mm 1 Veel kritiek op Maassluise Stadsbus Oude centrum wordt totaal overgeslagen 3000 „Japanners" in Schiedam m-f Automobilist ontkomt aan de politie Steenbergen nu ook ridder KiS Aanbiedingsnota volgens advies van commissie Winkeldieven weer actief Wijkbijeenkomst Centrum H. Huiskes eer ste kandidaat voor secretarispost 'Planciusschool Uitbreiding tijden bedienend verkeer Evatoom-bende bekent: tien helers in arrest WÜÉM m 'A Wm0^*è--W Hond in wak duikers te laat Schiedam loopt leeg en vergrijst Bijna tien mille bij Co-op gestolen Brandje in wijkcentrum „Nee" tegen lichtreclame Lunchconcert DINSDAG 6 MAART 1979 VD/SC/WW3 Vlaardingen Twee jonge dames van 15 en 17 jaar, in woonsters van Rotterdam, zijn aangehouden, nadat zij zich in bet warenhuis Vroom en Dreesmann aan winkel diefstal hadden schuldig ge maakt. In totaal namen zij voor bijna tweehonderd gul den aan goederen mee, zon der die bij de kassa af te re- Ook bij de Hema bleken zij de nodige spullen gestolen te hebben. De politie heeft pro ces-verbaal tegen de dames opgemaakt. Overigens is vast komen te staan dat tijdens de winkel plundering die vorige week donderdag in het eentru Vlaardingen plaatsvond ook twee gouden gevlochten da meshorlogebanden zijn ont vreemd bij een juwelier aan de Hoogstraat. De artikelen vertegenwoordigen een waar de van ruim 1200 gulden. De diefstal moet zijn gepleegd door twee jongemannen. Zoals we vorige week in deze krant al meldden deed zich donderdagmiddag een hausse van winkeldiefstallen voor, waar een flinke ploeg winkel dieven bij betrokken was. Tij dens de klopjacht, die de gea larmeerde politie in het cen trum van de stad hield, werd één van hen aangehouden. Het onderzoek is nog in volle gang. Vlaaringen In buurtcen trum De Haven, Weeshuis plein 18, aan de linkerkant zal vanavond een wijkbijeen komst worden gehouden voor de bewoners van het centrum. Tijdens deze vergadering zul len leden van het college van b en w ingaan op onder meer de volgende door de bewo ners schriftelijk aan de orde gestelde punten: speelterrein Hembrandtstraat, verkeersen quête omgeving Groen van Prinstererstraat, schoonmaken' van de trottoirs in de winter, realisering van een woonerf in de Brederostraat, plannen met betrekking tot het Wees huisplein, reconstructie van de oprit naar de Marathon- weg vanaf de rijksweg. Ook tijdens de rondvraag kunnen punten aan de orde worden gesteld. Voor verdere inlich tingen: het buurtcentrum, te lefoon 344539. Maassluis Het college van b. en w. in Maassluis heeft de gemeenteraad voorgesteld, de heer H. Huiskes, chef van de hoofdafdeling algemene zaken van de gemeentesecretarie te benoemen tot gemeentesecre taris. Die benoeming dient te geschieden wegens de vacatu re, die is ontstaan door het vertrek van Harm Kramer. Nummer twee op de lijst van het college is de heer J. L. Pieterman, ehef van de hoof dafdeling onderwijs en perso neelszaken van de gemeente secretarie. De gemeenteraad zal zich in de vergadering van vanavond over de kandi daten uitspreken en een van beiden benoemen. Het is de bedoeling dat de benoeming van de nieuwe gemeentesecre taris nog vanavond zal in gaan. Vlaardingen Het college van b. en w. heeft besloten, de openbare school voor huis houd- en nijverheidsonderwijs aan de Planciusstraat 2 de naam 'PlanciusschooT te ge ven. De naam zal nog beoor deeld moeten worden door de commissie voor onderwijs en vorming en de gemeenteraad, voor hij officieel kan worden ingeschreven. Vlaardingen Het bedie nend verkeer ten behoeve yap winkeliers en bedrijven, in het voetgangersgebied van de Hoogstraat cn omgeving ban binnenkort ook tussen 17 Cn. 18 uur terecht. Dat heeft het college van b. en w. be sloten conform het advies van de commissie voor ver heer en vervoer. De uitbreiding van de tijden was verzocht door een winke liers-delegatie, die onlangs aanwezig was tijdens een ver gadering van de ambtelijke werkgroep verkeer. Tot nu toe was het bedienend ver keer uitsluitend 's morgens tossen 7.30 en 10 uur toege staan, op het voetgangersge bied te rijden om de winkels to bevoorraden. Het college van b. en w, zal overigens, als de