Europoort heet nu La Duchesse 1 Vrouwen praten over verdelen van werk GGD verhuist naar 's-Gravenland ^l.rond^ SSs Bewoners vereniging groeit na acties Brandweer twee keer voor niks Blokje Vrijdag opening door burgemeester Lems immmm Weer een kamerlid PvdA naar Schiedam VOOR DE RAAD ERMEE Ambulance blijft in de Tuinlaan Dieven op Showboot Uitin Schiedam voor één gulden Jaarmarkt in de bloemen SIGNALEMENT: Het gehannes met het mu seum WOENSDAG 7 MAART 1979 /SC 3 Restaurant Europoort is niet meer. Aan de Maasboulevard staat voortaan La Duchesse, de „ega" van legrand Due in Rotterdam. Schiedam Alle vrouwen in Schiedam, die belangstelling hebben voor een vijfurige werkdag zowel voor mannen als voor vrouwen, worden uitgenodigd voor een ge- spreksavond in de Amslel- bron. Maandag 19 maart komt FvdA-kamerlid Ineke Haas-Berger daar praten over herverdeling van arbeid. Dat gebeurt op uitnodiging van de Rooie Vrouwen in Schie dam, die zich intussen speci aal hebben gericht tot deel neemsters aan de VOS-cur- sussen, de moeder-mavo en diverse vrouwenpraatgroepen, In de Amstelbron, het café- restaurant aan de Broersvest 13, begint de avond met het Tweede-Kamerlid om acht uur. Toegang is gratis. Over de vijfurige werkdag, deeltijd banen en ander verdeling van werk tussen man en vrouw ging Truus de Nijs, contact- Truus de Nijs: „Onder de schoolverlaters zijn het vooral de meisjes, die niet aan de slag kunnen". persoon van de Rooie Vrou wen, maandag nog een korte discussie aan met Joop den Uyl toen deze in zaal Arcade een spreekbeurt had. Den Uyl liet zich met milde spot over de vijfurige werk dag uit: „Probeer nou eerst maar eens die zeven uur per Schiedam Deze week ver huist de GGD van de Tuin laan naar kantoorgebouw 's- Graveland. op de derde etage van dit „tweede stadskan toor'' is de geneeskundige en gezondheidsdienst vanaf vol gende week woensdag bereik baar. De GGD is daarmee de vier de gemeentelijke dienst, die aan de 's-Gravclandseweg komt; de sociale dienst, het bureau huisvesting en het ge meentelijk woningbeheer zijn er ai gehuisvest Voorlopig blijft de ambulan cedienst, die officieel zieken en ongevallen vervoersdienst heet, nog werken vanuit het pand aan de-Tuinlaan 80. Bij de verhuizing naar *s-Grave- land gaat het om de afdelin gen jeugdgezondheidszorg, be drijfsgeneeskunde, administra tie en sociaal-medische advi sering. Van de duizend vier kante meter op de derde eta ge van 's-Graveland neemt de GGD driekwart in gebruik. Het telefoonnummer is 734100. Directie en stafleden gaan in september over naar het cen trale dienstgebouw voor de o- penbare gezondheidszorg in de regio Nieuwe Waterweg- Noord aan de Soendalaan in Vlaardingen. Op basis van het inwonertal worden de kosten van de nieuwe huis vesting gedragen door de ge meenten Schiedam, Vlaardin gen en Maassluis; dat is in verband met de gemeenschap pelijke regeling voor de ge zondheidszorg. dag te krijgen! Ja, ik snap de bedoeling wel- Bij de herver deling van arbeidstijd kan je wellicht bereiken, dat in plaats van één miljoen men sen straks 1,6 miljoen mensen werken. Maar dat kan zomaar niet. Ik denk dat het een langdurig proces is. Er zal veel her- en omscholing moe ten zijn". De Rooie Vrouwen verwach ten van Ineke Haas meer voor- en nadelen te horen. Truus de Nijs: „Met die vijfu rige werkdag kan je bereiken, dat meer mensen deelnemen aan het arbeidsproces en dat hun onderlinge verhouding evenwichtiger wordt. Nu zijn hel altijd de vrouwen, die er het