SCHIEDAMSCHE COURANT Aanpassing Maasdijk is de beste oplossing gmt Kranten voer ém$e§4 Carnaval beheerst Schiedam Advies Rijkswaterstaat: 'Huurders hebben niets te vrezen' Fundamenten uit oorlog moeten verdwijnen De Hoeksteen nü officieel open p SW is het witte schaap m Notaris koopt flatgebouw Parkweg Jongen (17) leegt kassa's Holy-ziekenhuis binnen 15 jaar heel anders Zeldzame voorjaars bode Aanhanger schiet los Voet gekneusd bij carnaval Bejaarde vrouw (83) toch in ziekenhuis Eerste paal Wijkcentrum VOP Maandag 26 februari 1979. ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broers vest 3 telefoon .tdmim-.ti.itu' HftW" te.i.iviie 262566 M.u-hn-ndienvi 144144 SCHIEDAM EN KETHEL 104de jaargang no. 26308-6 PAGINA'S giiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiimiiji,; Schiedam De eerste twee dagen van het vier etmalen j durende carnavalsfeest zijn I bijzonder succesvol verlo- pen. Naar schatting vijfhom I derd Schiedammers wisten zaterdagavond de weg te j vuiden naar het prinsenbal in zaal Irene aan de Nieuwe Haven. Nog veel meer inwo ners van de stad hebben zaterdag genoten van een bijzonder kleurrijke carna valsoptocht waar tientallen bedrijven, verenigingen en particulieren „versierd" aan deel namen. Nog twee dagen duurt het feest van de leut voort in Schiedam. Dinsdag"- avond wordt, ook in Irene, het grote feest ter afsluiting van het carnaval gehouden. Alle cam a vals verenigingen van Schiedam zullen com pleet met even zovele Prin sen en Raden van Elf op dit feest hun beste been tje voor zetten. De voe tbalvereniging S VV is zaterdagavond op het prin- senbal van carnavalsvereni ging De Rietzeilers tot het witte schaap uitgeroepen. De voetbalclub is daarmee automatisch ridder in de or de van de stenen kruik ge worden, een titel die verge zeld gaat met een stenen kruikje plus een liter jene ver. Omdat het niet mogelijk was alle spelers van SVV persoonlijk te onderschei den heeft prins carnaval Hendrik de Grote de Eerste, de onderscheiding uitgereikt aan Cor de Vries, de secreta ris van de vereniging. Ook burgemeester Are Lems is in dit carnavals- Zesen veertig voertuigen namen za terdag deel aan de car navalsop tocht door de Schie- damse bin nenstad. Één van die wagens was uitgevoerd als een reusachtige kinderwa gen. weekend een onderschei ding rijker geworden. Was hij al ridder in de orde van de stenen kruik, nu is hij door prins carnaval per soonlijk bevorderd tot com mandeur in dezelfde orde. Omdat het stenen kruikje al in hel bezit van de burge meester van Schiedam was kreeg hij een medaille die zijn camavalswaardigheid nu moet benadrukken. De vrouw van de /burgemeester werd door de feestvierende cama valsvereniging de Riet zeilers niet vergeten. Zij ont ving zaterdag op het oude stadhuis, vlak na de over dracht van de stadssleutel aan prins carnaval, een petje in de kleuren van Schiedam en een boerenkiel, zodat ook zij voldoende is uitgerust om zich in het carnavaJsgewoel te storten. Schiedam Het flatgebouw aan de Parkweg, waarin de bibliotheek is gevestigd en voorheen ook de ANWB, en Rijnmond kantoorruimte in ge bruik hadden, is gekocht door de Schiedamse beleggings maatschappij Noval BV. Nota ris Van der Valk, de eigenaar van de beleggingsmaatschappij heeft het flatgebouw op 13 fe bruari overgenomen van het Philips pensioenfonds. De ver koop van het gebouw heeft zowel volgens Philips als vol gens Van der Valk geen directe gevolgen voorde bewoners van de flat. In de koopvoorwaarden heeft Philips laten opnemen dat de eerste zes maanden geen van de huurhuizen mag worden verkocht. „Ook na die zes maanden heb ben de huurders niets te vre zen", verzekert Van der Valk. „Er wordt geen enkel huis ver huurd verkocht. Alleen als een huis leeg komt wordt het ter verkoop aangeboden. Wat mij betreft mogen de huidige huur ders er blijven zitten zolang ze willen, al was het vijftig jaar". De notaris heeft het gebouw gekocht om de grote hoeveel heid kantoorruimte die er op de parterre en de eerste etage aan wezig is. Het notariskantoor, dat nu nog met negenenveertig man personeel m een te klein pand aan de Nassaulaan zit, zal een deel van die kantoorruimte in gebruik nemen. Wat overblijft wordt verhuurd. Het filiaal van de bibliotheek, dat nu nog m het gebouw is gevestigd ver dwijnt van de Parkweg. De huur is te hoog geworden, en daarom heeft de gemeente aan Van der Valk gevraagd het huurcontract te beëindigen. Dei ze ging daarmee akkoord, en de bibliotheek zal nu een tijdelijk onderkomen vinden in de voor malige