,Het nuttigheid scomplex" van mevrouw Moll- Vuurwerk en vliegerfeest op Kwestie projectteams - bewoners slachtoffer „Meepraten nu of nooit" Afronding van bedrijfsterrein VVD benoemt baar tot lid van verdienste Goudriaan en Schriel nemen niets terug Binnenstad: In woningen ingebroken Motorrijder schopt auto Kinderfilm in Koningshof Mr. Vrolijk op bezoek in Maasland Meer Maaslanders Veiling van Fosita Apparatuur ontvreemd f DINSDAG 13 MAART 1979 VD/SC/WW 3 Schiedam „Weet u wat het is? Mijn fa- milie zegt het wel eens, kind, jij hebt een nuttigheidscomplex. Ik ben ook altijd zo bezig geweest, hè. Zelfs nu nog, door die hele poespas met die verhuizing natuur lijk. Ik zie zelfs geen mogelijkheid, en dat vind ik echt jammer hoor, om straks naar de vergadering van de WD te gaan". Zij is er een beetjesgchuchter van. „Ik had eigenlijk wel ge moeten, hè?" En misschien gaat zij toch nog, Want voor haar zou het wel een aparte vergadering zijn. Een speciaal agendapunt: mevrouw A Moll-Lips wordt vanavond door de Schiedamse WD be noemd tot lid van verdienste. „Ik vind dat zo leuk! Net nu ik uit Schiedam weggal" Op de valreep wordt me vrouw Moll-Lips in het zonne tje gezet. Gisteren kwam de verhuiswagen al voor op de Hotterdamsedijk, vlakbij de Grensflat, om de inboedel van mevrouw Moll-Lips over te brengen naar „het oosten des lands", maar vorige week al werden haar kostbare schilde rijtjes overgebracht naar haar nieuwe woning. „Daar moes ten we wel mee uitkijken". Vrijdag werd zij tachtig jaar. Huis vol visite en tijd voor herinneringen. „Zes jaar ge meenteraad, tien jaar be stuurslid VVD en tien jaar woningcommissie. Jaja. Ik heb in de gemeenteraad wer kelijk ontzaglijk veel geleerd. Ik kwam er in 1956 in en had daardoor natuurlijk ook con tacten met de Vrouwen in de VVD. Dat was om bestuurser- varing op te doen. Ik zal u door Kor Kegel eens wat zeggen: die Vrouwen, in de WD, die zijn zo buiten gewoon kundig- Er zitten ka merleden tussen en wethou ders, en ik heb daar veel van opgestoken. Wat dan? In de adviescommissie van de wo- ningdienst heb ik mij hele maal kunnen inzetten, en ver der was ik actief in het zie kenhuisbestuur, en op gebie den van onderwijs en volks gezondheid". Toen het slecht ging met de VVD, kostte dat de zetel van mevrouw Moll-Lips. „Tja". Zij kijkt uit het raam, de dijk op. „Maar menger Verhulsdonk is toen heel sportief geweest Ik was in '58 herkozen en in '62 ook. Al leed de VVD in dat jaar zware verliezen. Samen met Houtman bleef ik over. Toch werd er binnen de par tij gezegd, dat het anders moest Verhulsdonk zei: er moet een jonge vent komen, die capabel is en slagvaardig. Toen hebben wij de afspraak gemaakt dat hij mij zou op volgen, dat ik zou aftreden. Maar het was net in dat jaar, dat de koningin naar Schie dam zou komen. Ik vond dat ik het recht wel had om dat bij te wonen. Ik was toch raadslid? Nou, dat vond Ver hulsdonk goed, en ik ben ge-" bleven tot na het bezoek van de koningin. Toen ben ik uit de gemeenteraad gegaan. Wel ben ik in het partijbestuur gebleven. En ook kreeg ik een plaats toegewezen in de wonïngcommissie. Dat vond ik wel een mooie beloning voor mijn raadswerk". Lid van verdienste - mevrouw Moll-Lips, is er blij mee. „Ik ben er bij sinds de oprich ting. Met mijn man werd ik na de oorlog lid van de partij van de vrijheid, want zie je, het werd hier zo'n raar zaak je met die PvdA. Nee, dat was niets voor mij. De partij van de vrijheid ging in 1948 samen met de sociaal-demo craten van Oud en zo ont stond de WD, en in Schie dam kwam ik in het bestuur. Toen mijn man er ook in kwam, ging ik eruit Het moet geen familiebedrijfje worden, dacht ik namelijk. Maar kort daarna is mijn man gestor ven, en ben ik naar Nieuw- Guinea gegaan, naar mijn kinderen". „Ik verloor mijn man in één minuut We zaten gewoon in de kamer, ik liep even. naar de keuken en toen ik terug kwam.... Toen. kon ik ook niet verder leven. Ik ben naar Nieuw-Guinea gegaan en heb daar