SSI lEDAIVISom COURANT Stadisbus' Maassluis stopt vijftien keer voor A gpêiü w ïïi Ontwerp-inspraak verordening is bijna afgerond Weer beschuldiging van politieke discriminatie I vmk&n Bewoners krijgen ruzie bij wethouder Gemeéute krijgt nog 100 galden van Gnsto-comité Weer een „oud" pand erbij Protest tegen vijf gulden 9 Ritje kost negentig cent Verliefde hond Geen oversteek plaats Veerdienst naar Harwich gestaakt - «immune Vrijdag 16 februari 1979_ ONAFHANKELIJK DAGBLAD/ Broers vost 3 telefoon admtmsti .die 2680!)I red.ielie 262566 - kliiehtendienst H4H4 104de jaargang no. 26302 —10 PAGINA'S SCHIEDAM EN* KETHEL Maassluis De „stadsbus", die vanaf 11 maart door Maassluis gaat rijden, krijgt vijftien halte plaatsen. Voor een ritje op het traject busstation Maasland en Dr. Albert Schweitzerdreef wordt de passagier het tarief van één zone berekend, ofwel negentig cent. De dienst zal om het half uur worden verzorgd door de N.V. Verenigd Streekvervoer Westnederland. Gerekend vanaf het busstati on Maasland zijn de halte plaatsen als volgt: Vermeer- laan, Rembrandtlaan, Mesdag laan, station (centrum), Indus trieweg, Troelstraweg, Cho- plnstraat, station-West, Uiver- laan (Koningshoek), Lijster laan, Kwartellaan, Merellaan (tweemaal) en Dr. Albert Schweitzerdreef. Bij de laat ste halte keert de bus, waar na deze dezelfde route in te gengestelde richting rijdt Westnederland heeft al proe fritten gemaakt, waaruit is komen vast te staan dat de bus ongeveer een kwartier over het traject doet. Voor het onderhouden van de loka le busdienst heeft de direc teur-generaal van het verkeer toestemming gegeven voor een proefperiode van één jaar. Het verwachte exploita tietekort zal voor rekening komen van het ministerie van verkeer en waterstaat Wethouder Han Hummelen noemde de vastgestelde route Parkeerperikelen Delflattdseweg Schiedam Bewoners van de Delflandseweg hebben ouderling ruzie gekregen toen zijn hun problemen bij wethouder Chris Zijdeveld kwamen voorleggen. De contactgroep van de bewo ners pleitte voor maatrege len tegen het te grote aan tal parkeerders in de straat, maar men vloog el kaar in de haren over een mogelijke oplossing van het probleem. De bewindsman maakte dat pas bekend in een vergade ring van de commissie voor ruimtelijke ordening. Het zijn vooral werknemers van bedrijven in de omge ving die alle parkeerplaat sen bezetten, maakte de contactgroep de wethouder duidelijk. Het is daarbij zo erg dat de bewoners zelfs geen plekje in de eigen straat kunnen vinden voor hun auto. Vlakbij de straat is een groot parkeerterrein, rnaar daar maken noch de bewoners, noch de werkne mers van de bedrijven ge bruik van. „Ze zijn te lui om een klein endje van de parkeerplaats naar het werk te lopen", klagen de bewoners. „En ook als alles langs de stoeprand al vol staat, rij den ze nog niet naar parkeerplaats. Ze zetten hun voertuigen gewoon op de grasveldjes neer, een verdraaid rommelig ge zicht De politie doet er niets aan", klaagt de con tactgroep. De parkeerplaats, die op een paar minuutjes wande len ligt, biedt plaats aan 160 auto's. Zoveel vervoersmid delen staan er echter bij lange na niet Het is meestal slechts een handjevol men sen, dat de moeite neemt daar de automobiel te stal len. Tegen het parkeren langs de stoeprand kan wei nig worden gedaan; er geldt geen parkeerverbod. Water nu wel moet gebeuren, daar zijn de bewoners nog niet helemaal uit De meningen daarover staan, ook binnen