TSN is aan „eigen tennispark toe I Verlies voor De oievaars Jos Zee brengt Groenoord in kwartfinale 1 üaassluise schaak j eugd kampioen Nota tennis accommodatie -Bestuurslid Cor Valk heeft de maquette alklaar PPSCen VDL uitgeschakeld Opening club gebouw Marjolein van Unen inEK- selectie WOENSDAG 28 FEBRUARI 1979 igir Sportkort SC 4 VD/WW5 -Schiedam Cor Valk, bestuurslid van de tennis- -vereniging: Schiedam Noord, heeft een maquette van een uit zes banen bestaand tenniscomplex ponder aan de trap staan. „Normaal staat dat ^ding onder mijn bed. Ik droom er van, werke lijk", zegt Cor over de maquette, die hij ge bouwd heeft toen het bestuur van TSN ter ore kwam, dat de gemeente in haar bestemmingsplan een plaats had ingeruimd in de Schiedamse wijk Woudhoek voor de aanleg van een. tennïsaccom- modatie. De gedachte aan een eigen park leeft erg sterk bij de vereni ging, die dit jaar het eerste lustrum viert- De 110 leden van TSN zijn ook het komende seizoen genoodzaakt verspreid over dne parken te tennissen (Spienngshoek, Van Vliet en Over- schie), hetgeen niet ideaal is voor een bloeiend verenigingsle ven. en tevens een aantal organisatorische problemen met zich 'mee brengt „ïk moet vooraf een planning maken, welk groep je op welke tijd op welk park speelt. Anders komt het voor, dat jc op de ene plaats met zes man op eén baan staat, terwijl je op het andere park zonder tegestander bent", aldus Cor Valk. Met een eigen park hoopt TSN dan ook met de competitie mee te kunnen gaan spelen. „We hebben stad en land afgelo pen voor baanruimte op de competitiedagen. Zo hebben we alle parken in Rotterdam geprobeerd en zijn we zelfs in Streefkerk, Heenvliet en Zuid-Beijerland geweest". Brief TSN is al lange tijd bezig met plannen voor een eigen park. „We hebben medio 1977 al een gesprek met wethou der Herman Posthoorn gehad, die ons toen vertelde dat rea lisatie drie tot vijf jaar ver gde. We zijn door dat gesprek wel erkend als gesprekspart ner inzake de aanleg van een tenniscomplex in Woudhoek", merkt voorzitter Paul van Hagen op. Jan van der Tor- re (exploitant van Spiering- shoek en Overschie, Red.) kreeg vorig jaar april ineens haast om een plan in te die nen. Hij heeft ons toen ge vraagd of we een brief wil den sturen aan de gemeente, waarin we, zwart op wit dus, zijn plannen zouden steunen. Zakelijk is dat te begrijpen, want aan losse toezeggingen heeft die man natuurlijk niets". De voorzitter vervolgt: „In een bestuursvergadering is toen besloten als vereniging vrij te blijven on geen inten tieverklaring te tekenen. Bo vendien waren er geen grote voordelen voor ons aan ver bonden, als Van der Torre dan de exploitatie zou krij gen. Een voorrangspositie voor de huur werd ons toege zegd, maar wel tegen dezelf de, hoge prijzen". „Onze seniorleden betalen momenteel 200 gulden contri butie, terwijl de jeugdleden slechts vijftig gulden minder hoeven te betalen. Dat is te veel als je kijkt naar het aan tal speelminuten, wat onze le den daarvoor krijgen", meent voorzitter Van Hagen, die ook een schatting heeft uitgewerkt voor de contributies, die m 1980 op een zelf-geexploiteerd park met een grootte van zes banen betaald zou moeten worden, 225,- voor senioren en 125,-voor jeugdleden. Ander geluid „Voor dat geld kunnen we dan v/el zeker tweemaal zo veel tennissen, terwijl we ook niet voor de maanden oktober en november dan is het zomertewiisseizoen of ficieel al afgelopen nog eens extra hoeven te betalen. Tennis is een gezinssport en die moet dan ook voor het hele gezin te betalen blij ven". Het TSN-bestuur Iaat zo een heel ander geluid ho ren dan Jan van der Torre, die in onze krant van 22 fe