SPORT Refoba streeft naar eigen sporthal O DO „slachtoffer Heren WIK eindelijk succes Biiaafl De Ooievaars weinig succesvol GELIJK Ron Rravenboer eerste Vlaardingse heren: nog maar vier punten Bowling- uitslagen Lenterit Van Sweeden tweede Hans Voets niet meer Koos van der Meer weer terug als voorzitter Klav f erjassen Voorvlucht Van den Akker overtuigt «1 Jan de Letter naar Celeritas DONDERDAG 29 MAART 1979, SC/VDfWW-7 Vlaardingen Hans Voets zal volgend seizoen de selec tie van Satelliet niet meer als trainer onder handen ne men. De Vlaardinger, die al eerder had aangekondigd te willen stoppen, is ook na het ge sprek met het Satelliet-be- stuur niet meer van dat voornemen afgeweken. En zal daardoor volgend seizoen „slechts" als speler en lid aan Satelliet verbonden zijn. De Vlaardingse zaterdag vier deklasser is nog steeds op zoek naar een vervanger voor Voets. Vlaardingen De uitslagen van de bowlingwedstrijden, die verspeeld zijn In het Vlaardingsc bowlingcentrum De Kangeroe, luiden: The EaglesOns Genoegen 31, The Gladiators—Bierviltjes 1-3; BTK—HOB 4—0, Bad Days—Destroyers 04. The Splits—Panda 0—4, Pinkil- lers—Bram Snoek 0—4, Lucky LadiesPro Shop Vlaardin gen 04, Roller Ball—De Klomp 1 3—1, H3 B2—Five Pins 04, Wishful Thinking— Hotspurs 31. Naaldwijk De Monsterse tafeltennis-vereniging KU- BO/Smash houdt op woens dagavond 28 maart vanaf 20.00 uur een klaverjasavond in gebouw OJOS, Choorstraat 95 te Monster. Iedere tafelten nisser en klaver jasliefhebber kan hieraan deelnemen 3,- per persoon. Inlichtingen bij: Henk van de Laar, Ka- naalwtrg 24 A, Do Lier (tel. 01745-4590), Het jeugdteam van Refoba. bestaande uit Erwin Heesemans, Chris Richel, Hanr.eke van de Kroon en Monique Bongers. in beeld Vlaardingen De badmin tonvereniging Refoba, die dit seizoen tien jaar bestaat, wil er keihard aan gaan werken te kunnen uitgroeien. Koos van der Meer, die Klaas Kalfsbeek als voorzitter is opgevolgd, legt uit: „We heb ben vijf jaar te kampen ge had met kinderziekten. Daar na zijn er plannen geweest om de vereniging uit te brei den. Hoewel er wel ideeën zijn geweest, konden die tot op de dag van vandaag niet worden uitgevoerd. Daar wil len wij, als nieuw bestuur van Refoba, verandering in brengen." „Uiteraard hebben we een moeilijke tijd achter de rug", vervolgt de 44-jarige Koos van der Meer. „Er bestonden nogal wat problemen op het bestuurlijke vlak, die ik, om dat ik de vuile was niet bui ten wil hangen, niet zal noe men. We kunnen zeggen dat het nieuwe bestuur, dat ver der bestaal uit secretaris An nette Franke, penningmeester Rina Heesemans, wedstrijdse cretaris Fred van Velzen, PR- man Sjaak Boekkooi en vice- voorzitter Sjaak de Boer. de schouders eens flink onder de vereniging gaan zetten. Per slot van rekening moeten we aan de toekomst denken." PR-man Sjaak Boekkooi geeft aan wat nu precies de „nieu we" denkbeelden zijn. „Ten eerste 2ijn we driftig bezig met het zoeken naar een sponsor voor de eerste teams. De spelers draaien nu zelf voor de kosten op en zijn dus veel minder gemotiveerd om de top in dc badmintonsport te willen halen. Kijk, het kost een speler als Bert Bouman ontzettend veel geld. Wat je dan vooral moet zien in toe rnooien spelen en shuttles ka pot slaan. Allemaal om de top te bereiken," Sporthal Koos van der Meer, die zelf eerder vijf jaar de voorzit tershamer heeft gehanteerd, vult aan: „Wij kunnen elk seizoen financieel maar net quitte spelen. Alleen de zaal- huur en shuttles kosten ons al 16-000 gulden per jaar. Met andere woorden, we houden helemaal geen reserves meer over om iets voor de vereni ging te doen. Het allermoois te zou een eigen sporthal zijn voor de badmintonsport in Vlaardingen, met de kantine dan in eigen beheer." „Zoals VELO in Wateringen, bijvoorbeeld, dat is schitte rend