SPORT Heren B en P tweemaal succes m m KI il 'Ik wil best naar Zwaluwen' L m y Van Zelit tussentijds weg nriiï mm m FC Vlaardingen oefent: 3O m Arnold Lobman: laan i Walter Heren SZC niet verder dan gelijkspel SVV: winst tegen RBC Dames MVC vijfde set te machtig mmb DEE DHS: vergeefse moeite van Dames WIK: gemakkelijke zege Voorjaarsvergadering „De Bommeer" Zaalvoetbal i Rossum i snel MAANDAG 5 MAART 1979 VD/SC/WW5 Vlaardmgen/Schiedam Van de volleybalteams uit het Waterweggebied hebben alleen de heren van het Schiedamse Both en Partners een succes vol weekeinde gehad. Eerst wonnen zij voor de beker van het Rotterdamse Animo en daarna versloegen zij voor de competitie het uit Oud-Be- ijerland afkomstige Data C/D. De dames van B&P verloren met 3-0 van Krimpen dat be wees niet voor niets aan kop tegaan in hun klasse. Zowel de heren als de dames van het Vlaardingse Broleco verloren hun bekerwedstrij den. De heren lieten het af weten tegen het Haagse Ka- linko, dat enkele weken gele den nog met gemak door de Vlaardingers in de competitie werd verslagen. Bij de dames was van tevo ren reeds bekend dat zij wei nig kans zouden hebben te gen Ovra. Ook de dames van het Maas sluise MVC moesten tegen een tweede divisieteam beke ren. Zij verloren met 3-2 van het uit Haarlem afkomstige Raeckse. De heren van het Schiedamse Both en Partners hebben een drukke week achter de rug. Voor de beker kwamen zij uit legen competitiegenoot Ani mo, die hun in de vorige ont moeting weinig tegenstand had weten te bieden. Deze keer kregen zij echter de kans om redelijk bij te blij ven. Het team van trainer- /speler Peter van der Gugten had zichtbaar moeilijkheden om zichzelf te motiveren en ondervond de gevolgen daar van in de wedstrijd, Niet de motivatie of de inzet, maar zuiver en alleen het kwali teitsverschil het in de vijfde en beslissende set de weeg schaal doorslaan naar Schie damse zijde: 3-2 (15-13, 6-15, 7-15,16-14,9-15). Reeds in de eerste set van de tweede wedstrijd tegen Data C/D bleek dat de Schiedamse formatie deze keer wel gemo tiveerd was. Al snel werd Data op een onoverkomelijke 14-2 achterstand gezet. Bijna, want de ploeg uit Oud-Beijer- fand zag kans om tot 14-14 op te halen omdat B&P dacht het wel even rustiger aan te kunnen doen. Niettemin bleef de eerste set toch met 16-14 inSchiedamse handen. Om niet in dezelfde fout van de eerste set te vervallen maakten de Schiedammers de tweede set vlot af met 15-6, maar kon blijkbaar in de der de set niet voorkomen dat de Öud-Beijerlanders net als in de eerste set tot 14-14 bijhiel den. Ook nu won de thuis ploeg weer met 17-15 en kon Both en Partners wederom twee punten bij zijn totaal tellen. Dames De dames van B&P wisten vooraf dat zij een zware wedstrijd tegemoet gingen te gen koploper Krimpen. In te genstelling tot vorige keer, toen de Schiedamse dames duidelijk „weggemept" wer den, konden zij nu redelijk standhouden. In aanval de den beide teams niet veel voor elkaar onder, maar in de verdediging kwam de ploeg van trainer/coach Hans Soeters duidelijk tekort. Van daar dat deze wedstrijd met 3-0 werd verloren (setstand- sen: 7-15,10-15 en 2-15). De heren van het Vlaardingse Broleco kunnen blij zijn dat het deze keer slechts een be kerwedstrijd betrof tegen het Haagse Kalinko. Aanvankelijk ging de strijd in de eerste set redelijk gelijk op, maar Bro leco moest in de laatste fase zijn meerdere erkennen in de Haagse ploeg die een voor sprong nam door de set met 17-19 op zijn naam te bren gen. Daarna zijn de Vlaardingers door een diep dal gegaan. Wanneer zij de moeilijke op slag hadden verwerkt, kregen ze onmiddellijk een voortref felijk blok tegenover zich. Daarbij kwam nog dat de Vlaardingse set-up's niet be paald om over naar huis te schrijven waren. Vrijwel kansloos ging de