For tres verkoopt vroegereRSV- woningen CTwee Kranten voor één Joop den Uyl trekt veel bezoek Maassluis heeft modern gezondheidscentrum Belletje-trek: politie f slaat met lange lat Gorzenaren schrikken van hoge jaaraf rekeningen Aan >'«a>s!uisp Bredero laan - 'Velen moedeloos van situatie scheepsbouw' sgsasfe Informatiemateriaal Europese verkiezingen Medaille voor P. Steenbergen Asfaltering Olmendreef eindelijk van start Dinsdag 6 maart 1979 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broorsvpst 3 tplefnon artministlatu- JWill'il ,..,|j, ti>- 28256fi kLii htotirticnst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL 104de jaargang no. 26314 4 pagina's De vroegere RSV-flats aan de G.A. Brederolaan in Maassluis, die nu te koop zijn aangeboden aan de bewoners. Schiedam/Vlaardingen Met de lange lat hebben agenten van de Schicdamsc en Vlaardingse politie ingeslagen op klanten van de Mississippi-bar, aan het eind van de BK-laan in Schiedam. Volgens de politie bemoeiden de bzrbezoekers zich ermee, toen enkele agenten wilden overgaan tot de aanhouding van beschonken jongelieden die midden in de nacht, rond vijf aur. in de BK-laan vernielingen hadden aangericht en bij een rij woningen belletje iiadden lopen trekken. Omwonenden, die in hun nachtrust gestoord werden, alarmeerden de Schiedamse politie die onmiddellijk naar de bar uitrukte. Bij aankomst troffen de agenten buiten een la- waaiierig ploegje aan, dat zich van de agen ten eerst niets aantrok en ook tegen politie auto's ging schoppen. Daarom schakelde de Schiedamse politie Vlaardingse collega 's in. Toen ook bezoekers van de nachtbar zich op straat met de aanhouding gingen be- moeien, kwam de wapenstok te voorschijn, j De strijd duurde bijna een half uuren veel omwonenden kwamen voor dat nachtelijk kabaal voor de ramen staan. Uiteindelijk werd een 21-jarige Schiedammer door de politie gearresteerd. Hij werd „ter kalme- ring" opgebracht naar het hoofdbureau aan i de LangeNieuwstraat. De veldslagvond begin dit weekend al plaats. Dat de politie er gisteren pas mede- delingen over wilde doen, heeft te maken met het feit dat er in het weekend niemand i van het korps aanwezig was die bevoegd is om over dergelijke zware incidenten inlich- l tingen te verstrekken. I Maassluis De beleggingsmaatschappij Fortres- Groep heeft vorige week de huurders van de vroegere RSV-flats aan de G.A. Brederolaan in Maassluis hun woningen te koop aangeboden. Door middel van een aangetekend schrijven, rijn de bewoners in kennis gesteld van de mogelijk heid om hun woning te kopen voor een bedrag dat ongeveer 15 5 20% lager ligt dan de huidige leegstaande woningen aan dezelfde laan. Kok Be heer uit Rotterdam, die de zaken voor Fortres beheert, geeft de bewoners tot eind 1979 de kans om over dit aanbod na te denken. In de brief wordt duidelijk gesteld dat het niet-kopen van de woningen geen consequen ties zal hebben voor de bewo ners. Zij kunnen er dan dus pwoon blijven wonen en zul- en de gebruikelijke huurver hoging krijgen. Zoals bekend verondersteld mag worden, is deze vastgesteld op 5% per 1 juni. De flats aan de G.A. Bredero laan in Maassluis kwamen vo rig jaar in het nieuws, toen de toenmalige eigenaar van de flats, het seheepsbouwcon- cem RSV» zijn hele onroerend goed eigendom van de hand wilde doen. In de Maassluise gemeenteraad heeft dat geleid tot een poging om de flats door "de gemeente te laten overnemen. Voorwaarde daar voor was dat het rijk bij zou dragen in de kosten. Van dat laatste kon geen sprake zijn, met als gevolg dat de wonin gen feitelijk onttrokken wer den aan de sociale sector. Het is namelijk bekend dat Fortres de woningen die vrij komen te koop aanbieden voor bedragen om en nabij de 75.000 gulden. De uit spraak van de Maassluise ge meenteraad van oktober vorig jaar, dat de woningen niet op de vrije markt verkocht mochten worden, is dan ook een beetje in de lucht komen te hangen. Met het te koop aanbieden van de woningen aan de huurders, voldoet Fortres aan hetgeen in het koopcontract met RSV staat vermeld, na melijk dat de woningen aan de huidige huurders te koop aangeboden moeten worden. Den Uyl over woning bouw: „Hap- sriap-beleid van Bede laars en Brokken Schiedam „De situatie van de scheepsbouw Is slecht^ uitermate slecht, en dat gaat vooral Schiedam uaH- Gusto was maar het topje van de ijsberg, en van de dreiging dat er meer werven dichtgaan worden vele mensen moedeloos. Dat velen eerder verwachten dat over een