SPORT es DVS: het woord is aan Oïy ODI dicht hij titel Tennistoernooien Ursus tegen oud- international s SVV tegen Noorse kampioen Jeugd van WIK in regionale handbalstrijd Topper SMV-VFC Zwaluwen inde blessures Willem of Trims Vergadering HSV Schiedam en om streken KSVV gewijzigd T ennistransf ers Juventus: spelen of niet, Wim Vrijland loopt uit FC Vlaardingen naar Eindhoven VRIJDAG 30 MAART 1979 SC/VD/WW9 Vlaardingen/Schiedam Dankzij een winterstop ziet het er naar uit, dat de veldcompetitie korfbal een lang verloop gaat krijgen. Veel wedstrijden werden in de afgelopen weken afge last en er wordt zelf» al gesproken over wedstrijden op de woensdagavond. Voor het komende weekeinde staat er weer een vol programma op het rooster. Uitgezonderd ODO (Maas land) komt iedereen in actie. Dick Schaap in actie in de uitwedstrijden tegen Olympia. Het duel eindigde in een 10 overwinning voorde Goudse ploeg. Schiedam Opnieuw treft Hermes DVS een Goudse te genstander, en omdat het team van Wim Verhoom langzaam naar de onderste regionen van de eerste klas se afglijdt is het belang van het duel tegen Olympia bij zonder groot door een „maz; zelgoal" van Arie Riedijk vorige keer onverdiend ge wonnen heeft, met open vi zier kunnen strijden. Ik heb al een hele tijd geen goed voetbal meer gezien en wil de supporters een attractie ve wedstrijd voorschotelen". In het duel "tegen Gouda, dat zijn reputatie met het „lange halen"-voet bal volledig waarmaakte, werd Ed win Overdijk zodanig in zijn buik geblesseerd, dat hij niet van de par tij kan zijn. Wim Verhoom: „Tino Huyskens staat nu weer in doel, maar voor de rest is alles ongewij zigd. Frits de Nijs rechtsback, Dick Schaap laatste man, Ger Ruseier voorstopper, Leo Hagen linksback, op het middenveld Piet Klepke, Roy den Hartog en Peter Boon en in de voorhoede Jeroen Roovers of Frans Bouman. Frans Schaap en Teun Komaat Zowel Rob van Vooren als Cock Hoogeveen spelen in het twee de". In de derde klasse staat er opnieuw een topduel op het programma: SMV—VFC. De overige wedstrijden zijn RFC—De Hollandiaan, Schie dam—EDS, Excelsior^O—Full Speed, PostaliaFortuna VI, HMSHMarti ni t In de vierde klasse: SVLV Hoek van Holland, Schiebroek SFC, RKWIK-WCR, VDD-Ursus, DRZRIOS. In de afdeling moet SVDPW een overwinning zien te be halen uit bij Hillcsluis om de race naar de KNVB vol te kunnen hou den. Demos, dat thuis speelt tegen Abbenbroek, kan de twee punten vanawege de lage positie op de ranglijst ook zeer goed gebruiken. De overige wedstrijden zijn: FCN'66Kreekboys, Schiedamsche BoysNestoro, MSV71Hoogvliet en H urricanesWF. Maassluis ontvangt Swift uit Middelburg, één van de bete re teams uit de afdeling. Het team van Karei van der Lin den zal behoorlijk diep moe ten gaan, wil het tot winst kunnen komen. Onverslaan baar is Swift niet, terwijl Maassluis door het microkam pioenschap nog in de winning mood is. Dit geeft Maassluis best mogelijkheden, maar ge- makkelijk zal het beslist niet zijn. Harga gaat in Oegstgeest op bezoek bij Fiks. De belang rijkste vraag is hoe sterk Freek Veer zijn team kan maken, want in de loop van de competitie is zijn spoeling wel erg dun geworden. Harga als underdog kan misschien voor een verrassing zorgen. In de streekderby tussen HSV en Dijkvogels is het Hoekse team favoriet, al moet het er niet te lichtvaardig over den- s-wt. «v». rx Doe-het-zelvers bij elkaar digen zonder in de zorgen te zitten om hun kroost Verdere activiteiten rond de opening van de accommoda tie, waarvoor de eerste paal op 29 januari vorig jaar ge slagen werd, zijn een ballon wedstrijd, het rad van avon tuur, de uitgave van een „huis aan huis krant" en een prijsvraag, waarin de uitslag te voorspellen valt van de wedstrijd Ursus - Unique. Schiedam Het nieuwe lex van Ursus, 6 april door Scheeres offi cieel geopend wordt, is op enkele