SPORT JohanKijne weer terug „JBinnenspoFtcentrwii de enige oplossing' 119.- \109. Tapijtmagazijn Rijnmond Jan Edelijn, voorzitter van Har ga, Schiedam en De Coureur in één competitie 249.< 169. 179 Feijenord aast op Eikelenboom Rob Jacobs naar Excelsior ASSISTENT DONDERDAG 1 MAART 1979 Van Veenendaal blijft Ere-divisie - club in bandbal- toernooi Reserves ronde verder - Jan en Henk van Toor beheersen karatestrijd COMMODORE IZMER 28 RILJANT 'B' iP MENDOZA SIMON ALLEGRO TOP-Z ABDUL KASHAM FLOWER korting van 25% BARBERIA I Callenburgstraat 50, Vlaardingen tel. 010-355429 SC/VD/WWa JAN EDELIJN .visie. V laar dingen Feijenoord heeft belangstelling getoond voor doelman Peter Eikelenboom. De Rotterdamse ere-divisieciub wil de Vlaardingse goalie op huorbasls voor de rest van het seizoen inlijven, omdat reserve-keeper Henri Van Leeuwen ook al op uitleenbasis naar de Go-Ahead Eagles vertrekt. „Maar", zegt bestuurslid Jan Vilijn, die de onderhandelingen met Feijenoord voert, „omdat we dit seizoen al zoveel aderla tingen hebben moeten ondergaan, zitten we uiteraard niet te springen. Als Peter gaat, en ik geloof dat hij graag wil, dan zal het niet voor niets zijn". Vlaardingec Johan Kijne heeft na ruim drie maanden rust weer van zich doen spre ken. In Den Haag liep hij de negen kilometer in een tijd van 31.28 minuten. Na acht kilometer verliet hij de kop- Schiedam Trainer Van Veenendaal heeft zijn con tract bij de Sehïedamse vier deklasser DRZ met een jaar verlengd. Zowel het bestuur als de 41-jarige Schieaammer zelf hadden weinig proble men om elkaar te vinden. Van Veenendaal is in bet be zit van een D-dipIoma, maar hoopt dit jaar voor zijn C-di- ploma te slagen. Maassluis Voor de eerste maal neemt een ere-divisie ciub deel aan een handbal- toernooi in het Waterwegge bied. Dat is het Utrechtse At- tila, dat vorige week zaal handbalkampioen werd van de eerste divisie. Een andere hercnploeg die onlangs tiaar de eerste divisie promoveerde is Internos uit Etten-Leur. Aan het toernooi, dat de Maassluise handbalclub Uni tes '63 organiseert op zater dag 21 april in de Olympia» hal, doen negen clubs mee. VTaardingen De reserve volleybaldames van Broleco zijn weer een ronde verder in de strijd om de districtsbe ker. Bij Voilido draaide het duel uit op een Vlaardingse overwinning: 1—3- De set standen waren 415, 10—15, 15—8 en 1—15. groep om eenzaam met een grote voorsprong te finishen. De atleten van Fortuna lie pen zestien kilometer, alle maal in bet kader van de cross-competitie. Winnaar werd Walter van Rossum in een scherpe tijd van 57.16. Lue Dumont, Sjaak Hoogendijk en Bertus Stigter vochten een verbeten strijd uit, waarbij de beslissing pas op de laatste honderd meter viel. Luc Dumont was uitein delijk in de sprint de sneltste en finishte als tweede in 58.09, gevolgd dor Sjaak Hoo gendijk in 58.16- Bertus Stig ter had een tijd nodig van 58.59 minuten. Het betekende dat in een veld van 202 atle ten vier Vlaardingers bij de eerste acht waren. Arie van Emden had een tijd nodig van 1.02.36 op de voet gevolgd door Jan van der Heide in 1.03.27. Bram de Jong passeerde de streep in 2-03.34. Overige resultaten; Kees van der Velden 1.06.10, André van der Weel 1.08.33. Jan Wielaart 1.10.28, Wijnand Riemeijer 1.26-19, en Jannet van Dongen als enige vrouwe lijke atleet van Fortuna 1.23.32. Vlaardingen Bij alle vernieuwingen in en aan het Kolpabad ontbreekt nog steeds een overkap ping van het buitenbad. „Met name VZC is dat een doorn in het oog, omdat naast het vrije en recreatieve zwemmen in Vlaardingen", aldus Jan Edelijn, voorzitter van Vlaardings grootste sport club, „het een noodzaak is dat er meer overdekt zwemwater komt. In het investeringsprogramma is er voor 1983 de bouw van een intructiebad en sportzaal in de Oostwijk gepland. Hoewel ik méér zwemwater, in welke vorm dan ook van harte