rondgereisd. Terug in Nederland heb ik daar lezin gen over gegeven. Daardoor leerde ik meer mensen ken nen, en zo rolde ik in de poli tiek". Dat was dus niet voor nop. Het gebeurt, in Schiedam al thans, niet vaak dat iemand lid van verdienste wordt bij een politieke groep. Mevrouw A. Moll-Lips overkomt dat wel. Vanavond begint de WD-vergadering om kwart over acht in het Rijnmondho tel op hetNieuwlandplein. v' -VÏX Mevrouw A. Moll-Lips (80) verlaat de stad. Op de valreep benoemt de WD haar tot lid van ver dienste. Ook dit jaar weer een zeepkistenrace op Koninginnedag. Vlaardingen Het Vlaardingse Comité Nationa le Gedenkdagen heeft het programma afgerond, dat men voor de viering van Koninginnedag wil de opstellen. In dat programma zitten weer tal van aardige hoogtepunten, zoals een groots vuur werk en een vliegerfestijn. Net als vorig jaar zal in de Voorstraat een zee- plistenrace worden gehouden. Dat was in 1978 een. bijzonder groot succes: ruim 50 deelnemers kon men toen aan de start verwelkomen. Het Co mité zou het plezierig vinden, als dit jaar min stens evenveel Vlaardingse jongelieden aan dit ge beuren zouden meedoen. Men twijfelt er niet aan dat alle Vlaardingse vaders bereid zijn him zoon of dochter te helpen met het maken van een fraaie zeepkist Muziek wordt weer genoeg geproduceerd, op Ko ninginnedag. 's Middags is er een groot variété, waaraan zal worden meegewerkt door Herman Emmink, Albert West, Imca Marina, Robert Paul en vele andere artiesten, 's Avonds er een popfes tival met onder meer de groep Solution. In De Put wordt voor de jeugd weer doelschieten georganiseerd. De nationale reserve-doelman Pim Doesburg zal het doel weer bemannen en trach ten, zo weinig mogelijk doelpunten te laten sco ren. In Holy wordt de gehele dag een vliegerfestijn ge houden. Ook hieraan kan de jeugd van Vlaarin- gen naar hartelust deelnemen. Er zullen vliegers de lucht in gaan van meer dan drie meter lang, ais tenminste op tijd de toestemming van de Rijks-luchtvaartdienst wordt verkregen. Nieuw dit jaar is het vuurwerk, dat rond de Oude Haven zal worden afgestoken. Daarnaast worden de landelijke behendigheidswedstrijden van de KNAC weer in Vlaardingen gehouden, ter wijl op het Veerplein in de avonduren een grote taptoe wordt gehouden. Wie over het programma, zoals dit voor Konin ginnedag is samengesteld, meer wil weten kan terecht bij het Comité. Contactpersoon is Jan Anderson, die telefonisch bereikbaar is onder 34.38.43. Overdag kan men 34.49.53 bellen. Vlaardingen De kwes tie over de uitspraken, die wethouder Bas Gou driaan (PvdA) en fractie leider Jo Schriel (CDA) enigie tijd geleden deden over het functioneren van de projectteams in de stadsvernieuwing is op een punt gekomen dat beide partijen fel tegen over elkaar staan, tot schade van de bewoners, in de vergadering van de gemeenteraad, die vorige week werd gehouden, na men de beide heren niets van hun uitspraken terug, maar deden er zelfs eer der een schepje bovenop. Dit tot grote woede van Remi Poppe (SP) en en kele andere raadsleden. De 'kern van de zaak is bekend. Goudriaan, en enkele dagen later ook Schriel, lieten in het be gin van dit jaar duidelijk blijken van mening te zijn dat de bewonersgroepen in met name de Oostwijk zich voor het karretje van sommige, linkse politieke partijen lieten spannen. Met name de Socialisti sche Partij van Remi Poppe en de Bond van Huurders en Woningzoe kenden, een belangenor ganisatie die nauws ban den met die partij heeft, kregen een veeg uit de pan. Deze uitspraken ontlokten, een stroom van veront waardigde reacties. Niet door Paul Houkes alleen bij de betreffende linkse groeperingen - met natuurlijk Poppe voorop - maar ook bij de bewo ners zelf die zich ernstig gekrenkt voelden. Tijdens de laatste raads vergadering werden de uitspraken behandeld. Dat gebeurde op verzoek van Poppe, die nu eindelijk wel eens wilde weten wat er achler had gezeten. Die verzoeningspoging le verde niets op. Integen