om te zien. We hebben op het ogenblik 185 leden en een wachtlijst van 50. Aange zien we de zaal maar 13 uur per week tot onze beschik- door Emüe Schelvis king hebben, en je nagaat dat de Nederlandse badiminlon- bond nog steeds de snelst groeiende bond in Nederland is, kun je zelf wel uitrekenen dat we in problemen komen. Om het idee van de eigen sporthal wat meer inhoud te geven, heeft zich binnen Refo ba al een speciale commissie gevormd (onder leiding van Sjaak de Boer) om deze zaak te onderzoeken. Sjaak Boek kooi: „Kijk. we zitten er als bestuur natuurlijk nog maar net, maar zo'n jubileumjaar met activiteiten als eigen toe rnooien en feestavonden is een prima gelegenheid om* eens kennis met elkaar te ma ken. Vooral de twee groepen: recreatie- en competitiespe- U-rs, die verschillende interes ses koesteren, willen we wat dichte: bij elkaar brengen. Koos van der Meer: „En de jeugd natuurlijk, dat blijft de pijler waarop de club steunt. En daarom is het ook zo be langrijk om aan de toekomst te denken. Want het eerste jeugdteam gaat zo goed als zeker promoveren naar de eerste klasse van het district Zuid-Holland. Daarbij komt nog eens dat Erwin Hezemans, en Miranda Penning in gp- rendrecht onlangs Zuidhol lands kampioen bij de jeugd zijn geworden. Ook de jeugd wordt trouwens door Tom Oey. die weer voor twee jaar heeft bijgetekend, getraind.* Dus kwaliteit is gewaarborgd! Ik geloof stellig dat we cêfsf het accommodatieprobleem moeten oplossen, alvorens we" sis vereniging verder kunnen groeien. Voorlopig gaan we dus vel eerst aan de kwaliteit werken, dan komt de kwanti- iL-li (hopen we) vanzelf." Leidschendam De hervatting van de veldcompctitie is voor ODO niet al te voordelig uitge pakt. Weliswaar leverde de uit wedstrijd tegen SEV in Leidschen dam een gelijkspel op, maar de Maaslauders hadden wel twee punten kunnen meenemen. Vlak voor tijd produceerde SEV de niet meer verwachte gelijkmaker. De concurrentie verspeelde ook pun ten, zodat ODO in de strijd om de bovenste drie plaatsen niet achter op raakte. Het gemis aan baltraining in de winterstop openbaarde zich vooral in de eerste helft wat betreft het scoren. Bij de rust hadden de Maa- slanders wel een voorsprong, maar alleen Jarmeke van der Vaart en Kees van de Kooy hadden de korf kunnen vinden: 1-2. In de tweede helft zag het er bij een stand van 4-6 In het voordeel van ODO naar uit (doelpunten van Cees van der Vaart, Bram Hane- maaijer, Jacquelin Marijs en Riet van den Bogart), dat de volle winst mee naar huis genomen zou kun nen worden. Op het moment dat de scheids rechter het spel niet wenste te on derbreken voor een blessure van Bram Hanemaaijer, wist SEV, dat eerst al 5-6 had gescoord, in de al lerlaatste seconden het gelijkspel te bewerkstelligen: 6-6. Schiedam Het rol- stoelbasketbalteam van SIS De Ooie vaars is in de Euro pese competitie wei nig succesvol ge weest want alle wedstrijden gingen verloren. Tegenstan ders waren ISV Hengelo, FC Köln uit Duitsland en MEC uit België. Ludwigshafen. (Duitsland) kwam niet opdagen. De Ooievaars speel de eigenlijk in een té sterke poule en daardoor was er weinig eer te beha len voor De Schie dammers. De organi- satie van deze wed strijden was prima verzorgd, alleen had men een tekort aan scheidsrechters, waardoor de wel aanwezige scheids rechters overbelast werden. Ondanks de verlies- partijen was De Oo ievaars niet ontevre den, want het Schie- damse team had weer een paar goede ervaringen opge daan, De finales worden op 5 mei in het Belgische Loke ren gespeeld. De Schiedamse ploeg, die ook dit keer weer onder leiding van Lex Cramer stond, zal dan zeker een wedstrijd kun nen winnen. Overigens spelen De Ooievaars zaterdag al weer. twee wed strijden, Eerst ont moeten De Schie dammers om elf uur in de sporthal Bras