bruari opmerkte: „De vraag is natuurlijk hoeveel subsidie de gemeente verleent. Als een vereniging zichzelf moet bedruipen, dan verschillen de tarieven niet veel. Als ze tien procent lager uitkomen, d*" noem ik hen spekkopers". Van der Torre sprak daarbij ook over een stuk zelfwerk zaamheid, waarin een brok onkundigheid schuil kan gaan. „Jan van der Torre weet niet wat voor deskundigheid wij in huis hebben. Hij moet echt niet denken dat we die banen met een spa en een schoffel bij gaan werken. Je moet als vereniging alleen goed onder scheiden wat zelfwerkzaam heid kan zijn en welk werk voor de „specialist" is. Het aanleggen van een nieuwe to plaag op een baan bijvoor beeld moet je „laten doen". Subsidie Paul van Hagen gaat verder; „En waarom zou de gemeente de tennissport niet subsidië ren door banen aan te leg gen, maar wel bijvoorbeeld voetbalvelden. Het kan echt! Zo moet Evergreen in Maas sluis achtduizend gulden per baan per jaar aan de gemeen te betalen, en dat zou bij een bezetting van 80 mensen per baan 'een baanhuur van honderd gulden per per soon betekenen". TSN is met meer op eigen houtje bezig met de verwezen lijking van zijn idealen. „We praten via de sportraad als „tennissend Schiedam", het geen een goede zaak is. In de sportraad wordt naar de vere nigingen geluisterd, nu hopen dat het college naar de sport raad luistert", waarbij Paul van Hagen zich realiseert, dat daarbij krachten overwonnen moeten worden. „Als sport verenigingen zo invloed krij gen. dan houdt dat in dat er ambtenaren in hun beslissing sbevoegdheid beknot worden. Het blijft dan oppassen, dat voor de sport belangrijke be slissingen niet in het politieke spel belanden. Daarom ook willen wij ons als vereniging inpassen om te bewijzen dat een Sportraad functioneel kón zijn". ..Maar dat houdt wel in, dat als er hier in Schiedam-Noord iets van de grond komt, wij als TSN er ook op vooruit willen gaan", aldus Van Ha gen. Secretaris Ad Verluide benadrukt de noodzaak daar van. „We zijn begonnen als vereniging van „beginnelin gen". Onze normale manier van tegemoetkomen zonder dat we in feite iets te bieden hadden, nam de drempelvrees voor de tennissport bij een hoop mensen weg. We widen die mensen nu wat gaan bie den, zonder onze filosofie van het eerste uur een tennis club voor beginnelingen en gevorderden te zijn over boord te zetten". Ad Verlinde vervolgt: „Daarom „gooien" we alles op een eigen park. We bedoelen dat „eigen" dan niet le eng, want komt er bij voorbeeld een opzet van één park met verschillende vereni gingen, waarbij ieder aan zijn trekken komt, dan doen we ook graag mee". Schiedam Namens de sectie overige buitensporten wordt vanavond een rapport aan de Sportraad van Schiedam voorgelegd, dat handelt over de uitbreiding van tennisaccommodatie. De nota meent, dat de zes ge projecteerde buitenbanen en de hal met vier binnenba nen de behoefte in 1980 niet dekt. Geopperd wordt voor de aanleg van niet minder dan twintig buitenbanen en zes binnenbanen, zodat het vol gens de commissie bestaande bezettingsgemiddelde van 113 mensen per baan op de particuliere parken verbeterd kan worden. De KNLTB hanteert een norm van 50 tot 70 mensen per baan. De nota wijst de commerciële exploita tievorm af, in verband met de daarmee gepaard gaande „onnodig hoge kosten". Ook zelfwerkzaamheid dagelijks toezicht en gebruik van de kantine moet nagestreefd worden. TSN, welke vereniging ook in de commissie, die het rapport opge steld heeft, vertegenwoordigd was, over het rapport: „We staan er als vereniging volkomen achter. We beseffen wel, dat het voor sommigen in de tenniswereld een „re volutionair" rapport zal