FC Den Boseli- FC Vlaardingen gaat door S ;f ©JU vzc Japanse top judoka bij Peter Lagerwaard Geen subsidie voor Excelsior M vijf medailles ■port kort Dufina stapft op C«*r zjom Yvonne van Brairen „mishandeld" Erik de Vries .blijft bij MST71 Willem-Jan Nooteboom. voor training naar Frankrijk Sporteollege van Maassluis wijst verzoek wéér af Uitslagen tafelvoetbal Bowling- bestuur Vlaardingen afgetreden WOENSDAG 14 FEBRUARI 1979 SC/VD/wWs Maassluis Het dagelijks bestuur van de Maassluise Sport en Recrcatieraad houdt vast aan zijn eerder genomen besluit, dat Excelsior M. voor de verbouwing van zijn clubhuisaccommodatie niet in aanmerking komt voor subsi die. De Sportraad sprak er zich vorige week over uit, dat het hoogste sportcollege in Maassluis het subsidie-voorstel opnieuw zou moeten bekijken. Het dagelijks bestuur heeft thans (opnieuw) berekend, dat Excelsior M, er een verkeerde berekening op na houdt met betrekking tot de waarde van het clubhuis. Zij vindt dat men uit moet gaan van de zg. historische waarde (twee ton), terwijl Excelsior M. zelf de waarde van zijn clubhuis Op drie ton taxeert In dat geval heeft de zaterdag tweedeklas ser al twee seizoenen lang te maken met een nadelig saido. In het seizoen 1977—1978 heeft Excelsior M. een tekort van ruim 4S mille en dit seizoen is dat 28 mille. „Wanneer Excelsior M.'\ aldus het dagelijks bestuur van de MSR, „uit was gegaan van de historische waarde van het clubhuis en daarop zijn afschrijvingen had gebaseerd, zou er geen tekort zijn geweest" Op die gronden blijft daarom het DB van mening, dat Excelsior M, ook in tweede instantie met m aanmerking kamt voor subsidie, een bedrag van 8500 gulden als zijnde tien procent van de investeringssom. „Wanneer zou blijken," aldus het dagelijks bestuur verder, „dat Excelsior M. te maken, zou krijgen met een exploitatie-tekort, kan het altijd een beroep doen op de subsidieregeling die daarvoor geldt Elke sportclub in Maassluis, die namelijk in de rooie cijfers komt te zitten, kan een beroep doen op die regeling." VlaardingcnfSchicdam Slobodan Dutina verlaat aan het einde van dit seizoen FC VIaardingen. De hulptrainer die voor zijn A-diploma bezig is, wil wat meer vrije tijd hebben voor zijn studie. De 34-jarige Schiedammer, die voorheen in SVV en RVC speelde, is twee seizoenen bij de Vlaardingse cl ub geweest CBSÜOi Vlaardingen Dc kans is groot dat FC Vlaardingen vanavond om half acht in het stadion „De Vlicrt" tegen FC Den Bosch speelt. „Gisteravond was het veld nog uitstekend bespeel baar", aldus tra iner Ad Zonder land, die er vanmorgen dan ook alle hoop op had dat Bretner- kamp. het hoofd van de grond- technische dienst van de KNVB, het veld zou goedkeu ren- FC Den Bosch-FC Vlaardingen zou dan de eerste wedstrijd m het betaalde voetbal zijn, die na zeven weken „verplichte" rust, weer kan worden gespeeld. FC Vlaardingen is op Joop van Dop na (kaakontsteking) volledig, O O O maar het zal ml weer zonder Danny Molendijk, die deze week voor zeven maanden naar Ame rika is vertrokken, een hele moeilijke zaak worden om m Den Bosch een punt te halen. FC Den Bosch moet winnen om de race om de tweede-periodeti- tel vol te kunnen blijven hou den. De Brabanders rest daarna nog een wedstnjd tegen Eindho ven, die voor zondag op het programma staat In beide wed strijden kan FC Den Bosch nog profiteren van Jan Peters, de spits die Feyenoord vanaf vol gende week zal inlijven. De wedstrijd, die onder leiding staat van Beukman, begint om half acht. Maassluis Üandbalstcr Yvonne van Buuren van tlnitas beeft na afloop van het duel tegen Hoogvliet aangifte gedaan van mishandeling. De in het tweede team van de