de contactgroep, lijnrecht tegenover elkaar. deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad iteer voor mij m.i.v. n abonnement per kwartaal f42,20 H abonnement a f 14,33 per maand, dan ge af ik wel machtiging tot automatische afschrijving, Mijngiro/banknr.is de eerste twee weken ontvang ik de krant gratis naam: - adres: codefwoonplaats: telefoon: c ik wil liever eerst een proef van 14 dagen, daarna zal ik beslissen stuur deze bon in open envelop, zonder postzegel naar antwoord nummer834, 3000 VB Rotterdam „een keuze uit niet ideale al ternatieven". Zo komen bij voorbeeld de Steendijkpolder en de Dijkpolder er bekaaid af. De keuze van een niet ide aal traject was echter noodza kelijk gezien de voorwaarden van Westnederland. Zo was geen langer traject mogelijk omdat dezelfde Westneder land-bussen ook een dienst naar en in Delft moeten ver zorgen. De stadsbus krijgt een zoda nig tijdschema, dat de verbin ding aansluit op de interloka le Westnederland-bus en op de treinverbindingen. Vanwe ge de aan twee zijden gepar keerde auto's in de Lijster laan is het opnemen van deze straat uit het oogpunt van de verkeerscirculatie niet ideaal. Westnederland heeft echter het plan spoedig een kleiner bus type in te zetten. Schiedam Opnieuw heeft de gemeente te maken met een conflict, waarbij het woord Berufsverbote is ge vallen. Van „politieke dis criminatie" is volgens een zekere C. P. C. Breemer ter Steege sprake geweest, toen hij in 1976 bij de gemeente Schiedam solliciteerde en niet werd aangenomen. Bij het gemeentebestuur is misprijzend gereageerd- Vreemd vinden de raadsle den het, dat Breemer ter Steege een tweeëneenhalf jaar oude kwestie oprakelt. Op de agenda van de ge meenteraad voor aanstaande maandagavond staat een brief van deze buiten Schie dam woonachtige persoon, maar burgemeester en wet houders stellen voor dit schrijven alleen ter kennisge ving aan te nemen en er verder niets mee te doen. Eerder is in de raad wel besproken over een andere brief van Breemer ter Steege, waarin gevraagd wordt een Bij sollicitatie in 1976 onderzoek naar zijn sollicita tie van twee jaar geleden. Hij wil duidelijk weten waarom hij destijds niet is aangeno men, maar burgemeester Arie Lems heeft inmiddels verklaard dat alle informatie hierover op het stadskantoor ontbreekt „Wij houden er hier geen bestand van sollici tanten op na. Documentatie ervan is er niet, want dat behoor je te vernietigen". De zaak leek afgedaan, met de verklaring van WD-frac- tieieider Gerard Verhuls- donk dat Breemer ter Steege zijn wantrouwen niet heeft gewekt, kortom, dat hij niet gelooft dat er bij de gemeente, iemand op grond van een politieke kleur is geweigerd. Wel vindt Verhulsdonk uiter mate vervelend, dat er voor de tweede keer in korte tijd in Schiedam over Berufsver bote wordt gesproken; eer der is deze term gebruikt bij de afwijzing van Armand van Puyvelde als opbouw werker van Schiedam-Zuid. Nog vervelender vindt Vér- hulsdonk het dan ook, dat voor de vergadering van maandag weer het geval aan de orde komt, en dat na tweeëneenhalf jaar. s gj Wi iniimiiimiiiiiiitmmmiiiiiiiiniÉ Wethouder Arij Maarleveld overhandigt de nieuwe bewo ners van het pand Markt 30, het echtpaar Winhorst, de sleutels. VI aar dingen De ontwerpen voor de inspraakverordening en de subsidieverordening in het kader van het sociaal cultu reel plan is dezer dagen gereed, zo wordt in VIaardingen ver wacht De inspraakwerkgToep, die voor het