verdwenen kluizenaar Veertien parkeerplaatsen in centrum Maasland WASMACHINE STUK. GELUKKIG STOND ER EEN IN DE KRANT. smmm, Kapitein Rob M FNV helpt met belasting aangifte De Keenenburg'' nader belicht DONDERDAG 8 MAART 1979 A. HAM Commissie: Lang parkeren wel tegen gaan Werkbiokken vergaderen Echte CDA-groepering in Maasland Schaken S- VD/SC/WVVJ m/tium. SEEKI.PT 6V.T ICWETJ-VSajECEN Mtex "VkOEWEL JUIME NU TEN SE6TJE VUIïVsCKiLDPADJE vERSCHRIKKÊLUK TUN, IS ER WEL W/Ar MEE IE BEGIN NEN. WE HOUDEN EEN UOIlUUEö STRIJD-1 HEEFT GEWON MEN! DIE IS t>6 VUILSTE. 28 3237 Afgesproken wordt, dat Lou de volgende dag nog een nieuwe poging zal doen, hij is erg ver moeid en iedereen wil trouwens graag vroeg naar bed. Die avond komt kapitein Baker in zijn hut Hij heeft een fles gin meegebracht „En", zegt hij, „wat heb je gezien?" „Nou, er ligt genoeg", zegt Lou, „er zijn brokken bij van wel twintig kilo". „Prima", antwoordt de kapitein, „dan laat ik vannacht het nylon net zakken op het eerste plateSu onder het achter schip. Daar doe je dan "zoveel mogelijk zware brokken in. Het zal in een paar dagen wel vol zijn, maar ik heb er nog meer. Van elke duik neem je zo'n kilo of drie aan stenen mee aan boord. Heb je dat goed begre pen?" Lou knikt. Wat Baker eigenlijk in zijn schild voert, weet hij niet, maar de kapitein betaalt hem goed en de rest gaat hem niet aan. Toch zou hij misschien zijn licht eens kunnen; opsteken bij de bemanning. Ja, ja, inspecteur, die doos mag u gerust op de vloer leggen, dat kan geen kwaad". Dan richtte de beweeglijke ou de heer zijn pientere oogjes vragend op de twee politie mannen. „En heren, vertelt u me eens, wat kan ik voor u doen? Ik krijg niet dikwijls politie op visite, dus u begrijpt dat ik erg nieuwsgierig ben. Ehwacht eens. wilt u roken misschien?" Bedrijvig scharrelde de direc teur tussen de papieren die zijn bureau bedekten en groef daaronder met enige moeite een kistje sigaren tevoorschijn. „Kijk eens heren, bedien u zelf. O ja, ja, gaat uw gang hoor; ais u liever een pijp opsteekt, vind ik het ook best". De hoofdinspecteur blies een enorme rookwolk naar het pla fond. „Wel meneer Reesink, u vraagt ons wat u voor ons kunt doen? Nou, om u de waarheid te zeggen, dat weten we zelf nog niet goed. Het zou zelfs wel eens kunnen zijn dat wij iets voor u konden doen. Enfin, wij komen geen beleefdheids visite maken, maar dat zult u ook zeker niet gedacht heb ben, en daarom zou ik willen beginnen met u een paar vra gen testellen". „Ja, ja natuurlijk vragen stellen, daar is de politie nogal sterk in, geloof ik, hé? Maar gaat uw gang hoor; ik luister". „Mooi, dank u meneer Ree sink, ik zal dan maar van waP steken. Kijk eens, eh u hebt ongetwijfeld contacten met musea in binnen- en buiten land. En het zal u dus zeker niet onbekend zijn dat gedu rende het laatste jaar, gelukkig vrijwel uitsluitend in het bui tenland nogal eens kostbare werken worden gestolen en spoorloos verdwijnen. Maken u en uw collega's zich niet ongerust over deze situatie? En worden er extra maatrege len genomen om de kans op zoiets in onze musea te beper ken?" De heer Reesink knikte ernstig. „Tja meneer Ploegsma. wat zal ik zeggen. Natuurlijk weet ik wat u bedoelt; inderdaad is dit een verontrustend verschijn sel, dat zeker onze aandacht heeft. Gelukkig is, zoals u al zei. ons land tot nu toe buiten schot gebleven, maar dat kan inderdaad ieder ogenblik ver anderen. Maar u moet er na