel van Leo van Marwijk won de ploeg van trainer/speler Paul de Haan de ze zo belangrijke vierde set met 12—15. In de laatste vijfde set kwamen de Hagenaars er voor al conditioneel niet meer aan Het Vlaardingse blok bleek op den duur toch teveel voor WVV. te pas en sleepte Broleco via een 8—15 setzege de 3—2 over winning binnen. Conditie Een conditieslag was ook de wedstrijd van de Schiedamse B&P-dames tegen het Dordtse Bouwlust/Orawi. Na tweemaal een 15—5 setzege van de Schie dammers bleek in de derde set ineens de „adem" op te rijn. De opnieuw ingevoerde pene tratie, die overigens in de eer ste twee sets uitstekend liep, had te veel conditie geëist waardoor de volgende drie sets met achtereenvolgens 152, 15—6 en 15—8 verloren werden: 2-3. Even leek het er op dat de dames van Broleco een harde dobber zouden krijgen aan het uit Wassenaar afkomstige WW. In de eerste set hadden zij eenvoudig geen antwoord op de middenaanval vn de tegenpar tij, die daardoor de Vlaardin gers bijhield tot 14—14. Met een concentratie-verslappende wis sel wist trainer/coach Cees Ze venbergen echter erger te voor komen, waarop deze belangrij ke eerste set met 1715 naar Vlaardingse zijde ging. In de daaropvolgende tweedeen derde set zijn de dames weer als vanouds gaan volleyballen: de harde serve bekeken aanval waren te moeilijk voor de jeug dige Wassenaarse ploeg die moest toestaan dat Broleco de partij uitmaakte met 15—7 en 15-9:3-0. Het vooral mentaal zeer zwakke volleybal van de dames van het Maassluise MVC de laatste tijd heeft voor trainer/coach Kees Vijfvinkel de aanleiding ge vormd om zijn ploeg na het einde van het seizoen te verla ten. „Ik ben er van overtuigd, en het is ook bewezen, dat de dames beter kunnen dan dat zij nu laten zien. Bovendien is de sfeer in en om de ploeg zo verslechterd, dat ik geen zin heb nog langer te blijven", reageer de hij na de wedstrijd tegen het Haagse van Santen/Leyland 3. Via de setstanden 15—8,13—15, 15—11 en 15—7 verloor de Maas sluise ploeg haar wedstrijd waarbij de eigen mentaliteit de voornaamste tegenstander was. Vlaardingen/Schïedam Zaal voetbalprogramma vanavond: Eurosport—PPSC, Alexander- hal, 20.30 uur; St. Lodewïjk- SVV, Al exan derhal, 21.20 uur; WICOWF, Energiehal, 21.30 uurBFCGGK, Mar griethal, 19.00 uur; Excelsior '20—CCO, Margriethal, 19.45 uur; Groenoord—Phoenix, Mar griethal, 20.30 uur; HBSS—Eu reka, Margriethal, 21,20 nur; GSS—VDL, Margriethal, 22.05 uur; WK—BKB, Margriethal, 19.45 uur; Schiedam—GSV Se- ro, Margriethal, 20.30 uur; FCN '66VSV, Margriethal. 22.00 uur; MVV ^-HDVS, Olym- piabal, 21.30 uur; The Harvard- s—MSV '71, IJsselmondesehal, 19.45 nur; DOZZwaluwen, Asterlohal, 20.30 uur. Schiedam/Vlaardingken De wandelaars die dit weekeinde eens goed van het prille winter zonnetje wilden genieten, heb ben op het strand lelijk op hun neus gekeken. Zowel zaterdag als zondag namen de voetbal verenigingen in verband met de slechte conditie van de velden bijna het gehele strand in bezit. Van de Waterwegclubs waren onder andere SVV, FC Vlaar dingen, Hermes DVS, Excelsior M, Zwaluwen en DHS in het zand bezig. Aangezien ook de vooruitzichten voor het komen de weekeinde weinig gunstig zijn, heeft Rob Jacobs het zeke re voor het onzekere genomen en een zaalvoetbaltoernooi in Moordrecht georganiseerd. Be halve DHS nemen ook Over maas, HION en RFC zondag deel aan het toernooi. Vlaardingen De trainer van de Vlaardingse zater dag-derdeklasser HVO heeft ia overleg met het bestuur van de club, be sloten aan het eind van dit seizoen te vertrekken. De