SCHIEDAMSCHE COURANT Gebruik van podium Plantage stimuleren! S Eerste officiële daad van mevrouw Lems Overtreedt Rijnmond in Schiedam de wet? Nu sloop niet doorgaat Opnieuw praten over onbewoonbare panden Rally mag niet ERTAN "Nieuw alarmsysteem 'alleenstaanden Vanavond film van Zijdeveld over sneltram Opening foto-expositie voor Benefietbal Musis: FELPERLAAN B.V. vrijblijvende demonstratie B&O CDA'er niet met kluitje in 't riet Autobedrijf >11 :rï| Woensdag 7 februari 1979- ONAFHANKELIJK DAGBLAD _104de jaargang no- 26293-5 PAGINA'S Broersvest 3 telefoon odmini^tt.itie 268091 - redactie 262566 kk»ehienriie!i>t 144144 SCHIEDAJVl EN KETHEL Schiedam De Stichting Raad voor het Bejaarden- werk in Schiedam beschikt sinds kort over twee nieuwe alarmeringsapparaten. De Alsy-appara ten (afkorting yan alarmsysteem) zjjn spc- 'daal ontworpen voor alleen- staande personen, bejaar den, gehandicapten, enzo voorts. Zowel in dienstencen trum 4 Molens aan de Nieuwe Vamlaan 766 als in diensten- centrum Dc Woudhoek aan het Heijermansplein is één apparaat aanwezig. Tegen een geringe borgsom van vijfentwintig gulden kunnen Schiedammers de Alsy's lenen. „Wc denken vooral aan korte periodes van maximaal twee tot drie weken, bijvoorbeeld na het verlaten van een oudere pa tiënt van een ziekenhuis", vertelt Paul van Mansum, directeur van de stichting. Mede door een gift van dc Rotary-club konden de appa raten aangeschaft worden. Het zendertje werkt goed over een afstand van \hjftig tot honderd meter en weegt maar honderdtwintig gram. Bén druk op de knop is voldoende om het ontvangst- toestel op alarm te zetten. Het ontvangsttocstcl moet in het stopcontact gestoken wor den. A/s de sirene eenmaal in werking is gezet, blijft het geluid zich verspreiden. Als de ontvangende buurvrouw of buurman dus even weg is vooreen boodschap merkt zij of hij zelfs een uw later nog dat er iets aan de hand is met de patiënt. Wie graag alleen wil zijn of een ander niet wil belasten met een constante aanwezig heid, kan met de buurman of buurvrouw een afspraak maken over het alarmappa raat en even opbellen naar 4 molens of Dc Woudhoek. Paul van Mansum wil iede reen graag informatie geven over dit nieuwe hulpmiddel. Schiedam Het Open luchtpodium in de Plan tage gaat weer vaker ge bruikt worden. Deze zo mer al kunnen muziek- en toneelverenigingen uit Schiedam, als zij daar behoefte aan hebben, ge bruik maken van dc - Plantage-schelp. Bij de Scbiedamse Gemeen schap in het Proveniers huis wordt momenteel op een rijtje gezet, welke amateurverenigingen of professionele gezel schappen plannen willen maken met het podium. Nu de culturele stichting van de gemeente te horen heeft ge- Veel wordt het Plantage-podium niet gebruikt, maar de Schiedamse Gemeenschap wil er nieuw leven inblazen. Schiedam Ruim een jaar nadat de onebwoon- baarverklaring voor het eerst aan de orde kwam, buigen gemeentebestuur ders zich vanavond op nieuw over enkele pan den aan de Buitenhaven weg en de Stationsstraat, In bet stadhuis op de Grote Markt vergadert om acht uur de raads commissie voor ruimte lijke ordening, onder voorzitterschap van wet- houder Chris Zijdeveld. Een bijzonder punt op de agen da is een diavertoning met film over oplossingen, zoals de wet houder die in West-Duitsland heeft gezien voor het openbaar vervoer, en dan met name de sneltram en tram, een punt dat in Schiedam van belang is. Zij develd heeft in Duitsland vele tientallen dia's