koploper van de derde divisie G ten onder. Setstahden: 17-19, 11-15 en 11-15:0-3. De dames van Broleco had den voor zichzelf waarschijn lijk al een nederlaag ingecal culeerd tegen de koploper van de tweede divisie: Ovra. Zonder Klary van der Tuin en Mirjam Verhoef was het" zaterdagmiddag toch nog een spannende wedstrijd. De ach terstand, die in de eerste set was opgelopen, bleek te groot en Broleco moest deze set prijsgeven met 11-15. De tweede set verliep geheel anders. De strijd ging tot 14- 14 gelijk op en wonder boven wonder wisten de Vlaardin gers de tweede set op hun naam te brengen (16-14). Met een 1-1 stand liet de tweede divisicplocg eigenlijk pas haar ware gezicht zien. Een duidelijk klasse verschil werd aan de dag gelegd, waardoor de derde set met 2- 15 naar O vraging. Daarop volgde een sensatio nele vierde set. Eerst nam Broleco een 8-1 voorsprong die al snel teniet werd ge daan door een sterke service- beurt van de tegenpartij waardoor de stand op 8-8 kwam. Na nogmaals een voorsprong (12-8) voor de Vlaardingers, kwam Ovra wederom terug. Op de stand 12-13 in het voordeel van Ovra nam de tweede scheids rechter twee maal achter el kaar een ©pstellingsfout bij de Vlaardingse ploeg waar, zodat de vierde set met 12-15 naar de opponent ging: 1-3. MVC De dames van het Maassluise MVC hadden eveneens tweede divisieploeg geloot en wel het Haarlemse Raeckse. Met de handicap van maar zes speelsters tot zijn be schikking te hebben bracht trainer/coach Kees Vijfwinkel het er redelijk af met zijn ploeg. Na de eerste en tweede set met respectievelijk 15-10 en 15-1 verloren te hebben ging hel in de derde en vierde set voorspoedig met de Maasslui se dames. Via de setstanden 7-15 en 11-15 nivelleerden zij de stand tot 2-2 cn waren de kansen op verder bekeren in principe gelijk. In de vijfde en laatste set bleek echter het klasscver- schil tussen de derde en twee de divisie. De Haarlemmers lieten cr geen twijfel over be staan wie de sterkste was en wonnen de laatste set vrij ge makkelijk met 15-1:3-2. Slg Ook het blok van de Schiedamse dames had tegen de stefke Krimpense aanval niets in te brengen Roosendaal Ook FC Vlaardingen is ondanks de afgelasting in staat ge weest een wedstrijd af te werken. Net als SW kwam het team van Theo Laseroms in Roosendaal in het veld, alleen was bij FC Vlaardingen tweedek lasser Alliance de tegen stander. Na een 2—0 rust stand werd het uiteinde lijk 30 in het voordeel van de Vlaardingers. Doel punten: Bep de Ruiter, Pa trick Jansen en Ronnie Schricr. De enige die aan Vlaardingse zijde ontbrak was Ronnie de Vos—Van Steenwijk, die met zijn knie tobt. Theo Laseroms verwacht echter wel dat hij er aanstaande zondag weer bij is. Vlaardingen De spits van het Rotterdamse Zwart Wit'28, Arnold Lobman, die al heeft aangegeven de club van de Vaanweg aan het ein de van het seizoen te willen verlaten, verklaart het vol gend seizoen best bij de Zwa luwen aan de slag te willen. "Ja hoor", zegt de technisch zeer goed onderlegde Arnold Lobman, "ik ben op het ogenblik ook nog met een zondagclub (een hoofdklasser, wiens naam hij nog niet wil len zeggen red.) bezig, maar je kunt rustig zeggen, dat wanneer ik op zaterdag blijf voetballen, de kans vrij groot is dat ik bij Zwaluwen ga spelen". Hoewel de donkere Lobman zonder meer een geweldige versterking voor Zwaluwen zou betekenen, is het niet be paald zo dat het bestuur er werkelijk alles aan gaat doen de gemakkelijk scorende spits binnen te halen. Secretaris Cees Kool: "Uiteraard kunnen we Lobman niet tegenhouden als hij aan het eind van het seizoen een overschrijving sformulier bij Zwaluwen gaat halen. In dat geval zal hij zich net als alle andere spe lers eerst waar moeten maken voor het eerste elftal. Kijk, Lobman is ook niet één van de jongsten meer, en