SCHIEDAMSCHE COURANT Schie wordt flink breder Mariastraat mag niet duur worden ktmtett wr éeh College voelt niets voor verlengen inspraakprocedure Vervoerskosten Don Boscosehool toch geregeld Over een lengte van 270meter mssmmssggmm Hoek van Holland wil maritiem museum College akkoord met tweede beroepskracht ENWB op tournee Rijksbijdrage gemist op honderd meter Verkeerscirculatieplan: Bij stads vernieuwing: Wijnstok vervangt Goudriaan Lijk gevonden in Buitensiuis Vrachtwagen te ruggevonden Dinsdag 13 maart 1979- ON AFHANKELIJK DAGBLAD _104de jaargang no. 26319— 4 PAGINA'S. Broers vest 3 telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klacht en dienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Over een lengte van 270 meter wordt de Schie aanzienlijk verbreed. Enkele pan den komen daardoor vrijwel tot aan de oeverlijn te staan, maar problemen geeft dat volgens de gemeente niet Tientallen plezierboten krijgen tijdelijk een andere lig plaats, langs het Proveniershuis en de Hollandiafa- briek. Verwacht wordt, dat de verbreding van het vaarwater over een jaar voltooid kan zij om het deel van de Schie tussen de Rol Polderweg) en het nieuwe Vrom-complex gerss traaf. „Op het ogenblik varieert die breedte nogal", zei'gistermiddag P. A Maas, chef van de afdeling kunstwerken op het stads kantoor, „maar over het algemeen is de Schie daar ongeveer dertig meter breed. Daar zal dan nog zo'n vijftien meter bij komen. De verbreding maakt deel uit van een meerjarenplan om het vaarwater meer geschikt te maken, en in het bestemmingsplan voor het industriegebied is er destijds rekening mee gehou den". Bezwaren bij de eigenaars van de recreatievaartuigen zijn er volgens havenmeester Theo Sabel niet tegen de verplaatsing van de ligplaatsen naar de binnenstad. „Het is voor één sei zoen, en met de verbreding komt er een jachthaventje voor hen bij". Volgens Maas is het een aardig toeval, dat juist dit weekeinde al veel plezierboten vertrokken. Hij denkt, dat in het komend weekend nog wel meer eigenaars de zeilen hijsen. Hoe duur de hele verbreding zal zijn, is nog niet te zeggen, aldus Maas, omdat de aanbesteding nog moet plaatsvinden. Het is de bedoeling, dat na de verbreding een definitieve oeververdediging de huidige damwandbeschoeiing zal vervan gen. waarbij meteen de hele omgeving nabij de Polderwetering zal worden opgeknapt Tegen die tijd zal ook het aangrenzen de terrein van de gemeentelijke technische bedrijven, waar voor nu nieuwbouw plaatsvindt, aangepakt kunnen worden. „De eerste verbreding van de Schie vond al aan het eind van de jaren vijftig plaats", aldus de chef-kunstwerken. „Dat was bij Van de Tempel, waar Baron vroeger zat en dat hele stuk langs Smit Anker- en, Kettingfabriek, Toen de nieuwbouw voor de Vrom er kwam, hebben wij dat stuk ook aangepakt". Schiedam De gemeente wil een deel van de vervoerskosten van kinderen van de voormalige Don Boscosehool voor woon- wagenkinderen voor haar rekening nemen. De afstand die de kinderen vanaf het woonwagenkamp naar hun nieuwe school, de Albertus Magnusschool, moeten afleggen is honderd A tweehonderd meter te kort om de kinderen in aanmerking te laten komen voor een vergoeding van de reiskosten door het rijk. De gemeente is bang dat zon der de reiskostenvergoeding het integratieproject op de Al bertus Magnusschool in het water valt De kinderen gaan dan, zo redeneert de gemeen te, waarschijnlijk naar dich terbij gelegen scholen. Vier jaar geleden is de inte gratie van de kinderen van het woonwagenkamp in de Albertus Magnusschool voor gewoon lager onderwijs be gonnen. Oorspronkelijk dacht men de integratie binnen twee jaar te kunnen realise ren, maar door allerlei om standigheden is dat pas in au gustus 1878 gelukt Al die tijd werden de reiskosten, volledig door het rijk vergoed. Met het voltooien van de integra tie vervalt die