Mastenbroek kleuter school. De gemeenteraad moet dan wel eerst toestemming ge ven het gebouwtje van de voor malige kleuterschool aan te ko pen en daama akkoord gaan met het tijdelijk onderbrengen van de bibliotheek in het pand je. Het kantoor van notaris Van der Valk blijft voorlopig nog geves tigd op de Nassaulaan. Eerst moet de bibliotheek verhuisd zijn naar de mgr. Nolenslaan alvorens het notariskantoor kan worden overgebracht naar de Parkweg. „Als ik een voorzichti ge schatting mag maken denk ik dat we begin augustus aan een verhuizing van ons kantoor kunnen gaan werken", zegt Van der Valk. Rijkswaterstaat ziet re constructie van enkele punten op de Maasdijk, die uit het oogpunt van verkeersveiligheid van vitaal belang zijn, voor lopig als beste oplossing om het hoge ongevallen- cijfer, waarvan op de Maasdijk sprake is, terug te brengen. Dat er veranderingen moeten komen staat voor iedereen vast Aan de hand van cijfers is aangetoond dat het aantal ver keersongevallen op deze dijk bijna het dubbele bedraagt van het provinciale gemiddelde. Omdat zeker op korte termijn niet op een nieuwe verbinding tussen Maassluis en Hoek van Holland gerekend behoeft te worden, is Rijkswaterstaat uit- Vlaardingen De gemeente Vlaardingen heeft het ministe rie van defensie toestemming gevraagd om een drietal funde ringen van verdedigingswer ken uit de tweede wereldoorlog te verwijderen. Het gaat om twee funderingen van luchtdoelgeschut ten zuiden van de rijksweg tegen de ge meentegrens met Maassluis, die plaats moeten maken voor de rioolpersleiding. De derde fun dering ligt ten zuiden van het industrieterrein „De vergulde hand" en ten westen van de Windmill. Het is een ongeveer duizend meter lange fundering van het voormalig internerings kamp aan het Scheur. De funde- ringsresten daar moeten ver dwijnen voor de aanleg van het buitendijkse industrieterrein. Het ministerie van volkshuis vesting en ruimtelijke ordening geeft subsidie voor het verwij deren van dergelijke fortifica ties, maar stelt als voorwaarde dat het ministerie van defensie toestemming verleend. Die stap is nu door het college gezet. Schiedam De zeventienjarige Rotterdammer R. van O. heeft in een supermarkt in de Van Haarenstraat uit twee kassa's 585 gulden buitgemaakt. De jon gen kon op de dag van de diefstal nog door de politie wor den achterhaald, en bekende het feit waarvan hij werd ver dacht Vlaardingen De geneesheer directeur van het Holy-zieken- huis, dr. Trommel, heeft in de vorige week gehouden vergade ring van de commissie voor volksgezondheid een uiteenzet ting gegeven over de nieuw- bouwplannen van het zieken huis. Deze plannen, die overigens nog door allerlei instanties goedge- deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad" ÜOGfii teer voor mi] m.i.v. aborv »ment per kwartaal 142,20 Q abc cement a 714,33 per maand, dan geef ik wel machtiging tot automatische afschrijving. Mijngiro/banknr.is de eerste twee weken ontvang ik de krant gratis naam: adres: code/woonplaats: telefoon: ik wil liever eerst een proef van 14 dagen, daama zal ik beslissen stuur deze bon in open envelop, zonder postzegel naar antwoord nummer 834, 3000VB Rotterdam keurd moeten worden, zullen binnen vijftien jaar gerealiseerd moeten worden en gaan een bedrag van 27.235.257 gulden kosten. Een hoeveelheid geld, die bijna gelijk is aan het be drag dat het bouwen van het huidige ziekenhuis in 1964 heeft gekost. Bijna alle vitale afdelin gen van het ziekenhuis krijgen er ruimte bij. Voor meer informatie over de nieuwbouwplannen van het zie kenhuis, zie pagina 3. Met het onthullen van een wandkleed heeft wethouder Arij Maarleveld vrijdagavond de kleuter- en lagere school De Hoek steen in Vlaardingen-Holy aan de Olmen dreef officieel geopend. Het wandkleed is een staaltje huisvlijt van ouders dat beslist gezien mag worden. Het vormt tevens het cadeau van de ouders aandeschooL Schiedam Zonder dat de bestuurder er ook maar Iets van merkte is bij het nemen van een bocht een aanhangwagen- tje losgeschoten van een perso nenauto De automobilist, de 44-jarige H. J. B. uit de Van Marumstraat reed zonder de kampeerwagen gewoon verder en pas toen hij zijn bestemming had bereikt merkte B. wat er was gebeurd. De kampeerwagen was in de bocht van de Van Marumstraat naar de Rotterdam sedijk van de personenwagen losgeraakt en tegen een geparkeerde auto ge schoten. Het losgeschoten wa gentje kon zonder veel moeite worden terug gevonden. Het is niet bekend wat de schade be droeg die door het botsende .kampeerwagentje is aangericht. Eerder op de dag hadden de leerlingen van de school op hun eigen manier de school geo pend. Zij deden dat door dwars door een (papieren) deur te ren nen. De school, eigendom van de Stichting voor Katholiek Onder wijs te Vlaardingen, is al sinds augustus vorig jaar in gebruik. Doordat de school tot voor kort ook onderdak verleende aan een andere school is de officiële opening enige tijd vertraagd. De basisschool telt nu nog vier (bemande) klassen maar in de nabije toekomst zal in alle zes beschikbare lokalen les worden gegeven. De kleuterschool heeft naast de drie lokalen ook nog de beschikking over een groot speellokaal. Momenteel telt de basisschool 75 leerlingen en de kleuterschool tachtig. Na de of ficiële openingshandeling was er aansluitend een receptie voor genodigden en ouders. Het personeel en de leerlingen verlangen beslist niet terug naar de houten noodschool aan de Brussel. „Het is een pracht van een gebouw", aldus het hoofd Wim Veldkamp over de nieuwe behuizing. Schiedam Eén klein inciden tje deed zich zaterdag slechts voor bij de carnavalsoptocht door de binnenstad van Schie dam. Het elf-jarige jongetje E. J. van Z. kwam ter hoocte van de Huis te Riviereweg met zijn voetje tegen een wiel van één mende wagens en moest door de GGD naar het Nolet-zieken- huis worden gebracht. In het ziekenhuis werd geconstateerd dat het voetje slechts was ge kneusd en dat de 11-jarige Van Z, gewoon weer naar huis kon, zonder dat verdere behandeling nodig was. Maasland De winter weet maar moeilijk van wijken, maar het voor jaar dient zich toch ai wel degelijk aan. Bij veehandelaar Mosterd aan de 's-Herenstraat te Maasland, wel op een zeer bijzondere wijze. Daar was het een schaap, dat een vierling ter wereld bracht. Over het algemeen baart een schaap twee, een enkele maal wel eens drie lammetjes. Een vierling is echter een bijzonderheid, want zoiets komt maar zeer zelden voor. Het prille schapen kwartet bestaat uit twee grote en twee klei ne lammetjes. Eén van het grotere duo is in middels bij een dochter van de moeder onder gebracht. Moeder schaap heeft namelijk wel voor drie van haar borelingen voldoende melk, maar vier was net iets te veel. gegaan van twee mogelijke op lossingen om de dijk veihger te krijgen. De eerste betrof het ontlasten van de Maasdijk door een gedeelte van het verkeer te leiden langs rijksweg 20, van Maassluis naar Den Haag. De consequentie daarvan is dat het kruispunt Westerlee een onge lijkvloerse kruising moet wor den omdat de aansluiting met de Oranjesluisweg soepel moet verlopen. De kosten van een dergelijk project worden ge schat op 17 miljoen gulden. Meer ziet Rijkswaterstaat in een aanpassing van die punten op de Maasdijk, die een concentra tie van verkeersongevallen te zien geven. De „scheve" aanslui tingen die nu nogal wat proble men geven worden dan vervan gen door haakse aansluitingen en de kruispunten zouden dan door verkeerslichten beveiligd moeten worden. Het betreft de aansluiting van de Oranjesluis- weg, de aansluiting van de kern van de Maasdijk en de situatie bij de Nolweg. Rijkswaterstaat ziet in aanpas sing van de Maasdijk voordeel, omdat de dijk toch altijd een verkeersfunctie blijft behou den. Bovendien zijn deze maat regelen aanzienlijk goedkoper. De aanpassingen worden ge raamd op zeven miljoen gulden. Eind dit jaar hoopt men het bestek rond te hebben. Twee jaar later kunnen dan de dne kruispunten zijn herzien. Schiedam Nadat zij plotse ling de rijbaan van de Lange Nieuwstraat overstak is de 8£- jarige mevrouw C. M. B. door een personenauto aangeredrn en moest de bejaarde dame naar het Nolet-ziekenhuis wor den vervoerd. ïn eerste instan tie konden de artsen niets vin den waarvoor verblijf in het hospitaal noodzakelijk werd geacht, en de aangereden dame kon dan ook het ziekenhuis verlaten. Toen zij later op de dag wel last ondervond van de klap die ze bij de aanrijding had opgelo pen, keerde zij terug naar het ziekenhuis. „Waarschijnlijk toch een hersenschudding" luidde aldaar de eerste voor zichtige conclusie. Vlaardingen Op het terrein nabij de Willem Pijperstraat zal op woensdag 28 februari om twee uur 's middags de eerste paal geslagen worden voor de wijkaccommodatie van de Vet- tenoordsepo 1 der. Zes kinderen uit de wijk zullen de officiële handeling verrichten. Na het slaan van de eerste paal zal er in „De Rommelpot", Stations straat 32 een gezellige bijeen komst gehouden worden. ADVERTENTIE

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1