toejuich, moet ik het Vlaardingse gemeentebestuur waarschuwen". sportbestuurders, en een aan tal die in de Raad van Sport en Recreatie zitten, in vele ge vallen alleen maar aan hun eigen club denken. Rotterdam sluit momenteel een aantal instnuctiebaden, omdat de exploitatie te duur is en het gebruik er van in de avonduren door de recre anten en door de zwemvereni ging té beperkt is om een goed benuttingscijfer te krij gen. Ook andere gemeenten", aldus Jan Edelijn, „hebben met dit verschijnsel te maken. Het samentrekken in grote complexen van de verschillen de binnensporten, mei de daarbij behorende faciliteiten, is hiervoor de oplossing". De voorzitter van VZC liet tijdens de jaarvergadering ook zijn licht schijnen op wat Vlaardingen de eerstkomende jaren aan sportaccommodaties erbij moet krijgen. Een visie die hooglijk gewaardeerd kan worden, omdat de meeste Binnensportgebied De uitspraken van Jan Ede lijn: „Ik geloof dat ten bin nensportgebied in net cen trum van Vlaardingen de eni ge oplossing is voor Vlaardin gen wil het de ontwikkeling kunnen bijhouden op sportge bied. Ik denk hierbij aan het Kolpabad, met de daarop aansluitende terreinen tussen rijksweg A 20, de Westlandse- weg en de burgemeester Heusdenslaan". „Binnen deze grenzen is vol doende ruimte om accommo datie te creëren. Ik denk hier bij aan een tweede, zo moge lijk derde sporthal, overdekte tennis- en squashbanen, een bowling- en kegelbaan, schiet banen, eventueel een kunstijs baan en een nieuwe Stads schouwburg. Uiteraard met de nodige faciliteiten zoals restaurants, parkeerruimte enz. De overkapping van het buitenbad van het Kolpabad, samen met de modernisering ervan, kan daartoe de eerste stap zijn. Eén en ander bete kent dat de VZC zelf nog steeds aangewezen is op een beperkte zwemruimte". „Voorlopig", aldus Jan Ede lijn, „kunnen we nog niet vol doen aan het verzoek van de jeugd om te kunnen zwem men op normale tijden, dat wil zeggen na schooltijd en 's avonds tot circa 22 uur. Dat we niet kunnen voldoen aan de vraag voor kunstzwemmen en schoonspringen hoort daar óók bij. Het betekent verder dat in deze situatie de water- po loërs zich moeten blijven behelpen op de meest onge lukkige uren. Waardoor van een grote opleving van deze tak van de zwemsport geen sprake is". Verbetering Niettemin erkende de voorzit ter, dat er in vergelijking tot vorig jaar al een grote verbe- f tering is te zien. Het binnen bad van het Kolpabad en het buitenbad in de zomer is weer elke ochtend tussen 6 en 7 uur beschikbaar voor de clubs. Ook in het Holybad kan men op die uren weer terecht. Op de jaarlijkse bij eenkomst werd nog eens de noodzaak van een eigen club huis onderstreept Bij de verkiezing van het be stuur werd voorzitter Jan Edelijn herkozen, terwijl me vrouw I. Hoekstra en T. Groeneveld in het bestuur kwamen. Verder werden ge kozen H. Lang, H. Hoogwerf en A. Beenhakker, terwijl me vrouw Tomaello-UIeman en de heren L. van Yzerloo en R. Pietersz aanbleven. Af scheid werd genomen van de bestuursleden de dames B. Jasper en I. Hilker-van Dorp. Hoewel hij verhinderd was te komen, werd er uitgebreid stil gestaan bij het jubileum (40 jaar) van G. Buys sr. Na de oorlog had hij een groot aan deel in de verschillende ze ventallen van VZC die kam pioen zijn geworden. In 1858 maakte hij zelf nog deel uit van de ploeg die toen nog in de eerste klasse van de KNZB speelde. Verder vervul de hij geruime tijd de functie van secretaris in het bestuur. Schiedam/VIaardingen Aan de club- competïtie nemen dit seizoen zeven wielerclubs deel. Dat zijn: De Coureur, Harga, Schiedam, De Hoekse Renners, De Pedaalridders, Rotterdam en De Mol. De competitie loopt van 1 april tot en met 30 september. In totaal zul len er dan vier competities worden af gewerkt, waarvan de sluitingsrit verre den wordt bij De Coureur in de Ver gulde Handpolder