SCHIEDAMSCHE COURANT I Deelraad fel tegen tuinafval Benefietbal: gezellig Behoefte aan woningen met open ruimten Opening in Muwi- overleg maar minder druk 'Geen vuile handen maken!" Veel belangstelling voor nieuwe kleuterschool Met naald en draad Ook Wiegel positief over controle- corps „Al genoeg offers gebracht99 Tegen voorgevel gereden Schiedams verkeersplan wordt nog onderzocht Brandstichting in auto ÜPSS»? Wie wil centraal wonen Raadslid Boender j Jlaandag 19 februari 1979. ONAFHANKELIJK DAGBLAD -104de jaargang no. 263036 PAGINA'S. Btwrsvcst 3 - telefoon administratie 268091 redactie 262566 - klacht end u*nst 144144 SCHIEDAM E.N' KETHEL Schiedam Opmerkelijk veel ouders en grootouders hebben jaterdagoehtend de ijzige koude vrind getrotseerd, om een kijkje te nemen in het nieuwe gebouw van kleuterschool de Zeven sprong Het gebouwtje, dat een week geleden door de kleuters tn gebruik genomen werd, heeft, een ingang naar de nabij gele gen Prof. Kohnstammschool ge kregen, om een samenwerking tussen de twee scholen soepeler te laten verlopen. Drie lokalen bieden plaats aan de kleuters, een vierde met de oudste kinderen, heeft een plek je in de lagere school gekregen. De school was voor het bezoek van vaders, moeders, opa's en oma's versierd met slingers en balonnetjes. De tentoonstelling „Met Naald en Draad" is geo pend. Tot vrijdag 2 maart kan iedereen die belang stelling heeft voor textiele kunst in de expositiezaal van het Vlaardingse Hol- landiagebouw terecht De tentoonstelling is dagelijks geopend van tien tot half één 's ochtends, 's middags van één tot zes en 's avonds van zeven tot tien. Op zater dagen is de expositie alleen op de ochtenden voor het publiek toegankelijk. Maar liefst 31 deelnemers stelden de expositie samen. Schiedam Hans Wiegel, de minister van binnenlandse za ken, heeft belangstelling voor het plan van de bewonersver- enifiag Schiedam-Centrum tot bet oprichten van een verkeers controlecorps. Dat heeft de mi nister laten weten In een brief aan de Schiedamse vereniging, waarin hij tevens wijst op het overleg over het verkeers- vraagstuk met de gemeenten Rotterdam, Amsterdam, Ut recht en Den Haag. De plannen van de bewoners- vereniging passen in dat over leg, waarin met name over par- keerpi oblemen is gepraat. Wegel is door deze brief het tweede politieke kopstuk dat persoonlijk op de plannen van de Schiedamse bewonersvereni- giiig reageert. Eerder ontving Centrum een brief van minister president Dries van Agt, waarin deze toezegde de plannen per soonlijk te zullen aanbevelen bij de betreffende ministeries. Over de mogelijkheden van een verkeerscontrolecorps, dat rich vooral met het bekeuren van fout-parkeerders bezig zal moe ten houden, is door de politici nog geen uitspraak gedaan. „De 'plannen worden bestudeerd", is de strekking van de brieven die de bewonersvereniging erover heeft ontvangen. „Uw sugge sties zullen bij het overleg tus sen de ministeries worden mee genomen", heeft Wiegel daar nu aan toe gevoegd. De bewonersvereniging Schie dam-Centrum is ervan over tuigd, dat bij uitvoering van taar plannen werkgelegenheid zal ontstaan voor 5000 man. De kosten kunnen zeer laag blijven, volgens de vereniging. Doordat er meer bekeuringen worden uitgedeeld, kan het corps zich zelf terug betalen. Als het aantal overtredingen in de toekomst door het optreden van het corps terugloopt, kunnen de contro leurs bij de politie worden inge lijfd, die dan meteen over geoe fende krachten beschikt, aldus öet plan van de bewonersver eniging. Vlaardingen Zaterdagoch tend zeer vroeg meldde een toorger van een ochtendblad politie, dat hij getuige was Wweest van