wij zien liever een jongen uit eigen kweek in de selectie doorbre ken dan iemand die mis schien maar voor een paar jaar komt". Desondanks zou Arnold Lob man, die al oriënterende ge sprekken met aanvoerder Maarten Keizers waard en trainer Theo de Waard heeft gehad, het eerste team van de "vogels" een duidelijke stimu lans in aanvallend opzicht kunnen geven. Immers, Zwa luwen heeft op het ogenblik maar één echte aanvaller (Er- nest Kegel red.), zodat een extra spits op zijn minst geen overbodige luxe zou 2ijn. Ar- Schiedam Alle inspan ningen waren tevergeefs. Hoewel DHS middels Rob Jacobs en voorzitter Koos Kerssemeijer alle moeite hadden gedaan om Ajax naar Kethel te krijgen door het veld in orde te maken, liep het toch nog in hei honderd. Omdat Ajax na een telefoontje van Eagles-manager Bob Maaskant het risico niet wilde nemen te laat af te reizen naar Deventer, werd DHS na een aantal telefoontjes met Cor Brom toch het kind van de rekening. Ajax kwam namelijk vandaag toch in actie (tegen Blauw zwart), terwijl DHS in Maassluis moest improvi seren op een grasveldje. nold ziet dat zelfs ook wel zit ten. Hij: "Bij Zwart Wit*28 is het aanvallend allemaal een beetje doodgebloed. Door dat constant onderaan, staan, kwam je nauwelijks meer aan een behoorlijk peil. Met mijn capaciteiten moet ik dan ook makkelijk nog vijf of zes jaar •Arnold Lobman in actie. op hoog amateurniveau kun nen meedraaien". Rotterdam SZC fcwam voor de tweede fcaal dit seizoen tegen óe Usel niet verder dan een puntendelingr. Coach Wim van der Kolk was met de 33 wel tevreden: „Wij had den eigenlijk moeten winnen, maar door de extra lange winterstop ttusten wij duidelijk wat ritme". In de eer ste twee perioden draaide SZC zeker niet test. Dit kwam in de jaöd dan ook tot uit drukking, want de U- *1 nam namelijk een ^voorsprong. teriman Leen van Noort- die SZC in deze periode VlQ de wedstrijd voor een achterstand behoedde de wedstrijd: „In de J helft van de wedstrijd ptoff alles veel te traag, maar bleek dat wij toch niet mindere behoefden te zijn, heeft onze mentaliteit ons toch nog een punt gebracht". In de derde periode kwam SZC door twee treffers van Willem Jan Looman op gelij ke voet met de IJsel: 22. De Schiedammers gingen de laat ste periode toch nog met een achterstand in, maar in die vierde spelperiode was het Paul Goederond, die het hard werkende SZC opnieuw izij bracht Gezien het dat de SZC'ers in de „TTccde helft van de strijd duidelijk beter waren, gaf de uitslag een juiste verhouding weer. De heren van WIK hebben opnieuw een nederlaag gele den. Ditmaal was Rijnmond een te grote hindernis, maar gezien de veld"-verhouding hadden de Vlaardingers zeker moeten winnen. Coach Frans van Beers over het 5—7 ver lies: „Wij hadden natuurlijk moeten winnen, maar doordat de jongens de gemaakte af spraken vergaten, gingen wij het schip in". Het geroutineerde Rijnmond is alleen in de tweede periode. langszij feit, tweede in gevaar geweest, want toen kwam WIK namelijk langszij: 3—3. In de derde en vierde periode behield Rijnmond de voorsprong, die het in het be gin van het derde kwart be machtigde. De Vlaardingse treffers werden gescoord door Franklin Vintgens (driemaal) en Emile van Leeuwen en Gert Jan Middelbosch (ieder eenmaal). Dames De dames van SZC speelden in Delft tegen DZV een goe de partij, die uiteindelijk re sulteerde in 44. Door dit gelijke spel zijn de Schiedam se dames iets dichterbij de koplopers DZV en WIK/Was senaar gekomen. Coach Piet Goederond prees vooral de Schiedamse defensie: „Door het goede verdedigende werk van Bea Klaren beek en Anita Smits kon de snelle DZV- aanval niet echt gevaarlijk worden". Alleen in het begin van de wedstrijd had SZC enige moeite met DZV, want de gastvrouwen namen snel een 20 voorsprong. Maar nadat de