eerst uitvliegen. En kijk naar de schoolverlaters: het zijn vooral de meisjes, die niet aan de slag kunnen ko men. Daar willen wij 19 maart graag met alle Sehie- damse vrouwen over praten". Het is niet bekend, of er voor de komst van het derde PvdA-kamerlid binnen enkele weken tijd in Schiedam weer een com mi sieve rgadering van de gemeente moet worden verzet. Op verzoek van de PvdA'ers in de betrokken commissies werden in elk ge val wei vergaderingen ver schoven, omdat Hans Kom brink en Joop den Uyl anders niet gezien konden worden. Schiedam Ken oude vertrouwde naam in de Schiedamse horeca, en vooral ook in de Gor zen, gaat verloren: re- saurant Europoort aan de Maasboulevard gaat La Duchesse heten. Een nieuw begrip, een nieuw restaurant in een gemeente die toch a! „het culinaire hart van Rijnmond" wordt genoemd. Eigenaar Is de Rotter damse horeca-exploi- Schiedam Uit in Schiedam, zo heet het splinternieuwe hoekje waarin de uitgaan smogelijkheden in Schiedam op een rijtje zijn gezet. Het boekwerkje is uitgevoerd in een zeer klein formaat (vijf tien centimeter lang en slechts zeven breed) zodat het bij het „stappen" zonder veel moeite mee kan worden genomen. De uitgave is ver zorgd door „Designers Divisi on", een bedrijfje op de Gro te Markt in Schiedam. Burgemeester Aric Lems werd verzocht het voorwoord voor het grote stap bock voor de gemeente Schiedam te schrijven, „Met genoegen" voldoet hij daaraan. Het boekje is immers een bijdrage aan de bevordering van het toerisme naar en in Schie dam", zo schrijft de burgerva der. Taloze ecl- en drinkgele- genheden en diverse andere uitgaansbestemmingen zijn in het boekje vertegenwoordigd, compleet met dikwijls een foto en altijd een beschrijving van de gelegenheid. De kos ten van het boekwerkje rijn bijzonder laag gehouden. An ders dan op de voorzijde staat vermeld (prijs 2,50) moet slechts één gulden wor den neergeteld om het boekje te krijgen. Schiedam De Schiedamse jaarmarkt, die wordt gehou den op zaterdag 19 mei, staat dit jaar in het teken van de bloemen. Naast de van vorige jaren bekende historische markt en welzijnsmarkt wordt ook een geranium- markt gehouden d i t jaar. Verder kan men terecht voor een Fancy-Fair en een kunst en antiekmarkt, en voor de kinderen, een poppenkast voorstelling door de kinderen van het huis te rivieregroep onder de naam Jan Klaassen. De historische markt zal weer worden opgezet op de Grote Markt, rond het oude Stad huis, op de Lange Kerkstraat en op de Broersvest. m tant Jan de Groot, die Europoort in oktober vorig: jar koebt* Hij is een goede kennis van Schiedams burgemees ter Arie Lems, die het volledig verbouwde res taurant aanstaande vrijdag: officieel zal op enen. De Groot heeft van de jaren-vïjftigr-stijl van Europoort een „modern Frans klas siek" eetpaleis ge maakt. Er is plaats voor 52 personen, er is een bar en lounge. La Duchesse is "de „echt genote" van het sjieke res taurant La Grand Duo in Rotterdam, en de prijzen zijn daar ook naar. De ge rechten komen alle uit de Franse keuken. Jan de Groot, die ook van Le Grand Due eigenaar is, is in het Schiedamse hore- caleven wel thuis. Vooral in de jaren na de oorlog ging het hem hier voor de wind. Van 1946 tot 1960 exploiteerde hij in Schie dam het theater Musis Sa crum, bioscoop Monopole, de Bellefleur, net theehuis in het Prinses Beatrixpark en restaurenat In De Gou we Geit. Het laatste res taurant is er nog steeds, en ook het theehuis draait nog volop. Zoals bekend is