De effektuering van 'n voornemen Automobilist (84) richt ravage aan Kleuters opgeven voor basisscholen Veel ideeën voor podium Plantage Holysingelbewoners komen morgenavond bijéén II KOK DOOR REM GETRAPT I»»! Behoud maakt extra voorzieningen nodig Eigenraam in het nieuw en zilver Vrouw verduistert 2700 gulden GREEP IN KASSA Auto in Zuidvliet Bontjas gestolen DONDERDAG 8 FEBRUARI 1979 SC/VD/WW3 Vlaardingen „Ter ef fektuering van verhuur sters voornemen moeten wij u namens haar de huur opzeggen, te reke nen vanaf 31 januari 1979, zodat in beginsel de laat ste dag van de maand februari ook de laatste dag is dat u uw flat huurt11 Leuke zin voor het eindexamen gramma tica van het gymnasium. Nog afgezien van het feit dat met het woordje „zo dat" waarschijnlijk „op dat" is bedoeld, zouden er een paar lastige vragen gesteld kunnen worden. Op welk zinsdeel slaat „voornemen" terug, om schrijf „Ter effektuering van..." in je eigen woor den? Het proza gaat verder: „Het is echter beslist niet de bedoeling uw ontrui ming te bewerkstelligen. Eigenaresse biedt u bij deze met ingang van 1 maart a.s. een nieuwe huurovereenkomst aan. Een exemplaar daarvan gaat hierbij. Slechts in dien u zoudt weigeren die overeenkomst te tekenen en aan ons vóór 1 maart 1979 te retourneren, moe ten wij ons het recht voor behouden tegen u een ont ruimingsprocedure bij de kantonrechter aanhangig te maken". Of u betaalt onmiddellijk honderd gulden meer huur, óf wij proberen u er uit te zetten. Daar komt het op neer- Eigenaresse kan het kunstig formule ren. Eigenaresse, Investor Beheer B.V. is hande lend persoon, de huurders van de flats aan de Holy- singel zijn lijdend voor werp in deze. Juist nu het zo goed leek te gaan tussen Investor en de bewoners, althans als afgegaan werd op de uit spraken van de voorzit ster van de huurdersver eniging, Els Lingmont, draait Investor plotseling de duimschroeven aan. Had wethouder Goud- riaan toch gelijk toen hij zei: „Ja natuurlijk gaat alles nu goed. Die jongens (Investor) hebben de pest aan die negatieve bericht gevingen door de pers. Maar het blijven slimme lieden, die veel winst wil len maken,,? Het ziet er wel naar uit Verkoop In 1972 werd bepaald dat mi;n S Q Els Lingmont om de grote leegstand in de flats aan de Holysingel te niet te kunnen doen er een huurvermindering zou plaatsvinden van on geveer 70 gulden per maand. Het rijk zou bij springen met subsidie. De huurverlaging kwam er en de leegstand ver dween. Beslaten werd overigens tevens dat na 1978 de huren opnieuw zouden worden herzien. Een clausule waarvan nieuwe huurders naar hun zeggen nooit op de hoogte zijn gesteld. Begin vorig jaar kwamen er de berichten af dat de toenmalige bezitter van de flats, de RVS, deze zou verkopen aan een andere beleggingsmaatschapij ASB. Geschrokken en gealarmeerd belegden de bewoners toen een verga dering die tenslotte resul teerde in de oprichting van een huurdersvereni ging. Inmiddels waren de flats inderdaad doorverkocht aan ASB. Met groot ach terstallig onderhoud, zoals later bleek. En waar de bewoners met name zo bang voor waren geweest, leek nu bewaarheid te worden: de beleggings maatschappij, die onder tussen ook nog eens van naam veranderde en In vestor Beheer B.V. ging heten, bleek uit op parti culiere verkoop van de flats. Dat wil zeggen: de appartementen werden afzonderlijk te koop aan geboden, een praktijk die overeenkomst vertoont met de zogenaamde hori zontale splitsing. Alles af zonderlijk verkopen le door Jan Bakker vert immers meer op dan het complex in zijn ge heel Maar de bewoners ver weerden zich met een ak- tie die Investor helemaal niet lekker zat Op alle ramen werden affiches opgehangen met daarop het verzoek de flats niet te kopen, maar eerst over leg te plegen met de bewo ners, Juridisch was er weinig tegen. Iedereen immers is gerechtigd bil jetten achter rijn raam op te hangen. Bovendien hadden de bewoners de tekst van het biljet zo gekozen dat zij er juri disch niet op aangevallen konden worden. Zoals gezegd: Investor kon er weinig tegen doen, maar wilde de flats toch graag