„Beriifsverbote en Maffia methoden" bij vrijwilliger te koop Blokje '■s.rond^ Piet van Gent staat Ruzie ten koste van bevolking Voor Auto Rally ontwijkt jongen niet limonade Inbraak om Een vijfje per dag fikt aan Schilderijen in vlammen op Armand van Puyvelde. WOENSDAG 14 FEBRUARI1979 door Gerard Verhuls-: donk, fractieleider WD. Als liberaal WD'er wordt er van mij verwacht (Lit ik de regering Van Agt-Wiegel. een beminnend hart toe-, draag, en af en toe lukt mij dat vrij redelijk. Ik ben dan- ook bereid aan te nemen dat Bestek '81 oen genees-', middel kan zijn om dit land weer in de rails te zetten. naar een zonnige toekomst - Dat we, alvorens de door de huidige coalitie nage streefde heilstaat binnen té stappen, enige offers moe ten brengen, begrijp ik, eir.■- dat er heet wat dood hout' weggekapt moet worden is-: een door velen aanvaardba-' re zaak - ook mijn politieke tegenspelers erkennen dat De mogelijkheden om alle gaten van de buikriem te proberen zijn legio. Daar door loopt men vel de kans daar te bezuinigen waar dat effect waardeloos wordt of dat een zodanig verzet wordt opgewekt dat de ver- antwoordelijke bewind spersoon zich af moet vra gen of de karigheidsfanta sie niet uit de hand is gelo pen. Wel, mijn kregel en ergernis werden geactiveerd door de dwaze maatregel iemand die het ongeluk heeft voor enige tijd, 't zij weken of nog langer, gedwongen door een niet gewild li- chaamsongemak in een zie-, kenhuis te belanden te ver- oordelen tot vijf gulden Hg- geld per dag. De motivatie zou zijn dat hij/zij die elders vertoeft en niet deelneemt aan de huis elijke consumptie daar geld mee bespaart Vanuit die hoek beredeneerd kan dat waar zijn. Men bespaart zeker wel vijf gulden voed sel per dag. Maar wat kost het niet als een medelevend gezinslid óe patiënt be zoekt; reisgeld attentie is meer dan vijf gulden. De gemiddelde verpleeg- duur is ongeveer achttien dagen. Dat betekent negen tig gulden uit het gezinsin komen. Dat betekent een flinke hap minder te verte ren en te besteden. Dat betekent een last op schou ders die dat niet kunnen dragen. Dat betekent geen bosje - bloemen, geen zak sin aas- - appelen, geen flesje reuk water, geen zakje met lek- kere dingetjes, want het moet toch uit de breedte of de lengte komen. Ik zie er nog van komen dat er ca deaubonnen verschijnen, ter waarde van vijf guldern goed voor één dag tussen - de ziekenhuislakens. Ik - geef toe: mijn redenering is wat simpel, maar ik dacht beter te begrijpen dan het voorstel van mevrouw de staatssecretaris U spreekt ook over racerij, rally en rallyverkeer. Deze termen zijn verkeerd gebruikt; het be treft hier rittensport, te verde len in een soort puzzelrïtten. en kaartleesritten. Ik begrijp de gemeente Schiedam niet De betreffende wegen zullen bij deze rit doorgangswegen zijn, zonder dat de rijders er behoe ven te stoppen of keren en dergelijke. Veel last kunnen de rijders niet geven, vooral ook omdat er aangepast wordt gere den en gebruik wordt gemaakt van normale personenauto's. Ik denk zelfs, dat men 's zon dags meer overlast van autover keer heeft door het voetballen of andere sporten dan éénmaal in de maand verkeer dat nor maal voorbij rijdt Ik hoop dat u inziet dat uw artikel zeer overdreven is en een verkeerde afspiegeling van de werkelijk heid. A. Rietdijk, Vlaardingen Schiedam Met krachtig rem men heeft de 28-jarige automo bilist J.L.V. uit Rotterdam niet kunnen voorkomen, dat hij op de Burgemeester Van Haaren- laan een zevenjarig jongetje aanreed. Te laat zag de autorijder, dat de jongen, M.S.U. uit