Musis tegenwoordig bow lingcentrum en Monopole een dansschool, terwijl de Bellefleur nu In De Gevul de Stier heet. Aardigheid van La Du chesse is, dat de gasten in de open keuken zelf de kreeft of paling kunnen aanwijzen: er staan zoet en zoutwateraquaria. Het buitenwerk zal nog niet klaar zijn, als burge meester Lems het restau rant opent. Door de stren ge winte ontstond daarin vertraging. Architect is ir Reedijk. Voordat er iets verteld wordt over de hond van de foto moet toch even vermeld wor den dat Babs, met haar ver lamde voorpoot de Duitse herder die vorige week in blokje rond stond, een gezin heeft gevonden, tot plezier van iedereen die haar in de Hargahoeve kende. Nu iets over de mooie zwarte 'kruising' van deze week. Erg veel kan er dit keer weer niet over verteld worden omdat hij op straat gevonden is. Tot nu toe heeft de verontruste eigenaar van het dier, rich nog niet gemeld. Hij rit nu al weer vanaf 21 februari in het dierentehuis. Hij is gevonden bij het station in Schiedam. Waar het dier vandaan komt blijft dus een vraagteken e- venals zijn komaf. Men zou Schiedam De activitei ten van de werkgroep Van Ostadelaan/Van Kuy- sdaellaan hebben de be wonersvereniging Schie dam West zo'n vijftig- nieuwe leden opgeleverd. Nadat de werkgroep het overleg met de gemeente over de herinrichting van de laan tot een goed ein de heeft gebracht, zijn de leden van de werkgroep een ledenwerfactie voor de bevvonersverenïging be gonnen, met als resultaat vijftig nieuwe leden. „De actie loopt als een trein", vertelt Jan van Donkelaar namens de Schiedam Een bontjas van drieduizend gulden is gesto len uit een hut van de show boot Fluvius, in de Nieuwe Haven. Eigenares van de dure jas was de 47-jarige Rotterdamse mevrouw C. A. V. Mevrouw V. heeft aangifte van de diefstal gedaan bij de Schiedamse politie. Door de toegangsdeur open te Schiedam Twee keer bin nen een half uur heeft de Schiedamse brandweer voor een kleine brand moeten uit rukken. Beide keren hoefden de brandweermannen niet ïn actie te komen. De brand was al geblust voor zij ter plaatse waren. Op de Hoogstraat vloog in een kledingmagazijn een olie natuurlijk diverse rassen op kunnen noemen waar hij een beetje op lijkt. Bijvoorbeeld een Groenendaler, maar daar is hij weer te klein voor. Een Sheltie kan ook wel maar dan klopt de kleur niet en ei genlijk is hij daar ook iets te groot voor. Hij heeft ook nog iets weg van een keeshond. Waar hij het meest op lijkt mag de nieuwe eigenaar zeg gen en deze mag dus ook nog een naam voor hem uitkiezen. Ook al is hij natuurlijk een andere naam gewend geweest, maar meestal heeft een hond snel door wat zijn nieuwe naam is geworden. Over het karakter kan gezegd worden dat hij erg vriendelijk is, en vrij rustig ten opzichte van veel andere honden. Men moet hem echter rtiet al te werkgroep. „De bewoners vereniging heeft zich hier helemaal waargemaakt bij de bewoners". Over een week of veertien dagen zal het gebied rond het Frans Halspleïn door de werkgroep „onder han den" worden genomen in het streven naar nieuwe leden. Vol vertrouwen zal de werkgroep ook daar heen informatieboekjes en briefjes sturen, en tele foontjes met de bewoners plegen. „Steeds meer men sen gaan inzien dat lid maatschap belangrijk is" zegt Van Donkelaar. trappen hebben inbrekers voor tweehonderd gulden aan spullen weten te stelen uit de kelder van de 67-jarige Schie dammer C. S. Een paar nieu we schoenen, een stofzuiger en een tafelklokje verdwenen