uitbreiding oen feit is geworden, het ver zoek tot de politie richten om nauwgezet toezicht te houden op verkeer, dat van het voet gangersgebied gebruik maakt, «et is de laatste tijd steeds gewoonte geworden, dat ook buiten de genoemde tij den, auto's en andere voertui gen binnen het voetgangersge bied aanwezig zijn. Schiedam Met de aan- houding van tien helers uit Schiedam en Rotter- dam heeft de politie een geweldige slag geslagen. Volgens de recherche zijn al enkele tientallen in bra- ken opgelost. De tien he- Iers, zes uit de Schiedamse onderwereld en vier uit de Rotterdamse, werkten sa- men met de zogenaamde j Evatoom-bende die een kleine maand geleden op I heterdaad werd betrapt in i de Mgr. Nolenslaan in Schiedam. Enkele helers hebben zich zelf ook aan inbraken schuldig ge maakt. Het Evatoom-kwartet be staat uit vier Schiedamse jongens. Zij worden, samen met een 22-jarige Rotter dammer, voorgeleid aan de officier van justitie in Rot terdam. Sinds de arrestatie van het viertal, begin februari bij een inbraak in het pand van Evatoom aan de No lenslaan, heeft de Schie damse recherche in nauwe samenwerking met Rotter damse collega's gespeurd naar achtergronden van de jongelui. Daardoor kwam men op het spoor van de helers, van wie enkelen zo wel op eigen houtje als sa men met de vier Schiedam mers op het boevenpad zouden zijn gegaan. Negen van de helers zijn inmid dels op vrije voeten ge steld. Het Evatoom-kwartet heeft de politie ondertussen al twaalf andere inbraken be kend. Tweemaal werd inge broken bij juwelier Boot op het Dr. Wïbautplein, en verder werd toegeslagen bij onder andere de Co-op aan de Colijnstraat, een hengelsportartikelenzaak aan de P. J. TroelstraJaan, een vrachtwagen met ko kosmatten in de Nieuw-Ma- thenesserstraat, de kantines van UVG en SVDPW, han delsmaatschappij Van Ham en het vormingscentrum Nieu w W aterweg-N oord. De 22-jarige heler, die ook door de officier van junsti- tie zal worden verhoord, wordt verdacht van vijftien inbraken in Rotterdam, waarbij onder meer voor 23.000 gulden aan muzie- kapparatuur verdween bij een zaak op het Samuel Muilerplein, voorts muzie kinstallatie van 6000 gulden bij Modern en oude mun ten 3500 gulden uit een handel aan de Graaf Flo- risstraat De Maassluise stacfsbud slaat, zeer tot ongenoegen van de winkeliers, het oude centrum totaal over. Sr Maassluis De winke liers van het oude cen trum van Maassluis (Koopcentrum De Lan taarn) en de bewoners van de Lijsterlaan zijn allerminst blij met de route, die de stadsbus vanaf 11 maart tussen Maasland en de Steen- dijkpolder zal rijden. De dienst wordt om het half uur verzorgd door de N.V. Verenigd Streekvervoer Westne derland. In een brief aan de gemeente raad geven de winkeliers van De Lantaarn hun bezwaren weer: „Daar deze busdienst tevens de functie van stads dienst krijgt, is het voor ons zeer verwonderlijk en niet te aanvaarden, dal deze bus dienst een winkelcentrum als j,De Lantaarn" totaal over- slaat."De brief wijst verder op het - met name tijdens de vrijdagmarkt - grote aantal bezoekers uit Maasland. Het schrijven oppert ook, dat het parkeerprobleem in het oude centrum gebaat zou zijn bij één of meer halteplaatsen. Ook bewoners van de Lijster laan, welke de stadsbus op zijn route passeert, hebben een protestbrief aan het ge meentebestuur gezonden. Een bewonerscommissie is bezig met een handtekeningenactie. Gemeenteraadslid L. de Zeeuw (WD) - lid van de verkecrscommissie - heeft kri tiek op de manier waarop tot de route besloten is. „Öp de laatste commissievergadering is ons door wethouder Hum- melcn mcedegedecld welke route vastgesteld was. Er is toen gezegd, dat het een keu ze uit niet ideale alternatieven betreft Die alternatieven heb ben wij in de commissie ech ter nooit kunnen beoordelen. De route is buiten ieder om vastgesteld". De abri's zijn ge plaatst op die route, terwijl de gemeenteraad vanavond nog moet beslissen of er geld besteed mag worden aan de „wachthuisjes" en of die rou te aanvaardt wordt Ik neem echter niet aan, als er enige bezwaren naar voren komen uit de raad, dat er nog op korte termijn wat veranderd kan