Schiedam, overstak terwijl het voetganger slicht op rood stond. De jongen' werd bij de botsing tegen het wegdek gesmeten. In het Nolet- ziekenhuis ligt hij nu met eeni hersenschudding. Schiedam Onbekenden heb ben de koelkast van centrum Oost geplunderd. Limonade flesjes werden bij een inbraak in het centrum aan de Dr. Za- menhofstraat leeggedronken. en uit een ander vertrek werd 25 gulden uit een kistje gehaald. Via het dak is mén het wijkge- bouw binnengekomen. Een deur werd geforceerd. Schiedam Bij een brand in een garage van Huize Frank e- Iand zijn veel oude schilderijen onherstelbaar beschadigd. In de garage aan het Stnt-Liduinahof was de brand veroorzaakt door oververhitting van een elektri sche spiraalkachel, die daar door Schiedammer E. V. was neergezet om de garage droog te houden. De schade is groot. Naar aanleiding van een pubü- katie in uw courant van woens dag 7 februari, onder de kop "Rally mag niet" wil ik graag het volgende opmerken: In uw artikel spreekt u over voorbijra- zend rallyverkeer. Het is u waarschijnlijk niet bekend, dat tijdens zo'n rit met een gemid delde snelheid wordt gereden die ligt tussen de 25 en 36 kilometer per uur. Bovendien hebben de rijders zich te hou den aan alle verkeersregels. door Richard Stomp Schiedam „Die handtekening is vervalst".., „Men maakt gebruik van maffia-methoden"... „Berufsver- bote"«. „Dreigementen en manipulaties"... „Een gro te intrigant"... „We gooien het voor de rechtbank"... „Hier die brief"... Zeven uitspraken. Niet het resultaat van een avondje spannend televisievermaak, maar van een maanden durende ruzie tussen groepen Schiedamse vrijwilli gers. Inzet van de ruzie, die langzaam maar zeker is uitgegroeid tot een vete: de benoeming van een opbouwwerker in Schiedam-Zuid. Drie kandidaten kwamen voor de functie van opbouwwerker in aanmerking: C ariaden Buite laar, Bas van Kampen en Van Puyvelde. De eerstgenoemde komt na korte tijd al niet meer in het spel voor. Zij wordt una niem te licht bevonden voor de functie. Over blijven van Kam pen, een zwaar gekwalificeerde opbouwwerker uit Gouda, en Van Puyvelde, hobbyist in het opbouwwerk, uit Schiedam- Zuid, tevens bestuurslid van de bewo nersvereniging met die naam. Het mapje met diploma's dat voor het sollicitatiegesprek moet worden meegenomen, is bij Van Kampen duidelijk dik ker, daarnaast blijkt deze Goud se kandidaat ook meer „be roepsmatige ervaring" te bezit ten, en dat telt lekker aan voor zo'n sollicitatiecommissie. Maar ook Van Puyvelde weet te sco ren. Vooral zijn medebestuur sleden roemen zijn kwaliteiten. Niet vreemd, al jaren is Van Puyvelde, Armand voor vrien den, met succes bezig in de Gorzen. Leuke hobby, daar zou je eigenlijk je beroep van moe ten maken. Briefje Drie mensen moeten beslissen. Zij vormen de overleggroep Zuid. Omdat kiezen nooit een voudig is, worden ze geholpen door adviseurs. En met z'n allen heten ze sollicitatiecommissie Op 26 september komt die solli citatiecommissie bijeen. De drie die moeten kiezen zijn natuur lijk aanwezig: Koos van der Keur, Anton Konings en Fran cis cus Tibbe zijn dat. De eerste twee namens de bewonersver eniging; Tibbe namens de be jaard en soos {de man is zelf ook al 66). Van der Keur en Konings komen meteen al met een brief je op tafel, waarop hun keuze staat vermeld. Van Puyvelde, het medebe stuurslid moet het maar wor den. Dat briefje, dat door Van der Keur nog zo netjes is uitgedeeld, is meteen al tegen het zere been van de adviseurs in de sollicita tiecommissie. Logisch, want als je pas mag adviseren als er al een besluit