een brandstich- Hij bad gezien, hoe in de professor Rutgersstraat een Volkswagen in vlammen op- tog, terwijl een verdacht per- s°od zich schielijk uit de voeten •naakte. Ondanks de snelle aan wezigheid van de brandweer brandde de auto geheel uit- op de dag kon de politie, öankzjj de aanwijzingen van de °chtendbladbezorgerde dader aariiouden. Het bleek een 21-ja- ftge buurtbewoner te zijn, die «genover de politie verklaarde *4 rijn daad te zijn gekomen j®t onlustgevoelens jegens de jatter van de Volkswagen. Te- söi de jonge man is proces-ver- opgemaakt. illllllllllllllllllllllllllllllillllllllllIHIIIIIIIIIIIIIIIIÜIIIIllllllIIIIIIHIIIItllHlljË E Schiedam Het benefietbal op zich is een daverend succes geworden. Het wel zeer uitbundige feest duurde in Musis Sacrum tot s vroeg in de zondagochtend, vooral dankzij de Rietzeilers die vrijwel iedereen de dansvloer op j= kregen - en naast de Schiedamse 1 carnavalsvereniging was het ook burgemeester Arie Lems, net terug van zijn huwelijksreis, die enthousiast opriep: „Mensen, ga nog niet naar huis, het is zo gezellig!" s Maar het benefietbal als middel om geld bijeen 1 te krijgen, ditmaal voor de stichting gespecialiseerd jeugd- en volwassenenwerk (GJVW), kwam niet zo goed uit de verf als E vantevoren werd gehoopt. Wel is er een batig E saldo (onder meer ook weer door die Rietzeilers, die een envelop met duizend gulden g overhandigden aan Ger Lems, medewerker van de stichting en géén familie van de j§ burgemeester), maar de baten blijven 1 waarschijnlijk ver achter bij die van het s benefietbal van vorig jaar: dat leverde de E ziekenomroep Schiedam vierduizend gulden op. Het was toen drukker. Vandaag wordt de balans opgemaakt. Over het benefietbal van zaterdagavond staat meer op pagina drie. Conny Vandenbos, een hoogtepunt op het benefiet- bal in Bowling Musis Sacrum. iïiiiijiiiiiiiiiiiliitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiitKiiitiiiiviiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiittiiiifmiiiiiiiiiiiiiiiHifHilfiiiiiiiiJintiiiiiiiiiiiifiiiriifiiiiiJHriiiifiiimiiittiiiiriiiifiiiisiiinjüiifiiiiitiiiJiiiiiiiiiiiiiiiiB w.aJM«Uiis Schiedam Als er in Schiedam behoefte bestaat aan woningen, waarin voor de verschillende bewo ners enkele gemeenschappelijke voorzieningen zijn aangebracht, kan dat gemeld worden bij een aantal actieve jongeren die zitting hebben in de stuurgroep voor huisvesting van alleenstaanden en tweeper soonshuishoudens. Bet streven is naar een bouwpro ject, dat aangeduid kan worden ais „centraal wo nen". De bewoners behouden daarbij hun eigen privacy, maar als zij dat willen kan gebruik gemaakt worden van een gezamenlijke keuken, vergader- en „c'afe"- ruimte; het komt er dus niet op neer dat je met één grote ploeg op één slaapzaal bent aangewe- ADVERTENTIE zen, aldus Joke Akkerman, „want je hebt gewoon een eigen woonruimte, met wel de grotere mogelijkheid om met de buren in contact te komen". .Mensen van jong tot oud zou den in zo'n blok huizen elkaar kunnen vinden", zegt Peter Bec ker, eveneens lid van de stuur groep, die overigens woensdag middag om drie uur weer in het stadskantoor vergadert onder voorzitterschap van Chris Zij develd. In de vorige vergadering had de wethouder om sugge sties gevraagd, en „centraal wo nen" is een eerste inbreng van uit de stuurgroep al moeten de reacties van geïnteresseer den worden afgewacht „Voor zo'n blok wordt gebouwd, moeten de bewoners in feite bekend rijn, want dan kan ge praat worden over hoe de ruim te ingedeeld moet worden en in welk verband rij het liefst de woningen naast elkaar zien staan", aldus Becker. „Met suc ces wordt het centraal