Een benefiethal, dat niemand vergeten zal. 1 Technische hulp in Hoevenbnort IHI Bewoners protesteren tegen informatiestop VOP houdt fancy fair voor geluidsinstallatie mm i r 1 Hovingh °P schoot Bassie en Adriaan komen ook Nieuwe problemen rond bowlingbaan MAANDAG 19 FEBRUARI 1979 SC/V0/WW3 V- Z Opmerkelijk veel werd er gedanst, meer dan op het vorige (benefiet)bal, met het dansorkest van Frans Poptie. De Harbour Jazz Band was een constante opwarmer tijdens het hele benefietbal en het was haast jammer, dat de dixielandbarsd telkens onderbroken werd. Schiedam Het zag er somberfjes uit, rond half negen zaterdagavond, toen de eerste bowlingbal nog gerold moest worden door de heren en dames gemeentebestuurders; bezoekers waren slechts druppelsgewijs binnengekomen en het zag er naar uit, dat het lang niet zo druk zou worden ais methet benefietbal van vorig jaar voor de ziekenomroep- Vat voorgevoel bleek terecht en wat dat betreft had de stichting gespecialiseerd jeugd- en volwassenwerk dus pech. Want het tweede bene fietbal van Schiedam, ook nu in Musis Sacrum aan de Lan ge Haven, was speciaal voor de GJVW opgezet Deze stich ting werkt met geestelijk ge handicapten, vooral kinde ren, en met het oog op het Jaar van het Kmd was de GJVW erbij gehaald. Dat het minder druk was dan vorig jaar, kon eenmaal na middernacht eigenlijk nie mand meer wat schelen. De stemming was er goed inge komen en iedereen, die aan wezig was ging de gezellig heid veel belangrijker vin den. Zelfs de directeur van Musis, bowling Frans van H/jsbergen, die de avond met een wat kommervol gezicht begon, klaarde helemaal op en stond ten leste aan een stuk door te schateren met zijn oude makker Gé Krom menhoek, bekend uit de Scheidamse voetbalkringen en presentator van het hele benefietbal. Krommenhoek is een makke lijke prater en begeleidde geestdriftig elke activiteit, die in Musis plaatsvond. Om mee te beginnen: de raadsle den van de gemeente streden om de bowling-wisselbeker, die een jaar in handen was geweest van wethouder Rei- nier Scheeres, Maar Scheer- es bracht het er deze keer schameltjes af (met opzet na tuurlijk gekscheerde burge meester Lems) en Rob Hij mans van D'66 kwam als beste bowler naar voren. De poedelprijs was voor Henk Engelsman, het oudste raad slid van de PvdA. Rita Hovingh kwam daarna. Omdat vrijdag nog Astrid Nijgh had afgebeld wegens ziekte, kwam zij optreden, op een nogal opmerkelijke ma nier. Burgemeester Lems kreeg een ruime plaats toebe deeld in haar repertoire van zaterdagavond en zat op een gegeven moment met haar op zijn schoot voor het front der aanwezigen. Of het de hilari teit was, waardoor het vanaf dat moment een vrolijke boel werd, is moeilijk te zeggen, want feit is dat ook de Har bour Jazz Band een belang rijke factor was: dixieland van de bovenste plank hield er gedurende de hele avond de vaart in, en wat dat betreft was het haast storend, dat er andere evenementen tus sendoor kwamen, zoals Con nie Vandenbos en de modes hows van Lady Rose en Sil houet - die overigens wel attractief waren opgezet In een bovenzaal van Musis was het de New Shifting Four (met Cor van Beek, die vroe ger drumde op wereldhits van Shocking Blue), die de nacht volmaakte. De dans vloer was geen moment leeg. Burgemeester Lems reikte verschillende prij zen uit. De bowling-wis selbeker ging op "de mocratische" wijze naar Rob Hijmans en de poe delprijs was voor de oudste socialist in het gemeentebestuur. Na Lems kwamen ook de Rietzeilers