maken van deze ontwerpen is ingesteld, heeft haar werk bijna afgerond. Ook de andere werkgroepen, die ach bezighouden met het voorbereiden van de diverse aspecten rond de sociaal cultu rele activiteiten, zijn nagenoeg klaar met hun werk. De werk groep „Doelstellingen" heeft eveneens haar zaken op een rijtje, terwijl de werkgroep Ver kenningen van de sociale, cultu rele en educatieve situatie, on der andere heeft uitgezocht, welke activiteiten er tegenwoor dig op deze terreinen in de stad worden ontplooid en hoe dat aansluit op de behoefte, die onder de bevolking aanwezig is. Binnen afzienbare tijd, naar verwachting eind maart of be gin april, zal de „terugkoppe ling" kunnen plaatsvinden, om een bekende welzijnsterm te gebruiken. Hetgeen inhoudt, dat in die periode weer een algeme ne inspraakavond zal worden gehouden waarop iedereen die bij het sociale- en culturele werk betrokken is kan horen, welke resultaten de diverse werkgroe pen hebben bereikt. De betrok ken instellingen en de bevolking zal zich over die resultaten dan kunnen uitspreken. Het bureau Welzijnsaangelegen- heden van de gemeente Vlaar- dingen heeft inmiddels een der de voorlichtingsbulletin uitge- geven over het sociaal-cultureel plan. In dat bulletin wordt aan gegeven, hoe ver de voorberei dingen momenteel zijn. Het is gratis te krijgen bij de Stichting Welzijn, tel. 35.65.44 en bij het bureau WelzijnsaangeJegenhe- den op het stadhuis, tel. 35.58.88, toestel 173. Schiedam De financiële strengheid van de gemeente Schiedam kent geen grenzen. Bij veel oud-werknemers van de Gusto is „oud zeer" naar boven gehaald door een onver biddelijk briefje van wethou der Reinier Scheeres aan het voormalige actiecomité Gusto Open. Of het comité maar even hon derd gulden wil terugbetalen aan het stadskantoor, omdat dat bedrag te veel is uitgekeerd ten tijde van de demonstraties voor het behoud van de scheepswerf. De actiegroep, waarin verschil lende politieke partijen en aller lei instellingen uit Schiedam vertegenwoordigd waren, heeft zich maandenlang ingezet voor het openhouden van de werf op de Maasdijk en kreeg toen ook van de gemeente veel steun. Ook burgemeester en wethou ders deelden de bezorgdheid over de sluiting, die ernstige gevolgen zou hebben - en inder daad ook kreeg - voor de werk gelegenheid in de stad. Daarom stelde het college een. subsidie in het vooruitzicht, en een voorschot van krap 1194 gulden werd uitbetaald. Onder andere werd daarvan het Passa getheater afgehuurd voor een avond met leden van de Tweede Kamer en cabaretier Frits Lambrechts. Achteraf blijkt dat de acties maar 1094 gulden en 71 cent hebben gekost. Daarom moet het niet meer bestaande actieco mité honderd gulden in de ge meentekas terugstorten. Voor verdere acties voor het in stand houden van de scheepswerf is het geld toch niet meer nodig. Vlaardingen Het stads herstel in Vlaardingen lijkt soepeler te verlopen dan de stadsvernieuwing. Werd in de afgelopen januarimaand het volledig gerenoveerde pand aan de Markt 42/43 voor bewoning vrü gege ven, gisteren reikte wethou der Arij Maarleveld de sleu tels uit van een in oude stijl herbouwd pand aan de Markt 30. Het pand werd destijds door de gemeente gekocht om het aanzien van de Markt te handhaven. Nader onderzoek leerde dat het gebouw tot aan de funde ringen moest worden afge broken; renovatie was niet meer mogelijk. Gelukkig kon het gebouw grotendeels in oorspronkelijke stijl weer worden opgebouwd