SCHSE AMSCH E COURANT Meisje overleden aan nekkramp l I Koningin verzocht 2 vernietig'is g van raadsbesluiten I i Politie grijpt vier inbrekers Paard speelt I met treinen I „U ontwijdt deze grond, ga weg, vink&co Eerste bloemenshow KMTP in Vlaardingse lijnbaan m KATHOLIEKE KERKBEZOEKERS fff COC dient klacht in bij mgr. Simonis Zonnetje zet licht op rood Vlaardingse katten- o affaire: Magazijn brandt uit bij Elektra Renovatie VOP definitief afgekeurd Tuherova zit sinds vandaag in Nieuwland Autodiefstal Ruzie met gaspistool Dinsdag 17 april 1979_ ONAFHANKELIJK DAGBLAD _104de jaargang no. 263438 pagina's Broersvcst 3 - telefoon odm mist ratio 268091 - redactie 262566 - icLichtendienM 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen In het Holyziekenhuis in Vlaardingen is zondagmorgen een dertienjarig meisje overleden aan nekkramp (menegitis). Dit is vastgesteld door de patholoog-anatoom dr. J. Zeldenrust, die later in de middag sectie heeft verricht op het slachtoffer. De politie vermoedt dat het meisje door het virus, dat de ziekte heeft veroorzaakt, besmet is geraakt tijdens een bezoek dat zij zaterdag had gebracht aan het open jongerencentrum op het Weeshuisplein in Vlaar dingen. De artsen in het Holyziekenhuis wisten in eerste in stantie de doodsoorzaak van het meisje niet vast te stellen. Daarom werd de politie verwittigd, die op haar beurt de officier van justitie op de hoogte stel de. De officier gelastte gerechtelijke sectie, waarbij de nekkramp uiteindelijk werd vastgesteld- Het is de eerste maal, dat deze gevaarlijke virusaan doening zich in Vlaardingen voordoet. Volgens een woordvoerder van de politie is omstreeks één op de honderdduizend personen vatbaar voor het virus, waarvan overigens niet vaststaat hoe het kan ont staan. Wel schijnt het meestal voor te komen op plaatsen, waar grote concentraties mensen samen zijn. Er is volgens de politie dan ook weinig gevaar voor besmetting van bezoekers van het open jongerencen trum. Personen, die zich ondanks die geruststelling niet op hun gemak voelen, is aangeraden contact op te nemen met de huisarts, die eventueel een eenvou dige kuur kan voorschrijven. ^iriJfimiiinirjiiiiriiiHiiiiitiiiifitiiiiiiiiitiiJiiiijminjiiiiiiiinininiifniiiiintiiiitaiiiijiiiiNiiiiiJïg Vlaardingen Slechts twee agenten, en nog niet eens van de bereden politie, waren ervoor nodig om op Goe- de Vrijdag een paard te vangen, dat m galop achter H treinen rende op het spoor tussen de Binnensingel en de O os tha venkade. Het paard was ontsnapt van een s nabijgelegen graslandje. Een reisdoel had het dier ken- nelijk niet. Het ene moment galoppeerde het achter een trein naar Schiedam, het andere moment achter een Io- S S co motief richting Hoek van Holland. s Het L> mogelijk dat, als u met Pasen uit d« Kerk komt, er aan u een brief wordt uitgereikt met voorlichting en informatie over homo-sex.ualiteit. Als dit mocht zijn: neem dan - juist op Pasen, «leze brief NIET aan. I apelaan S i e kerk sla at homofielen 0 De gewraakte advertentie, die op vrijdag werd geplaatst. Schiedam Een kwartier voor de avonddienst op Goede Vrijdag heeft kapelaan Kempen van de Singelkerk fel opgetreden tegen drie leden van het COC, die op het terrein voor de kerk pamfletten stonden uit te delen over homofilie. Nadat de kapelaan eerst had gesommeerd: „U ontwijdt deze grond, u houdt hiermee op, ga weg!", griste hij pamfletten uit de handen van een van de homofielen en liep hij de pastorie binnen. Toer. een COC-ïid daarop de politie alarmeerde, kwam de kapelaan terug naar buiten en sloeg hij, tot grote verba zing van enkele tientallen kerkgangers, de drie homofie len om hen ertoe te bewegen het kerkterrein te verlaten. Politieagenten traden sussend op; de kapelaan gaf ook de" pamfletten terug. Wel heeft het COC gisteren -bij de Rot terdamse bisschop mgr. Simo- nis een' klacht ingediend over het optreden van kapelaan Kempen. Gistermiddag verklaarde de kapelaan in de pastorie van de Sint Liduina Rozenkrans, 1 aan de Singel, dat hij de ac tie van het COC-Rotterdam en jongerensoos Apollo „bar ongelukkig" had gevonden, omdat deze „op het kerkter rein en juist voor Pasen" werd gevoerd. „Het kerkplein is nog altijd particulier terrein, al staat er geen bordje verboden toe gang", aldus Kempen. „Ver der lijkt de avond van