Schiedamse dames nog in de eerste periode de zaken recht trokken, ging het in de rest van de wedstrijd gelijk op. Piet Goederond: „4—4 is de juiste uitslag, als één van beide had gewonnen was dat leuk geweest". De SZC-doelpunten werden door Tineke Tieman (drie maal) en Thea Faulussen (eenmaal) gemaakt. De dames van WIK behaal den een 4—2 overwinning op RET uit Rotterdam. De Vlaar dingse dames hebben de ge hele wedstrijd het heft in handen gehad, waardoor de zege in feite nooit in gevaar is geweest. Frans van Beers: „Wanneer de scheidsrechter de wedstrijd wat strakker ge leid had, dan weas de over winning zeker groter ge weest". Scheidsrechter Com- mijs trad vaak wat laat op, waardoor het in het tweede gedeelte van de wedstrijd nogal onoverzichtelijk werd. De Vlaardingse dames bleven echter ondanks het rommelige einde toch goed spelen. Maassluis Hans van Zelm heeft het bestuur van de handbalvereniging Unitas'63 meegedeeld eerder dan aan vankelijk in zijn bedoeling lag op te stappen als trainer. Een té groot verschil van in zichten lag daaraan ten grondslag. Opvolger is daar om nu al geworden Henk van Vliet. Hij werd echter al ge- tracteerd op een verrassing, toen een deel van de dames die hij moest trainen weg liep. Waarschijnlijk omdat de technische commissie had be sloten de dames senioren- groep voor de training uit tc breiden met dames die van een vorig uur nog energie over hadden. Die samenbun deling viel in verkeerde aar de. Vlaardingen Op de voor jaarsvergadering van de wa tersportvereniging „De Bom meer", komen, gelet op de agendapunten, geen moeilijke zaken aan de orde. Voorzitter Henk van Beek geeft een uit eenzetting over de stand van zaken in de club, er zijn mededelingen over het zomer- pro gramma en het tarief voor de winterstalling wordt bekend gemaakt liet ligt in de bedoeling dat de opening van het seizoen in het week einde van 5 en 6 mei is. De vergadering in zaal Middel- huyse op 14 maart begint om 20 uur. Vlaardingen/Schiedam Zaalvoetbalprogramma vana vond: SVDBR—BFC, Om moordhal, 21.20 uurr MS A Martinit, Alexnnderhnl, 19,45 uur; Steeds Hooger—WF, Energiehal, 22.15 uur; EDS— SPSV, Energiehal, 22.15 uur, UrsusBKB, Margriethal, 19 uur, GSS—Neptunus, Margrie thal. 19.45 uur; PPSC— WOH, Margriethal, 20.30 uur; Hermes DV'SHeineken, Margriethal, 21.20 uur: SW Zwart Wii'28, Margriethal, 22.05 uur, SVDPW—WIA, Margriethal, 22.05 uur; RKWIK—DRZ, Lijnbaanhal len. 21.15 uur. MVV27— DVtm, Olympiahal, 20.45 uur; VDLZwaluwen, Olym piahal, 21.30 uur; Excelsior M—Europoint, Olympiahal, 22.15 uur; The IlarvardsEx- celsiori20, Usselmondesehal, 22 uur. Vlaardingen Op de helft van de militaire cross-compe titie van Zuidholland gaat Walter van Rossum nog steeds aan de leiding. Dins dag kwam hij weer in de tweede ontmoeting tot een overwinning. Zijn tijd over de zeven kilometer in de bos sen rond het vliegveld Ypen- burg was 21.28 minuten. Hij had een voorsprong van ruim één minuut op Vermaat van av Hercules. Aan de cross de den tachtig atleten mee. Op 13 maart volgt de derde wed strijd en de laatste is op 3 april. Het Is vrijwel zeker dat de Vlaardingse atleet, die sinds kort weer lid is van Fortuna, zijn titel zal gaan prolongeren. Roosendaal SW heeft ondanks de afgelasting toch een wedstrijd kun nen afwerken. In Roosen daal oefende de formatie van Pim Visser tegen eersteklasser RBC en de Schiedammers wonnen gemakkelijk met 20. Deze stand was overigens al bij de rust bereikt. Eerst knalde Aad van der VÜst vanaf zo'n twintig meter 1—0 in de touwen en daarna zorgde Bart Kreft na een voorzet van Adri Nanlohy voor 2—0. Opmerkelijk was dat alle SV V-spelers na afloop van het duel, dat overi gens werd gespeeld op één van de bijveldcn van RBC, klaagden over spierpijn.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 5