met verschil lende schenkingen: dui zend gulden voor de CJVW en een onder scheiding naar mede organisator en persver- tegenoordiger Dick van der Lugt, die werd be noemd tot "schrijver in de orde van de stenen kruik" Lad/ Rose en Silhouet presenteerden een wervelende modeshow, met nogal asvmmetrische modellen. Vlaardingen Bewoners van de 'Oostwijk hebben bij de commissie verzoekschriften en de Vlaardingse gemeenteraad geprotesteerd tegen het besluit van het college zolang het overleg stil ligt, geen informatie te verstrekken. Zij zijn van mening, dat met dit besluit de nota o verheid-burgerij met voeten getreden wordt In die nota staat huns inziens niets dat er ook maar op zou kunnen wijzen, dat het verkrij gen van informatie deelname aan een projectgroep tot voor waarde heeft De bewoners schrijven dan ook: "Wij zijn van mening, dat dit (het stopzetten van de informa tie totdat het overleg in de projectgroep weer is hervat ^ed.) een oneigenlijk gebruik is van de vrijwillige medewerking van de individuele burger om in georganiseerd verband aan overleg met de gemeente deel te nemen". Behalve naar de commissie ver zoekschriften en de gemeente raad is ook een afschrift van de brief naar de commissie stadsontwikkeling verzonden. Overigens heeft de PvdA-frac- tie vorige week aangekondigd binnenkort per officiële verkla ring te reageren op alle beschul digingen, die er de afgelopen tijd aan het adres van de Vlaar dingse wethouder van stadsont wikkeling zijn gedaan. Die ver klaring zal vandaag openbaar gemaakt worden. Vooral met betrekking tot de Oostwijk werd Goudriaan enige tijd gele den fel aangevallen door de PPR. Goudriaan werd toen be schuldigd van persoonlijke in triges. jjaar0p jg jjQg met j,et openbaar gereageerd, al schijnt de wethouder binnen de PvdA- fractie alle beschuldigingen van de hand te hebben gewezen. Vlaardingen De werk- £N>ep Woningen van de buurtvereniging van de Hoevenbnort wil een tech nische buurthui p gaan op- nchten. Deze subgroep gaat och bezighouden met aller hande technische p roble est*, die zich in de wonin- de wijk kunnen voor- Tijdens de eerste buurtvergade- J-tog. die onlangs is gehouden, Week dat sommige bewoners «jvoorbeeld in bepaalde ver- tte«ken best wat meer wand contactdozen (oftewel stopcon tacten) zouden willen hebben, terwijl bij de meeste typen wo ningen in de wijk in de schuren geen verlichting is aangebracht, om de bouwkosten wat te druk ken. Aan die verlichting hebben de meeste mensen echter wel behoefte. De groep die zich met de techni sche buurthulp gaat bezighou den wil inventariseren, in hoe verre er meer van dit soort gemeenschappelijke wensen zijn op technisch gebied. Beke ken zou kunnen worden, of een en ander gezamenlijk zou kun nen worden aangepakt, hetgeen de kosten natuurlijk wat zou kunnen drukken. De werkgroep Woningen stelt zich ook voor, dat geassisteerd zou kunnen worden bij onder- houdsproblemen aan allerlei technische zaken. Het vervan gen van versleten leertjes in kranen, het repareren van een defect snoer aan huishoudelijke apparaten of het op correcte wijze aansluiten van een wasau tomaat zou ook tot de taak van de technische buurthulp kun nen horen. De beren Springeling en Garde nier van de werkgroep Wonin gen weten alles van de plannen af. Zij zijn bereikbaar onder de telefoonnummers 74.39.77 en 74,12.97. Bassïe en Adriaan en de goochelaar An ti ré du Lord met het jachtluipaard Liza. Hoeveel stippen heeft dit lieve dier? Vlaardingen De Wijk belan