zijn", aldus voorzitter Paul van Hagen. Vreugde bij Groenoord voor het be halen van de overwinning, de doelman (midden) ran selde de laat ste straf schop uit het doel. Schiedam Het rolstoel basketbalteam van SIS De Ooievaars heeft het ook in de thuiswedstrijd tegen ISV Hengelo niet kunnen redden. De Schie dammers moesten met 3847 de overwinning la ten aan de gasten. De ploeg van trainer/coach Henk Craamer ging goed van start. In de eerste minuten werd er door knap aanvallend spel een kleine voorsprong genomen. De Ooievaars wist van de vorige wedstrijd dat Hengelo een erg snelle ploeg had. Henk Craamer had zijn ploeg dan ook met de opdracht het veld ingestuurd dat het vooral zich het tempo niet moest laten opdringen. Deze opdracht werd prima uitgevoerd. Dit tot grote ergernis van de coach van Hengelo, die zijn spelers tot sneller spel probeerde te bewegen maar door het goede spel van De Ooievaars kreeg het hiervoor geen kans. Hoe gevaarlijk Hengelo kon zijn bleek wel als het de kans kreeg voor een fast-break. Geen van de spelers van De Ooie vaars kon de ploeg dan nog stoppen. Met de rust keek de thuisploeg toch nog tegen een achterstand aan. Maar de 1416 stand gaf echter aan dat alle kansen nog aanwezig waren, In de tweede helft hielden de beide ploegen elkaar weer goed in evenwicht. Hoewel De Ooievaars vrijwel constant tegen een kleine achterstand aankeek, was deze achterstand nooit hope loos. Tot aan de laatste minuten. Toen verviel het Schiedamse team weer in de oude fout van de uitwedstrijd. Het ging jagen op de bal om alsnog de kleine achterstand weg te werken, maar hiermee speelde het Hengelo in de kaart. Via enkele knap uitgevoerde fast-breaks bouwden de gasten hun voorsprong uit en lieten De Ooievaars met een 38—47 neder laag achter. Schiedam/Vlaardiugen Groenoord heeft zich via een overwinning op de Rotterdamse Studen ten geplaatst voor de kwartfinale van de strijd om de zaalvoet- baibeker. Het ging de Schiedammers overi gens helemaal niet ge makkelijk af, want tot drie minuten voor het verstrijken van de offi ciële speeltijd hadden zij nog een 1—2 achter stand. Een keiharde knal van Rob Noordzij maakte evenwel een verlenging noodzakelijk en omdat beide teams niet meer de kracht be zaten om ook in de verlenging te kunnen scoren, moesten straf schoppen uiteindelijk de beslissing brengen. Cees Bezemer zorgde voor 1- 0 maar de Rotterdamse stu denten misten de kans op de gelijkmaker. Omdat Peter Ro- meijn Groenoords tweede strafschop naast knalde, kon den de Rotterdammers toch langszij komen: 1—1. Rob Noordzij toonde zich bij de derde en de laatste strafschop dé specialist en faalde niet: 2—1. De spanning steeg ten top» want de laatste straf schop van de studenten moest nog komen. Groot was de VI'o v'-' —wwl W V. -. "■{Z\ i o De Rotterdamse studenten blokkeren Groenoord (5) om door te breken. uitblinker Jos Zee met een waarlijk katachtige reactie de bal uit de benedenhoek ran selde. Wat Groenoord wel lukte, daar bleef de andere Schie damse hoofdklasser, PPSC,.in gebreke. Een té aanvallend „PP" kreeg de rekening voor al dat offensieve geweld ei genlijk pas goed in de tweede helft tegen Eurosport gepre senteerd, want toen liepen de Rotterdammers van de 1—0 ruststand uit naar een 4-j-O eindstand. De Schiedammers hadden na afloop niets te zeg gen, want aan de verdiende overwinning viel niets af te dingen, al was het alleen ai omdat Dick Vos een paar maal juist de doelman van Eurosport op zijn weg had gevonden. Ook het Maassluise VDL red de het niet, hoewel het ver schil met tegenstander The Harvards wel minimaal was, namelijk 2—3. In de eerste helft ging de strijd aardig ge lijk