tuurlijk we! rekening mee hou den, dat de situatie in het buitenland dikwijls wel een beetje anders is dan bij ons". De directeur glimlachte mee warig. „Als ik u vertel meneer Ploegs ma hoe de zaken daar soms beveiligd zijn je zou zeggen dat ze er bijna om vragen bestolen te worden. Toch neemt dit niet weg, dat we hier terdege op onze hoede zijn. Maar dat zijn we eigenlijk altijd wel. Als ik me mag beperken tot ons eigen museum, dan durf ik gerust te zeggen dat diefstal bepaald geen eenvou dige zaak is. We hebben hier namelijk een vrij uitgebreid controlesysteem. Uitgave: SUTHOFF PERS BV Deze krant verschijnt in het gebied Nieuwe Waterweg-nogrd (van Schiedam tot Hoek van Holland) en is uitsluitend verkrijgbaar in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad (in Maassluis eveneens in combinatie met de Haagsche Courant of Het Binnenhof). j REDACTIE Chef: Herik L. Lambragtsa Redactie Schiedam: Kor Kegel. Richard Stomp en Janet van Huisstede. Redactie Vlaardingen: Paul Houkes, Jan Hendrik Bakker en Jan Geert Majoor. De redactie van de Schiedamsche Courant is gevestigd aan de Broersvest 3a, tel. 262566 en 26604S 3100 AC (postbus 137), 3111 EA Schiedam. De redactie van Het Vlaardings Dagblad en Nieuwe Waterweg Courant is geves tigd aan de Brede Havenstraat 6, tel. 343229 en 352066, 3130 AC (Postbus 110). 3131 BC Vlaardingen. Sportredactie: Bas v.d. Berg en Emile Schelvis (Vlaardin gen, tel. 345209). Berichten voor de redactie kunnen per telex worden door- g eg even. Telexnummer 32177 PLAATSELIJKE CORRESPONDENTEN J PLAATSELIJKE CORRESPONDENTEN 3155 TC Maasland: Simon van Zuilen, Diepenburchstraat 34, tel. 01699-16143 3151 PD Hoek van Holland: Leen van Ooijen, Mahustraat 135, tel. 01747-2604 ABONNEMENTEN Opgave van abonnementen kan geschieden op de volgende adressen: Broersvest 3a, 3111 EA Schiedam, (tel. 010-268091) en Brede Havenstraat 6,3131 BC Vlaardingen, (tel. 010-354525 b.g.g. 354587) Voor inlichtingen over administratie en abonnementen kan men verder terecht bij het Rotterdamsch Nieuwsblad, tel 010-144144 KLACHTEN DIENST Dagelijks van 18.00 tot 19.00 uur en zaterdag tot 18.00 uur. Rotterdamsch Nieuwsblad, tel. 010-144144. Haagsche Courant, tel. 070^624562. Het Binnenhof, tel. 070*624562 NABESTELLEN FOTO'S Geplaatste foto's kunnen telefonisch worden nabesteld tus sen 14.30-15.30 uur. Tel. 010-144.144, t.a.v. mej. F. Post ADVERTENTIES Advertentietarieven op aanvraag, tel. 010*144144 Maasland Het laatste open stukje grond in het bestemmingsplan Stationsstraat-Langetaam krijgt nu ook een definitieve bestemming. Het gemeen tebestuur wil op de hoek Stationsstraat-Diepen- burchstraat-Kastanjehof, waar momenteel strui ken en bomen staan, een parkeerterrein aanleg gen met viertien plaatsen. Met de uivoering daarvan wordt op korte termijn een begin ge maakt. Het gemeentebestuur is echter .nog in onderhandeling met de eigenaar van het aangrenzen- de personeel. Dat is de heer Van der Burgh, waarvan de gemeente een aantal meters grond wil overnemen. De be schikbare ruimte voor een parkeerterrein is namelijk wat aan de krappe kant Als de onderhandelingen rond ko men, krijgt de firma Van der Burgh aan de Diepenburch- "straateen uitpad. Een tweede aanwonende, de heer Gouma, wil een stukje grond van het tot voor par- keerterrein bestemde gebied kopen. Dit ter vergroting van een schuur, waarin dan een auto kan worden gestald, De gemeente wil de grond aan de heer Gouma