Verkeer Bachplein levensgevaarlijk HY O-werknemers op de bres voor RSY "wé Gollé vindt tweede voorlichter niet nodig reactie werk- gevers Singels afvissen 8? „Maak extra toegangsweg" Ton schade bij brand OBK Geslaagde Suriname- avond in Vrommes Vlaardinger verstookte 30% meer gas Sfl II Uurwerk Grote Kerk misschien in stadhuis Vrijdag 30 maart 1979 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Brocrsvest 3 - telefoon administratie 2681WI - redactie 262566 - klnrhtcndienst 144144 104de jaargang SCHIEDAM EN* KETHEL ^.Sw&2 Vlaardingen Een aantal gekozen leden van de ondernemingsraad van HVO b.v. Vlaardingen, heeft giste ren een brief gestuurd naar de mi nister van economische zaken, drs. G. M. V. van Aardenne, waarin zij pleiten voor overheidssteun aan de RSV-bedrijven. De brief, mede on dertekend door twee voorzitters van Bedrijfs Leden Groepen (de organi- In deze, .door de genoemde ondernemingsraadsleden ge wraakte brief, pleiten de ver schillende directies, waaron- satïe-eenheid van de vakbond bin nen een bedrijf) en 45 werknemers, is een reactie op een, eerder deze week door een aantal werkgevers van metaalbedrijven in deze regio aan dezelfde minister gericht schrij ven, om de overheidssteun aan KSV uit het oogpunt van concurrentiever valsing stop te zetten. Schiedam Morgenochtend vist de hengelsportvereniging Schiedam cn omstreken de enkele singels af. Dat zijn die aan de Thorbeckesingel en aan de Ruys de Bceren- broucklaan. Dat gebeurt in opdracht van de gemeente. Deze singels worden de ko mende weken uitgebaggerd. De vis zal worden over gezet in de aangrenzende singels. Verwacht wordt dat de vis op den duur geheel of gedeel telijk weer via de duikers de gebaggerde singels zal in zwemmen. der die van HVO, voor een opsplitsing van de RSV-be drijven en het oprichten van een stichting, waarin de werk nemers die door deze her structurering zonder werk ko men te zitten, opgevangen kunnen worden, gedurende een nader te bepalen periode. De bedoeling zou dan zijn, deze stichting als „reserve- pool" te gebruiken voor ande re bedrijven; met andere woorden te gebruiken als een soort reservoir waar men naar behoeven die werkne mers uit kan halen, die men voor een bepaald karwei no dig heeft In de, namens de gekozen le den van de ondernemingsraad van HVO opgestelde brief, stellen de ondertekenaars dui delijk, dat de brief van de di recties niet namens de onder neming, is geschreven, ener zijds omdat de gekozen leden van de ondernemingsraad niets wisten van het bestaan van deze brief, en anderzijds omdat zij het niet eens zijn met de inhoud ervan. Dat laatste wordt in de brief met argumenten ondersteund. Vooreerst wordt gesteld dat het stopzetten van de steun aan de RSV-bedrijven desas treuze gevolgen zal hebben voor de hele regio Rijnmond. Naar hun mening veroorzaakt deze maatregel een. uitholling van de haventaken. „Zelfs in enge zin geredeneerd (de een zijn dood is de ander zijn brood), geloven wij niet dat dit op langere termijn een goede zaak is voor onze on derneming". Vervolgens delen zij de minister mede, dat er in het schrijven van de ver schillende directies volstrekt voorbij wordt gegaan aan de wezenlijke oorzaken van de moeilijkheden in deze be drijfstak, De directies wordt verweten boter op het hoofd te hebben, omdat zij uit het oogpunt van concurrentiever valsing steunverlening van de overheid aanvallen, terwijl zij dagelijks met hetzelfde bijltje hakken door hun eigen eon- cemverbindingen. En de on dertekenaars vervolgen; „Als voorbeeld hiervoor mag gel den, de poging van onze ei gen onderneming, HVO (waar wij bij voorbaat niet negatief tegenover staan) om over heidssteun te krijgen voor ons bedrijf in Bergum (Fries land)". Als laatste punt voe ren de drie onderneming sraadsleden het voorstel van de ondernemers voor een „re serve-pool" op. Zij wijzen deze vorm ten stelligste af, omdat het, naar hun zeggen, alleen maar een andere vorm van werkloosheid is. De brief wordt besloten met een op roep aan de minister om de beslissing over de overheids steun aan RSV, waarover de ministerraad vandaag praat, in het voordeel van RSV uit te laten vallen, omdat die be slissing noodzakelijk is voor de positie van de regio, waar ook de werknemers van HVO in moeten werken. Een kleine commissie uit de ondernemingsraad van HVO heeft vanochtend een gesprek gehad met de directie over de brief, die onder andere door de directie van HVO aan de minister is gestuurd. De voorzitter van de Bedrijfs Leden Groep van de Indus triebond FNV heeft nog ge probeerd de ondernemings raad eerder te laten vergade ren