SPORT „Mentale klap moet nog ko De Ooievaars slachtoffer Vissterfte valt erg mee "Volksverhuizing" sportclubs uitgesteld "II Leo van Oosten zeker drie maanden uitgeschakeld IÉIé&IéIï Sportkort Peter Baron naar NK in Zoetermeer mn :9 In Vlaardingen en Schiedam SB mm Cor Nieuwenlimzen 11 DONDERDAG 8 MAART 1979 VD/SC/WW 5 ""'if *11 Vlaardingen Uiterlijk ontspannen ait Leo van Oosten op de bank. De 19-jarige Viaardingse topjudoka, die ruim twee weken geleden bij selec tiewedstrijden in Harderwijk zijn rechter-voorkruisknieband finaal zag en hoorde scheuren, is bepaald niet het toonbveeld van vrolijkheid. AI mijmerend: „Ik heb eigenlijk nog nauwelijks tijd gehad dit allemaal te verwerken, ik denk ook dat de échte mentale klap nog moet komen, vooral omdat er nu nog een aantal internationale judo-evenementen staan te wachten." Ondanks hst feit dal de zen weldadig schijnt en de wereld er daardoor wat mooier doet uitzien, stemt de „erfenis" van de judowedstrijden in. Harderwijk Leo van Oosten somber. „Het seizoen is voor mij zo goed als voorbij. Als alles meezit en ik krijg snel kopgips, dan nóg zal het een kwestie van een maand of drie a vier worden, voordat ik weer een beetje - in vorm kan zijn. Uiteraard wil ik niets forceren; het herstel gaat dan ook voor 100 pro cent in overleg met de doktor (Ln dit geval chirurg Smits) en met Jan Kamp, de verzorger van het nationale team", al dus Leo van Oosten. De eerste week na de „fatale" partij tegen Van Duyn heeft Leo van Oosten zich eigenlijk nog nauwelijks kunnen reali seren wat er nu precies is ge beurd. „Maar de telefoon heeft werkelijk niet stil ge staan, vooral mijn. maatjes, Rob en Hans Hoogendijk, door Emile Schelvis hebben hier de deur plat ge lopen. Hans was trouwens nogal geschrokken, want hij had eens gezegd: „Pas als je een poot breekt, kom je pas écht in de publiciteit". Ik heb dan ook nog geen tijd voor andere dipgen gehad, zoals le zen bijvoorbeeld". „Ik wil in ieder geval nie mand tot last zijn", zegt Leo van Oosten gedecideerd. „Een voordeeltje is misschien wel, dat ik eindelijk eens bij mijn zus heb kunnen slapen, Zij woont al twee jaar in de Zuidbuurt, maar door het vele trainen en wedstrijden spelen ben ik daar eigenlijk nauwelijks aan toegekomen. Het is trouwens nü wel een gekke gewaarwording. Op zondagochtend bijvoorbeeld, wanneer je normaal met alle jongens in Harde wijk op de centrale training bent, en je wordt thuis om elf uur wak ker, dan voel je je ontzettend beroerd". „Zodra het mag", zegt hij Leo van Oosten: ..zo snel mogelijk in het loopgips" verder, ga ik keihard werken aan m'n come-back. Ik ga in ieder geval proberen, evenals vorig jaar, het trainingskamp in Zuid-Frankrijk te halen. Ook ga ik natuurlijk met hal ters werken. Ik heb niet voor niets een speciaal halterbank je thuis. Het is trouwens een geluk dat het niet mijn stand been is, maar mijn werkbeen waarvan de knieband ge scheurd is, een stuk minder". Ineens lacht Leo van Oosten. „Stom hè, ik had die vijf p Lm ten al in mijn zak, die partij tegen Van Duyn in Hardewijk was in feite over bodig. En dan te bedenken dat ik nog nooit een blessure heb gehad. Toen de diens tdoende arts in de Holy-zie- kenhuis vertelde dat mijn knie (Leo wijst aan dat rijn knie bijna alle kanten op kon draaien) goed in de puin lag, schrok ik wel. Maar ja, on danks het feit dat de chirurg vertelde dat het alleen maar de voorkruisbanden waren, blijft een kwestie van maan den. in ieder geval is een ope ratie niet noodzakelijk. Al leen, opereren of niet, op het moment dat de andere jon gens uit de ploeg in de prij zen gaan vallen en mijn ge wichtsklasse valt er buiten, dan zal ik het wel even moei lijk hebben". Schiedam Ook tegen Biso'65 in Breda heeft net rolstoel basketbalteam van SIS De Ooievaars het