■»l IliEDAfrSCHI: COt RANT 'Brandweer neemt geen luchtmonsters Dode m gewonde na botsing op rijksweg 20 cftuté Ktwtett wmém pêi Automobilist op verkeerde weghelft Gezondheidscentrum open Centrum: 9Maak bouwplannen eerder bekend9 Yerandering van gemeente - woningen ter discussie Hondenspeelplaats in commissie College antwoordt op vragen Sprij-brand Spoor van j vernielingen Identiteit dode bekend Weer 26-ers r^i Tweede popfestival wellicht augustus Popmuzikanten vóór Gusto Maandag 19 maart 1979- ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvesl 3 telefoon .idministr.itie 268091 rod.iche 262566 kl.iclUendienst 144144 -104de jaargang no. 26323— 8 PAGINA'S SCHIEDAM EN* KETHEL niiJjrnnriiirnnfiiünujiiFiriiiiiitiEtiijniirirEjiiiiMiifiijiinijnirriiiininMiiiiinnniiiinirHiiniuiinininiuiEiJiiiiiiiniiiujiMirrriijiiiiniHJUUijiiiiiMiiiiiiiiiiiiiriiitniitnEininiiiririiFiiniiiininiiiiiiiiniiiiüiniiriiiiiijfiiiiiniitiiiiiniiKiiiiniuiHijiniiiinfjiiriinnrFiiifüriiMrnriiiiJiiiiniijiniiinijiniijnitn] Schiedam „Bouwvergun ningen. die door de gemeente worden afgegeven, worden te laat gepubliceerd. Pas als de vergunning al gegeven is, vindt publicatie plaats, en dan is het al te laat voor omwonenden of andere be trokkenen om nog te reage- Dat schrijft Ben Goederond, secretaris van de bewonersve- reniging Schiedam-Centrum, in een brief aan het gemeen tebestuur van Schiedam, na mens het bestuur van de be- wonersvereniging. Publicatie moet daarom ge schieden zodra een bouwaan- vraag binnen is en protesten of bezwaren nog enige in vloed kunnen uitoefenen. De bewonersvereniging noemt de publicaties overigens wel cor rect: een ieder kan zo kennis nemen van de activiteiten in zijn buurt, en kan aan de bel trekken als er iets niet in orde is. „We hopen alleen dat u de zaken wilt veranderen", schrijft de vereniging. Vlaardingen Bij branden waar eventu eel giftige stoffen vrij komen, wordt voor het nemen van luchtmon sters en het analyseren daarvan, de Keurings dienst van Waren inge schakeld, omdat het hierbij noodzakelijk is te beschikken over een laboratorium. Zowel in Vlaardingen als elders is de brandweer niet ingesteld op het maken van laboratoriumanaly- ses, Wel kan de brand weer, bijvoorbeeld in geval van milieuram pen, bij de opsporing van gevaarlijke gassen ter plaatsen metingen verrichten, die geen Ia- boratorïumanalyse be hoeven. Dit antwoordt het college van b en w op vragen, die de Vereniging Wijkbelan gen „Vettenoordsepolder" stelde naar aanleiding van de brand bij de firma Sprii De bewoners van de VOP waren ongerust over de gevaren die zijn ver bonden aan branaen bij bedrijven die middenin een woonwijk staan. En aangezien zij uit betrouw bare bron hadden verno men, dat er bij die brand giftige stoffen vrij waren gekomen, vroegen zij zich af of de brandweer van Vlaardingen wel voldoende was opgewassen tegen het verrichten van taken die verband houden met het vrijkomen van giftige gas sen. In dezelfde brief eisten de bewoners dat de gemeente een inventarisatie zou ma ken van alle bedrijven in de wijk die eventueel ge varen voor de bevolking zouden kunnen opleveren bij een brand. Het college antwoordt dat deze gege vens bij de brandweer be kend zijn en dat bij een eventuele brandbestrijding rekening wordt gehouden met deze informatie. Maandag 19 maart wordt de brief van het college in de commissie algemene za ken behandeld. Die verga dering wordt deze keer ge houden in de brandweer kazerne aan de Hoflaan. I imifiiniiiuiimtiimiiiiiiiiiNiiiriniiniiiiiiiimiiirmiiiiiimimiiiiiiimiiiiiiiimuiiiiniiiiiiiiiiimimiiiitiniiiiiiiiiiiiiiiitiiimiriijtiimiiiiiinniiiiiuiiiiTffiim Maassluis De politie heeft het in het weekend druk ge-' had met het zoeken naar fi guren, die een werkelijk spoor van vernielingen door de stad hebben getrokken. In de nacht van vrijdag op zaterdag moesten