verkopen. Boven dien schaadde de negatie ve publiciteit over achter stallig onderhoud en der gelijke de verkoopmoge lijkheden. Redenen ge noeg voor Investor om eens met de bewoners te praten. Tenslotte werden de raambiljetten verwij derd in nul voor, naar later bleek, een aantal concessies van de kant van Investor, die deze laatste liever niet gepubli ceerd zag omdat daarmee toegegeven zou worden, dat er sprake was groot achterstallig onderhoud, door de vorige eigenaar RVS veroorzaakt- Toch gebeurde dat; de toezeggingen kwamen in de publiciteit en het bleek een waslijst die er niet om loog. Bovendien hield bouw- en woningtoezicht elke dag een oogje in het zeil of Investor zijn ver plichtingen wel nakwam." Het was duidelijk: Inves tor had zich met de aan koop van de flats behoor lijk in de vingers gesne den. Doorverkoop lukte maar slecht en nu zat Investor met het achter stallig onderhoud, het op knappen waarvan niet in de huur mocht worden doorberekend. Plotseling Maar Investor leek er wat op gevonden te hebben. Ondanks het feit dat afge sproken was dat huurop- zeggingen niet plotseling zouden komen, kregen de bewoners opeens die brief op de mat Pats! Dat hen met ingang van dezelfde dag waarop ze de brief ontvingen de huur was opgezegd. En of de geach te bewoners zo vriende lijk wilden zijn een huur verhoging van op een paar centen na honderd gulden te betalen. Het blijft gissen, maar de rigoureuze stappen die In vestor nu opeens onder neemt wijzen erop dat de B.V. de flats alsnog voor de verkoop vrij wü krij gen. Makkelijk zal het Investor echter niet worden ge maakt De huurdersver eniging heeft inmiddels een advocaat in de arm genomen en voorzover be kend heeft niemand van de huurders tot nu toe gereageerd op het „dwangbevel". De advocaat: „De bewo ners hoeven zich niet on gerust te maken dat zij zomaar van de ene op de andere dag op straat kun nen worden gezet. In prin cipe is elke huiseigenaar gerechtigd te vragen wat hij maar wil. De redelijk heid van dat bedrag is echter iets dat uiteindelijk de kantonrechter uit maakt En ook die clausu lering over dat in 1979 de huur nader zal worden bezien, wel, in mijn opvat ting impliceert „bezien" nog altijd overleg tussen twee partijen en mag er geen sprake zijn van een dictaat". Morgenavond komen de bewoners bij elkaar. Dan zullen zij zich nader bera den op de situatie. Er bestaat geen twijfel aan dat een kuur van 498 gul den plus nog eens zo'n 53 gulden servicekosten voor velen een onbetaal bare zaak gaat worden. Nu al rijn zo'n veertig mensen aangewezen op individuele huursubsidie. De bijeenkomst vindt laats in de zaal van •rieënhuysen, aanvang 20.00 uur. De twee zwaar beschadigdeauto's moesten dooreen kraanwagen worden afgevoerd Maassluis Omdat hij zijn auto niet meer onder controle had heeft de 84-jarige M.U. uit Maassluis een angstaanjagende rit beleefd. Rijdend op de Maassluise West- landseweg trapte de bejaarde man ter hoogte van de Van BeethovenJaan door de rem van zijn auto, hetgeen weer tot ge volg had dat zijn voet op het gaspedaal terecht kwam. Dit pedaal kwam op nog onver klaarbare wijze vast te zitten. De wagen vloog daardoor met grote snelheid over het fiets- en voetpad langs de Westlandse- weg, door de berm heen van de Westlandseweg/Van Beetho venJaan, raakte een reclame bord, kwam in botsing met een auto die op de Schubertlaan reed, ramde een lantaarnpaal en kwam uiteindelijk tegen de gevel van een flat aan de Schu bertlaan tot stilstand. Wonder boven wonder raakte niemand gewond. De twee auto's werden zeer zwaar beschadigd. Hoewel U. ongedeerd uit zijn auto wist te stappen zal hij zich wel moe ten onderwerpen aan een medi sche controle waaruit zal moe ten blijken of hij nog geschikt is om een auto te besturen. Schiedam Voor ouders van kleuters is de tijd weer aangebroken om hun kinderen op te geven voor een lagere school Die keus is vaak heel moeilijk, omdat ouders niet altijd weten hoe de gang van zaken op de ene lagere school verschilt van de wijze van werken op de andere basisschool Voor de ouders van de oudste kleuters organiseren