verkopen voor 172 gulden per vierkante meter. In de commissie voor openbare werken was tegen deze grondverkoop en prijs geen bezwaar. Wel merkte WD'er D. Oosterlee op, dat bakker Van Rooi jen destijds 400 per vierkante meter moest betalen. Voor het ver groten van hun achtertuintjes hadden de bewoners Dijks hoorn en Verboon 90 gulden moeten betalen. Tegen het parkcerplan op zich had de commissie wel bezwaren. Met name kwamen die van Pieter Houtenbos (Open Groepering). Zijn grootste bezwaar bestond te gen de door het gemeentebe stuur voorgestane financiering van het parkeerplan. De be doeling is die zaak ten laste te leggen van het grondbe drijf. Houtenbos was het daar niet mee eens. „Het had uit de expioilatie-opzet van het winkelcentrum moeten ko men. De winkels en woningen zijn dan te goedkoop ver kocht Nu wordt er geld uit de algemene middelen in dit plan gestopt". Flink tekort Volgens wethouder Chris Keijzer was er niet te goed koop verkocht. „We hebben moeite genoeg gehad de win kels te slijten". Keijzer gaf wel toe dan er toch een flink tekort was, wat door opname van het parkeerplan nog gro ter zou zijn geworden. De be zwaren van Houtenbos tegen aanwending van geld uit al gemene middelen kon Keijzer in zijn zwakke verweer niet wegnemen. Wethouder Keijzer zei tevens dat het parkeerplan nieuw was. Er zouden namelijk eerst huizen komen, maar vanwege de toch al grote huizendicht heid was daarvan afgestapt De directeur van gemeente werken, G.J. Timmerman, hielp zijn wethouder wat in de uitleg. „De bouw van hui zen zou de exploitatie nog meer nadelig beïnvloeden dan de parkeerplaatsen". Omdat de gemeente geen grip heeft op de grond en het pand van Van der Burgh, bleef dit bui ten het parkeerplan. Wel werd er in de commissie op aangedrongen lang parkeren tegen te gaan. Het invoeren van meters of een blauwe zone vond Keijzer toch niet wenselijk. „We hebben hier nog geen stadsallures", zo merkte hij op. Evenmin had Keijzer behoefte aan de suggestie het parkeer terrein vanuit de Stations straat toegankelijk te maken voor de bewoners. Een paal in de weg zou dan moeten verdwijnen. Naar de mening van Keijzer en de directeur gemeentewerken, zouden ook anderen dan met hun auto door de nu doodlopende Sta tionsstraat gaan rijden. Aan het plan werd door Pie ter Houtenbos nog een sug gestie toegevoegd, namelijk het dichtmaken van het gat tussen de winkels en het die- renpension. „Het straatbeeld zou erop vooruit gaan op dat plekje één of twee woningen te zetten. Het gezicht op de blinde muur is dan meteen verdwenen. De aansluiting tussen nieuwbouw en oud bouw moet toch ook goed ko men". Ook voor dit plan had wet houder Keijzer weinig en thousiasme. Hij hield het erop dat de bebouwingsdicht heid toch al erg hoog was. Bovendien wordt dat gat veel gebruikt als een draai kont voor de auto's. illaassluis Twee van de werkbiokken, die zijn inge steld voor het maken van het sociaal-cultureel plan, gaan binnenkort weer vergaderen. Dinsdag 13 maart is dat het werkblok Samenlevingsop bouw en lVijkorganisaties, die zich onder meer zal bui gen over de notitie van het opbouworgaan. Die vergade ring begint om 20 uur in de Coppelstockzaal van het stad huis. Het werkblok Amateuristische kunst vergadert een dag later, op 14 maart, vanaf 20.15 uur in de Buyszaai in het stad huis. Op de agenda staat on der andere musische vorming en het financieel raamwerk 1979, waarop de jaren vanaf 1930 zullen