diverse ver keerslichten-installaties het ontgelden, terwijl ook ANWB- borden werden stukgegooid. Er kwamen heel wat stenen santepas. In de nacht van zaterdag op zondag werden vernielingen aangericht op het Maassluise station. Daar werden enkele reclameborden in de vernie ling geholpen. politie vier personen aan te houden, waarvan twee later op het bureau een bekentenis aflegden. Ze werden overge dragen aan de spoorwegre cherche. Schlèdam Eén frontale botsing met een perso nenauto tegen vrachtwagens heeft vanochtend een jongen het leven gekost. Een tweede inzitten de van de Peugeot werd zwaar gewond naar het Dijkzigt-ziekenhuis in Rotterdam vervoerd; zijn toestand is kritiek. Op rijksweg 20, ter hoogte van het Prinses Beatrix-park knalde de auto bo venop de zware trucks, waarvan de chauffeurs ongedeerd bleven. Over een lengte van 350 meter werd de personenauto meegesleurd. Een vracht auto kantelde, de ander kwam in de vluchtstrook tot stilstand. „Het was een ongelooflijke ravage", volgens de Schiedamse politie. In verboden rijrichting waren de twee jongens vanaf Maas land over rijksweg 20 gere den, met een snelheid van ruim 100 kilometer per uur. Rond half zes zag een surveil lancewagen van de Vlaarding- se politie dat opmerkelijke ge beuren en gingen de agenten op de goede rijbaan er achteraan. Met mobilofoon werd de jonge bestuurder van de auto gemaand om te stop pen, maar als enige reactie kreeg de politie vrolijk ge zwaai en gelach van beide jongens. Als extra-uitdaging ging de auto ook nog wild over de weg heen en weer slingeren. Voorbij de afslag Kethel vond de botsing plaats. Vlaardingen De politie heeft weer enkele processen- verbaal opgemaakt wegens Hier wist de j overtredingen van. artikel 26 van 'de WVW: het besturen van motorvoertuigen onder invloed van alcoholhoudende drank. Eind vorige week werd een 53-jarige Vlaardinger uit zijn. Schiedam De identiteit van de man die maandag dood werd gevonden in een kolk van de Buitensluis, is bekend. Het gaat cm de 33-jarige Schiedammer J. H. Neeleman. I auto gehaald en naar het bu- j reau gebracht De bloedproef werd genomen. Dat werd ook gedaan bij een 68-jarige i Vlaardinger, die eveneens te- veel gedronken bleek te heb- ben. Een Engelsman is ter ont- nuchtering ingesloten in het Vlaardingse politiebureau. De man werd lopend aangetrof fen op rijksweg 20 en bleek Meer gegevens kon de politie j een flinke slok op te hebben, nog niet verstrekken. Hoofd-1 Hij had de boot naar Huil inspecteur Dick van der gemist en vervolgens besloten Veen: „Het onderzoek is in om al vast in de richting van voUegang". Maassluis te lopen. deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch ^^Nieuwsblad A te*>r voor mij m.i.v abonnement per kwartaal f42,20 CJ abonnement a 114,33 per maand, dan geef ik wel machtiging tot automatische afschrijving. Mijn giroibanknr. is de eerste twee weken ontvang ik de krant gratis naam: adres: code/woonplaats: telefoon: ik wil liever eerst een proef van 14 dagen, daarna zal ik beslissen stuur deze bon In open envelop, zonder postzegel naar antwoord nummer 834, 3000VB Rotterdam Van de twee inzittenden is ruets bekend. De bestuurder is nog niet geïdentificeerd en de andere inzittende had geen papieren op zak. In de auto bevond zich alleen een Ma rokkaans paspoort. Een onafgebroken geloei van sirenes haalde een groot deel van Schiedam om half zes vanochtend uit de slaap. Door de harde klap van de botsin gen dachten velen dat er „op Pernis" iets aan de hand was, In de Schiedamse wijk Nieuwtand kwamen tientallen mensen op de been, terwijl rijkswaterstaat, ambulance personeel, politieagenten en brandweerlieden in de weer waren. Drie uur had de brandweer nodig om de rijba nen vrij te maken. Het vele verkeer in de richting naar Vlaardingen moest worden omgeleid, Dat gebeurde in Schiedam via de 