gemaakt, die een indruk geven van hoe de snel tram zich door het drukke ver keer heen beweegt. De vergade ring in het stadhuis is openbaar. Na de filmvertoning en de dia's, met commentaar van Zijdeveld, komt de oribewoonbaarverkla- ring aan de orde alsmede enkele minder zwaarwegende punten zoals verbeteringen aan de Ooievaarsbrug. Het zal de tweede keer zijn. dat de commissie het heeft over de penden Buitenhavenweg 162 en 166 en over het hoekpand Sta tionsstraat 1. Dat er veel woor den over vuil gemaakt worden, ligt niet in de lijn der verwach ting.' vong jaar stemde de com missie in met het in werking zetten van de procedure die formeel gevolgd moet worden, voordat tot onbewoonbaarver klaring kan worden overge gaan. In januari vorig jaar werd de problematiek behandeld te gelijk met de onbewoonbaar verklaring van panden aan het Groenweegje en de Baan. Overigens staan die panden er nog wel. De panden aan de Baan zijn zelfs in de Schiedam- sche Courant van vandaag te zien: op pagina vijf, waar een interview met wethouder Chris Zijdeveld is afgedrukt. ADVERTENTIE vumdihgek SOENDALAAN 30 JEL 010-349944 Schiedam De Rotterdamse Autosport Club heeft van de gemeente Schiedam geen toestemming ontvangen om een rally te organiseren die over Schiedams grondge bied voert. De blije rijders uit Rotterdam hadden een traject uitgezet waarin ook Abtswoude en de Woudweg voorkwamen. De RAC heeft voor de racerij een vergun ning aangevraagd bij de provincie, maar die is na het raadplegen van de gemeente Schiedam geweigerd. De wegen waar het om gaat zijn niet verlicht, erg smal en dus gevaarlijk, stelt de gemeente Schiedam. Boven dien levert het voorbijrazende rallyverkeer nogal wat overlast op voor omwonenden. Schiedam ontvangt jaarlijks wel meer van die verzoeken tot het houden van rally's. Steevast wordt in die gevallen een vergunning geweigerd, wat ook logisch is. gezien het belang dat de bestuurderen hechten aan het terugdringen van het stuipverkeer op de landweggetjes in de polder. Over dat sluipverkeer kunt u meer lezen op pagina drie. Schiedam In Bowling Musis Sacrum zat aanstaande zater dag een fototentoonstelling van Martin van der Burgh geopend worden door mevrouw Lems- van Rooi jen, de echtgenote van de burgemeester. Vanaf drie uur 's middags kan iedereen op z'n gemakje vijftig platen van Martin gaan bekijken. De naam „Mensen, mensen, fijne men sen" Is niet toevalÜgerwijee gekozen voor deze tentoonstel- B O SPECIAALZAAK Iedere donderdagavond van alle B O produkten. met 3 jaar GARANTIE eigeQ technische dienst Reparatiebedrijf voor radio, tplevisie en elektr. huishoudelijke apparaten ONKYO U BELT 71.59.17 EN WU KOMEN PARKWEG 369 SCHIEDAM ling. Martins motto luidt: „Ie der mens is *t waard om gefoto grafeerd te worden". De foto's hangen er echter niet zomaar. De expositie wordt georganiseerd voor het Bene fietbal, dat 17 februari zat plaatsvinden. Wie belangstel ling heeft voor het werk van Martin, kan van 10 tot en met 25 februari terecht in de Bow ling, dagelijks van half tien 's morgens tot één uur 's nachts. Op het Benefietbal, dat wordt georganiseerd voor het Schie dams geestelijk gehandicapte kind, zal één van Martins foto's bij opbod worden verkocht voor het goede doel. Daarbij wordt het Amerikaanse systeem ge volgd, waarbij ieder het verschil met de vorige bieder betaalt Wanneer het (geheime) streefbe drag is bereikt, wordt er „ver kocht" geroepen. De artiestenreeks, die op het