is genomen, is er niks meer aan. Voor zoete koek heet dat, of... voor spek en bonen... en daar voelen de heren adviseurs niet veel voor. Maar gelukkig blijken Van der Kern en Konings toch nog tot praten bereid. Ze kunnen nog best van mening veranderen en hoeven dan niet eerst aan de bewoners vereniging te vragen of dat wel mag. Aan het eind van de avond is het duo inderdaad van mening veranderd: Laten we toch Van Kampen maar kiezen, de tijd dringt immers, en voor Van Puyvelde moet eerst dispensatie worden aangevraagd. „Sorry Armand, maar we zijn door omstandigheden gedwongen. Bij die voordracht wordt nog wel een slag om de arm gehou den. De referenties van Van Kampen worden onderzocht, en er zal een gesprek met hem worden gehouden. Dat alles ge beurt, zonder dat er daardoor direct iets aan de keuze vóór Van Kampen verandert Het SSWO, de werkgever voor het opbouwwerk, neemt dan zelf een initiatief en benoemt Van Kampen tot opbouwwerker. „Hééeee,\óij waren nog niet klaar, is de reactie van Konings en Van der Keur, en deels uit nijd omdat ze zich gepasseerd voelen, deels als gevolg van het gesprek, kiezen ze nu voor Van Puyvelde. Ruzie dus. Aan de ene kant staat het SSWO plus Tibbe, aan de andere kant staat de bewonersvereniging Schiedam- Zuid met daarin Konings, Van der Keur, en de kandidaat waar de ruzie om is ontstaan, Ar mand van Puyvelde. Ondanks verschillende lijmpogingen blij ven de partijen tegenover el kaar staan. De rechtbank moet er maar over beslissen, stalt de bewonersvereniging, wij heb ben. immers gelijk'. En ze dagen de SSWO, die weer overtuigd is van haar gelijk, voor het gerecht Wakker Intussen zijn verschillende za ken uitgelekt naar de pers. Gro te koppen maken de lezers at tent op alarmerende toestan den: „Rechter beslist over op bouwwerk", meldt de krant op 30 november. En de Gorzen wordt wakker. Allerlei organi saties die nog niet in het wijk overleg waren vertegenwoor digd, roeren zich nu. „Wij heb ben helemaal geen uitnodiging voor het wijkoverleg ontvan gen", beweren ze. „Wel waar", brengt de bewonersvereniging daartegen in. De PTT krijgt de schuld. Op 17 januari wordt alles goed gemaakt. Alle organi saties mogen dan hun bezwaren tegen Van Puyvelde bekend ma ken op een vergadering in het gebouw van het Zuiderkwar tier. „Als er gegronde bezwaren komen, trek ik mij terug", ver klaart Armand. De avond wordt afgesloten zoals hij begon: de bewonersvereniging blijft vast houden aan Armand; „de be zwaren waren niet gegrond", zegt de bewonersvereniging- „Wel waar", beweert John de Kievit, die namens het overleg van wijken aanwezig is. Praten blijkt onmogelijk. Tel kens weer is het een spelletje van welles-nietes. Ook tijdens het kort geding wordt dat volge houden: „Tibbe heeft die hand tekening wel gezet, ik was er zelf bij"... „Edelachtbare, hier zijn drie handtekeningen van mij, één van twaalf jaar terug, één van twee jaar geleden en één van vorig jaar. Die zijn heel anders dan de handtekening onder die brief, kijkt u maar". Het kost rechtbankpresident mr. Reuder heel wat uurtjes. Maar hij is overtuigd van de eerlijkheid van alle aanwezigen (toch moeten er een paar mei need hebben gepleegd), en wei gert de eis toe te kennen. Er moet maar een oplossing wor den gevonden, of anders moet meneer Van Puyvelde maar zijn gelijk voor de gewone recht bank bevechten. Het is te inge wikkeld voor een kort geding. De Gorzenaren zijn er nog niets mee opgeschoten. Ze hebben nog steeds geen opbouwwerker, en snappen er geen klap meer van. SIGNALEMENT: naam: onbekend ras: bastaard