's-Graveland- seweg, Burgemeester Van Haarenlaan, Nieuwendamlaan en de Vlaardingerdijk. Ook het verkeer in tegengestelde richting werd gedurende eni ge tijd gestremd, omdat de wrakstukken van de wagens tot ver in de omgeving waren weggeslingerd. De algemene verkeersdienst in Driebergen meldde, dat het verkeer op de A 20 tussen Waddmxveen en Hoek van Holland, ter hoogte van Schiedam, in beide rich tingen rekening moest houden met ernstige file-vormingen. Tegen negen uur werd de weg weer vrijgegeven. Maassluis Met een stevige ruk aan het doek, dat één van de kunstwerken bedekte, verrichtte ir. G., Langelaar Gzn. vrijdagmiddag de offi ciële opening van Maassluis' Gezondheidsgebouw aan De Vloot 206. In het modem en ruim opgezette gebouw zijn de polikliniek van het Holy Ziekenhuis, de GG en GD, de Schoolartsendienst en de Ver enigde Interkruis onder één dak gebracht De eer het gebouw te openen viel aan G. Langelaar te beurt, omdat de Vereniging Interkruis, waarvan hij voor zitter is, beslag legt op het grootste deel van het vloerop pervlak. De vereniging Inter kruis gebruikt het onder meer voor haar zuigelingen en kleuterzorg. De polikliniek ontvangt in het gebouw de meeste patiënten. „Dat komt door de voornaamste taak van de polikliniek. Het werk meer naar de bevolking te brengen, daarbij moeten na tuurlijk compromissen geslo ten worden. Het is onverant woordelijk de zeer geavan ceerde onderzoek- en behan delingstechnieken in Maas sluis toe te passen. Daarvoor is de bevolking van Maassluis nog niet groot genoeg", aldus G. Langelaar in zijn opening srede. Het gebouw, dat grenst aan het bejaardencentrum De Vloot in Maassluis „Groene Driehoek" heeft 2.300.000 gul den gekost en is al sinds eind februari volledig in gebruik. Schiedam Een tweede Schiedams popfestival, met alleen Schiedamse groepen. Dat is een voorstel van de overleggroep popmuziek van de Schiedamse gemeenschap. Het tweede festival kan vol gens de overleggroep het beste in augustus in de Plan tage worden gehouden en biedt ruimte voor ongeveer vijftien Schiedamse popgroe pen, die tegen onkostenver goeding het publiek elf uur ADVERTENTIE VLUmiNQEH SOENDALAAN3Ó TEL 010-349644 lang Schiedamse pop laten horen. De kosten van dit nazomer- festival worden geschat op ongeveer achtduizend gulden, een bedrag dat zo laag kan worden gehouden omdat de bands tegen een vergoeding van ongeveer tweehonderd gulden zullen moeten meewer ken. Het is volgens de werkgroep hoog tijd dat er iets op het gebied van popmuziek wordt georganiseerd in de stad. De problemen in het Schiedamse popwereldje zijn, zo blijkt uit het gevoerde overleg met de muzikanten, groot. Eén van de voornaamste problemen is wel het gebrek aan repetitie ruimte, de SG heeft daarom ook een verzoek ingediend bij .het college van burgemeester en wethouders om iets aan dte repetitieruimtes te doen. Verder bestaan er nog plan nen om te komen tot een open podium, waar beginnen de popmuzikanten kunnen re peteren, zonder dat zij een ei gen installatie bezitten. Schiedam De Schiedamse popmuzikanten hebben ach aangesloten bij de lange lijst van voorstanders van plaat sing van de Gusto-haUen op de monumentenlijst. Samen met de afdeling muziek van de Schiedamse Gemeenschap, zijn de muzikanten die met de SG hebben vergaderd over de problemen in het Schie damse popwereldje, enthousi ast over de mogelijkheden van deze immense hallen. „Ze behoren een plaats te krijgen in het culturele leven van Schiedam", vinden zij. Vlaardingen Er wordt bin nen het stadhuis momenteel stevig gediscussieerd over de gedragslijn, die dient te wor den gevolgd wanneer een huurder van een gemeente wo ning zijn huis gedeeltelijk wil verbeteren en verande ren. De bestaande richtlijnen blijken niet altijd te voldoen. Vooral als het gaat om het -weghalen van eenvoudige scheidingswanden, hetgeen regelmatig