vergoeding van het rijk en worden de reis kosten alleen maar vergoed als de school op meer dan vier kilometer afstand van het woonhuis is gelegen. Het kamp ligt op ongeveer 3,8 3.9 kilometer van de Albertus Magnusschool en komt dus niet in aanmerking voor rijks subsidie. Omdat het integratieproject in gevaar dreigt te komen heeft de gemeente een speciale re geling afgesproken met het ministerie van cultuur, recrea tie en maatschappelijk werk. Het rijk zal nu de reiskosten vergoeden, behalve de kosten voor het vervoer tussen de middag. Omdat de gemeente ook dat middagvervoer van belang acht voor het slagen van het integratieproject, wordt aan de gemeenteraad voorgesteld dat zelf te verzor gen. Vlaardlngen Het college van b en w heeft besloten de inspraakprocedure voor de binnenstad, inzake het verkeerscirculatieplan en de bouw van één of meer parkeergarages, niet te verlengen. Bij het extern vooroverleg van 21 februa ri, waarop de inspraak ge regeld zou worden, was de wens tot verlengen van de Inspraakprocedure naar voren gekomen. Het colle ge is echter van mening dat het ontwikkelen van plannen voor de binnen stad en de inspraak hiero ver binnen het opgestelde tijdschema moeten kunnen worden gerealiseerd. Met andere woorden: In augus- tus moet de inspraak rond zijn. Wel heeft het college beslo ten enkele wijzigingen aan te brengen in het ontwerp- draaiboek. De plangroep, een ambtelijke werkgroep, die de hele problematiek rond het verkeerscirculatie plan begeleidt, heeft een geringe wijziging onder gaan in de samenstelling. Het bureau inspraak en voorlichting van de ge meente was wat oververte genwoordigd met drie medewerkers, daarvan valt er nu één af. Daarnaast heeft het college besloten dat het eventueel sub-werk groepen kan instellen, die met een bepaald aspect worden belast Daarmee komt het duidelijk tege moet aan de wens tot het instellen van zulke sub werkgroepen, zoals die naar voren kwam in het extern vooroverleg in fe bruari. Met name de heer Den Draak, de voorzitter van de Vlaardïngse Onder nemers, had tijdens die vergadering aangedrongen op het instellen van 2Ulke sub-werkgroepen voor elk deelplan. Naar zijn zeggen zouden zij zich dan bezig moeten houden met de eventuele economische ge volgen van het verkeerscir culatieplan en met hstori- sche zaken die spelen in de verschillende deelgebieden, zoals het Hof, de Afrol en de Maassluis edijk. Ten behoeve van de ge plande inspraakprocedure heeft het college de ge meenteraad voorgesteld een krediet beschikbaar te stel len van 65.000 gulden. Over dit raadsvoorstel en de ge plande procedure voor de inspraak zal in de verschil lende commissievergaderin gen in de loop van maart nog worden gepraat. Voor de burgers bestaat er dan de gelegenheid gebruik te maken van het spreekhal- fuur. ËiiiiiiiiiEiiiiiiiEiiiiiiiiimiwii Volgens de deelge meente- raad Hoek van Holland zou de omgeving van de Be rg haven zich uitste kend lenen voor de vestiging van het maritiem museum Prins Hen drik. Luchtfoto Sijthoff Pers Piet de Nijs, Henk van Westering. A V TL-** _,y «vSri Hoek van Holland Hoewel de kansen ge ring zijn, doet de deel gemeente Hoek van Holland haar best het maritiem museum Prins Hendrik naar Hoek van Holland te halen. Om dat het museum vanwe ge de metro-aanleg te gen de grond moest is Rotterdam op zoek naar een nieuwe lokatie voor het museum. De deelge meente raad heeft in middels het - gemeente bestuur van- Rotterdam officieus laten weten, 4 dat Hoek 'van Holland het museum graag ziet komen. De Hoekenaar J. Jansen, zelf medewerker van het maritiem museum, heeft een aantal ideeën op pa pier gezet. Zijn plannen zullen worden besproken in gemeenteraadscommissie voor Kunstzaken in Rotter dam. De secretaris van de Hoek se deelgemeenteraad, de heer Van Asperen, kan nog niet veel zeggen over de kansen van de deelgemeen te. Daarvoor