SCHtEDAMSCHE COURANT W erkloosheid flink gestegen Kort geding helpt Zuid niet verder jphj Huismeester voor Beethovenflats Inspraak rond verkeersplan gaat van start Kleuters springen nieuwe school in Verbouwing in flat voor alleenstaanden /v4)£ Vooral in bouwsector: AI slippend het record gebroken Spontane claxon Ton Reedijk nu hoofd Erasmusschool Vlaardings protest tegen abortuswet CDA-leden helpen fractie Dinsdag 13 februari 1979- Brocrsvest 3 - telefoon administratie 268091 redactie 262566 klachtendien sl Ï44144 ONAFHANKELIJK DAGBLAD 104de jaargang no. 26299-4PAGINA'S SCHIEDAM EN KETHEL Het algemene vooroverleg over het bedoeld voor alle Vlaardln- vcAl_ gin die geïnteresseerd zijn in de toekomstige ver» Iceessoplosshtgen In de gemeente, wordt gehouden op woensdag 21 februari In de burgerzaal van bet tfaiThnt*- Op die datum start ook de complete In» tieplan. Tijdens deze Inspraakprocedure rollen ook de locaties van de parkeergarages in bet centrum «an de orde komen. Het samenstellen van het uiteindelijke verkeerscircula tieplan zal gebeuren door middel van drie afzonderlijke deelplannen, die voor Holy, de binnenstad en de wijk Ambacht/Babbcrspolder zullen worden gemaakt Voor die deelplannen zijn ook afzonderlijke inspraakproce dures ingesteld Rand 15 april wordt in twee van de drie gebieden, in Holy en in het centrum, gestart met een informatieavond, waarop ook de inspraakwerk groep wordt samengesteld. In Babberspolder/Ambacht zal deze voorlichtings avond een maand later worden gehouden. Uitnodigin gen voor die eerste bijeenkomsten in de wijken worden onder andere door middel van een advertentie in een van de plaatselijke kranten aan de bevolking gericht De Westwijk blijft overigens helemaal buiten de inspraakprocedure voor het verkeerscirculatieplan. Voor die wijk zijn alle verkeersoplossïngen al vastge legd bij het maken van het structuurplan, dat ook met de nodige inspraak tot stand is gekomen. Garages In het centrum zal de inspraakgroep, waarin steeds ook vertegenwoordigers van het stadhuis zitting heb ben, starten met het inspreken over de locaties voor drie parkeergarages. :t circulatiepian aan de aan de orde komen. Ten behoeve van de inspraak in alle wijken in de stad is er een plangroep, die de afzonderlijke inspraak- groepen zullen bijstaan en die de gemeentelijke plan nen uitwerken. In deze overkoepelende plangroep zitten onder andere vertegenwoordigers van diverse gemeentelijke afdelingen (waaronder Jan Maneij van de afdeling voorlichting), mensen van gemeentewerken en de politie en een stedebouwkundige. De wethouders Goudriaan, Bot en Wijnstok vormen met z'n drieën een beleidsgroep, die eventueel bestuurlijke uitspraken zal doen. De bedoeling is, dat de eerste resultaten van bet verkeerscirculatieplan al snel te zien zullen sdjn. Het deelplan voor Holy moet begin oktober geheel gereed zijn, terwijl men in de wijken Centrum en Ambacht/- Babberspolder in januari of februari met een afgerond advies moet komen. In april volgend jaar zal de gemeenteraad zich buigen over het totale circulatie- plan, zoals dat dan tot stand is gekomen. Onder dit vignet zullen voortaan a telijke publi caties circula- tiepfan wor- De werkloosheidscijfers over januari hebben een duidelijke stijging' ondergaan ten opzichte van december vorig jaar. Met name de werkloosheid In de bouwsector en de groep ongeschoolde werkne mers is fors gestegen. Een en ander is vooral veroorzaakt door seizoenmatige invloeden. In het Nieuwe Waterweggebied noord is momenteel 3% van alle mannelijke werknemers zonder werk. Bij de vrouwen is het werkloosheidspercentage iets ge daald. Het aantal vacatures voor man nelijke werknemers, met name in de genoemde categorieën, heeft een stevige daling onder gaan. Er zijn in het werkgebied van het Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg-No ord (Schiedam, Viaardingen, .Maassluis, Hoek van Holland en Rozenburg) 122 Werkloze bouwvakkers, terwijl daar 127 vacatures tegenover staan. Vraag en aanbod sluiten echter nog altijd slecht bij el kaar aan: grote behoefte is er nog altijd aan goed-geschoolde timmerlieden, metselaars en schilders. Te