Rotterdammer, die aan zijn eerste seizoen bij HVO bezig is, was eerder als (hulp)trainer actief bij Zwart Wit'28 en DCV. Wim Verhoorn, de trainer van Hennes DVS verleng de zijn contract met Her mes voor nog één jaar. Apeldoorn Wie dacht dat er in Nederland maar bar weinig langeaf stands lopers waren, veranderde op slag van gedachte toen in Apeldoorn ruim achthonderd lopers uit alle windstreken en landen van start gingen voor de midwintermarathon. Tweeen veertig kilometer en een paar honderd meter was het parkoers lang; dat werd betiteld als bijzonder zwaar. Door de sneeuw en ijslagen waren sommige bospaden veranderd in glijbanen, wat het voor de deelnemers niet gemakkelijker maakte. Achter het geweld van mannen als Patist en Men tink hebben honderden een strijd geleverd met de natuur, de klok en veelal met zichzelf. Voor de getrainde lopers was zelfs dit parkoers bijzonder zwaar en dat openbaarde zich ook veelal in gevallen van kramp- Patist debuteerde op deze marathon en sloot zijn eerste optreden op deze afstand winnend af. Toch ging niet al leen de aandacht uit naar de koplopers, want langs de paden en wegen zag het geregeld zwart van familieleden, die hun favo riet aanmoedigden met warme thee en fruit Training Voor velen was deze midwinter marathon echter slechts een training. Zo ook voor de Neder landse selectie, waarvan Naald- wijker Jacques Valentin (2,35.34) als eerste binnen kwam. Zichtbaar onvermoeid kwam hij over de streep en vertelde monter: „Wij hadden besloten om gewoon een voor zichtige training af te werken. Een echte wedstrijd op zo'n parkoers is levensgevaarlijk". Met deze opvatting was het me rendeel van de deelnemers het roerend eens, want het bijzon der zware 'parkoers vergde nog al het een en ander van de krachten. Zo kwamen de min der getrainden dan ook vaak meer dood dan levend over de eindstreep. Van vele atletiekverenigingen waren grote delegaties naar Apeldoorn getrokken en een enkeling had nog de euvele moed (of was het meer het karakter) om een zo'n snel mo gelijke tijd op papier te zetten. De langeaf stand slopers van Fortuna Vlaardingen zijn daar in dan ook glansrijk geslaagd, want zowel Sjaak Hogendijk (2.55.00) ais Henri Riedijk (2.36.50) verbeterden hun per soonlijke records. Voor de Vlaardingers was deze mara thon een voorbereiding op de Westlandmarathon. Sjaak Ho gendijk: „Wij hebben van tevo ren ook nog op de sneeuw en de harde grond gelopen, zodat we enigsrins voorbereid waren. Zelf heb ik mijn record verbe terd en dat verbaasde me wel op zo'n parkoers". „Je komt op je knieën het bos uit", zegt Delftenaar Rinus van de Graaf, u die hard op weg is naar zijn twintigste marathon. Samen met nog acht andere leden van Velix heeft ook hij de nodige ontberingen geleden tijdens de ze zware tocht. „Toch hebben we er prettige ervaringen aan overgehouden. Cas Robber was bijzonder goed op weg, maar moest na zo'n achtendertig kilo meter met kramp een stapje terug doen. We hebben allemaal voor ons zelf goed gelopen en dat is te danken aan de goede voorbereidingen, die we hebben ondergaan", besluit Van de Graaff, die eindigde in 3.12.00. Toch maakt het niet veel uit of je als groep of als eenling aan de start verschijnt, want je bent toch boven alles op jezelf aange wezen. Zo ook Spijkenisser Hans van de Heuvel, die ogen schijnlijk kwiek door de kantine van de Willem Hl kazerne hup pelde: „Ik heb weer beneden de drie uur gelopen en dat stemt tevreden, 't Was anders wel verrekt zwaar". En zo zullen er velen over

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 4