op 30 september. De eerste competitie is op 1, 8, 22 en 29 april, 6 en 13 mei. De tweede is op 20 en 27 mei, 10, 17 en 24 juni. De derde op 8, 15, 22 en 29 juli en 5 en 19 au gustus en de laatste op 19 en 26 augus tus, alsmede 2,9,16 en 23 september. Het districtskampioenschap zal voor de amateurs en dames worden verreden bij De Hoekse Renners, voor de liefheb bers en veteranen is dat bij Delta, en voor de junioren, nieuwelingen en voor degenen die in het bezit van clublicen ties rijn is dat Ahoy. Het kampioen schap van Rotterdam komt hiermee te vervallen. De Hoekse Renners uit Puttershoek or ganiseert dit jaar het provinciaal kam pioenschap. Op vrijdag 1 juni is dat voor de categorie amateurs en nieuwe lingen en een dag later voor de catego rie junioren. Tevens staat hier het offi cieus kampioenschap voor veteranen en liefhebbers op het programma. Rob Jacobs Schiedam Rob Jacobs, tot aan het einde van dit sei zoen verbonden aan DHS, wordt hulptrainer van het Rotterdamse Exrelsior.Hij volgt daar Harry Mulder op. Jacobs, die het jeugdelftel van Excelsior onder zijn hoe de krijgt, bracht DHS in recordtijd van de staart van de eerste klasse naar de hoofdklasse. Vlaardingen De karate-kampioenschappen voor scholen werden in de hoogste klasse beheerst door de broers van Toor. Jan en Henk, die als twee druppels op elkaar lijken, kwamen in de finale niet tOT een beslissing, ook niet na verschillende verlengingen, zodat de de scheidsrechter de be slissing moest geven. Die viel ten gunste uit van Jan. Na dit tweetal eindigden Bob Dirks en Ruud Wijker. In de tweede catagorie werd Rembrand van Rijn eerste, gevolgd door Ste ve Rens. Rob O dijk behaalde dc derde plaats. De wedstrijden werden gehouden in de sportschool van Tino Hoogendijk. zuiver woiicn axminster m cfner-chitterencip dessms. onverslijtbaar laoyt. per meier zyiver wollen berber, huiskamer- kwaliteit, in twee schitterende kleuren. elk» 4a meter gratis ®sm i slaapkamer velours tapijt, maar liefst keus uit zes kleuren elke 4e meter gratis zoekt voor één van de filialen >n Schiedam een jongeman voor het vervullen van de afwisselende tunktie van (16 tot 18 jaarj Deze funktie houdt in dat men na opleiding zelfstan dig alle werkzaamheden kan regelen ten aanzien van net bestellen en ontvangen van de goederen, het gevuld houden van de winkel. Ervaring in de levensmiddelenbranche is natuurlijk een pluspunt, maar is geen vereiste. Via bedrijfakur- sussen en in de praktijk kunt u de nodigs kennis op doen. waarna doorgroeimogelijkheden in de rich-» ting van afdelingschef of bedrijfsleider zeker moge lijk zijn. Heeft u een opleiding gehad op MAVO-nivo en bent u geïn teresseerd? Ga dan eens praten met de bedrijfsleider van het volgende filiaal: Broenelaan 50 te Schiedam (telefoon 010-266606) Tventueie schriftelijke sollicitaties kunnen worden gericht aan de afdeling Personeelszaken-Fitiaien, Postbus 444 te Zaandam, waarna nader bericht volgt een hete mooie zuiver wolten herbe\ een tapijt waar u prenlang plezier vt zult hebben huiskamer velours tapijt in zes sprankelende kleuren per meter elke 4e meter gratis een tapijt voor zeer zwaar gebruik past overal, m gangen, op trappen, m kantcrer., zelfs in uw boot zuiver wollen noppen-beroer, een schitterend tapijt elke 4e meter gratis elke 4e meter "^^gratis zuiver wollen noppen-berber oo sterke jute rug. in twee mooie kleuren een ijzersterk velours huiskamertapijt m prachtig bloemdessin. twee mooie kleuren, groen en beige .a efke 4e meter gratis Als u nu vloerbedekking koopt voor uw kamer van acht meter betaalt u slechts zes meter die andere twee meter krijgt u gratis! Dat is tóch maar even een per meter Je/; elke 4e meter gratis per meie. en elke 4e meter gratis zuiver wollen hoogpool tapijt. ijzersterk! elke 4e meter gratis

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 4