Maaslsuise vereniging spelende Yvonne van Buuren moest zich na een vechtpartij in de kleedkamer van de Olympiahal onder doktersbehandeling stellen. Zïj was geschopt en gebeten. Maassluis Bij afdelings tweedeklasser MS V71 gaat trainer Erik de Vries zijn twee die seizoen in. Vorig jaar volgde hij Bené Pauwels op, die ook als masseur volgend seizoen "aan blijft. Erik de Vries, die "met MSV71 boog genoteerd staat in die tweede klasse - en "vorig seizoen nog derde klasse "speelde - heeft ook nog een optie op een derde seizoen bij 'de club in de Stecnijkpolder, Erik de Vries tweede seizoen. Schiedam In de tafelvoetbalcompetitie van club Rijnmond rijn nog twee ronden te gaan. Vooral in de eerste divisie is de spanning neg volop aanwezig. Koploper Stoop Sr. wordt op de hielen gevolgd door Smit, die 20 punten beeft uit 14 gespeelde wedstrijden, tegen Stoop Sr. 21 uit 14. Tobé bezet de derde plaats met 19 uit 14. Uitslagen gespeelde wedstrijden: Stoop Sr.-Nïeuwstraten 82; Smlt-Tobé 6—1; Van der Broek-Smit 0—0; Ossewaarde-Stoop Jr. -39 en Van Gulik-Tombrink 33. In de tweede divisie gaat Busscher stevig aan de leiding met 25 punten uit 13 wedstrijden. Alleen Van Os kan nog naast hem komen maar dat is louter theorie nu deze speler uit 14 wedstrijden 22 punten overhield. Uitslagen gespeelde wedstrijden: Van Os-A. Wijngaard 2—2; A. Wijngaard-Lang 8—3 en Gerrets-A. Wijngaard 1—11. Willem-Jan Nooteboom sleutelt vrijwel dagelijks aan zijn nieuwe Yamaha. Op de achtergrond de ma chine die te koop is. Tk wil sneller in het ritme komen' Schiedam De eerste aanblik in het eigenlijk te kleine werkplaatsje van Wil- lem-Jan Nooteboom levert een chaotische indruk op. De motorcoureur bereidt zich dan wel voor op het komende wegracesei zoen, hij wekt toch de indruk dat hij wat meer op moet schieten. Overal liggen on derdelen en slechts een aantal frames geven aan dat het hier om motoren gaat. Nieuwe nog weL Want WillemUan heeft twee gloednieuwe Yamaha's gekocht „Gedeeltelijk zelf gefinancierd en de rest aangevuld met het sponsorbedrag van Nieuwe Re vu", zegt hij. Het zijn twee nieuwe modellen, een TZ 250 en een TZ 350. De Schiedamse coureur bereidt zich intensief voor op zijn eerste wegwedstrijd, op 25 maart in Hilvaren- beek. „Voor mij een belangrijk seizoen want de stijgende lijn moet erin blijven. Ik streef natuurlijk naar een Nederlands kampioenschap in de 250 en 350 cc. En dan hoop ik ook nog een paar wedstrijden te winnen. Dit jaar bereid ik me toch maar voor op een stap hoger". Vandaar dat Willem-Jan Nooteboom komende maan dag afreist naar Frankrijk. „Kijk, ik heb er altijd last van dat ik erg laat in mijn ritme kom. Voor juni reed ik nooit goed. Omdat ik geen natuurtalent ben door Martijn Verwaaijen zoals bij voorbeeld Jack Middelburg heb ik even de tijd nodig om weer te wennen. En het is enorm belangrijk dat je kunt lezen en schrijven met je machine". Daarom ga ik nu naar Frankrijk. In Paul Ricard, ga ik intensief trainen. Het is ook goed voor de monteurs. Vooral omdat ik de oud-coureur Theo de Haan heb aangetrokken. Omdat Hans Crama geen tijd meer had. In die trainingsperiode kunnen we wat aan elkaar wennen. Willem Freriksen blijft gewoon". Een aantal weken geleden kwamen de twee nieuwe amaha's binnen. „Het zijn motoren die iedereen zo ui de winkel kan kopen", zegt Nooteboom. „Als de machines binnenkomen worden ze direct uit elkaar gehaald. Elk onderdeel wordt nagekeken, zo nodig hersteld. Iedere kleine fout wordt meteen hersteld en de motoren worden geprepareerd. Het is een heel werk maar het kan seconden schelen in een wedstrijd". ,,Het is alleen wel doodzonde dat ik nu nog twee motoren heb