benefietbal te verwachten is, wordt trouwens ook steeds lan ger. Harmony is erbij gekomen, er is een tweede dansorkest gecontracteerd: de New Shif ting Four en presentator Gé Krommenhoek zal deze avond vrolijk babbelend over het po dium stappen. Harmony werd vorig jaar naar het Eurovisie songfestival gezonden. Gé Krommenhoek kennen Schie dammers nog wel van het car naval (hij was de eerste pnns), maar vooral als voorzitter van voetbalvereniging DHS en als lid van de Sportraad. Wie zin krijgt in een vrolijke avond voor een goed doel, kan nu al kaarten kopen. Kaarten van twintig gulden (kopje koffie gratis) zijn verkrijgbaar bij Mu sis Sacrum aan de Lange Haven 115, bij de WV aan de Over- schiesestraat 1, bij de Haven loods aan de Hoogstraat 122 in Vlaardingen en bij de Stichting samenlevemngsopbouw Schie dam-Noord aan de Willem An- driessenlaan 77. Storten op het banknummer mag natuurlijk ook. Men kan terecht bij de Bondsspaarbank Schiedam, nummer 813185009, ten name van Comité Benefiet Bal. Het gironummer van de bank is 2717. kregen dat sloop van het open luchtpodium duurder zou zijn dan het onderhoud, is een ander standpunt ingenomen. De SG is teruggekomen op het besluit om de schelp af te breken en gaat nu 3uist het gebruik ervan weer stimuleren. Unaniem is de stichtingsraad daann met geweest. Bij de vori ge vergadering bleek vooral Cees van der Geer een warm voorstander van sloop. Dat is enigszins verwonderlijk: juist in het geval van de Gusto-gebou- wen is hij animator van acties tot behoud ervan, vooral om cultuurhistorische redenen, en met te ontkennen valt dan ook de Plantage-schelp sinds de openstelling in 1952 menig Schiedammer heeft verblijd. Maar voor Van der Geer speelt meer mee. Hij wijst erop dat omwonenden (bewoners van Lange Nieuvvstraat, Tuinlaan en Plein Eendracht) al vaak geklaagd hebben over geluid hinder door activiteiten op het podium. Zelf woont hij daar ook in de buurt. De belangrijkste reden is evenwel dat de Planta ge er vroeger, zonder podium, er heel anders uitzag - en dat historische gegeven heeft Cces van der Geer in hel achter hoofd. „De Plantage Is een oud park. het tweede of derde stadspark van Nederland", zei hij laatst in de SG. Volgens hem tast de schelp het karakter van dat park aan, „Bovendien is het een doodgeboren kindje. Het kwam er alleen in de plaats van een cultureel centrum". Zijn terugblik naar het Schie dam van rond de eeuwwisseling werd weggewuifd door Ad Ou- weneel: „Als wij het podium weghalen, kunnen wij toch met die dikke bomen terugzetten die er vroeger stonden...". Het argument van SG-directeur Rudolph H. Pillard was van financiële aard. „Dc sloopkos- ten zullen liggen rond de 50.000 gulden terwijl het onderhoud komt tc staan op slelchts 770 gulden per jaar". Volgens een ander lid van de stichtingsraad. Hans Leyte, be staan er in dc SG-afdeling mu ziek steeds meer plannen voor het open lucht podium. Om Cees van der Geer daarvan te door- dringen heeft de stichtingsraad hem, mm of meer tegen 2jjn an, gebombardeerd tot vertegen woordiger van de stichtings raad in die afdeling. Van dei- Geer was de enige binnen de SG-raad die een dergelijke taak nog niet had, wegens tijdgebrek, maar omdat niemand anders „muziek" wilde, werd hij toch gekozen. Dat het stroef verliep, leidde overigens tot de opmer king* „Er zit weinig muziek in deSG" Wat volgens PiUard ook ple»t voor het behoud van de Planta ge-schelp, is dat er vanaf de opening