details na gereed. De dag houdt de de opening Sehiedamse voetbalvereniging „open huis", zodat iedereen de fraaie 'accommodatie kan bezichtigen. De open dag wordt opgeluis terd met verschillende activi teiten. Zo speelt 's middags (15.30 uur) het eerste elftal van Ursus tegen een team van Unique (uitzendbureau) waarin onder andere Henk Wamas, Reinier Kreyermaat („Beertje"), Hans Venneker, Jan Franz en Frits Flinke- vleugel mee spelen. Frans Derks treedt als scheidsrech ter op, terwijl Peter Knegjens de partij van zijn commen taar zal voorzien. Ook 's ochtends wordt er ge voetbald door jeugdelftallen. Het bestuur hoopt door de ligging van het nieuwe com plex, dat de jeugdafdeling zich de komende seizoenen uit zal breiden. De vereniging denkt ook aan de erg jeugdi gen, die nog niet aan voetbal toe zijn. De mogelijkheid wordt bekeken om op het po dium een kindercrèche in te richten, zodat de „moeders" hun mannen kunnen aanmoe- Vlaardingen Een beetje somber ziet Zwaluwen-trainer Theo de Waard de confronta tie tegen titelkandidaat IJssel* meervogels tegemoet. „We hebben te maken met Jos Buitelaar, die waarschijnlijk tegen Spijkenisse een gebro ken teen heeft opgelopen. Dick Keïzerwaard, die nog steeds een kuitbeenblessure heeft Hennïe Kuiten met een enkelblessure en Martin van de Kooij met een buikspier blessure. Al met al een aardi ge waslijst waar je alleen maar het beste van mag ho pen. Immers, de belangen van het duel met de „vogels" zijn erg groot Zij moeten winnen, om bij DOVO te blijven en wij mogen geen punten ver spelen, willen we niet wéér in het moeras van het degrada- üévoetbal terecht komen". Vlaardingen Willem van Hanegem verricht morgen - mits de naar een nieuwe baas zoe kende voetballer op tijd uit de Verenigde Staten is teruggekeerd - de loting van de voorronden van het ABN-tennistoemooi, die in het termiscen- trum van Jan Hoogen- dijk gespeeld worden. Is de „Kromme" met op tijd terug, dan zal zijn bijna even beken de vrouw Truus de lootjes met de namen van de zestien profes sionals trekken. Drie uur na de loting, om 19-00 uur, gaan dan de eerste partijen van start. Schiedam Op de vergade ring van de hengelsportvere- niging Schiedam en omstre ken, die vrijdag wordt gehou den, zijn de bestuursleden B. Sieeuwenhoek en W. Braven- boer herkiesbaar. Omdat in de loop van dit seizoen J. Freeling en W. Broekhuizen hun plaatsen beschikbaar hebben gesteld, moeten de op volgers, A. van der Bie en P. C. van Hartingsveldt, nog worden benoemd. De bijeen komst wordt gehouden in het wijkcentrum Nieuwland en begint om 19.45 uur. Schiedam KSW zal het nieuwe tennisseizoen In de tweede klasse met een gewij zigd team beginnen. Zo is Ronald van Vliet verdwenen naar Overschie. Zijn plaats wordt ingenomen door Just Palm, die voor Toegh speel de. Mike Verkerk blijft en speelt de eerste singelaar in het Sehiedamse team. Ada de Mol was vorig jaar afwezig wegens zwanger schap. Inmiddels heeft zij een zes maanden oude zoon, zodat niets haar meer tegenhoudt te proberen KSW 1 alsnog een klasse hoger te brengen. Dit lukte KSW - ondanks het be haalde kampioenschap niet - omdat de promotiewedstrijd verloren werd van Metselaars. Ada de Mol speelt afwisse lend met Luciën van Sigmond. de eerste single dame. Grave Remmers, die haar plaats kwijt raakt door de terugkeer van Ada de Mol, komt in het tweede team uit KSW 2 bestaat verder uit EUy Stolk-van Troost, Mannus Stolk, Eddy Manders en Jan Oyen. Het echtpaar Ellen en Robbert van de Wildt, dat vo rig seizoen hier voor uit kwam, is verhuisd en speelt geen competitie meer voor de Schiedammers. Schiedam/Vlaardingen Ook dit jaar staan er een groot aantal tennistoernoo ien op het programma in het district Rotterdam van de KNLTB. Zelfs vooraf gaande aan de opening van het tennisseizoen in april, werd in Rotterdam reeds met het