staan die niet meer in actie komen. Het zijn de „fietsen" waarmee ik vorig jaar heb gereden. Twee Nico Bakker Yamaha's staan voor zestien- of zeventienduizend gulden te koop. Je kan er zo mee wegrijden". Voor Willem-Jan Nooteboom staat een belangrijk seizoen voor de deur. De coureur, die opgenomen is in de kernploeg van de KNMV, wil nou eindelijk wel eens doordringen naar de top. Hij staat nog immer te boek als een groot talent. „Door die training in Frankrijk hoop ik zo goed in mijn ritme te komen dat ik een behoorlijk woordje mee kan spreken. Die kernploeg is bijzonder positief. Door de gerichte training kan ik nu eens ontdekken wat nou eigenlijk de beste methode is om aan de top te komen". Vlaardingen De tweede afle vering van de Speedo-wedstri j* den in het Dordtse Combibad leverde het Vlaardingse VZC vijf medailles op. De ploeg bracht van de clubs uit het gebied van de ZRO de meeste jeugdzwemmers op de been(29), die bij elkaar tot twintig per soonlijke records kwamen. Na VZC volgde De Lansingh met 25 zwemmers, ZPB/Unico met 19, Poseidon met 18 en De Devel met 15. Mieke Andrea was de eerste Vlaardingse die een medaille kreeg, namelijk voor haar prestatie op de 100 school in 1.52.7, Jacqueline Claas werd tweede op de 100 rug in 1.30, terwijl Johan van Hees naar een derde plaats vlin derde in 1.43.B. Jos Opschoor kwam tot een derde plaats op de 100 vrij in 1.16, terwijl Robbie Claas niet voor zijn zus onder deed en op de 100 vrij tweede werd in 1.05.4. Één van de uitschieters wat betreft het verbeteren van een persoonlijk record was Leo van LJzerloo, die op de 100 vrij tot 1.42.5 kwam. En die tijd was eerder 1-55. Bij de meisjes toon de Esther Dijkshoorn de groot ste progressie door op de 100 rugslag van 1.33.2 naar 1.28.3 te gaan. Uit de eerste ontmoe ting heeft Wouter Hoekstra zich als vierde geplaatst op de 100 schooL Deze finales worden op 4, 5 en 6 mei gehouden in bad „De Morgenstond" in Den Haag. Schiedam De Japanse topjudoka Yigoro OUmo zal op 19 februari in sportschool Peter Lagerwaard vier uur les geven aan leerlingen van de sportscholen Vroegh, Westwijk,Hoog- endijk, De Korie en uiteraard Lagerwaard zelf. O kano heeft een uitstekende staat van dienst in de judosport. Hij werd twee keer Olympisch kampioen, even zoveel keer.we reldkampioen en pakte vijf keer de Japanse titeL Peter Lagerwaard is via zijn reis naar Japan met Okano in contact gekomen. „Hij kwam ons van het vliegveld afhalen. Toen vertelde hij ook dat hij vaker toemees door Europa maakt Ik heb die mogelijkheid direct aange grepen en hem gevraagd naar Schiedam te komen. Een unieke zaak dat het ook door gaat". Aan de les kunnen alleen zwarte- en bruine- banders deelnemen. Tevens zullen een aantal judoka's uit Luxemburg de les volgen. Zij komen met senioren en junioren zaterdag uit tegen de leerlingen van de sportschool van Peter Lagerwaard. De lessen van Okana zullen volledig op video worden opgenomen. Voor de niet-deelnemers zal een avond worden gehouden waarop de lessen te zien zijn. Belangstellenden moeten zich zo snel mogelijk melden bij sportschool Peter Lagerwaard aan de Lange Haven. Telefoon 010-269550. In totaal kunnen niet meer dan twintig judoka's op de mat Okano geeft op 19 februari les van 19.00 tot 21.00 uur en van 21.00 uur tot 23.00 uur. De toegang tot de sportschool bedraagt voor deze gelegenheid twee gulden. O Voor de honkballers in de tweede klasse landelijk begint de nieuwe competitie in het weekeinde van 28 op 29 april. Op 2, 3 en 4 juni is er een dubbel programma terwijl er in de weekeinden van 21 en 22 en 28 en 23 juli niet gespeeld wordt Er wordt dit jaar geen nationa le bekercompetitie