over deze materie, maar het merendeel van de onder nemingsraad voelde daar niet voor. Aangezien de onderte kenaars van de brief de mi nister graag voor de kabi netszitting van vandaag wil den bereiken, hebben ze de brief gisteren weggestuurd: „namens de gekozen leden van de ondernemingsraad van HVO Vlaardingen". Schiedam Verschillende instanties in Schiedam- Noord gaan het gemeente bestuur een brief schrijven over de levensgevaarlijke verkeerssituatie bij het Bachplein. „Het afsluiten van de zuid elijke toegangsweg tot het plein, dat noodzakelijk was voor de bouw van het wijkcentrum, heeft ernstige gevolgen," zegt het werker- soverleg Noord, waarin alle dienstverleners uit de wijk zijn vertegenwoordigd. Het verkeer is nu aangewezen op slechts één smalle toe gangsweg. Op het moment is dat nog geen probleem, maar zodra het vele zware bouwverkeer arriveert, zui len er volgens het werker- soverleg grote problemen ontstaan. Op het Bachplein zijn zes scholen gevestigd: drie voor lager onderwijs en drie kleuterscholen. De leerlingen komen van het Bachplein, maar ook van voorbij de Mozarüaan. Jos van der Lugt, opbouwwer ker in Noord; „Die Mozart- laan is toch al bijzonder druk, en als ook al het bouwverkeer nog via die laan en het smalle toegang- sweggetje het Bachplein moet bereiken, ontstaan er gevaarlijke toestanden." In de brief aan het ge meentebestuur vraag het werkers overleg om een ex tra toegangsweg aan de zuidelijke kant van het Bachplein. „Die weg zou dan direct naar het bouw terrein kunnen voeren, zo dat alleen het bouwverkeer er gebruik van kan ma ken." Om steun te krijgen voor het inititiatief heeft het werkersoverleg contact op genomen met de zes scho len op het plein. Van drie scholen is al een reactie binnen. Alle drie onder schrijven ze de gevaren van maar één toegangsweg, die vanaf de Mozartiaan tussen twee flats door het Bachplein bereikbaar moet .maken. Overstekende kin deren lopen door het extra verkeer onnodige risico's, die met een extra zuidelij ke toegangsweg kunnen worden vermeden. Op de reacties van de drie andere scholen wordt nog ge wacht. en daarna wordt de brief aan het stadskantoor verstuurd. Schiedam Een felle uit slaande brand heeft vannacht vanaf kwart voor vier ge woed in het verenigingsge bouw van harmonie OBK aan de Delflandseweg. De brandweer heeft met vijftien man personeel en twee blus- voertuigen de brand beblust. Na een kleine twintig minu ten kon'het sein 'brand mees ter' worden gegeven. De schade aan gebouw en inboe del wordt geschat op een ton. In het gebouw was veel nieuw instrumentarium van de harmonie aanwezig. De brand is vermoedelijk door inbrekers aangestoken. Wordt i Vrommes toch te klein? Jjtm Schiedam Als Vrou- wensoos Vrommes uit Schiedam meer activi teiten zou gaan organi seren als ze gistera vond deed, zal er uit gekeken moeten wor den naar een grotere ruimte. De Surinam e- avond werd zó druk bezocht dat veel vrou wen met blauwe be knelde tenen naar huis rijn gegaan. Niet al leen jonge en oudere meiden uit Schiedam namen een plaatsje in beslag aan de bar, lage tafels of eettafels, ook vrouwen uit Vlaardingen en Maas sluis wisten het ge bouw aan de Nieuw- straat 12 te vinden. Vrommes houdt weke lijks een gezellige avond in de ruimte van sociëteit Q.T.?, en wel op de donderdag. Geen hoogdravende educatieve bezigheden, geen opgelegde thema avonden, nee, zomaar wat babbelen met vrouwen onder elkaar. Machteld, één van de Surinaamse vrouwen die de soos regelmatig bezoekt, werd een aan tal weken geleden ge vraagd een Surinaam se avond te organise ren. En spontaan als ze is, trommelde ze een paar andere Suri naamse vrouwen, op om een compleet menu samen te stellen. Her en der lagen fol ders en boekjes over Suriname, de vrouwen- positie daar en de toe komst van het zelf standig geworden land. Surinaamse recepten waren eveneens ver krijgbaar. Een film over het land maakte de avond tot een suc ces. „Ik kom hier beslist nog eens naar toe", vertelt Vlaardingse Tonny. „Vorige week ben ik in de vrouwen- soos in Vlaardingen geweest, maar daar za ten zeven gescheiden vrouwen hun minach ting voor de man uit te spreken. Daarvoor kom ik niet naar een vrouwensoos. Dit hier is hartstikke leuk". deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd In combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad naam adres: voormij m.uv. O abonnement per kwartaal 142,20 Q abonnement a f14,33 per maand, dan geef ik wel machtiging tot automatische afschrijving. Mijn giro/bank nr. is de eerste twee weken ontvang ik de krant gratis code/woonplaats: telefoon: r ik wil