uit de kelder. De schade, die door de dieven werd aange richt, bedraagt honderd gul den. kachel in brand, door snel optreden wist het personeel de vlammen te bedwingen. De schade, die door het vuur werd aangericht, viel erg mee. Bij de Hollandse Constructie- groep op de Havendijk vatte, vermoedelijk door lasvonken een zeildoek vlam. De be drijfsbrandweer kwam in ac tie en wist het vuur al snel te doven. schielijk benaderen omdat hij dan nog wel eens wil schrik ken. Een beetje kalm benade ren is dus het beste. Zijn vacht heeft nogal wat verzor ging nodig zoals ieder langha rig dier. Veel borstelen en af en toe kammen geeft hem een prachtige zwarte glans. Gebeurt dit niet dan zal zijn haar gaan klitten en dan geeft het borstelen veel meer problemen. Dit moet dus wor den voorkomen. Het is een hond die snel goede maatjes met iemand wordt want al vanaf de eerste dag kon hij goed met rijn verzorgers op schieten. Achter een bal aan rennen vindt hij ook wel aar dig en met een stok sjouwen ook wel. Tegenover ons fotomodel zit een wat grotere hond name lijk een Duitse Dog van 3 jaar. Verder zitten er nog bastaardjes en lieve katten op een baas te wachten. Het adres waar U terecht kunt ïs: Dierentehuis Hargahoeve Sporti aan 2 in Schiedam, tele foon 714151, naam: onbekend ras: kruising leeftijd: ongeveer 2 jaar geslacht: mannelijk kleur: zwart beharing: lang door Gerard Verhulsdonk, fractieleider van de VVD Toen de Hansjes van de PvdA, Hans Bakker en Hans Konings, een grote steen lieten plonzen in de Schiedamse cultuurvijver en Hans Paalman, de op- perbeheerder van Schie dams kunstschatten, de rode gordijnen in joegen, was de verontv/aardiging vooral in het socialistische kamp erg groot te noe men. Wat was nou de bedoeling van deze jongelui? Een uitverkoop houden van datgene wat hangt, staat of ligt in de zalen, zolders en kelders van onze tem pel der schone kunsten? Welnee. Met een uitge kiend gevoel van timing hebben zij de kat de bel aangebonden en zij heb ben zich ongetwijfeld rot gelachen toen zij de reac ties van alle kanten ver namen - en zijn er volko men in geslaagd het mu seum en de daaraan ver bonden problemen onder aandacht te brengen van het grote publiek en om de kleine groep van des kundigen op te porren het museumbeleid doorzichti ger temaken. Hun streven het museum gebouw voor meedere doeleinden beschikbaar te stellen is het overwegen waard; multifunctioneel noemen 2e dal tegenwoor dig. Wel, ik weiger te geloven dat meer genoemde jonge lui cultuurbarbaren zijn, want wat zij voorstellen doen wij toch ook met scholen, kerkgebouwen en noem maar op. Het mu seum dient nog meer dan tot nu toe het geval is een ontmoetingspunt te rijn voor de gehele bevol king. Cultuur hangt niet alleen aan de wand, cultuur is voor mij een groot geheel van zaken waar men rich druk over kan maken. En als je het programma van de PvdA goed wil lezen, dan staat dat er ook in. Al met al was het een prima grap, deze rel, en ik hoop dat de kern van wat er bedacht werd met - deze opschudding een stroomversnelling kan worden in een beleid, waar naast het aantrek ken van de kunst naar Schiedam ook andere uit stallingen een kans krij gen om de bevolking naar het museum te lokken; wat voor uitstalling dat dan zou moeten zijn, laat ik aan de fantasie van anderen over - maar pro- beer de zijwegen ook eens, zou mijn welge meende raad kunnen zijn aan een ieder die het mu seum liefheeft

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 3