deel. Jo Schriel vertelde minzaam: „Wat ik precies met die mededelingen heb bedoeld is het feit, dat ik ongerust was en bén over het functioneren Remi Poppe: bepaalde maatschappijvisie. van mensen binnen die bewonersgroepen, die een bepaalde maatschappijvi sie hebben, die wel bot singen móet veroorzaken met het gemeentelijk be leid. Het is niet juist, om met zo'n links uitgangs punt in zo'n groep te gaan zitten. Daar komen alleen maar problemen van," aldus Schriel, vrij vertaald. Goudriaan was Wethouder Bas Goudri aan: Poppe is 'zelf zo'n element'. het daar helemaal mee eens. „U bent zélf zo'n element, meneer Poppe." deelde hij mede. Natuurlijk hebben de bei de heren slechts voor een zeer beperkt gedeelte gelijk. Het gaat niet aan om te zeggen: binnen die projectgroep zijn er pro blemen, komt er zelfs een eisenpakket op tafel en dat eisenpakket lijkt Jo Schriel: botsingen kunnen niet uitblij ven. enorm veel op wat die vertegenwoordiger van die bepaalde partij steeds in commissievergaderigen naar voren brengt - dus is dat de boosdoener. Poppe zou best eens voor een groot deei gelijk kunnen hebben als hij stelt; „Wij luisteren naar wat die mensen willen en brengen dat vervolgens in de commissie naar vo ren." Van de zaken om draaien is nog nooit ie mand wijzer geworden en dat is. wat hier wel een beetje gebeurt. Op zich zou het allemaal niet zo erg zijn. Een beetje kissebissen in de gemeenteraad: het komt vaker voor. Het nare is echter, dat de eisen zoals die door dergelijke bewo nersorganisaties worden gesteld door het college al meteen bekeken wor den vanuit een bepaalde optiek. Ze worden niet zuiver behandeld als wen sen van bewoners, maar er zit voor de gemeente „een luchtje aan". Op die manier kan de re latie tussen gemeente en projectteams alleen maar slechter worden. De stadsvernieuwing is daar de dupe van: iedere maand uitstel betekent straks hogere huren. Niet alleen de bewoners, die hun eisen stellen, moeten daar aan denken, maar óók de gemeente. Schiedam Nu inspraak, of straks slikken wat anderen beslissen. Die keu2e hebben bewoners van de binnenstad volgens de bewonersvereni ging Schiedam-Centrum, bij de discussie die over het cen trum. op gang gaat komen. De bewonersvereniging heeft een stenciitje bij alle bewoners in de bus laten glijden waarin het belang van het meeden ken wordt aangestipt, en waarin de bewoners worden opgeroepen om lid te worden van de vereniging en in ieder geval naar de eerstvolgende ledenvergadering te komen, die op 20 maart in zaal Beatrix wordt gehouden. „Het is nu of nooit", stelt de vere niging in het schrijven aan de bewoners, „u kunt nog kiezen en meedenken over de uitein delijke opbouw van Schie dam-Centrum". Aanleiding •voor de oproep aan de bewo ners is de discussie over Zij- develds discussienota, vjaar voor de bewonersvereniging officieel door het gemeentebe stuur wordt uitgenodigd. Op korte termijn, zo vermeldde de uitnodiging aan de bewo nersvereniging, zal de discus sie worden gestart, en vóór die tijd wil Centrum contact met de bewoners. Vandaar dat er van alles aan wordt gedaan om zoveel mogelijk betrokkenen op dinsdag 20 maart naar zaal Beatrix in de Lange Kerkstraat te krijgen. De aanvang op die dinsdag is acht uur. Maasland Naar verwach ting kan op korte termijn worden gestart met de uit breiding van het Maaslandse bedrijfsterrein aan Het Am bacht Het schilders- en glas- bedrijf van Eijmeren, BV heeft belangstelling voor het aan de Hofsingel grenzende perceel. Als de bouw gereed is heeft het bedrijventerrein aan HofsLngelzijde naar de mening van de gemeente een geschikte afronding gekregen. De voorlopige koopakte voor de benodigde 975 vierkante meter grond is inmiddels on dertekend. Van Eijmeren BV wil op die plek een bedrijfs ruimte, een winkel en een be drijfswoning bouwen. De win kel moet aan de zijde van de Hofsingel komen. Vanwege die winkel moet het bestemmingsplan worden ge wijzigd. Daartegen heeft het Maaslandse