gespeeld. Het ligt in de bedoeling dat per district een bekercompetitie wordt opgezet O De leden van Sunlight heb- ben weer een aantal namen verzonnen voor de nieuwe club. Daar-gaat-ie: Marathon, SC Zuidbuurt, Maascogels, Delta, Pyramide, de Schotellies Sporting West, ODH, FC Iduna, Satumus, Flardinga en Miner va. O Op de jaarlijkse feestavond van die club memoreerde voor zitter Ab Schotel nog eens, dat bet de laatste feestelijke bijeen komst was onder de naam Sun light Zekerheid over bespeling van het complex aan de Mara- thonweg is er echter nog steeds niet Dat hangt naast toestem ming van de VRSR ook af van het feit of Vlaardingen op tijd in de Broekpolder (1 augustus) kan gaan spelen. O In het ergste geval zal Sun light nog een seizoen aan de Deltaweg moeten blij"ven spe len, en wanneer er geen dispen satie van de LZM is, van de kleedkamers van clubs uit de omgeving gebruik moeten ma ken. Of een tijdelijke voorzie ning treffen aan de Deltaweg. 0 Waardenburg is tijdens de gewestelijke biljart-kampioen schappen vierde klasse libreop de derde plaats geëindigd. De biljarter uit het district Schie dam vergaarde zes punten, vier minder dan winnaar Van Gaal- en uit Rotterdam en twee min der dan De Bruin van district Gouda. O Het biljartdistrict Schiedam heeft op 23, 24 en 25 maart de organisatie van het gewestelijk toernooi van de eersteklassers. De districtsfinales hiervoor ajn het komende weekeinde in „De Griffioen". 0 Komende vrijdagavond houdt WIK in zijn clubhuis aan de Hugo de Vriesstraat carna val, Degene die het leukst ver kleed is, ontvangt een prijs. De Hendrika's brengen iedereen in carnavalsstemming. 0 Koos Lankester, de trainer van Hoekse Boys, die vorig jaar nog speler was van 's-Gravetv zande, blijft nog een seizoen aan. De kans is groot dat hij zijn ploeg kampioen kan ma ken, die dan promoveert naar de derde klasse zaterdag. O De hockeyers en tennissers van Evergreen maken zaterdag voor het eerst met elkaar ken nis in het clubhuis van MSV '71. Onder het genot van een drankje, een hapje en muziek kan men elkaar beter leren kennen. O Het trio Arie Valkhoff doet vrijdagavond RKWIK aan in park 't Nieuwelant. Het is een feest voor alle senior- en kader leden. Geen carnaval dit jaar, omdat in verhouding tot de opkomst in het verleden de kos ten te hoog zijn. O De leden van de hockeyclub Spirit spreken zich 9 maart uit voor top- en of recreatiehoekey. Omdat dat probleem bij de eerstvolgende ledenvergade ring op tafel komt, wil men eerst de mening van de leden eens peilen. 0 Wanneer er het komende weekeinde nog niet wordt ge speeld, houdt DVO '32 voor zijn A- en B-junioren een bosloop in het Staelduinsebos. Aanvang 14 uur. O Bij HBSS is de bouwvergun ning binnen voor een geheel nieuwe kantine. Per 1 mei gaat de bestaande, die twaalf jaar dienst heeft gedaan, tegen de grond. De bouwcommissie is voorstander van zg. plavuizen, die de leden per vierkante me ter ku nnen kopen. Vlaardingen Het bestuur van de bowtingbond Vlaardingen is in zijn geheel afgetreden. De reden moet worden gezocht In het feit, dat het bestuur een verhoging van de contributie had willen doorvoeren, die niet werd geaccepteerd. Ieder lid heeft stemrecht wanneer het op tijd zijn contributie betaalt, maar omdat het oude bestuur de algemene ledenvergadering telkens had uitgesteld, was er in het nieuwe seizoen niemand die aan zijn financiële verplich tingen had voldaan. Het be stuur trok hieruit zijn conclu sies en stapte op. Op de algeme ne ledenvergadering, die mor genavond in „De Kangeroe" wordt gehouden (21 uur), zal eén nieuw bestuur worden ge kozen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 6