Zuiderpark- toemooi begonnen. Het eerste toernooi in Vlaar dingen wordt door Holy georganiseerd voor jeugd spelers tot en met ïestlen jaar van 25 juni tot l juli, terwijl tegel ijker tijd in Schiedam het TSF-toernooi gehouden wordt voor B, C, cn D tennissers. Van Z tot en met 8 juli kunnen C en D tennissers terecht op het Sportpark Vijfsluizen voor het RO VS-toemool. In Maassluis kunnen B, C en D-spelers in het strijd perk treden bij Be Quick van 9 tot en met 15 juli, terwijl in dezelfde klassen uitgekomen kan worden op Spieringshoek in Schiedam van 16 tot en met 22 juli. Het altijd gezellige evene ment van Los Bigotes (C en D> wordt van 23 tot en met 29 juli op het park in het Sterrebos gehouden, terwijl van 6 tot en met 12 augustus Soenda (B, C, D) op het programma staat In dezelfde periode is er bij Be Quick in Maassluis een evenement voor de jeugd tot zestien j aar. VLTC begint op het nieu we complex gelijk goed met het lustrum-toernooi voor B, C, en D, terwijl dezelfde week 13 tot en met 19 augustus ook op invitatie gespeeld wordt in Maasland door C en D ten nissers. Van 27 augustus tot en met 2 september houdt Holy een B, C en D toer nooi, wat dan de afsluiting in deze regio vormt van de „open" toernooien. De weekends in september worden op Spieringshoek nog gebruikt voor de af wikkeling van het park- toernooi. In het team van VLTC, dat promoveerde naar de tweede klasse, wordt Lex Poldermans in de over enige weken beginnende tenniscompetitic vervangen door Pie- ter Kloprogge, die vorig jaar voor Plaswijck speelde. Lex Poldermans moet voor zijn werk naar Indonesië. Het eveneens gepromoveerde Holy naar de over gangsklasse B is „verjongd" met Conny Lugt en Ben Vossenaar, Beiden tennisten vorig seizoen in Holy 2 waarmee ze zonder verlies kampioen werden Maasland I, naar de vierde klasse gedegradeerd, is geheel gewijzigd. Het jeugdige team bestaat nu uit: Jac queline van der Broek, Urma Beuzenberg, Dirk Bakker, Arjen Stobbe en Hans van der Lely. Victor Mion „ver dween" naar Be Quick, waar hij echter niet in het eer ste team staat opgesteld. In het team van Be Quick vinden twee mutaties plaats. Jaap Boon „promoveerde" naar het eerste, ter wijl Els Goossens na een afwezigheid van enkele ja ren weer terug is in Maassluis. Schiedam SW staat zon dag voor een interessante ontmoeting tegen Start, de Noorse voetbalkampioen. Deze club, die zich thans In ons land voorbereid op de nieuwe competitie, telt drie spelers van het nationale team. De bekendste is Swen Mathis- sen, de spits, waarvoor FC Twente enkele jaren terug nog belangstelling had. De overige twee internationals zijn Per Olov Olsson en Eine Frederiksen. Omdat men in Noorwegen nog amateurvoet bal speelt, kan de sterkte van deze club vergeleken worden met een sterke eredivisieclub hier of middenmoter in de er edivisie. De wedstrijd op Har- ga begint om 14 uur. Dit jaar speelt Start voor het eerst Europacup voetbal 1, terwijl het vorig seizoen nog deelnam aan de UEFA-cup. FC Vlaardingen staat voor de moeilijke taak om Eindhoven van daden af te houden. Vooral omdat de ploeg, die tegen FC Amsterdam kracht tekort kwam, enkele blessures telt Zoals Wim Tijl (dijbeen), Ronnie Schrier (enkel) en René Duyster (enkel). Niette min verwacht Theo Laser oms veel inzet van de ploeg om daarmee tot een gelijkspel te komen in de lichtstad. De jeugd van FC Vlaardingen speelt morgen tegen FC Am sterdam uit en SW gaat naar Haarlem. VJaardingen/Schiedam Morgen worden in de Mar- griethal de regionale zaal handbalkamp ioenschappen voor jeugd teams gehouden. De aspiranten en pupillen- kampioenen van de afdelin gen Zeeland, Oost-Brabant, Rotterdam en West-Brabant strijden om het regiokampi- oenschap van Zuid-West Ne derland. Bij de jongenspupillen Arestof, White Demons, en Gewa/Ancora tegen elkaar. Bij de meisjes-pupillen komt het