serskade in Delft het team Van Redeoss en om 16.30 uur speelt het Schiedam se team tegen ISV Arnhem, dat bij een overwinning in* Schiedam de titel verovert. Vlaardingen Bij de Flar- dingarijders (VAC) staat 10 april de lenterit centraal. Het is een route-beschrijving- srit die is uitgezet door R. P. Bekker en J. L. van Veen. De inschrijftafel is geopend van af 19,30 uur. De uitslag van de vorige rit was: A-klasse J. Hoogstad—W. Vellekoop; B- klasse H. Visser—H. van der Broek; C-klasse R. P. Be kker— J. L. van Veen. Vlaardingen De concours combinatie „Vlaardingen" hield een voorvlucht voor postduiven vanuit Roosen daal, afstand 42 km. Op de thuisreis, gelost om 11.30 uur, troffen de snel vlie gers bar en boos weer. De eerste duif op zijn thuishok om 12,26.43; de laatste prijs- duif meldde zich om 12.33.0D. De tien hoogst geklasseerde duiven waren: 1, 8 en 10 de Schiedammer Stieber; 2 en 3 J. Vlielander jr.; 4 en 5 comb. L.B.G.; 6 comb. S.&W.; 7 G. Frehé; 9 comb. T.J.B. Schiedam De Schiedamse schaaknesior Van den Akker heeft van zijn sïmultaanpzr- tij tegen 25 borden slechts Vier partijen verloren. Opvallend was nog dat de 80- jarige schaakcrack in zijn duel mei M. Hockx in precies zeven zetten de overwinning kon binnenslepen. Schiedam Tegen mede-degradant Xerxes 3 hebben de tafel tennissers van de Schiedamse invalidensportvereniging De Ooievaars zware strijd moeten leveren. In een uitwedstrijd werden de punten broederlijk gedeeld: 55. Jaap de Bruin, Ondanks de 0I-voorsprong werden de Schiedammers re gelmatig op achterstand ge zet: 31, 4—2 en 5—3. Met de moed der wanhoop werden dc laatste twee partijen toch in hun voordeel beslist. Het lecuwe-aandeel van deze sco re kwam op naam van Wim Vermaas, die weer een hat trick verrichtte. Invaller Mark Chomelte voor Ton van Balveren, die voor dc rest van deze competitie is uitgeschakeld, kwam zeer ver dienstelijk tot twee winstpar tijen. Het dubbelspel van de2D twee spelers ging na drie ga mes en veel pech (kant- en nelballen) verloren. Door het volledig falen van Ronald Oosthof (drie verlies partij en) kan dit gelijke spel voor De Ooievaars grote gevolgen heb ben voor de degradatie. In deze afdeling degraderen er twee clubs. Alblasserdam is al bijna zeker van degrada tie. Tweede wordt waarschijn lijk De Ooievaars of Xerxes. Met nog vier wedstrijden voor de boeg,hebben deze twee clubs vier punten uit zes wed strijden. Indien beide vereni gingen gelijk eindigen, degra deert De Ooievaars door een slechter gemiddelde. Heel wat beter verging het met de reserves. In een thuis wedstrijd werd DSS 5 met 7.^3 geklopt, waarmee het tweede team ongeslagen de ranglijst aanvoert. Deze score werd bereikt door hattricks van Koos van Es en Rienus van der Zouwen. Ook het dubbelspel van deze twee spelers werd in winst omge zet. Onbelangrijk was de off day van Rob Knol, die alles verloren zag gaan. Ook het derde team stevent rechtstreeks op het kampioen schap af. Wout Pee man en George du Chatinier wonnen al hun par-, tijen. foto JaapRozema Van Sweeden.,..ook twaalf punten. Vlaardingen Na een spannende strijd is A. van Beek van het district Veen- en Rijnstreek gewestelijk biljartkampioen ge worden in de eerste klasse libre. Op de tweede plaats eindigde Jan van Sweeden van Start '75, die in de finale kansloos was tegen Van Beek. Omdat bovendien volgens de nieuwe regeling van de KNBB werd gespeeld, gaf het moyenne de doorslag en dat was van Vort Beek hoger dan bij Van Sweeden. De wedstrijden werden onder grote belangstelling gehouden in café De Griffioen in Vlaardingen. Uitslagen: 1. en gewestelijk kampioen: A. van Veen, (Veen- en Rijnstreek) 12 punten, 2. J, van Sweeden (Schiedam) 12 punten, 3. W. Korbijn (Rotterdam) 8 pun ten, 4. L. van Oostrom (Krimpcnerwaard) 8 punten, 5. A. van Valon (Dordrecht) 7 punten, 6. J. ten Hagen (Den Haag) 5 punten 7. A. Brokke (Gouda) 3 punten, 8. H. van Hulst (Delft) nul punten. Vlaardingen Tijdens de ze vende regionale Tc Wervc- cross in Rijswijk waren de jeugdatleten van Fortuna goed vertegenwoordigd. Zo kwam op dc 2000 meter Peter van Embden (jongens C) tot een „bronzen plak" in een tijd van 7.13 minuten. Op de 1350 meter liep Petra van Vliet (meisjes B) naar een vierde plaats, terwijl Dia na van Embden als twaalfde binnenkwam, op de voet ge volgd floor Y vette An de weg. An ia van Embden bereikte op Sch iedamfVIaard ingen De heren van Both en Partners, die afgelo pen zaterdag kampioen zijn geworden, spelen vanavond om 20.15 uur in de Alexanderpolder tegen het Rotterdamse Animo. Broleco. laatste kans. Morgenavond komt het herenteam van Broleco om 20.30 uur in de sporthal aan dc Floris de Vijfdelaan uit tegen Libanon'50. Het heeft nog maar vier punten nodig om kampioen van de derde divisie te wor den. Zaterdagmiddag spelen de Vlaardingse dames de beslissingswedstrijd van het seizoen. Om 16.15 uur treden zij in het strijdperk tegen Thomax 2, dat met drie punten voorsprong op de tweede plaats staat. Bij een 3—0 of 3—1 winst kan Broleco gelijk komen met kans op promo t iewedstri jden. De dames van het Maassluise MVC spelen om half vijf uit tegen Be Fair. 's Avonds ko men de dames van B&P om 20,00 uur in sporthal „De DucdalF' te Brielle uit tegen TOP. de 950 meter een twaalfde, plaats. In Spijkenisse kwamen Fortu-, na-atieten Marco van Buren, en Ron Braven boer tot goede prestaties. De vijf kilometer liep Marco van Buren in 20.29 minuten (vijfde plaats), terwijl Ron Brovcnboer de drie kilo meter winnend afsloot in een tijd van 12.10 minuten. Delft De Delftenaar Jan de Letter is volgend seizoen trainer van het Haagse Cele ritas. De oud-Holland Sport- prof is dit jaar als jeugdtrai ner werkzaam bij VCS en speelde seizoenen lang in het keurkorps van hel Wateringse VELO, De Letter volgt bij Celeritas Theo Kleindi jk op. - Leiden Eindelijk behaal den de heren van WIK ook eens een overwinning. In de waterpolowedstrijd tegen Zil vermeeuwen trokken de' Vlaardingers aan het langste eind (36). Door deze over winning zijn de degradatie- zorgen voor de formatie van Frans van Beers wat kleiner geworden. -In de nerveuze wedstrijd heeft de Vlaarding se overwinning trouwens lan ge tijd aan een zijden draad je gehangen, want pas in de laatste periode kon de marge tot drie doelpunten worden vergroot. Frans van Beers: „Doordat wij moesten winnen, speelde de ploeg nogal zenuwachtig. Vooral in de verdediging wer den wel eens fouten gemaakt en daar komt nog bij, dat wij Mar Brobel moesten missen". Door het af en toe onzekere spel van de Vlaardingers kon den de Zilvermeeuwen in de eerste drie periodes goed bij blijven. Want nadat WIK op een 0—2 '-"^"--nrong was ge- komer. kwamen L"* gastheren tot 2- 2 terug. Zoals al eerder gezegd, kon WIK in de laatste periode de zege zeker stellen. In een rumoerig slot wist WIK nog tweemaal te scoren. Keeper Peter van de Heuvel speelde in deze periode nog een belangrijke rol, door bij een stand van. 5—3 een straf- worpte keren. Dames De dames van WIK leverden tegen hekkesluiter AZL niet zo'n beste prestatie. De Vlaardingse dames wonnen met gering verschil: 65. Coach Frans van Beers was dan ook niet erg tevreden. „Er werden teveel onnodige overtredingen gemaakt, waar door het spel niet best was." De Vlaardingse ploc-g begon overigens goed, want aan het einde van de eerste periode had het een 2—0 voorsprong, Maar door fouten in de verr dediging kon AZL daarna aardig in de buuri blijven. Dé. Vlaardingse treffers werden gescoord door Cora Bakhuis viermaal, Loes Poldervaart en Ellin Kochi, ieder eenmaal.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 7