genvereniging Vettenoordse- polder houdt volgende week donderdag, vrijdag en zaterdag in baar pand aan de Stations straat 32 een grote fancy fair annex rommelmarkt. De bedoe ling is op die drie dagen genoeg geld bijclkaar te krijgen om een nieuwe geluidsinstallatie te kunnen kopen. De vereniging werd onlangs ernstig gedu peerd, toen onbekende bezoe kers de geluidsinstallatie, ter waarde van 1450 gulden, had den weggenomen. Het is voor een wijkvereniging als die van de VOP nagenoeg onmogelijk, om zich te verzeke ren tegen dit soort onheil. De diverse verzekeringsmaat schappijen hebben de premies voor dit soort inbraakverzeke ringen dermate hoog gemaakt, dat dit nauwelijks meer te beta len is, De vereniging draait dus zelf op voor de schade. Tijdens de fancy fair, die in het pand De Rommelpot wordt ge houden, zuilen de bezoekers aan allerlei aardige activiteiten kun nen deelnemen. Niet alleen het Rad van Avontuur is opgesteld; er zijn ook andere attracties, waarmee men zich gezellig kan bezighouden. De eerste avond, volgende week donderdag, zal het Rad van Avontuur bemand worden door niemand minder dan het be roemde duo Bassie en Adriaan, die deze avond geheel belange loos voor de VOP hebben gere serveerd. De manier waarop zij dat zullen doen is natuurlijk bekend: vooral de jeugd zal er bijzonder veel plezier aan bele ven- Bassie en Adriaan brengen overigens hun broer André du Lord mee, een haast even be kende goochelaar, die alle aan wezigen van zijn kunsten zal laten genieten. Luipaard Dan is er op die eerste avond nóg een attractie: een zeer bij zondere. Bassie, Adriaan en An dré brengen namelijk een echt jachtluipaard mee, dat hoof drolspeler zal zijn in een span nende wedstrijd. De vraag aan de aanwezigen is namelijk: hoe veel stippen heeft Liza op haar vel? Wie het juiste aantal raadt of er het dichtstbij komt wint uiteraard de hoofdprijs. Ook op de vrijdagavond en gedurende de zaterdag is er genoeg te doen in De Rommel pot Zaterdag kan men er zelfs de gehele dag terecht, van 10 tot 16 uur. Om de gebeurtenis tot een suc ces te maken is de medewerking van alle VOPpers nodig. Tij dens de fancy fair wordt ook een grote rommelmarkt gehou den, waarop allerlei spulletjes van eigenaar zullen kunnen ver wisselen. De vraag van de wijkvereni ging: wie heeft er nog spullen over, die op die rommelmarkt aan de man kunnen worden gebracht? Alles wat men maar bedenken kan is welkom, be halve bankstellen en andere grote stukken, want daar is in het pand geen ruimte voor. Hoek van Holland Er zijn moeilijkheden gerezen over de aanleg van een bowling baan nabij de Strandweg in Hoek van Holland. Een af sluitende vergadering, die vorige week zou worden ge houden werd uitgesteld, omdat Rijkswaterstaat nog geen besluit heeft kunnen nemen. Eerder werd aangenomen, dat juist van deze zijde geen bezwaar zou bestaan, mits het Havenbedrijf akkoord ging. Nu echter het Haven bedrijf inderdaad te kennen heeft gegeven, geen bezwaar te hebben aarzelt Rijkswa terstaat toch nog. Ze vreest dat aanleg van een bowling baan consequenties kan hebben voor de toekomstige doortrekking van de strand- spoorlijn lijn. De dienst voor stadsontwik keling heeft geen bezwaar tegen gronduitgifte voor de bowlingbaan en amuse mentshal in dit deel van het Hoekse recreatiegebied. Voorzitter van de Hoekse deelraad, de heer L. van der Houwen, heeft al medege deeld dat volgens hem uit stel van de bowlingbaan fu nest is.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 3