de openbare kleuterscholen in Schiedam-Noord (Woudhoek, Groenoord en Kethel) daarom informatieavonden in samenwerking met de openbare lagere school. Ouders van kinderen die voor 1 oktober 1979 zes jaar oud worden, kunnen op 13, 15 en 19 februari uitgebreide informatie krijgen over de opvang in de eerste klas van de lagere school In de Mallemolen aan hetBach- plein 578 wordt dinsdagavond 13 februari om 20 uur gespro ken over de Ouverture. Donder dag 15 februari staan de deuren van het Floddertje aan het Faassenplein 199 om 20 uur open. Daar zal over de Woud- hoek gepraat worden. In de Bibelebontseberg aan de Peter van Anrooylaan 1 gaan ouders zich maandagavond 19 februari om 20 uur buigen over de Wil lem Gehralsehool Verdere in lichtingen kan men verkrijgen bij mevrouw J. de Haan-Klaas- sen op het nummer 709609 en de heer J. Stijger, nummer 700245. Schiedam De gemeente gaat zich beraden over voorstellen, die met name door de afdeling muziek van de Schiedamse Gemeenschap rijn gedaan voor een zinvol gebruik van het open luchtpodium in de Plantage. Het feit, dat sloop van het podium duurder zou zijn dan onderhoud, heeft er niet alleen toe geleid dat de SG de plaatselijke muziek- en toneelvereni gingen enthousiast wil maken om vaker in de Plantage te spelen; ook leeft binnen de culturele stichting van de stad Schiedam het idee om het terrein vóór het openluchtpodium door gemeente werken te laten opknappen. De voorstellen, die daartoe zijn gedaan door de afdeling muziek van de SG, komen over niet al te lange tijd uitvoeriger ter sprake in de raadscommissie voor vorming en recreatie dan dinsdagavond het geval was. Van deze commissie is wethouder Herman Posthoorn voorzitter, en van hem is bekend dat hij sowieso aanhikt tegen de hoge sloopkosten van de Plantageschelp en ook dat hij graag zou zien dat het culturele leven zich in Schiedam meer op straat afspeelt en aftekent In dat streven kan het Plantage-podium van belang zijn. Behoud van het openluchtpo dium en een aanbeveling aan de plaatselijke verenigingen om er vaker op te treden vindt de SG-afdeling muziek echter on voldoende. De huidige inrich- hng van het terrein voor het podium is weinig functioneel en dient in de praktijk enkel en als parkeerruimte. Door de plek anders in te richten kan de Plantage aantrekkelijker worden voor muziek en theater, terwijl zelfs de parkeergelegen heid vergroot zou worden, aldus L. J. van Aalten, voorzitter van de afdeling muziek van de «hiedamse Gemeenschap, tte verschillende plateaus vindt deaf deling lastig en daarom zou Jtet terrein helemaal vlak moe» worden. De lichtmast in het "daden staat in de weg en zou vervangen moeten worden door ®asten met schijnwerpers op de hoekpunten, zodat evene- ®®ten in de avond georgani seerd kunnen worden. Sierte- jws zouden het terrein niet mis- en aan de lange en korte zWen moeten maar eens goede ^Plaatsen warden gecreëerd, Ytadt de afdeling, en ook daar mee is de stiehtingsraad van de SG het niet oneens. Immers, het aanbrengen van aarden wallen met tegels kan betekenen dat er op heel eenvoudige wijze 500 zitplaatsen komen! Achter het podium is volgens Van Aalten best ruimte voor een blijvende geluidsinstallatie. Waar de ge meente het zeker over hebben zal, is de prijs van dat alles: blijft met die extra voorzienin gen behoud van het podium inderdaad goedkoper dan sloop? Opvallend in de opnieuw ontsta ne discussie over Plantage- schelp, die vorige zomer nog met de slopershamer bedreigd werd, is dat men in de SG is afgestapt van het idee om Schie dam te verrijken met een ver plaatsbaar podium dat in ver schillende wijken van de stad kan worden geplaatst Tegen woordig is meer de gedachte in zwang dat in het centrum van de stad en daar staat de schelp nog net in meer be langstelling voor activiteiten zal worden opgebracht dan in een andere wijk. 0 Waar auto's staan is weinig ruimte voor „andera" cultuur, en toch zou je in de Plantage twee vliegen in één klap kun nen siaan. volgens de SG-afde- ling muziek. Welke activiteiten? Ook daarop geeft de afdeling muziek ant woord. Een traditie