geslacht: mannelijk leeftijd: 8 weken kleur: wit/bruin beharing: kort Verder zitten er nog een gevonden Duitse en Mechelse herder. Op de kattenafdeling zitten onder andere: Sambo, Smike, Ratje, Waggel en Dixie. Dit zijn respectievelijk een gecastreerde kater van 2 jaar; een gecastreer de siamees van 6 1/2 jaar, een gesteriliseerde poes van 2 jaar (een lapjespoes); een geca streerde zwart/witte kater van 10 maanden en een zwarte gesteriliseerde poes van 3 jaar. Verder zitten er nog een aantal katten zonder naam, zoals een schildpadpoes, een rood/wit te kater en een gezellige grote dikke geca streerde kater. Dit zijn allemaal ontzettend lieve katten, die beslist een goed tehuis verdienen. de staart van zijn tegenstander en maakt dat hij wegkomt Hij heeft een onuitputtelijke energie, maar valt na een partijtje vechten als een blok in slaap. Op dezelfde afdeling zitten naast onze kleine, onder andere Bacchus, Natasja, Pascha, Bobby, Toby, Teddy en nog een aantal, waarvan geen naam bekend is. De genoemde namen zijn in volgorde: een kruising herder, reu van 3 jaar; een herder, teef van 1 jaar; een bastaard poedel, teef, 5 maanden; een herder, teef, 6 maanden met lange haren en 3 bastaardjes waarvan 2 van 1 1/2 jaar en één van 7 maanden. SchiedamDe gemeente denkt erover om de vroegere distil leerderij van Piet van Gent op te kopen. De oude panden staan vlakbij de Noordmolen, en aan koop ervan wordt door burge meester en wethouders van be lang genoemd in verband met dc plannen, die voor de Bran- dersbuurt in de maak zijn. In die plannen moet ervan uitge gaan worden dat het Schienoko- gebied (de officiële naam voor de Brandersbuurt) voorzover dat nog kan, behouden blijft. Met sloop worden de panden van Piet van Gent dus niet bedreigd, als van die plannen inderdaad wordt uitgegaan. Het blok bestaat uit een distil leerderij met enkele grondva- ten, twee zolders en een opslag voor gedistilleerd, met twee daarboven gelegen woningen. Het gaat om de panden Noord molenstraat 4 en 6 en Noordvest 67 en 69. De koopsom is volgens de gemeente redelijk, en maan dagavond beslist de gemeente raad over de koop. Het is wel een kefferd, dat kleintje op de foto.' Dat is natuurlijk begrijpelijk als je als zo'n klein hondje in zo'n grote kennel tussen al die veel grotere honden inzit. Om nog een beetje indruk te maken naast al die grote honden, probeert hij maar door het keffen de aandacht op zich te vestigen. Het liefst zou hij de gehele dag op de schoot van een der verzorgers zitten of lekker dollen. Uite raard krijgt dit hummeltje wat meer aan dacht, dan de al grotere en volwassen honden in het dierentehuis. Het was natuurlijk leuker voor hem geweest, als hij nog gezelschap had gehad van een aantal broertjes of zusjes. Normaal zou zo'n jong hondje van zijn moeder vandaan gaan en liefdevol in een gezin worden opgenomen. Dat liefdevol opvangen is helaas niet ge beurd, vandaar dat hij nu in het dierentehuis zit In blokje rond is al vele malen gewezen op de problemen van het in huis halen van een hondepup, zodat er deze keer niet teveel over geschreven wordt Neemt men hem toch, dan moet men het in ieder geval goed overwogen doen. Ondanks dat hij al het een en ander heeft meegemaakt is ons kleine hummeltje beslist niet bang, maar zelfs brutaal. Hij daagt de grootste honden uit om een partijtje te vechten. Zo brutaal en uitgekookt als hij is, bijt hij even vlug in o Wat vroeger de distilleerderij van Piet van Gent was, gaat waarschijnlijk over in handen van de gemeente.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 3