wonen al gedaan in Hilversum, in Am sterdam en in zekere zin ook in een Haarlems klooster, ter wijl m Rotterdam op het ogen blik een project uitgevoerd wordt waar vroeger het Smt Franciscusri ekenhuis stond, aan de Schiekade". Doordat bij het centraal wonen de mogelijkheid bestaat om verschillende ruimten te delen met medebewoners en even tueel zelfs met mensen uit de buurt, kan de huurprijs aan zienlijk gedrukt worden. „Doorgaans is dat erg moeilijk met huisvesting van kleine huis houdens", zegt Becker. „Kijk naar het plan van Zijdeveld om in de Slachthui sbuurt negen wo ninkjes neer té zetten, door re novatie. Voor twee kamers be taal je 222 gulden per maand en voor één kamer is de huur liefst 160 gulden. Ik vind dat veel voor één hokje, waarin je een bed midden in de huiska mer kwijt moet. Eigenlijk zou- den eenkamerwoningen niet meer gebouwd moeten worden, want iedereen heeft toch be- hoefte aan meer ruimte. Daar om is het merkwaardig, dat Zijdeveld de stuurgroep met heeft betrokken bij het project in de Slachthuisbuurt", Schiedammers, die meer willen weten van centraal wonen, kun nen contact opnemen met twee leden van de stuurgroep: schrij ven kan naar Joke Akkerman, Hoofdstraat 145, en bellen naar Hans Korungs, 732496. Schiedam Zaterdagavond verloor de 24-jange G. H. H. uit Oudenbosch op de Vlaardinger- dijk de macht over zijn stuur, zodat de personenauto begon te slingeren en op het trottoir te recht kwam. Daar maakte de auto een halve draai om de as, ontmoette een fietsenrek en kwam tenslotte tegen de voorge vel van huisnummer 153a tot stilstand. De bestuurder raakte bekneld en moest door de politie worden bevrijd. De man werd overgebracht naar het Noletrie- kenhuis en bleek een hersen schudding te hebben opgelopen, bovendien werd duidelijk dat de man onder invloed van alcohol had gestaan. Van de voorgevel werden twee ruiten vernield. Hoek van Holland Het dagelijks bestuur van de Hoekse deelgemeente- raad houdt onverkort vast aan het standpunt, dat aan de Stichting Tuin afval Westland geen grond ter beschik king mag worden gesteld. Het deel- Enige tijd geleden werd bekend, dat de Stichting Tuinafval West- land zich wilde vestigen op het terrein in de Oranjepolder, waar de stichting reeds een flink gebied heeft aangekocht De deelraad heeft wat dit be treft al protest aangetekend bij het college van b. en w. van Rotterdam, Inmiddels is gebleken dat de stichting behalve aan de vesti ging van een composteringsbe- drijf ter plaatse, ook de moge lijkheid heeft geopperd van ver branding van organisch afval. Dit ondanks het feit dat de stichting eerder gezegd had, dat verbranding niet aan de orde zou komen, aldus deelraads voorzitter L. van der Houwen. Al met al voor de deelraad redenen genoeg rich fel tegen de vestiging Tuinafval Westland te verzetten. Als Rotterdam in gebreke blijft zal Hoek van Hol land desnoods zelf stappen on dernemen bij de provinciale sta ten. Deze zou, volgens Van der Houwen, overigens zelf ook te gen een vuilstortplaats rijn. raadsbestuur is van mening, dat Hoek van Holland al genoeg offers heett gebracht met betrekking tot de indus trie in Europoort en men wil blijven waken voor het leefbaar houden van het dorp. Vlaardingen Geen vuile han den maken door compromissen te sluiten, waar In feite een duidelijk verschil van mening bestaat, de stadsvernieuwing mag niet extra onder druk ko men te staan en de bebossing van de Broekpolder mag niet in gevaar worden gebracht door onzorgvuldige afspraken en korte termijnpolitiek. Aldus het PvdA-raadslid Gerard Boender over de Broekpolde raffaire in een artikel uit het plaatselijke orgaan van de par