gebeurt om op die manier een grotere woonka mer te krijgen, bestaat er de nodige onduidelijkheid. In een nota, die de directeur van het Woningbedrijf aan het college van b. en w. over deze zaak heeft gezonden, wordt aangegeven dat tn Vlaardingen op het gebied van het veranderen van ge- mee ntewomngen een soepel beleid wordt gevoerd. Voor veel veranderingen wordt, als die geen bouwkundige bezwa ren opleveren, zondermeer een vergunning verstrekt. De meeste aanvragen worden inderdaad gedaan voor het verwijderen of verplaatsen van scheidingswanden en kastpartijen. Momenteel is het zo. dat de huurder, die de wijzigingen aanbrengt, ook de kosten van herstel van deze wijzigingen voor zijn rekening dient te nemen. Dat wordt ge realiseerd door een storting, die men bij de aanvraag dient te doen in het onder- houdsfonds. Uit die storting kan de verwijderde wand la ter weer op zijn plaats wor den gezet. Het is verder niet van belang, of de volgende huurder wel of met de wo ning m de oorspronkelijke toestand wil hebben: de stor ting wordt niet meer terugbe taald. In de nota van het woningbe drijf wordt het college voor gesteld, aan dit systeem het een en ander te veranderen. Volgens de nota zou het wen selijk zijn, geen financiële consequenties aan een derge lijke verandering te verbin den. de huurder zou voortaan niet langer de verplichting hebben, de woning in de oude slaat terug te brengen, als hij gaat verhuizen. De nieuwe huurder zou de woning dan ook m de vtrnivvswdc situatie moeten accepteren. Het ge- voig hiervan is wei. zo wordt in de nola aangegeven, dat hei bureau Huisvesting bij de toekomstige toewijzingen re kening za! moeten houden met die nieuwe indeling, fn veel gevallen zal dat inhou den, dat het aantal 4- of 5-ka- merwomngen aanzienlijk min- der wordt. De commissie voor stadsont wikkeling en volksgezondheid zal zich in haar vergadering van dinsdag 20 maart over de kwestie buigen. De com missie voor woonruimtever deling heeft inmiddels 'neen' gezegd tegen de wijzigings voorstellen: deze commissie wil het toch aan de volgende huurder overlaten of de oor spronkelijke toestand weer teruggehaald wordt. Als de nieuwe bewoners dat niet willen, dan dienen zij een be drag in het onderhoudsfonds te storten, waarna de eerste huurder zijn waarborgsom te rug kan krijgen. Vlaardingen In de verga dering van de commissie voor algemene zaken, die maandagavond wordt gehou den, zal het verzoekschrift van een flink aantal Vlaar- dingers worden behandeld, om in het Hof een speelwei de voor honden aan te leg gen. Dit verzoekschrift, on dersteund door ongeveer vijf honderd handtekeningen, is in november vorig jaar over handigd aan burgemeester Kieboom. De ondertekenaars, die hun handtekening hebben ge plaatst na het initiatief van mevrouw G. Bordewijk van de Parkweg 84, zouden het plezierig vinden als m het park een gedeelte aangewezen zou worden waar men hon den los kan laten spelen. „Wij" laten jarenlang onze honden los in 't Hof, zonder dat ooit een klacht is geuit Alleen in hot laatste halve jaar deelt de wijkagent bonnen uit aan de lopende band. Dat is de re den dat wij tot actie zijn ge komen," aldus mevrouw Bor dewijk. De actievoerders ver zoeken de gemeente zo'n plaats aan te wijzen, des noods op proef en met het yerzoek aan honde-eigenaren om een schep mee te nemen, om eventuele „hoopjes" in een daartoe geplaatste vuilnis bak te deponeren. In de ontwerp-antwoordbrief. die m de commissievergade ring zal worden behandeld, laat het college alvast weten er niet zo veel voor te voelen. Het college heeft sterke twij fels aan de bereidheid van hondenbezitters, om de uit werpselen te verwijderen. Ook acht men een dergelijke honden-speelplaats niet juist in het kader van hinder, vei ligheid en hygiene. «S**| 1331

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1