niet kunnen redden. In een keiharde wedstrijd werd het uiteindelijk 29-23 voor de thuisploeg. Van te voren was het bij De Vlaardingen/Schiedam Nu de ijsvloeren in het viswater zo goed als verdwenen zijn, krijgen de hengelsportverenigingen in Schiedam en Vlaar dingen een inzicht over de tijdens de extreme winter opgelopen schade aan de visbestanden. Karpers en grote snoe ken werden het slachtof mm Gebleken is dat in beide gemeenten uitgevoerde hulpacties met behulp van plantsoenendiensten, in Schiedam zelfs met in schakeling van de brand weer, vissterfte op grote schaal heeft voorkomen. Om bij het Schiedamse viswater te blijven: Hier kunnen de leden van de hengelspo rt vereniging Schiedam en Omstreken het komende voorjaar met een gerust hart tegemoet zien. In vier van de vijf waterpercelen is vrijwel geen dode vis aangetrof fen. Gaaf zijn de vijvers in het Prinses Beatrixpark en het gedeelte van de vroe gere Poldervaart, met uit zondering van het gedeelte waar de vaarkom voor de modelvaart is gegraven. Hier en daar is in dit stuk water dode karper, bra sem en andere soorten vis aangetroffen. Dit eveneens in de water- Molensingel. In dit water is alles dood. In Vlaardingen is het vrij wel net zo. Geen vissterfte in park 't Nieuwelant en in de meeste singels en vijvers binnen de gemeen te. Ook het visbestand in de Viaardingse Vaart en aansluitende vlieten zijn geen escalaties opgetreden. In de polders van Delf land heeft geen visje de ijsgang overleefd. De grote klap is gevallen in het wa ter langs de Spoorsingel, dat sterk vervuild is nu hierin alle mogelijke rom mel is gedumpt. Honderden karpei snoeken en zeelt zijn hier pers, grote partijtjes van de heemtuin. Nabil het „Windas" wist het bestuur tijdig de in ademnood verkerende vis sen in veiligheid te stellen. Minder goed is het gegaan met het visbestand in de de afgelopen dagen door personeel van de dienst plantsoenen uit het water gehaald. Vissterfte op vrij grote schaal is eveneens opgetreden in het Oranje park. Voornamelijk in de randsloot van de Vlaardin- gerdijk. In de beschut ge legen vijvers van dit park is het ijs nog niet geheel verdwenen. Vooruit lopend, op een totale inventarisa tie, kan nu reeds gezegd worden, dat de vissterfte, vergeleken bij elders in ons land, erg meevalt De Dode vissen werden zelfs uit het water ge prikt. Ooievaars bekend dat dit een erg moeilijke wedstrijd zou kunnen worden. Niet omdat Biso zo goed is, maar omdat de scheidsrechters in Breda nogal eens te wensen over la ten, waardoor Biso via bikkel hard spel aan de punten tracht te komen. Helaas was het deze keer niet anders. Beide scheidsrechters waren niet in staat deze rolstoelbas- ketbalwedstrijd in goede ba nen te leiden. En ook nu, e» venals in voorgaande jaren, was De Ooievaars het slacht offer. Vanaf de eerste minuten deed Biso alles wat wel en niet mag, met als gevolg een 10-2 achterstand voor de Schie damse ploeg. De Ooievaars moest zich meer met het voorkomen van blessures be zig houden dan met basket bal. Met de rust was de stand 34-9 voor Biso. Ook na de rust was het weer erg hard. Het feit dat er slechts zeven maal voor een persoonlijke fout werd geflo ten sprak boekdelen. De eind stand werd uiteindelijk 26-23. Aanvoerder Joop Simons: „Dit is de laatste maal dat wij hier gespeeld hebben. Dit is geen doen! Als wij volgend jaar weer legen Biso moeten spelen krijgen ze van ons de punten cadeau tenzij men scheidsrechters aanstelt die dit soort wedstrijden aan kunnen". Aadl van Dijk, de jengd- vooczitter van SVV. vindt bet maar een vreemde zaak, dat de jeugdtoemooien pas na 12 mei verspeeld kunnen worden. Waarom hebben de afdelingen van de KNVB verschillende richtlijnen uit gedacht, vraagt hij rich at In Ben Haag kan men wel terecht voor jeugdtoeroooien. Voor