gemeentebestuur geen bezwaren. As ook door het college van Gedeputeerde Vlaardingen In twee Vlaar dingse woningen is tijdens het afgelopen weekeinde ingebro ken. in een woning aan de Merellaan werden enige sier- borden, enkele schilderijen, een klok en sieraden ont vreemd. De totale waarde van het gestolene bedraagt onge veer 1500 guldon. Uit een woning aan de Anto- nie Duyckstraat werd een ge ldbedrag van 1300 gulden ge stolen. Vermoedelijk is men de woning met een valse sleu tel binnengedrongen. Postduiven gestolen Vlaardingen Vanuit een. duivenhok aan de Vlaardingse Amma nat raat zijn vier post duiven ter waarde van 3500 gulden totaal gestoten. Op welke dag de duiven precies zijn gestolen is met bekend. Schiedam Een nog onbe kende motorrijder heeft zon dagavond om half acht deu ken in het portier van een auto geschopt en de ruiten wissers en buitenspiegel van het voertuig afgerukt, tijdens het wachten voor een stop licht. Dat beweert althans de bestuurder van de auto, de 39-jange C. den H. uit 's-Gra- verrzande. De man vermoedt dat de motorrijder zich enigs zins had opgewonden over het weggedrag van H. even tevoren op de rijksweg. Bij het verkeerslicht op de 's-Gra- venlandseweg wist de motor rijder H. te achterhalen en nam hij wraak. Nadat de woede van de mo torbestuurder enigszins was bekoeld reed hij weg. Den H. heeft zijn beklag gedaan bij de politie die de zaak nu in onderzoek heeft Maassluis In Koningshof in Maassluis wordt volgende week woensdag, 14 maart, een kinderfilm gedraaid. Na vijf nieuwe tekenfilms wordt als hoofdfilm een rolprent met Tarzan vertoond. De voorstelling begint om 14 uur en de toegangsprijs is 1.25. Staten een verklaring van geen bezwaar wordt afgege ven is de wijziging van het bestemmingsplan geregeld en kan de bouw beginnen. Er komt trouwens nog een tweede bouwobject op Het Ambacht, maar dan van een daar al gevestigd bedrijf. Au- tospuitenj Wildeboer gaat naar bedrijfshal verbouwen en uitbreiden met een be drijfswoning. Maasland De commissaris der Koningin in Zuid-Holland, Mr. Maarten Vrolijk, komt voor een werkbezoek naar Vlaardingen. De datum daar voor is bepaald op maandag 2 april aanstaande. De com missaris zal die dag door het college van burgemeester en wethouders worden ontvan gen. Maasland Het aantal inwo ners van Maasland is in 1978 met 75 toegenomen. Op 1 ja nuari 1978 had het dorp 5603 inwoners, terwijl dat er op 1 januari 1979 5678 waren. Het aantal van 75 inwoners meer werd bereikt door een geboorteoverschot van 48, ter wijl er ook 27 personen meer in het dorp kwamen wonen dan er vertrokken, In 1978 werden in Maasland 76 kinde ren geboren (35 jongens en 41 meisjes), terwijl er 28 inwo ners overleden. Er vestigden zich 229 personen, maar daar tegenover kozen 202 inwoners een andere woonplaats, 39 echtparen zijn m 1978 in Maasland in het huwelijk ge treden. In 6 gevallen werd een echtscheiding uitgespro ken. Maasland De eerstvolgende veiling van postzegelvereni ging Posita wordt morgen ge houden m de land- en tuin bouwschool aan de Comman deurskade. Men begint *s a- vonds om half aehL De agenda vermeldt een veer tigtal kavels uit Zwitserland, Nederland, Ned. Indiè en Nieuw-Cuinea. Schiedam Bij een inbraak in het bedrijf Bodewes aan de Nieuwpoortweg, heeft een inbreker voor 2600 gulden aan apparatuur gestolen. De dief heeft het gebouw betre den door een raam te farce ren. Laden en kasten werden doorzocht en de inhoud werd over de grond verspreid. Twee filmprojectoren werden meegenomen. Bodewes heeft aangifte van de diefstal ge daan bij de Schiedamse poli tie. Hoewel het weer er niet meer naar is, hebben dieven toch interesse getoond voor een paar schaatsen. Uit de auto van de 21-jarige Schiedamse H. van D. verdwenen, naast de twee schaatsen, ook nog een radiocassetterecorder, luidsprekers en twee cassette bandjes. De totale waarde van het ontvreemde bedraagt ongeveer 450 gulden. l'EE in

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 3