verwachten is ech ter, dat de komende periode de vraag weer zal stijgen, ook voor bouwvakkers die niet in die drie vakgebieden vallen. In de metaalnijverheid is de werkloosheid eveneens geste gen. In de cijfers over januari is overigens nog weinig te mer ken van werknemers van Gusto, Nieuwe Waterweg en Wilton, omdat een aantal van hen mo menteel nog in een opzeggings periode verkeert. Als die ter mijn is afgelopen valt een duide lijke stijging van het aantal werkzoekenden in deze groep te Schiedam Dwars door een „muur" van kranten heen sprongen kinderen uit Schiedam-Oost gisteren van de ene school de andere in: 20 werd de nieuwe Zevensprong in gebruik genomen. De kleuterschool aan de Fahrenheitstraat is tegen de Kohnstammschooi aan gebouwd, en tot in de late zondagavond hadden leden van de oudercommissie de verbinding tussen de twee scholen dichtgeplakt met krantepapier. Direct na die opening was het pannekoeken eten geblazen, en met film en allerlei spelletjes werd er een hele feestdag van gemaakt De nieuwbouw was dan ook broodnodig: in verwachten. De helft van alle werkzoekenden in deze catego rie is ouder dan 40 jaar. Voor hen zal het dus extra moeilijk worden om nieuw werk te vin den. De werkloosheid onder kan toorpersoneel is iets gedaald. Dat geldt overigens ook voor de vraag in deze sector. Bij het handelspersoneel Is' vraag en aanbod vrijwel onveranderd ge bleven. Steeds meer jonge mensen, die na het afsluiten van de laatste schoolperiode op de arbeids markt zijn gekomen, vinden een passende werkkring. Het aantal schoolverlaters dat als werkzoe kende staat ingeschreven wordt iedere maand lager. Op dit mo ment zijn in deze categorie nog 821 jongeren zonder werk. De cijfers over januari zijn niet onverdeeld gunstig te noemen. Te verwachten valt echter, dat de vraag naar arbeidskrachten binnenkort weer zal toenemen» zodat de cijfers over februari wellicht een wat rooskleuriger beeld zullen vertonen. Schiedam Nog nooit hebben zich In Schiedam zoveel slippartijen voor gedaan als in de algelopen maand. De politie kreeg te maken met 231 botsingen in het verkeer, waarvan bijna de helft door de gladheid op straat werd veroorzaakt Doorgaans krijgt de ver keerspolitie te maken met enkele tientallen botsin gen per maand minder, en nooit komt het voor dat ■'slippen de hoofdoorzaak is. Ernstige ongevallen wa ren er niet bij. Tien men sen raakten licht gewond, en 36 auto's liepen zware schade op. Bijna 200 wa gens werden licht bescha digd. Naast het slippen speelde ook mee dat in veel gevallen auto's te dicht achter elkaar reden. Het niet verlenen van voorrang, anders boosdoe ner nummer één in het Schiedamse verkeer, staat in het oorzakenlijstje van de politie voor januari op de derde plaats. Vlaardingen In de mu ziekkamer van het Vlaar dingse Visserijmuseum ver zorgen vanavond om 20.15 uur Harrie Sterreveld (fluit) en Hené Eckhardt (piano) een Gaudeamusconcert. Zij j-ullen werken ten gehore brengen van Prokofiev, Strawinsky, Berio en Debus sy- Het museum is gevestigd aan deWesthaven- kade 53/54. JSegen woninkjes bij 't slachthuis Schiedam In juni komen de eerste waningen klaar, die Schiedam gaat bouwen voor alleenstaanden en huishoudens van twee personen. Het gaat om slechts negen huizen in de Slachthuisbuurt, en daarom spreekt wethouder Chris Zijde veld van een bescheiden aanzet om te voorzien in de (grote) behoefte. Hoewel de renovatie in de omge ving van het abattoir al vrijwel achter de rug is, kunnen toch nog zes tweekamer- en drieka merwoningen gerealiseerd wor den, met een huur van respectie velijk 222 en 160 gulden per maand. „Dankzij overleg met de directie volkshuisvesting van het ministerie konden wij die prijzen aan de lage kant hou den", zei Zijdeveld gisteren bij de bekendmaking in het stads kantoor. De negen woninkjes worden gevestigd in een bestaand flat gebouw aan de Slachthuislaan. Terwijl de renovatie in deze buurt in volle gang was, bleek plotseling dat door alle interne verhuizingen en het vrijkomen van wisselwoningen één portiek nagenoeg leeg zou blijven. Zo' kwam het dat alsnog gepro beerd werd de bestaande wo ningen daar om te bouwen