op, wat dan ook tot uiting kwam in de stand: 0 0. In de tweede helft namen The Harvards eerst een voor sprong, maar al snel tilde Cees de Man VDL weer naar gelijke hoogte. Een sterke op leving aan de zijde van The Harvards leidde ertoe, dat zij middels een aantal knappe aanvallen VDL op twee doel punten achterstand konden zetten: I3. Dit bleek genoeg voor het bereiken van de vol gende ronde, hoewel VDL middels Jaap Dekker twee minuten voor tijd nog erg dichtbij kwam: 2—3. Het Maaslandse MW '27 plaatste zich wel voor de vol gende ronde door een verras sende overwinning op hoofd klasser WOH. Deze sterke tegenstander kon MW '27 tot aan het einde toe goed bijbe nen, want na dat de officiële speeltijd was verstreken, stond er een 2—2 stand op het bord. Even dachten de toeschouwers in de Alexan- derhal, dat er strafschoppen aan te pas zouden moeten ko men, maar MW '27 maakte de sensatie compleet door een derde treffer aan te tekenen. De resultaten van de eompeti-. tiewedstrijden waren: OACN BoysGGK 32, Ursus'Ex celsior M 2—1, HBSS—Roga 1—2. Vlaardingen Wanneer alles volgens plan verloopt, openen de handballers van De Hol- landiaan op 24 maart het nieuwe clubgebouw aan de Amsterdamlaan in de Holy- wijk. Tussen 14 en 16 april volgt er een internationaal toernooi met deelname van een Noorse handbalclub. Van de zomer heeft De Hollandi- aan de organisatie van een handbaltoemooi, waaraan ze ven verenigingen uit het Wa terweggebied mee zullen doen. De inzet van dat toer nooi is de Waterwegcup van deze krant. Utrecht Marjolein van Unen heeft in de sportschool van Anton Gees ink alle se lectiewedstrijden voor de Eu ropese Kampioenschappen dames, die in april in Ker- krade gehouden worden, ge wonnen. De zestienjarige ju doka van dc Vlaardingsc sportschool Westwijk ver sloeg de dames Pardoel en Nicolai op vol punt met een schouderworp respectievelijk een houdgreep, terwijl tegen Ilillekens de beslissing van de scheidsrechter in het voor deel van de Vlaardingse uit viel. Marjolein van Unen wordt daardoor de Neder landse vertegenwoordigster op de Europese Kampioen schappen in het zwaarge wicht (boven 72 kilogram). O Danny Molendijk, de on langs naar de Verenigde Sta ten vertrokken Schiedamse voetballer, heeft het bij zijn nieuwe club „Washington Di plomats" best naar zijn seïn- De ex-speler van FC Vlaar dingen en SW bereidt zich momenteel op de Amerikaan se competitie voor met een twee weken durend trainings kamp in de „zonnestaat" Flo rida, waarna een niet minder dan drie weken omvattend trainingskamp in Mexico op het programma staat. Maassluis Het jeugdige schaakteam van de Schaakverenk ging Maassluis is er in geslaagd het RSB clubvijttallenkampk oenschap t/m 12 jaar te behalen. Dat gebeurde met grote overmacht, want van de 30 gespeelde wedstrijden werden er 25 gewonnen. Door dit resultaat mag SV Maassluis zijn club vijftal afvaardigen naar het kampioenschap van Nederland, dat in het najaar te Utrecht wordt gehouden. Topscorers van het succesvolle jeugdige Maassluise team wjfc ren Joost van Dam (Maasland) en Marco Trion (Maassluis) met 6 uit 6 en Steve Hauser (Maassluis) met 5 uit 5. VerdÉj scoorden Jarry Wanakerta 5 uit 6, Ko van Engelenburg 3 u$ 5, maar kwam Hans Eijsackers als invaller in zijn twee patj tijen niet tot scoren. a De eindstand van het clubvijftallenkampioenschap: 1. Maas sluis 25 pnt, 2. Spijkenisse 17, 3. Berkel 17, 4. Krimpen a7d Ussel 161/2, 5. Zwijndrecht 16, 6. Springend Paard (PutterS- hoek) 15 1/2, 7. Paradijssel (Capelle aid Ussel) 14 1/2, 8- Lek- kerkerk 13 3/2. 9. Barendrecht 81/2, 10. Volmac/Rotterdaö 6 1/2.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 4