tij, „de Achterban". Boender, die in het artikel een toelichting geeft op het minder heidsstandpunt dat hij samen met fractiegenoot Toon Come- lissen ten aanzien van het „Broekpoldercompromis" in nam, besluit rijn verhaal in „de Achterban" met de conclusie: „In ieder geval mogen we ons niet dusdanig vastleggen, dat het ruet nakomen van realisatie van 4000 woningen op andere locaties onherroepelijk leidt tot bebouwing van de Broekpolder, zelfs al houdt dat in dat we deze periode met kunnen beginnen met bebossing. Een eerlijke keu ze en afweging moet ook in de toekomst mogelijk blijven en niet door onzorgvuldige afspra ken en korte termijnpolitiek in gevaar worden gebracht". Uit het artikel blijkt voorts dat Boender over de realisering van de bouw van 4000 woningen voor 1986, een door Rijnmond te stellen voorwaarde voor be bossing, nogal pessimistisch is. Vlaardingen Tegen een 39-ja- rige bestuurder van een perso nenauto werd proces-verbaal opgemaakt De man had, na aangehouden te rijn voor een alcoholcontrole, de blaas test ge saboteerd en geweigerd rijn me dewerking te verlenen aan de bloedproef. Behalve een proces verbaal kreeg de man tevens een achturig rijverbod opge legd. Vlaardingen Er bestaat een kans dat het gestrande overleg tussen Muwi-bewoners en de gemeente weer vlot getrokken gaat worden. Binnen veertien dagen zullen gesprekken plaatsvinden van bewoners en gemeente met alle architecten die bij het Muwi-project betrokken rijn. Het is niet ondenkbaar dat de uitkomst van die gesprekken het noodzakelijk zal maken eerder genomen beslissingen terug te draaien. Zoals bekend was het overleg vastgelopen op het punt van de architectenkeuze. De bewoners hadden de voorkeur uitgespro ken voor een architectenbureau dat voor wethouder Goudriaan onaanvaard baar was. Dat bureau, Wijngaarden en Van Weiand, had te kennen gegeven dat het grootste deel van de huidige gebreken aan de Muwi-I woningen berustte op achterstallig onderhoud en sys teemgebreken. Eerder was het Bouwcentrum in een aantal lij vige rapporten tot dezelfde con clusie gekomen. Maar Goud riaan weigerde met het door de bewoners gekozen architecten bureau m zee te gaan, waarop de bewonersdelegatie het over leg op projectgroepniveau op schortte. De opening die nu gevonden is, is het resultaat van een gesprek tussen de wethouder en de be woners. De uitkomst daarvan komt kort samengevat hierop neer dat opnieuw met alle archi tecten gesproken zal gaan wor den. Bewoners en gemeente be reiden die gesprekken apart voor en het resultaat van de gesprekken zal gezamenlijk ver werkt worden, desnoods met aparte vermelding van de weer-, gave van de bewoners en van de ambtenaren. Bas Goudriaan: "Dat stuk gaat daarna naar b. en w. toe en dan, als de oorlog nog niet over is, naar de raad. Mochten er nieu we aspecten aan het licht komen dan is het inderdaad mogelijk dat er oude beslissingen terug gedraaid moeten worden". Eén van die nieuwe aspecten zou kunnen rijn dat Wijngaarden en Van Weiand met hun uitspraak over achterstallig onderhoud en systeemgebreken nog mets ge zegd hebben over de uiteindelij ke plannen. w deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad teer voor mij m.ï.v. abonnement per kwartaal 142,20 abonnement a f14,33 per maand, dan geef ik wei machtiging tot automatische afschrijving. Mijn giro/banknr. is de eerste twee weken ontvang ik de krant gratis naam: adres: codelwoonpiaats: telefoon: V ik wil liever eerst een proef van 14 dagen, daarna zal ik beslissen stuur deze bon in open envelop, zonder postzegel naar antwoord nummer 634, 30Q0VB Rotterdam

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1