tot kleinere wooneenheden. Daarmee houden burgemeester en wethouders zich aan hun voornemen om telkens, als er ergens gerenoveerd gaat wor den, te zoeken naar ruimte voor kleine huishoudens. Een ver zoek daartoe was gedaan door de stuurgroep voor huisvesting van alleenstaanden en tweeper soonshuishoudens, toen de re novatie in de Slachthuisbuurt al in een vergevorderd stadium was. Daarom leek het eerst niet haalbaar in dit deel van Schie- dam-West toch nog iets voor „eenlopers" en paren te doen. Van Puyvelde nog geen opbouwwerker Schiedam Armand van Puy velde van bewonersvereniging Schiedam-Zuid heeft het kort geding dat hij tegen de SSWO, de werkgever voor het opbouw werk, heeft aangespannen niet gewonnen. De president van de Rotterdamse rechtbank, mr, J, L. G. Reuder, willigt de eis om Van Puyvelde toch tot opbouw werker voor Zuid te laten be noemen niet in. Dat bleek giste ren tijdens de tweede zitting op de Noordsingel in Botter dam. „Het is meer een gelijkspel ge worden", sprak de president gisteren nadat hij de vier getui gen had gehoord. „Ik voel er niet veel voor om een uitspraak te doen waarbij één van de partijen gelijk krijgt." voegde hij eraan toe. „Allebei de partij en menen het volgens mij eer lijk, er moet in alle redelijkheid dan toch iets samen te bereiken zijn." Een gezamenlijke oplossing werd gisteren nog niet bereikt. De raadsman van Van Puyvel de, mr. W. Bekenkamp, beslist woensdag wat zijn verdere stap pen zullen zijn. Het is daarbij mogelijk dat hij met een voor stel tot een oplossing komt, maar hij kan even goed de zaak intrekken, of vonnis van de rechtbank vragen, waarna de zaak naar de gewone rechter kan worden venvezen. Reuder: „Ik vmd de zaak eigenlijk te ingewikkeld om in een kort geding een uitspraak te doen." De president meende wel dat de SSWO in haar recht had gestaan door Van Puyvelde te weigeren, en dacht er ook met over om die beslissing terug te draaien. Dezelfde SSWO was dan ook het meest tevreden met de resultaten; raadsman mr. Boerse sprak zelfs van een ge wonnen zaak. De vertegenwoordigers van de SSWO plaatsten toch een klein vraagtékentje bij dat optimisme van hun raadsman: hoewel de benoeming van Van Puyvelde nu waarschijnlijk met door hoeft te gaan, blijven de proble men bestaan: moeilijkheden met de bewoners vereniging Zuid, en nog steeds geen op bouwwerker die aan de slag js. Voorlopig moet worden afge wacht waar mr. Bekenkamp mee zal komen aandragen. Als Van Puyvelde besluit een kans bij de gewone rechtbank te wa gen. zou de bewonersvereniging Zuid weieens uit het overleg van wijken kunnen worden gezet, en een opbouwwerker in een van de andere oude wijken kunnen worden benoemd. Als bewoners meer willen betalen: Maassluis De Raad voor de Volkshuisvesting heeft er geen moeite mee, om een huismees ter aan te laten stellen voor de drié flats aan de Van Beetho- venlaao. Het laatste woord is echter aan de bewoners: als een grote meerderheid ermee ac- coord gaat om een huurverho ging van tien gulden te betalen, dan kan de betreffende functio naris worden aangesteld. Iedereen is er zo langzamer hand wel van overtuigd, dat het aanstellen van een huismeester zeker geen overbodige luxe is. Het gebrek aan toezicht blijkt in de praktijk toch wel heel wat problemen op te leveren. Nog vorige week werden enkele rui ten en liftdeuren vernield, ter wijl ook weer brand werd ge sticht in een van de kelderbo xen. Dergelijke moeilijkheden doen zich de laatste tijd regel matig voor. Men verwacht, dat dit soort vandalisme zeker zal afnemen als er iemand is die een oogje in het zeil kan houden. Het is overigens op dit moment niet duidelijk, hoeveel procent van de bewoners inderdaad ac- coord gaat met die verhuurho- ging. Er is over dit onderwerp een enquête gehouden, waaruit zou blijken dat 90 procent er best een tientje voor over zou hebben. Bij die enquête zijn echter bewoners meegeteld, die op het moment van de vraagge sprekken niet thuis waren, zo dat de uitkomsten wellicht een vertekend beeld zouden kunnen geven. Er wordt nader bekeken, of er inderdaad een ruime meer derheid is, die tegen die huur verhoging geen bezwaar