SW betekent het, dat in het kader van het "5-jarig bestaan er op 28 april, 5 en 12 mei geen toernooien zijn, die wel voor de data waren gepland. Het eerste evene ment voor de jeugd is nu het internationaal toernooi op 19 mei. De KNVB, afdeling Rot terdam, heeft vorige week een groot aantal ABO-certifi caten kunnen uitreiken aan leden van voetbalclubs uit het Waterweggebied. Een op somming: Demos: RJ. Schot- te en L Scbotte-Mak; Her mes/D VS; IL Boe ts, A-Ch. Coliette, G. de Hey, D. Lu- beek jr„ W.N. Speksnijder, WJ. van der Velden, Fr.M. van der Water en Ant. van der Zo ti wen; Schiedamse Boys: Com. P. Boer en J. van Henten; SVDPW: G. Bok, JJL Esbach, II. Girjasing. PJC van Horifc, J.C.G. Ki- mah, AJ. Lagendijk, KJ. Smael, Th. SneUeman; VDL: Fr. Treuren; WK: FJ. de Koning, P.F.A. van der Meer en J.PJ. van der Meer; Zwa luwen: IIJ. de Maag en J. Schuhmacher. 9 Tony Vonk, oud speler van Excelsior M., is geslaagd voor fysiotherapeut. Een verzoek om tussentijds over te stap pen naar Hoeksche Boys, werd afgewezen. Volgend sei zoen komt hij daar nu pas vooruit De eerste stap op weg naar een wielerfusie in Schie dam is deze week weer uitge steld. Districtsbestuurder Moelker wilde Har ga en Schiedam rond de tafel heb ben, maar één van de be stuursleden van Schiedam moest afzeggen. Wanneer de gemeenteraad er mee akkoord gaat, zal het tenniscomplex aan de Linden van den Heuvelweg worden verkocht aan de vereniging beheer tennispark Oranje park. Kosten 35.450 gulden. Dat is dan het bedrag voor de opstallen. De grond moet worden gekocht voor 0.85 per vierkante meter. Schiedam Hoewel het cir cuit zeer glibberig was, heeft de auto-crossclub Schiedam zijn competitie toch kunnen vervolgen. De uitslag was: Watergekoeide wagens; T. Wanrooy (Numansdorp), 2. W. Dumay (Schiedam). Luchtge- koelde wagens: L J. Kruik (Rotterdam), 2. A. Warmer (Schiedam), 3. H. Hulzerbos (Schiedam). Winnaar sterren- rit: J. St. Nico laas (Dor drecht). Vlaardingen Derde kiasser VFC, dat het tot dusver uit stekend doel, gaat ook vol gend seizoen weer in zee met trainer Wol ter Bos. De Vlaar- dïnger, die in het bezit is van het B-diploma gaat daar mee zijn derde seizoen in. Schiedam Peter Baron, de talentvolle judoka van sport school Peter Lagerwaard, is één van de vele deelnemers aan de wedstrijden om het Nederlands kampioenschap in Zoeter meer. Baron, die tijdens de Zuid-Hollandse kampioenschappen opvallend sterk voor de dag kwam, komt uit in de zeventig- plus klasse. Zijn clubgenoot Wim Verhagen gaat mee als reserve. Overigens boekte Hans Benders bij de JVIister Ge rmany Verkiezingen" een goed resultaat door zesde te wor den. Bij de verkiezingen „Iron Man" in Delft werd hij derde. Maassluis Hoewel Cor Nieuwenhuizen en de Maassluise vierdeklasser VDL niet zo lang geleden waren overeengekomen het nieuwe seizoen met elkaar te breken, is het onver wacht tot een „verzoening" gekomen. Secretaris Wim Tuit wil echter de nadruk leggen op het feit, dat VDL geen enkele financië le concessie in de richting van Cor Nieuwenhuizen heeft gedaan. Hij: „We hebben indertijd een voor stel gedaan op basis van twee jaar met een positie verbetering. maar we kon den hoe jammer beide partijen dat ook vonden geen financiële overeen stemming bereiken. Nieu wenhuizen is blijkbaar op zijn beslissing teruggeko men, en heeft wat de fi nanciën betreft water bij de wijn gedaan. Gelukkig maar voor VDL". £|I!