naar een ontwerp van inge nieur H. Koppers. De bouwkosten bedroegen ongeveer 220 duizend gul den en werden betaald door de gemeente. Het pand heeft ïn vroegere eeuwen dienst gedaan als opsla gruimte, ondermeer voor handkarren. Schiedam Een opmerkelijk staaltje van dierenliefde kan al een paar dagen worden geconstateerd op de Korte Haven in Schiedam- Een zwarte, wat verwaarloosd uitziende hond, brengt daar al een dag of vijf door voor de deur van één van de panden. Het dier verdwijnt zo nu en dan even en betrekt dan voor geruime tijd weer zijn stekkie. Bewoners van de Korte Haven verwonderden zich over het gedrag van het dier, dat ook 's nachts de wacht blijft houden, en belden politie en dierenasiel. Beide instanties beloofden een kijkje te gaan nemen, maar volgens de bewoners is er nog niets gebeurd. Men wist wel te. melden dat de bewoners van het betreffende pand eveneens een hond bezitten. ,Het kan zijn dat er in dat huis een loopse teef zit", zegt Peter Broeders, „en dan zal die hond alles doen om dat wijfje te veroveren- Het dier kan dan inderdaad dagen voor het huis de wacht blijven houden, en heeft het dan prima naar de zin. Het is een volkomen natuurlijk verschijn sel dat dieren zoiets doen. Waarschijnlijk betreft het dus een vasthoudende Romeo", legt Broeders uit, en hij voegt eraan toe dat er voor de zekerheid een oogje in het zeil zal worden gehouden. Vlaardingen Een aantal in woners van Vlaardingen heeft op eigen initiatief een protcs- laktie ondernomen tegen de invoering van vijf gulden eigen risico ziekenhuiskosten. De groep heeft een brief verzon den aan alle politieke partijen waarin protest aangetekend wordt tegen het regeringsvoor nemen. De ondertekenaars schrijven: „Wij vragen ons af waar de regering de moed vandaan haalt, om mensen die dagelijks voor hun boterham werken of die van een uitkering afhanke lijk zijn, op deze manier aan te pakken.' Want mensen die in een ziekenhuis of verpleegte huis zijn opgenomen, kosten het gezin en de familie alleen maar meer geld". Vlaardingen Er komt geen voetgangers-oversteekplaats op de Lepclaarsingel, In het verlengde van het voetpad in de recreatiestrook langs de rijksweg. Hoofd Plantsoenen dienst J. Davidse had een der gelijke voorziening geprojec teerd en aan de commissie voor verkeer en vervoer voorgelegd. De commissieleden hadden er, in hun vergadering nogal wat moeite mee om tot een besluit te komen. Enerzijds was men van mening, dat een oversteek plaats over de Lepelaarsingel best noodzakelijk is, maar an derzijds komt die VOP (niet te verwarren met een bekende Vlaardingse stadswijk) precies in een bocht, waar dikwijls vrij hard gereden wordt „Zo'n over steekplaats geeft de voetganger een vals gevoel van veiligheid, terwijl het best eens zo 20u kunnen zijn dat de veiligheid juist minder wordt", zo meen- den diverse commissieleden. Ui teindelijk werd dan ook beslo ten, van die oversteekplaats af te zien. Hoek van Holland Niet de situatie op zee, maar de weers omstandigheden op het land waren er de oorzaak van dat de veerdiensten tussen Hoek van Holland en Harwich don derdag volledig lam kwamen te liggen. Noodweer in Engeland maakte niet alleen de wegen onbegaan baar, ook een groot aantal opva renden van de veerschepen bleek niet in staat het werk te bereiken. ADVERTENTIE VUMDIHQEN SOENDAÜ^N^oB TEL 010-349644; schiedam-showroom^- WESTERKADE U-16 TEL 010-262588

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1