paar jaar met 300.000 werklozen zitten dan dat de werkloosheid opgelost zal zijn, getuigt van dat gebrek aan perspectief". Die sombere woorden sprak Joop den Uyl gisteravond in zaal Arcade, waar meer dan 350 Schiedamse PvdA'ers bijeen waren gekomen voor de oppositieleider in de Twee de Kamer; of, zoals afdeling svoorzitter Wim Oomen hem omschreef, „voor ons nog -if Maassluis Het Gezondheidsgebouw Maassluis aan de Vloot 206 (langs de noordzijde van de Westlandseweg), waarin gevestigd zijn de poli-kliniek van het Holy-zie- kenhuis, de „Samenwerkingsregeling Gezondheidszorg Nieuwe Waterweg-Noord" (GG en GD), de Schoolartsen- dienst en de Vereniging Interkruis Maassluis» wordt 1$ maart officieel geopend. Onofficieel is het vanaf 22 fe bruari al in gebruik. Het nieuwe gezondheidsgebouw van Maassluis is opgenomen in het Bejaardencomplex,0e Vloot". De poli-kliniek biedt de in woners van de gemeente Maassluis verschillende specialismen. Onder andere houden een chirurg, een orthopedisch chirurg, een neuroloog, een kinderarts, een vrouwenarts, een hui- darts, een internist en een „keel, neus- en oorarts" spreekuur. Daarnaast is er ook een diëtiste en een prikstation in de polikli niek aanwezig. Het in hel prikstation afgenomen deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch ^Nieuwsblad voor mij m.i.v. n abonnement per kwartaal f42,20 H abonnement a f14,33 por maand, dan geef ik wel machtiging tot automatische afschrijving. Mijngirofbanknr. is da eerste twee weken ontvang ik de krant gratis naam; adres: code/woonplaats: telefoon; ik wil liever eerst een proef van 14 dagen, daarna zal ik beslissen stuur deze bon in open envelop, zonder postzegel naar antwoordnummer834, 3000VB Rotterdam Vlaardingen Op de afde ling voorlichting van het stad huis en in het WV-kantoor, gevestigd in de Visbank, is voor belangstellenden - zolang de voorraad strekt - gratis in formatiemateriaal, stickers en dergelijke verkrijgbaar over de Europese verkiezingen, die op 7 juni worden gehouden. Zoals bekend is de Raad van Europese Gemeenten onlangs gestart met een voorlichting scampagne ter ondersteuning van de eerste rechtstreekse verkiezingen voor het Europe se parlement. In dit kader be zocht een voorlichtingsbus voor de Raad van Europese Gemeenten onlangs Vlaardin- gen. De gemeente heeft bro chures en ander voorlichting smateriaal aangevraagd om zoveel mogelijk burgers in de gelegenheid te stellen zich tij dig te informeren over de be tekenis van deze verkiezingen. Een speciaal voor dit doel op gericht stimuleringscomité in Vlaardingen is al druk doen de naar wegen te zoeken om op nog meer manieren de burgers te informeren over deze verkiezingen en hen op te wekken op 7 juni naar de stembus te komen. Vlaardingen De heer P. J. Steenbergen, chef-monteur bij het bedrijf Wolter Dros BV, onderdeel van de OGEM, heeft vandaag uit handen van loco-burgemeester IJsbrand van der Velden de ene-medail- le in zilver verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, ge kregen. De onderscheiding werd uitgereikt in verband met zijn veertigjarig dienst ju bileum bij het bedrijf. bloed wordt m Maassltus gecentrifugeerd om klonte ren van de bloedcellen te- gen te gaan en transport naar het Holy-ziekenhuis mogelijk te maken, waar het bloed dan onderzocht wordt. Directeur-geneesheer van het Holy-ziekenhuis, J. H. Trommel: „De voorzienin gen die we zo bieden zijn nog van beperkte omvang, maar zorgen er in ieder ge val voor, dat de basisspeci alismen in Maassluis aan wezig zijn". Voor de GG en GD, die samenwerkt in de steden Vlaardingen, Maassluis en Schiedam be tekent het de eerste stap in de vernieuwing van de huisvesting. In Schiedam zal in april nieuwe huisves ting aan de 's Gravelandse- weg betrokken worden, waarna in september het vroegere verzorgingshuis Soenda in Vlaardingen in Het moderne interieur kan zaterdag 17 maart op een „open dag" zichtigd worden. be- gebruik wordt genomen. In Maassluis verzorgt de GG en GD met name keurin gen, terwijl er geen cura tieve taak uitgeoefend wordt. De ambulances voor Maassluis blijven vanuit Vlaardingen opereren. De Interkruisvereniging heeft in het gebouw onder meer de beschikking over mo dem ingerichte ruimten, die dienst doen als consul tatiebureau voor kleuters en zuigelingen. De ruim opgezette receptie, die bemand wordt door twee dames, maakt het mo gelijk dat alle vier de voor zieningen op afspraak kun nen werken. Het gebouw, dat 2,3 miljoen gulden ge kost heeft, is