steeds gemusiceerd is en vaste activiteiten zijn er het popfestival en het drumband- festival geworden. De schelp werd destijds ontworpen door Kammer en Pol en gebouwd door de Schiedamse aannemer Leendcrs. Eigenaresse is de SG. In de vakantieweek van 1952. op 21 augustus, werd de schelp geopend door de marinckapel onder leiding van Gijsbert van Nieuwland. In het nieuwe kantoor van de DCMR in Schiedam is een laboratorium in ge bruik. zonder dat daarvoor een hinderwetvergunning is verleend. Schiedam De vereiste hin derwetvergunning is er nog steeds niet. Toch wordt in het nieuwe kantoor van de dienst centraal milieubeheer Rijn mond (DCMR) het laborato rium al gebruikt - maar over treedt Rijnmond daarmee de wet niet? Dat is de strekking van een nieuwe reeks vragen, die A. van Wijngaarden van het CDA op papier heeft gezet. Het Rijn- mondraadshd blijft voortbordu ren op de blunder, die gemaakt is rond een uitnodiging aan minister Leen Ginjaar om het kantoor aan de 's-Gravelandse- weg in Schiedam te openen. Aanvankelijk dacht Van Wijn gaarden dat de minister gewei gerd had om de opening te verrichten, omdat de hinderwet vergunning voor het laborato rium er nog met was. Maar daarop liet het dagelijks be stuur van Rijnmond weten, dat het zelf had afgebeld vanwege die onzorgvuldigheid. Van Wijn gaarden gaat daarom m zijn deze krant, waarin u al hel nieuws uit eigen omqeÊSkkunt vinden, wordt zonder extra kost^^Bprgdiacombinatie met het Rottt|6»Hhctl.*yS Nieuw noteer voor mij m.i.v. "J abonnement per kwartaal f42,20 abonnement a 114,33 per maand, dan geef Ik wel machtiging tot automatische afschrijving. Mijngiro/banknr. (s da eerste twee weken ontvang ik de krant gratis naam: adres: code/woonplaats: telefoon: ik wil liever eerst een proef van 14 dagen, daarna zal ik beslissen stuur deze bon in open envelop, zonder postzegel naar antwoordnummer834, 3000VB Rotterdam nieuwe serie schriftelijke vra- gpn een stapje verder: „2ou minister Ginjaar wel geweigerd hebben als het hem gedane ver- zoek was gehandhaafd?" Op andere vragen kreeg de] CDA'er nog geen bevredigend! antwoord, en daarom stelt ht). deze opnieuw „Wat denkt hew dagelijks bestuur te kunneni doen om dergelijke situaties i», de toekomst te voorkomen?" en; „Hoe is dit alles te njmen meÉ het imago van het openbaar^ lichaam Rijnmond als vergun-' mngverlenende instantie?" Die laatste vraag heeft als achter grond dat, hoewel de hinder wetvergunning er voor het lab nog niet is, deze ruimte wel in gebruik is genomen. Van Wijn gaarden is aan dc ene kant bang dat zoiets precedenten schept: aan de andere kant vraagt hij zich af of het we! vaker voor komt dat een bedrijf al in werking treedt voordat de ver gunning verkregen is. Als dat zo is, zou het Rijnmon draadslid dat ongepast vinden en zeker m het voorbeeld met de DCMR wil hij dan weten wie ervoor verantwoordelijk was dat het belangrijke papier niet op tijd was afgegeven. Hij blijkt op de hoogte van een onderhoud tussen de regionale inspecteur voor milieuhygiëne en de top van het ministerie, dat tot gevolg had dat Rijnmond kreeg to horen er verstandig aan te doen om de uitnodiging in te trekken. Het dagelijks be stuur van Rijnmond had dat verzwegen in de eerste antwoor den aan Van Wijngaarden. ADVERTENTIE voor betrouwbare .-■" Bovagf-occasions .mat 12 mnd. garantie. VAN DEVENTERSTRAAT 17 TEL:mn-j a SCHIEDAM Koopavond teopend1

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1