heeft, want anders gaat het feest niet door. 1946 deed Finland Ij Schiedam een lagere schoof, de Kohnstam, s cadeau en voor de rest waren de kleuters van Oost op een houten noodgebouw aangewezen. Dat is nu s voorbij: van de vier - kleuterklassen gaan er drie naar de nieuwe school, de g Zevensprong, en de klas met de oudste §j kleuters blijft in de Kohnstammschooi i achter, waar verder basisonderwijs is. Overigens is de g officiële opening pas in maart. Toch zijn er door vandalen nu al s vernielingen 1 aangericht: de ramen b zaten onlangs onder de teer, lummmmiumMMiumiimumimimmimis XHaardingen Een claxon op een auto is best een nuttig ding. Maar de bewo ners van een flat aan de Lissabonweg hebben de af gelopen nacht ervaren, dat hel ook een irritant appa raat is, zeker als het spon taan gaat werkenDat was het geval met de claxon van een wat oudere personen auto, die gedurende enige tijd zowat alle bewoners van de flat tnet uitzonder ing van de eigenaar van de auto uit bed haalde. De politie, die nog wel arriveer de. hoefde de afgesloten auto niet meer open te bre ken omdat de claxon toen ophield te toeteren. Schiedam/Maassluis Het waarnemend hoofd van de Maassluise Pnns Bemhard- school, Ton Reedijk, is gekozen tot hoofd van de Schiedamse Erasmusschool aan de Huijs- manstraat. Nog geen twee weken geleden was Ton Reedijk in het nieuws. Ondanks het feit dat ouders, leerkrachten en oudercommis sie hem eenstemmig naar voren schoven als hoofd voor de Prins Bemhardschool, benoemde de gemeenteraad van Maassluis een ander, de heer Manuputy. In een reactie op de, ook voor hem teleurstellende uitkomst van deze raadsvergadering, zei Ton Reedijk al: „Ik heb acht jaar op deze school gewerkt; het is niet goed als een bepaalde leerkracht al te lange tijd bhjft hangen". Het is nog onbekend wanneer Ton Reedijk op de Erasmus school in functie treedt. Vlaardingen Mevrouw J. Groenhof-Hoets, lid van het Vlaardingse CDA-Vrouwen- kontakt, heeft zich in een brief gewend tot minister-president A. van Agt inzake de nieuwe abortuswetgeving. Mevrouw Groenhof spreekt in haar brief haar grote ongerustheid uit over het feit, dat abortus uit het wetboek van strafrecht gehaald zou worden. „Was u het niet, heer Van Agt, die zo fel tegen het functioneren van de Bloe- menhovekliniek in Heemstede was en terecht? Het is menson waardig zoals aanstaande moe ders zich daar misdragen", al dus de Vlaardingse. „Ik hoop van harte, meneer Van Agt, dat de Ware Geest in u zal werken bij het nemen van zo'n uiterst belangrijk besluit, dat het CDA zal .tekenen' aldus de brief aan de premier. VIaardingen De Vlaardingse afdeling van het CDA gaat meer doen aan bet begeleiden van de gemeenteraadsfractie. De bedoeling is, dat er drie groepen worden gevormd, die ieder een bepaald deel van bet gemeentelijk beleid voor hun rekening gaan nemen en die de fractieleden van de partij roet regelmatige adviezen, raad en daad zullen bijstaan. Onder leiding van Rietje Bel» hngwout-Roodenburg gaat een begeleidingsgroep van start, die zich hoofdzakelijk met ver keerszaken gaat bezighouden. De groep zal de maandelijkse raads- en commissievergaderin gen intensief gaan volgen en het nodige studiewerk verrichten. Ook het contact met buurtbewo ners en winkeliers zal nauw aangehaald worden. Ook Stadsontwikkeling zal in een dergelijke groep gevolgd en begeleid worden. Deze groep houdt zich tenslotte bezig met alle aspecten van het welzijns werk. Een en ander gebeurt onder leiding van Henk van Goor, die zelf geruime tijd m de welzijnssector bezig is ge weest deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd m combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad •teer voor mij m.i.v. abonnement nerfewa^aal '42,20 abonnement i ,.s.r maand, dan geef ifc wel machtiging tot automatische afschrijving. Mijn glro/banknr. is de eerste twee weVen ontvang ik de krant gratis naam: adres: code/woonplaats: telefoon: i ik wil liever eerst een proef van 14 dagen, daarna zal ik beslissen stuur deze bon in open envelop, zonder postzegel naar antwoord nummer 634, 3OQ0VB Rotterdam

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1