zaterdag 17 maart van 10.00 tot 14.00 uur voor iedereen te be zichtigen. Lekke waterleiding de oorzaak? Vlaardingen Op woensdag 7 maart begint het herprofileren en asfalteren van de Olmendreef in Holy-Noord. Het werk, dat oorspronkelijk gepland was voor begin januari, maar door de slechte weersomstandigheden steeds uitgesteld moest worden, wordt in twee gedeelten uitgevoerd. Het eerste deel omvat het wegvak tussen de Utrecht laan en de Esdoomdreef. Het tweede gedeelte betreft het stuk tussen de Esdoomdreef en de eind halte van de RET bij de Algemene Begraafplaats Holy. Tij dens de werkzaamheden zijn genoemde wegvakken voor alle verkeer gesloten. In verband met de bereikbaarheid van de buurt zal er een verbinding gemaakt worden tussen het weste lijk gedeelte van dePlatanendreef en de Olmendreef. Schiedam De bewoners ve reniging Schiedam-Zuid gaat acües ondernemen tegen de zeer hoge jaarafrekeningen voor gas, water en elektrici teit van de gemeentelijk tech nische bedrijven, die de be woners van de Gorzen gepre senteerd hebben gekregen. „Er komen gevallen voor waarin de mensen plotseling zeshonderd gulden moeten be talen", zegt Anton Konings van de vereniging. „Die ab surd hoge bedragen zijn waarschijnlijk ontstaan door lekkages in de waterleiding. Vooral de bewoners van de Jacobastraat moeten daardoor op hoge kosten zijn gejaagd." Om te kunnen werken aan een oplossing van de lekkage problemen wil de bewoners ve reniging eerst weten wie er allemaal een hoge GTB-reke- rüng hebben ontvangen. „Die mensen kunnen het béste even contact opnemen met de bewonersvereniging", vertelt Konings, „ze moeten dan bel len naar 264417." Een groot probleem bij de waterlekkages in de Gorzen is dat meerdere huizen op één watermeter zijn aangesloten. Daardoor is het moeilijk vast te stellen of er nu wel of niet een lek in de waterleiding zit Bovendien brengt het volgens de bewonersvereniging „zeer hoge kosten" met zich mee om het gat in de leiding te vinden. steeds de enige echte minis ter-president". Den Uyl was voor zijn Schie damse spreekbeurt speciaal komen overvliegen uit Lissa bon, waar hij *s ochtends nog een socialistisch congres had bijgewoond. Voor zijn komst had de gemeente een vergade ring van de raadscommissie voor sociale zaken verschoven (naar volgende week woens dag). Dat was trouwens de tweede keer In korte tijd dat een commissievergadering werd uitgesteld, want ook die voor ruimtelijke ordening ging anderhalve week geleden niet door in verband met de komst van Hans Kombrink voorde PvdA. In een nostalgische sfeer, met muziek van het 1-mei-orkest uit Maassluis, werd Den Uyl gisteravond Arcade binnenge haald. Ook burgemeester Arie Lems woonde deze keer de PvdA-vergade ring bij en kreeg prompt te horen van het Schiedamse partijlid Jan Krabbendam overigens in een stemming van ouwejon- genskrentenbrood - dat het niet altijd de "doctorandus sen" moeten zijn die naar vergaderingen komen. Krab bendam tegen Den Uyl: „Ik hoop dal de mensen, die van avond voor u komen, en dat zijn er nogal wat, voortaan ook eens naar gewone partij vergaderingen in Irene gaan". Den Uyl hield een vrij alge mene redevoering over actua liteiten in het parlement. Over Luns: „Wat je er ook van vindt, het gaat natuurlijk wel om de secretaris-generaal van de Navo en die Navo doet be langrijke dingen. De neutro nenbom komt er aan bod, en daarmee gaat wellicht ge paard een nieuwe, maar dan nucleaire, bewapeningswed loop. Stel je voor, dat je op een uitspraak daarover ook terugkomt!" Over de bouwbegroting van minsiter Beelaerts van Blok land en staatssecretaris Brokx zei Den Uyl: „Met dat finan cieel slecht geregelde hap- snap-beleid weet niemand waar hij aan toe is. Als die Bedelaars binnenkomt, zie je de Brokken alweer liggen". Overigens liep Den Uyl een geschenk van Schiedamse kunstenaars mis. Enkelen hadden overwogen om hem een grafkrans aan te bieden, om daarmee uit te drukken hoe het Schiedamse stedelijk museum volgens hen wordt behandeld, maar bij nader in zien zagen de kunstenaars daarvan af. Wel waren som migen van ben aanwezig. Vlaardingen De langver wachte Nota Parkeervoorzie ningen Binnenstad, die het college van b. en w. al gerui me tijd geleden had toege zegd, i s gereed. Op dit moment ligt de kopij van de nota bij de drukker, die er voor zal zorgen dat een en ander binnen enkele dagen is afgeleverd. De nota zal zeer binnenkort officieel wor den gepresenteerd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1