liever eerst een proef van 14 dagen, daarna zal ik beslissen stuur deze bon in open envelop, zonder postzegel naar antwoordnummer 834, 3000VB Rotterdam Schiedam CPN-raadslid Ecf Collé wil het function», ren van gemeente voorlichter Dolf Buschkens opnieuw ter discussie stellen. Dat liet hij gisteren weten in de vergadering van de commissie voor algemene en be stuurlijke zaken, waar het jaarverslag van de voorlich ter werd besproken. Het cijfermateriaal dat in dat jaarverslag staat ver- I meld deed bij Collé twij fels rijzen over de nood zaak van een tweede voor lichter. „Als ik zie wat de voorlichter het afgelopen jaar heeft gedaan, dan ge loof ik dat het met die noodzaak allemaal mee valt" zei Collé. In het jaarverslag van Dolf Buschkens, dat overigens door alle commissieleden nog al summier werd bevonden, wordt nog eens de nadruk ge legd op het gebrek aan man kracht; daardoor moesten, al dus de voorlichter in rijn jaarverslag, de activiteiten nogal beperkt blijven. Aan de plaatselijke pers werden in het hele jaar slechts 248 be richten verstrekt Volgens Buschkens Ss dat aantal aan de magere kant. Collé concludeerde uit de cij fers, in tegenstelling tot Buschkens zelf, dat er juist helemaal geen uitbreiding no dig is. „Als ik goed reken schrijft de voorlichter omge- veer drie berichten per week, en ontvangt hij in diezelfde week twaalf telefonische vra gen. Dan is er toch helemaal geen uitbreiding nodig", aldus Collé. Hij stond in zijn kritiek gis teravond moederziel alleen. Alle andere- leden van de commissie waren het er over eens dat de voorlichtingsacti viteiten moeten worden uige- breid. Voorzitter Arie Lems liet daarbij duidelijk weten naar een actiever voorlich tingsbeleid te willen, wat aleen maar kan als er uitbrei ding komt Lems denkt voorts aan een soort Information desk" in de hal van het stadskantoor, waar iedereen met zijn vra gen terecht kan. De meest eenvoudige informatie kan aan dat centrale informatie punt worden verkregen, bo vendien kunnen de belang rijkste folders met allerhande voorlichting daar dan worden gehaald. Die tweede voorlich ter zal trouwens voorlopig nog even moeten wachten. Een beslissing van de ge meenteraad is vereist voordat de sollicitatieprocedure kan worden gestart. Bij de behan deling voor de prioriteitenlijst, waar de tweede gemeente- voorlichter op is geplaatst, zal dat gebeuren. Stralingsslachtoffers spreken in Vlaardingen Vlaardingen De werkgroep „Stop de Neutronenbom" af deling Vlaardingen organi seert op zaterdag 7 april in de Lijndraaier, Baanstraat 4 te Vlaardingen een discussie avond over de kernbewape ning. Op deze avond spreken enkele Japanse „Hibakusha" (stralingsslachtoffers), die zijn uitgezonden door de Japanse vredesbeweging. De avond be gint om half acht met een ontvangst door de burgemees ter van Vlaardingen. Iedereen is welkom. ADVERTENTIE VOOR yUUUMQEN SOENDALAAN 30 IEL 01IV349644 Vlaardingen Het gas verbruik over de afgelo pen koude wintermaanden ligt gemiddeld dertig pro cent hoger dan normaal. Omgerekend naar het hele jaarverbruik betekent dat dat de Vlaardingse ver bruiker vijf procent meer over de jaarafrekening zal moeten gaan betalen. Al dus schattingen van de gemeentelijke energie- en water I ei din genbedn j ven (GEWB). De meerkosten zullen over het jaarver bruik verrekend worden, zodat de financiële pijn over de zes termijnno ta's verdeeld zal worden. De schattingen van het GEWB zijn globaal, over het individuele gasverbruik kan uiter aard niets gezegd wor den. Het GEWB advi seert verbruikers die tijdens de kou elders vertoefden dan ook een verzoek tot een speciale regeling in te dienen. Daarmee kan voorko men worden dat men sen onnodig teveel moe ten gaan betalen, dat later bij de jaarafreke ning weer terugkrijgen, maar ondertussen toch renteverlies lijden. Af topping van de seizoen- matige aanslagen moet de Vlaardingse belas tingbetaler echter niet in de verleiding bren gen de winter te verge ten. Financieel zal de kou nog het gehele jaar voelbaar zijn. Aldus het GEWB. ft 'jt\ Vlaardingen De Culturele Raad Vlaardingen heeft in zijn laatste vergadering de mogelijkheden besproken om het historische torenuurwerk uit de Grote Kerk een plaats te geven in de hal van het - Vlaardingse stadhuis. Een ideetje dat overgewaaid is uit Maassluis. Het Vlaar dingse uurwerk ligt al een aantal jaren opgeslagen bij de firma Eijsbouts in Asten. Het is de bedoeling dat Arij Maarleveld, de Vlaardingse wethouder van stadsherstel, binnenkort naar Asten gaat om het uurwerk te bekijken. 50

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1