worden", aldus het raads lid. Voorafgaande aan de fei telijke dienst zal de stadsbus 10 maan een „proefrit" ma ken voor genodigden. -j: Het Zweedse schip, de Rigoletto brengt een kleine drieduizend „Japanners" naar Schiedam. Schiedam -— Bijna driedui zend Japanse auto's worden sinds gisteren gelost bij de werf Nieuwe Waterweg in Schiedam. Het Zweedse schip Rigoletto heeft de 2815 Toyo ta's, Mazda's Mitsubishi's en Honda's vanuit Japan, naar Schiedam vervoerd samen met nog eens 2467 auto's, dier elders worden gelost. De auto's die in Schiedam van de boot worden gereden zijn bestemd voor importeurs van de vier merken in Neder land, Duitsland, Zwitserland Oostenrijk en België. Met de trein en met vrachtwagens zullen de auto's worden door gevoerd naar de importeurs. Broekman Motorjeeps, de agent van de Zweedse rederij Wallenius Lines, die het trans port verzorgt, verwacht tot vanmiddag bezig te zijn met het lossen van de wagens. „Er bestaat een mogelijkheid dat we woensdag klaar zijn, maar als alles goed gaat is dat dinsdagmiddag al het ge val", vertelde een woordvoer der van Broekman gistermid dag. Het Zweedse schip zal na Schiedam nog drie andere havens aan doen: Cherbourg, Sheemess en Bremerhaven. Daar zal de rest van de 5282 auto's tellende lading worden gelost Vlaardingen Een automo bilist, waarvan de identiteit bekend is, is in de nacht van vrijdag op zaterdag de politie te snel afgeweest De man wist zich te onttrekken aan een grote alcoholcontrole, die in Vlaardingen gehouden werd, door er met fikse snel heid vandoor te gaan. De po litie heeft hem door een flink gedeelte van de stad weten te achtervolgen, maar in Schiedam kon men hem niet meer bijhouden: daar wist hij te ontkomen. De geslaagde ontsnappingspo ging begon, nadat de man een stopteken had genegeerd en flink gas had gegeven. Achtervolgd door de politie reed de rnan met snelheden van meer dan 100 kilometer per uur door de stad om te proberen, zijn belagers van zich af te schudden. Daarbij reed hij door rood licht en maakte en passant ook maar gebruik van een fietspad. Het onderzoek tegen hem wordt voortgezet. Tijdens de verkeerscontrole werden in totaal 126 motor voertuigen en 3 bromfietsers staande gehouden en gecon troleerd. Tegen twee bestuur ders werd een rijverbod uit gevaardigd en proces verbaal opgemaakt, omdat zij teveel gedronken bleken te hebben. Een van hen, een 26-jarige Vlaardinger, raakte tevens zijn rijbewijs kwijt, omdat het de eerste keer was dat hij op dergelijke wijze met de politie in aanraking kwam. Bij 7 an dere automobilisten werden andere overtredingen gecon stateerd. Schiedam Tijdens zijn ju bileum beeft de heer S. Steenbergen, directeur van Johs. de Kuyper Zoon BV, de ridderorde van Oranje- Nassau opgespeld gekregen. Burgemeester Arie Lems reikte hem deze onderschei ding uit in de Jardinzaai van het Rotterdamse HïitonhoteL Voor de heer Steenbergen, aan wie onze krant vrijdag ter gelegenheid van zijn jubi leum een artikel wijdde, was de ridderorde een complete verrassing. Naast directeur van De Kuyper, de distilleer derij aan de Buitenhavenweg, is hij ook waarnemend voor zitter van de Algemene Vere niging van Distillateurs en Li keurstokers en bestuurslid van vereniging De Verenigde Distillateurs. Hij is tevens waarnemend voorzitter van het Productschap voor Gedis tilleerde Dranken aan de Westmolenstraat, hoek Lange Haven. De receptie in Hilton was druk bezocht Burgemeester Lems speldde de heer Steenbergen de ridderorde van Oranie- Nassau op. Vlaardingen Het college van b. en w. heeft het advies van de commissie voor alge mene zaken overgenomen met betrekking tot het samenstel len van de aanbiedingsnota bij de begroting van 1980, zoals die in november van dit jaar in de gemeenteraad behandeld zal worden. De commissie had geadvi seerd, om die aanbiedingsnota samen te stellen aan de hand van het beleidsprogramma, toegespitst op de portefeuille van de diverse wethouders. De samenstelling zou zo die nen te geschieden, dat op eenvoudige wijze behandeling in de diverse raadscommissies mogelijk is. Verder dient de inhoud beperkt te blijven tot plannen, zoals die