Vlaardingse WIK, dat af delingskampioen werd van de afdeling Rotterdam, in het veld tegen SVT, Eindhoven en Sluiskil. In de categorie daarboven komen bij de aspi ranten de meisjes van het Sehiedamse UVG tegen PSV, Avanti en EMM in actie. Bij de jongens-aspiranten komt voor de tweede achtereenvol gende keer het Vlaardingse WIK bij de regiokampioen schappen uit. Van alle deelnemende teams is dit het enige team dat we derom terugkeert Tegenstan ders zijn Helios *72. Mountain Stars en de kampioen van Zeeland, die nog niet bekend is. Het evenement, dat georga niseerd wordt door de afde- lings jeugdcommissie begint om 10.15 uur, en de finale wedstrijden begjnnen om 14,00 uur. ken, want Dijkvogels is nog zonder puntenwinst Oranje Nassau ontvang Stromvogels en binnen het team leeft toch wel de ver wachting, dat er nu eindelijk weer eens gewonnen moet worden. Men denkt tegen Stormvogels een zeer goede kans te hebben. Nier ten on rechte, want Stormvogels is in uitwedstrijd beslist niet zo sterk als op het Zeeuwse land. Kampioen ODI heeft zeer goede kans dat het morgen al de kampi- oensvlag kan hijsen. Mede af hankelijk van het resultaat van de opponenten, maar vooral door een zege op de grootste concurrent Ten Donck3. Spirit gaat op bezoek bij Wei devogels, één van de degra danten uit het district Weide vogels lijkt een zeer moeilijk seizoen door te maken, daar door is spirit niet kansloos in Bleiswijk. Zondag gaat Vlaardingen op bezoek bij Olympiaan. Een lastige, maar niet onverslaan bare tegenstander. Een gemo tiveerd Vlaardingen moet met de volle winst huiswaarts kunnen keren. Datzelfde geldt voor Succes, dat op bezoek gaat bij Uni cum in Rotterdam. Een be kend verhaal, maar weer een goede bekende. Succes kan tot winst komen als het gedu rende de gehele wedstrijd blijf t korfballen. Schiedam Het komende weekeinde wordt beslist of de basketbalheren van Juven tus in de eerste divisie mo gen blijven. Wanneer Amstel veen, dat uit de eredivisie tuimelde, zich via Van Kins- bergen zich weer in de hoog- ft ste klas kan kopen, is er r voor de Schiedammers geen beslissingswedstrijd nodig. Anders wel. Die ontmoeting gaat dan zaterdag tegen Can- geroes uit Utrecht. Plaats van handeling is de sporthal van Maarssenbroek (19 uur). Het team van Basket Boys ontmoet vanavond a O. G. de Groot, dat in de districts tweede klasse de tweede plaats bezet. Zondag hebben de Vlaardingers een toernooi bij Lakers in Rotterdam, Schiedam In de vierde ronde van het Schiedams damkampioenschap zag Wim Vrijland kans verder uit te lopen. Hij won, mede door tijdnood van Jan van Stigt Thans, in een mooi midden spel. Hij kwam daardoor op acht punten uit vier ontmoe tingen. Na zijn verlies van vorige week zette Tiny Moua thans weer de achtervolging in door van Peter Bakker te winnen. Pieter Meinster pakte de pun ten af van Leo Mous en kwam daardoor, evenals Tiny Mous, op de tweede plaats te recht. Titelverdediger Ron Heusdens bezet na zijn winst op Theo Vrijland de derde plaats. In groep B versloeg Leen Dorsman door een prachtige damzet Dirk Zonneveld. Hij versterkte hiermee zijn toppo sitie. Door evenwichtig spelen eindigden drie partijen in re mise. Twee partijen werden afge broken omdat de klok al bij na 12 slagen had. Overige uit slagen: Tilman—Van der Schalk 1-1. Prins-Van Schaik 1—1, Prins—Van Dru- nen afgebroken, Boer—Vrij land 11, HabermehlSneep afgebroken. In groep C handhaafde Anton Risseeuw ach aan de kop dankzij winst op Jan Keij." Huisdammer Gerard van der Tang en Bert Utens nemen samen de tweede plaats in, met een wedstrijd minder ge speeld. De 84-jarige Karei van Son veegde de jeugdige Joh nnie Kelder van het bord. Overige uitslagen: Schalk Zoutendijk 0—2, Van der Haar—Bisschop 2—0, Van der Tang—Nordin 2—0, Ruiter Tegelaar 20.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 9