((I|[tllll{111{[iB111itlll{lllllIHIill]lll]llIIII11llHlillltllllltlB[ll1tllltllli1t[lHllttMl!tlU[t[[ilIllll[l(ll{tlI1UL{tllEllEiltltlHllUit(Llll Ettlllt(lll(l1E(IBtiI[[ttUUltl((llUUIItti(((itilHMHl[llUtlllllUtlilUI1llil(f ilUIIIHt[HlliHtlililllt(llE(11ll!IEllUltlltllillllllllII[1!lllllllllMltU[lUllltliU!llM1tltt(ItHlltllllEll1tUBltllllll[(lll!lll1lil1BIUtiti1!litillllllLillllLlll]IIBl1ltll|{|l1ltlII1llllllltIllllltllllllttlllIll1ll1UlllUlllIiUllt)lllIlltll^ Vlaardingen De "volksverhuizing" van een vijftal sportclubs naar de Broekpolder en De Zuidbuurt per 1 sep tember is uitgesteld tot volgend jaar. Het ge meentelijk budget is na melijk niet toereikend docr Bas van den Berg op aan een was- en klee daccommodatie te hel- pen. De consequentie daarvan is dat de overi ge clubs niet kunnen op schuiven. Het betreft hier de korfbal vereniging Oranje Nassau, dat op het huidige complex van Pollux zou gaan spelen. ClON, dat de beschikking over meer velden zou gaan krijgen in De Zuidbuurt. en Sunlight, dat rijn vertrek vanaf de Deltaweg moet uitstellen. Het gemeentebe stuur, dat tot deze beslis sing is gekomen, noemt in een binnenkort aan de be trokken clubs te sturen, brief twee oorzaken. Ten eerste de drastisch ge stegen bouwkosten, en het feit dat met name voor de voetbalvereniging Vlaardin gen geplande was- en klee- daccommodatie het bedrag van 415 mille te boven gaat. En niet zo'n klein beetje ook. Omdat de zaterdag club. die in de Broekpolder de beschikking krijgt over vier velden, in aanmerking komt voor tien kleedkamers (volgens de norm 4x2 plus 2 extra), komt de gemeente zeker een ton te kort om deze accommodatie in de Broekpolder op tijd aan te "kleden". Voor 415 mille kan men dit jaar alleen een casco leve ren van een was- en kieeda- commodatie van maximaal acht kleedkamers. „Boven dien", zegt het gemeentebe stuur, „is er stagnatie ont staan, omdat Vlaardingen niet op tijd over voldoende geldmiddelen kon beschik ken om er een clubhuis te laten neerzetten". Het stre ven is er thans op gericht het bedrag van 830 mille voor de kleed- en wasac- commodatie van Vlaardin gen cn Pollux in te korten. Dat 2al gebeuren in ge sprekken met de aannemer en de clubs onderling. In dat laatste zal ongetwijfeld de vraag centraal staan of de clubs hun zelfwerkzaam heid kunnen uitbreiden. Het gemeentebestuur tekent hier verder bij aan, dat het misschien mogelijk is dat Oranje Nassau hij de start van de veldcompetitie in het voorjaar van "80 al op het complex van Pollux, dat dan wel gebruik zal moeten maken van De Broekpolder, kan spelen. In gemeentelijke kringen is men er van overtuigd, dat de verhuizing van de clubs tóch volgend voorjaar moet gebeuren. Met deze stagnatie is bij voorbeeld Sunlight, dat al twee mislukte fusies achter de rug heeft, voor het zo veelste gedwongen feit ko men te staan. De zaterdag- club moet met ingang van volgend seizoen van zijn complex af. omdat de Le vers Zeep Mij aan de Delta weg haar gebouwencomplex op het ogenblik al aan het uilbreiden is met een ver koopkantoor. Blijft de vraag over of de velden voorlopig zo blijven liggen. Op voorhand verzocht Sun light het gemeentebestuur contact op te nemen met de directie van de LZM, om te onderzoeken of Sunlight nog één seizoen of een deel daarvan van de terreinen gebruik zou mogen maken. Bij een positieve beslissing zullen de voetballers zich zo lang moeten verkleden bij "bevriende" clubs in de om geving, of dat er van ge^ meentewege een noodvoor ziening komt aan de Delta weg. Bij dat alles gaat de ont wikkeling van het grote sportpark in de Broekpol der gewoon door. De ge meenteraad krijgt volgende maand wel een aanvraag voor een krediet onder ogen voor een indirecte aankleding van de Broek polder. Voor een bedrag van 805 mille („volgens het investeringsprogramma was dat 750 mille", red.) zal de beplanting moeten worden aangebracht en fietspaden, wandelpaden, verlichting, ruiterpaden, gasleidingen, electra en riolering moeten (trail iiiiiiiiiiiiiiiiiimiimiiiiiiinmiiiiiiiiiiiiiiMiuiiiiiiimiHiiiiiiJiMiiiiiumiiimiiuiimiiiiiiimiiiwmmiiiiiiiimiM i! ïi

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 5