vindt hij het stadium nog te vroeg. Mocht de uiteindelijke keu ze niet op Hoek van Hol land vallen, dan is het deelraadsbes tuur van plan alsnog aan te dringen op de verhuizing van het mu seum naar een plaats bij het begin van de Nieuwe Waterweg. „Het museum zou beslist langs het water moeten ko men. Een plaats vlakbij de Berghaven lijkt ons het meest geschikt. Een speci aal gebouw hebben we nog niet op het oog", aldus de heer Van Asperen- Over de verplaatsing van het museum volgt nog een gesprek tussen het dage lijks bestuur van de deel- raad en de indiener van het plan de heer Jansen. Behalve Hoek van Holland komen ook twee plaatsen in Rotterdam voor het mu seum in aanmerking: de Leuvehaven en het terrein van scheepswerf Wilton Fi- jenoord aan de Oostkous- dijk. Volgens een woord voerder van de afdeling kunstzaken maakt de Leu vehaven de meeste kans. De raadscommissie voor kunst streeft ernaar in haar vergadering van 29 maart een beslissing over de zaak te nemen. ^HiiiuiuiiiiiiuiitiiiiiiiiiiitiiiiiuiiuuumiiiiuiiiiiiiuiiuiiHiiEuiiiiuiLiHuiiiiiiiiiiimiuiiiiuiuiiiiiiuuiiiiimuimiiiiiiiimiiiiEiiiniuiiimiiiuiuirË. OJC uit de problemen: Vlaardlngen Het college van b. en w. van Vlaardingen heeft besloten, akkoord te gaan met het aanstellen per 1 januari jongstleden van een tweede beroepskracht voor de Stichting Open Jongeren Centrum. Daarmee is het conflict, dat tussen gemeente en OJC over de aanstelling van die tweede man was gerezen, van de baan. Het college heeft zich hiermee neergelegd bij het advies, dat was gegeven door de commissie voor bezwaarschriften, die het beroep van het OJC tegen een eerdere negatieve beslissing van b. en w. heeft behandeld. De commissie was van mening, dat het Jongeren Centrum er weinig aan kon doen, dat het misverstand in de wereld was gekomen. De problemen draaiden rond het feit, dat in correspondentie van de gemeente was vastgelegd, dat het OJC per 1 januari tot het aanstellen van een tweede man kon overgaan. Het college van b. en w. had echter de bedoeling, dat dit pas zou gebeuren op het moment dat de nieuwbouw tot halverwege gevorderd zou zijn. Bij het doen van de toezegging van de datum 1 januari ging men er nog van uit, dat dat inderdaad zou lukken. Door de enorme vertragingen die bij de nieuw bouw zijn opgetreden kwam die datum - voor wat het college betreft - ook op losse schroeven te staan. Het OJC wist echter niets van die wens van het college af. Om die reden had men inmiddels per 1 januari een tweede kracht aangetrokken. As het college niet alsnog met die be roepskracht met ingang van die datum akkoord zou zijn ge gaan, zou het OJC de betreffende functionaris niet gesubsi dieerd hebben gekregen. Schiedam „Ais er in de Mariastraat nieuwbouw komt, moeien de huidige bewoners wel in staat zijn die te betrek ken. Bouwen voor de buurt, dat is niet zomaar een kreet De bewoners van nn moeten de huizen van straks ook kunnen betalen en daarom zou een afgestemde huurprijs gegaran deerd moe tan worden, aoals dat ook in Rotterdam is ge beurd". Met die uitspraak, gedaan in de commissie voor ruimtelijke ordening, wil PPR-raadslid Herman Noordegraaf voorko men dat bij de toekomstige stadsvernieuwing in dit deel van Schiedam-West woningen worden gebouwd die voor de Vlaardingen De Eerste Enige Echte Ne derlandse Wielrijdersbond heeft een begin gemaakt met een langdurige toemee langs alle Vlaardingse politieke partijen. Als eer ste partij wordt de PPR aangedaan, zoals bekend een fietsvriendelijke club. Daarna zullen de andere partijen volgen. De ENWB is van mening dat ook in Vlaardingen Jan met de Fiets weer eens de klos is. De ENWB maakt zich met name druk over de komst van de parkeergarages in het Vlaar dïngse stadscentrum en zou graag willen dat er nog eens over alternatieven wordt nage dacht Zelf stelt de bond voor: meer bussen op zaterdagen en