worden gebaseerd. Beide vergaderingen zijn 0- penbaar. Geïnteresseerden krijgen zowel voor aanvang als na afloop van de vergade ring de gelegenheid, het woord te voeren en op- of aanmerkingen te plaatsen. Maasland Sinds de tot* standkoming in mei 1977 van het CDA te Maasland, heeft zich naast de deelnemende partijen ARP, CHU en KVP een vierde categorie gevormd. Dat zijn de rechtstreekse le den van het CDA, waarvan er in Maasland momenteel al zo'n twintig zijn. Op grond van de statutaire bepalingen heeft deze groep recht op een plaats in het CDA-bestuur. Het bestuur is daartoe uitgebreid met één plaats, welke ingenomen zal worden door de met grote meerderheid gekozen heer D. Vreeken. De Maaslandse CDA-afdeling verheugt zich trouwens toch in een groeiende stroom van nieuwe leden. Daardoor zit er in de toekomst opnieuw een bestuursuitbreiding in. Als het aantal rechtstreekse CDA-ie- den namelijk tien procent be draagt van het totale leden bestand, kan uit deze afdeling opnieuw een bestuurspost worden ingenomen. Het totale ledenbestand bedraagt mo menteel 350. Vlaardingen De Vlaarding- se schaakvereniging DC Holy houdt zaterdag 24 maart een zogenaamd groepstoemooi over drie ronden. Elke groep telt vier deelnemers en per groep worden twee prijzen beschikbaar gesteld. De eer ste ronde op zaterdag 24 maart begint om twee uur en het inschrijfgeld bedraagt per persoon rijf gulden. Voor alle drie de middagen (zater dag 31 maart is de tweede en zaterdag 1 april de derde ronde) kan men inschrijven op maandagavond 19 maart na acht uur of dinsdagmid dag 20 maart na twee uur in het dienstencentrum Holy, Willem de Zwijgerlaan 460. Maasland Over de geschie denis van Maasland en Schi pluiden en in het bijzonder over „De Keenenburg" belegt de Historische Vereniging Maasland morgenavond een bijeenkomst De heer Jac. Moerman houdt dan een dia lezing over „De Keenenburg", het oude kasteel van Schi pluiden. In de afgelopen twee jaar zijn door de archeologische werk groep van Schipluiden de 'fundamenten van dit grote- kasteel, dat recht tegenover de kerk van Schipluiden stond, opgegraven en onder zocht. Er is toen, mede door het vinden van gebruiksvoor werpen, veel meer bekend ge worden over de geschiedenis van dit kasteel. Deze historie is nauw verbonden met die van Schipluiden en die van Maasland. De heer Moerman had des tijds de leiding bij de opgra vingen. Hij heeft bij die.gele genheid een fraaie dia-serie gemaakt, die een goed en le vendig beeld van deze opgra vingen geven. De bijeenkomst wordt gehouden in de zaal de 'Magneet en begint om acht' uur. Tevens komen de jaar stukken aan de orde, met als belangrijk punt de uitbreiding van het bestuur met twee le den. Hoek van Holland Ook in woners in De Hoek, die lid 2ijn van een vakbond die is aangesloten bij de FNV, kun- -~nen geholpen worden bij het invullen van hun belastingfor mulier voor de inkomstenbe lasting. In het wijkgebouw De Hoekstee aan de Mercatorweg kan men op zaterdag 24 maart terecht. Van tevoren dient men wel contact op te nemen met secretaris J.H- ~van Eijndthoven, Pres. >Jan- Lelsstraat 20, tel. 01747-3423. Ook mevrouw W.J, Jumelet, Prins der Nederlandenstraat- 85. tel. 01747-2362, weet overal van. :Niet-ieden kunnen alleen van 'deze service gebruik maken :als ze meteen een aanmel- dingskaart invullen. Die is eveneens via de genoemde '.personen beschikbaar. K8M.S

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 2