is al het drumband festival, en sinds en kele Jaren is er een zomers popgebeuren en daarnaast zouden verschillende evene menten, waarvoor nu met veel moeite het Emmapleln moet vrijgemaakt (hetgeen worden veel meer parkeerruimte kost), naar de Plantage verplaatst kunnen worden, de Stertocht Is een goed voorbeeld. Verder kunnen harmonie-or kesten in de schelp terecht, en ook zijn open instmCtiedagen voor majorettes denkbaar. Jeugdland, ruilbeurzen en rom melmarkten? Dat zijn alleen nog maar de ideeën van de afdeling muziek. Het wordt nog druk in de Plantage, klachten van sommige omwonenden te spijt! Vlaardingen Henk en Roel Eigenraam begonnen in 1953 een bromfietsverhuurbedrijf je. Het onderhoud van de bromfiet sen werd gedaan in het woon huis aan de Callenburgstraat in Vlaardingen. Het is nu 25 jaar geleden dat de onder het woon huis gelegen garage in gebruik werd genomen. Een kwart eeuw later: een be drijf van 2300 m2, ruim 45 medewerkers aan de Van Bee- thovensingel in Vlaardingen. Laten we het bedrijf eens vol gen vanaf 1954. Aanvankelijk reparatie en onderhoud aan alle merken auto's, verhuur van per sonenauto's, autorijschool en verkoop van auto-accessoires., In 1959 kregen ze hun eerste dealerschap en de opening van het bedrijfspand aan de Dirk de Derdelaan. Een jaar later volgde een tweede dealerschap en het bedrijf bleef groeien. Begin 1969 werden een nieuwe showroom en werkplaats geo pend aan de Van Beethovensin gel. Ruimtegebrek noopte de Eigenraams in 1973 een nieuwe showroom te openen, de huidige Expo hal, ook aan de Van Bee» thovensingeL De vorige sho wroom werd tot werkplaats om gebouwd. In 1978 werd het bedrijf aan de Dirk de Derdelaan overge daan aan Ba va, omdat de im porteur van het merk waarvoor zij het tweede dealerschap voer den, pnjs stelde op exclusiviteit Wederom sloeg men aan het bouwen. Dat resulteerde In een nieuwe receptie- en quick servi ceruimte aan de voorzijde van de werkplaats. Op vrijdag en zaterdag is iede reen welkom tijdens het „open huis" bij Eigenraam aan de Van Beethovensingel tussen tien en vijf uur. Maassluis Omdat rij niet rond kon komen met haar huishoudgeld heeft een 24-jarige Maassluise de bank waar rij werkte voor ongeveer 2700 gulden benadeeld. Tegenover de politie van Maassluis had zij echter verklaard dat het bedrag was gestolen. Nader onderzoek leerde dat rij het bedrag zelf had verduisterd. Tegen haar zal proces-verbaal worden opgemaakt wegens het doen van een valse aangif te inzake verduistering. Maassluis Onbekenden heb ben dinsdag een greep in de kassa gedaan bij een bakkers winkel aan de P. C. Hooftlaan. Er wordt een tweehonderd g en geldbedrag v d gulden vermist van Maassluis Als gevolg van de gladheid is gistermorgen de heer A. V. uit Maassluis met rijn auto de Zuidvliet ingereden na op de Groen van Prmstererkade m een slip geraakt te zijn. De man wist nog voordat de wagen geheel in de diepte verdween eruit te klimmen. Hij was zelfs nog in staat een tak el bedrijf te bellen. Maassluis De Maassluise poli tie is opzoek naar een ongeveer 30-jange man die begin deze week kans heeft gezien een bon tjas bij een kledingzaak in het winkelcentrum Koningshoek te Stelen. De jas heeft een verkoop waarde van 650 gulden. burgerlijke stand ondertrouwd: R. J, Schurink en J. G. Broekhart; V. Z. Ferdinan- dus en S. L. von Franquemont; R. Verbeek en T. Srïtarr.boon; G. W. de Kleun en G. M. C. Grashoff; T. G. J. Raijmaekers en A. L. M. Kappert Gehuwd: G. G. Buijing en M. C. M. Hanemaaijer; W. J. R. van Huist en C. Simons; H. Hane- kroot en M. Stok; G. van Puffe- )en en A. de Jonge; D. P, Solog- nier en W. T. Figaroa; A. Ras en I. Zijdeveld: J. C. Maagen- dans en H. Zomer; P. C. L. Poortman en G. F. Slagter; A. J. van der Knaap en E. J. M. Hofland; D. van der Linden en L. Zoon; C. T. Hoogervorst en G. Meuldijk; J. M, Riegman en J. Bergwerff; F. Vroombout en M. C. van Dijk; H. A. M. Govaart en G. M. J. Kleijn; E. Veith en C. A. van der Keer; J. H. Gkker en E. Tang. Overleden: A. J. Harthoorn; S. M. Roijers,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 3