donderdagen, een bewaak te fietsenstalling op het Veerplein, opheffing van het éénrichtingsverkeer voor fietsers en rechtsaf vrij bij rood licht huidige bevolking in deze wijk onbetaalbaar zijn. Want het rijk verleent wel extra fi nanciële steun als enkele stadsdelen binnenkort worden aangepakt, maar daarmee heeft de gemeente Schiedam volgens Noordegraaf nog niet de zekerheid dat het „bouwen voor de buurt" kan worden waargemaakt. Of het ministerie wel genoeg za! bijspringen, is naar de in druk van CPN-raadslid Eef Collé nog een groot vraagte ken. In de raadscommissie heeft hij erop gewezen, dat alle voorbereidingskosten die Schiedam moet maken toch wel eens hoger kunnen uit pakken dan verantwoord is. Volgens Collé moet de perso neelsuitbreiding bij gemeente werken gerekend worden tot de voorbereiding. Twintig ambtenaren extra betekent tot en met 1980 een uitgave van 1.2 miljoen gulden. „Dan redden wij het niet", al dus Colle. „Voor de voorbe reiding in een vemieuwing- sgebied krijgen wij van het rijk maximaal 500 gulden per woning in dat gebied en 10.000 gulden per hectare plangebied. Nou heb ik die woningen eens geteld. Dan kom je voor de gebieden, waar wij willen gaan vernieu wen, uit op 3955 huizen 500 gulden, plus nog wat voor die paar hectaren". Weliswaar kan het extra aan getrokken personeel daarvan betaald worden, maar volgens Collé is het dan niet haalbaar om met het restant de hele planvoorbereiding te gaan doen, waarmee dan nog moet worden begonnen. Dit finan ciële probleem komt in een volgende vergadering van de commissie aan de orde. Dat zal zijn op woensdag 21 maart, in het stadhuis op de Grote Markt Het bouwen voor de buurt, waar Noordegraaf voor pleit, komt ook onder de aandacht in het vooroverleg, dat de ge meente voert met bewonersve reniging Schiedam-West Vlaardingen De informa tie-avond. die vanavond ge houden wordt over de nieuw- bouwplannen in de Oost wijk, zal niet worden voorgezeten door wethouder Bas Goudri aan (stadsontwikkeling), maar door Jelie Wijnstok (In- spraakbegelei ding). Goudriaan is verhinderd; hij dient aanwezig te zijn bij de vergadering van de commissie voor verkeer en vervoer. De informatie-avond wordt gehouden in de burgerzaal van het stadhuis en begint om 20.00 uur. De architecten Henk Klunder en Henk Wit- stok zullen tijdens de bijeen komst de plannen presenteren en daar de nodige toelichting op geven. Daarnaast zullen de heren Van Elk en Peppelaar het voorontwerp bestemmings plan behandelen- Schiedam In een kolk van de Sctüedamse Bui tensiuis ls gisterochtend door de politie het stof felijk overschot van een nog onbekende man ge vonden. Volgens de poli tie moet de man al vrij lange tijd in het water hebben gelegen- Over de Identiteit kon zij nog geen mededelingen ver strekken mede op grond van het feit dat het li chaam verwondingen vertoont Aan een mis drijf wordt niet direct gedacht omdat de ver wondingen ook door ijs- schotsen toegebracht kunnen zijn. Vandaag is sectie op het lijk ver richt. Gisteren waren er bij de politie nog geen vermisten bekend die met de vondst in ver band gebracht kmmen worden. Vlaardingen De vrachtwa gen, merk DAF met kenteken 92-24-VB, die vrijdagnacht vanaf de Vlaardingse Konin gin Wilhel minahaven werd gestolen is uiteindelijk terug gevonden in Cape lie aan den Ussel. deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotlerdamscb a,—^Nieuwsblad rvoormij m.i.v. D abonnement per kwartaal f42,20 D abonnement a 114,33per maand, dan geel Ik we) machtiging tot automatische afschrijving. Mijn giro/bank nr. is de eerste twee weken ontvang lk de krant gratis naam: adres: code/woonplaats: telefoon: r ik wü liever eerst een proef van 14 dagen, daarna zal lk beslissen stuur deze bon in open envelop, zonder postzegel naar antwoord nummer 834, 3000VB Rotterdam P

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1