gelden voor het betreffende begrotings jaar. In feite hoeft er niet zo veel te veranderen in de aanbie dingsnota, als deze opzet wordt gevolgd. Sinds 1978 be staat de aanbiedingsnota al uit twee afzonderlijke delen: een financieel-technisch ge deelte. dat louter toelichtende gegevens biedt over de ge meentelijke financiën en een beleidstechnisch gedeelte. Dat laatste deel is inderdaad per wethoudersportefeuille gegroe peerd. De aanbiedingsnota voor 1979 week overigens enigszins af. In die nota was geen beleid stechnisch gedeelte opgeno men, omdat het beleidspro gramma voor de komende vier jaar, aan de hand waar van het huidige college werkt, afzonderlijk ter discussie werd gesteld in de gemeente raad. Vlaardingen Twee duikers van de Vlaandingse brand weer hebben zaterdagmiddag vergeefs geprobeerd een Deense dog uit de Vlaarding- se Vaart, nabij het Bommeer, te redden. De hond was In a wak terechtgekomen. Toen de duikers er eenmaal in slaagden om het dier met een lijn op het droge te krij gen, was het door het ijskou de water al dood. Schiedam De gemeente Schiedam kampt met een akelig probleem: ze vergrijst en loopt leeg. Van 31 decem ber tot en met 31 januari 1979 heeft Schiedam in totaal 781 inwoners verloren. Eind 1977 woonden er nog 37.482 mannen in de Jenever- stad en 38.517 vrouwen. Nu wonen er nog 37.075 mannen en 38.143 vrouwen in het stadje aan de Schie. In januari zijn er veertig mensen uit de stad verdwe nen. Die maand werden er 33 jongetjes geboren en twintig meisjes aanschouwden het le venslicht. Er stierven daaren tegen 34 mannen en 24 vrou wen. In januari vestigden 121 mannen zich in Schiedam, 149 mannen vertrokken naar een andere stad. Er kwamen 115 vrouwen naar Schiedam, en 122 verkozen een andere woonplaats na Schiedam. Als de terugloop even geleide lijk blijft gaan als de afgelo pen maanden, heeft burge meester Arie Lems ongeveer half juli de verantwoordelijk heid over maar 75,000 inwo ners van zijn stad. Schiedam Een brutale diefstal bij de Co-op aan de Ketelstraat heeft de dader bijna 10.000 gulden opgele verd. Terwijl de bedrijfslei der even zijn kantoortje ver laten had, wist de dief er een geldkistje open te maken en er voor 6588 gulden in con tanten uit te halen alsmede voor ruim 3000 gulden aan betaalkaarten. Pas gisteren maakte de politie de diefstal bekend; vorige week op koopavond al trof de bcdrijsleider de geldkist leeg in zijn kantoor aan. In de afgelopen dagen heeft de politie met nog twee ïn- braakjes te maken gehad. Bij een benzinestation op de Vlaardingerdijk werd een ruit ingegooid, maar er wordt niets vermist. Een bewoner van het Bachplein is bestolen van zestig gulden; dat bedrag bevond zich in een geldkist in zijn huiskamer, waar de da der binnen kon komen via het niet afgesloten raam aan de galerijkant. De gedupeerde is de41-jarige P. W. Schiedam In een dichtges pijkerd gedeelte van het wijk- centrum van Schiedam-Oost is dit weekend brand uitge broken. vermoedelijk doordat kwajongens oude kranten in luchtroosters hadden gefrom meld en in brand hadden ge stoken. Weinig schade werd erdoor aangericht. De brand weer wist het vuur met één nevelslraal te bestrijden. Moeilijker was het alleen in dat deel van centrum oost, waar nog rook uit de vloer kwam: tussen de dubbele vloer moest daar de brand worden geblust. Vlaardingen - Het college van b. en w. heeft afwijzend gereageerd op het verzoek namens Doli and Dandy, om 'een dubbelzijdige lichtbak te mogen aanbrengen tegen de luifel van het winkelpand aan de Dr. Wiardi Beekman- singel lb. Op die lichtbak had „Lee Copper jeans sport swear" moeten komen te staan. Dc afwijzing is in overeen stemming met de mening van de welstandscommissie, die vond dat een dergelijke lich tbak niet in overeenstemming zou zijn met de normen, die daarvoor gesteld worden. Vlaardingen Gerard Habra- ken uit Eindhoven is gastor- ganist tijdens het lunchcon cert, dat donderdag tussen 12.45 en 13.15 uur wordt gege ven in de Grote Kerk in" Vlaardingen. Habraken speelt werken van onder andere Froberger, PachabeU, Purcell en Stanley.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 3