Goede Vrijdag mij voor zoiets slecht uitgekozen, kom desnoods op een zondag of zo, maar niet op Goede Vrijdag. Daarom heb ik bij een van de heren een greep naar de papieren gedaan om te laten zien, wat mijn bedoeling was. Maar zij gingen niet weg, en wettelijk konden zij ook niet gedwon gen worden. Ik heb geen be hoefte daar verder op in te gaan. Wel hebben jzij de pam fletten teruggehad, hoor". Het conflict voor de Singel kerk is het enige negatieve incident, dat zich volgens Arie van Dijk, voorzitter van het COORottcrdam, heeft voorgedaan bij de actie die vrijdag werd gevoerd voor ongeveer 45 kerken in het bisdom Rotterdam. In de pamfletten wordt aan dacht gevraagd voor vaak ernstige morele problemen, waarvoor rooms-katholïeke jongeren zijn komen te staan na recente uitspraken van de bisschoppen Simonis en Gij- sen, waarbij homoseksuele re- Arie van Dijk: „Stuitend, dat juist zo*n zielzorger slaatl" laties en handelingen werden afgekeurd. „Toen ons verzocht werd on middellijk de actie te staken. .Schiedam Over de ver keerslichten op het kruis punt van Churchill weg en Laan van Bol'es zijn bij de Schiedamse politie tal loze klachten binnengeko men van automobilisten en andere weggebruikers. Vermoedelijk door de ver anderde weersomstandig heden waren in enkele ge vallen de lichten op rood blijven staan. De politie heeft ingegrepen 'door over te schakelen op ge woon knipperlicht Padvinders hadden er een goede slag kunnen slaan. Er waren nogal wat be jaarde bewoners van Thurlede, die bij het over steken moesten worden geholpen door mensen, die vlakbij op de bus stonden te wachten. ADVERTENTIE VUUUtDIKGEN SOENDALAAN 30 TEL 010-349644 hebben wij die zielzorger nog uitgelegd dat het niet om hem en om die kerk speciaal ging, dat het er niet om ging te provoceren, maar dat wij met een stukje goede voorlichting ook de kerkbezoeker willen inlichten, over wat Simonis heeft gezegd en over de tien tallen reacties die daarop al zijn binnengekomen van pas torale, maatschappelijke en kerkelijke werkers", zei Arie van Dijk gistermiddag in zijn woning in Schiedam. Hij moest toen nog contact opne- men met de twee leden van het COC, die bij hem stonden toen kapelaan Kempen begon te slaan. „Het COC zal bij de politie geen aanklacht wegens mishandeling indienen, maar wij weten nog niet of wij met ons drieën dat doen", aldus Van Dijk. „Het vervelende met zoiets is, dat het polariserend kan wer ken, dat er meteen een emoti- onele anti-sfeer ontstaat. De stemming bij de Singelkerk was al zo agressief: in de hal van de kerk stond nog een tweede verdedigingslinie, die bij de kerkgangers de pam fletten afnamen. Sommigen zijn daar heel boos om ge worden en zeiden: ik bepaal zelf wel wat ik lees l Van Dijk, die bij veel kerken juist positieve reacties kreeg, „zoals vanochtend nog, van de zielzorger van de Sint Jan de Doper in Nieuwland", be schouwt het gebeuren bij de Singelkerk als uitzonderlijk, maar hij legt een direct ver band met een advertentie, die vrijdag in Het Nieuwe Stads blad heeft gestaan. Daarin werden katholieke kerkbezoe kers opgeroepen om - juist op Pasen - geen informatie aan te nemen over homoseksuali teit Door wie de mededeling is ingezonden* bleef onbe kend, maar het COC beraadt zich of er stappen tegen wor den ondernomen. Overigens keurt ook kapelaan Kempen de advertentie af; „Ik vind dat een onheilzame zaak". Over de pamfletten zegt hij: „Naar mijn smaak ging er te veel een anti-bisschoppens- feer vanuit. Een discussie op de goede plaats beginnen vind ik zinnig, maar dit had de sfeer van een anti-cam pagne, en daarom heb ik op getreden". Van Dijk; „Juist van een ziel zorger verwacht je niet zoveel agressie. Dat hij ging slaan, vind ik stuitend. Dat is geen manier om te communiceren. Ik ben erg blij, dat wij niet hebben teruggeslagen". Volgens adjudant Gunneweg van de Schiedamse politie, was alle heibel voorbij, toen de agenten vertrokken. „Toen wij bij de kerk aankwamen, was het een rukken en trek ken tussen beide partijen. Maar toen we de boel hadden gesust, ging die priester weer naar binnen en gingen die jongelui door met het uitdelen van die foldertjes". Vlaardingen De werkgroep bedreigde dieren, die zich al enkele maanden be zighoudt met het bestrijden van de raadsbesluiten, die in Vlaardingen zijn genomen om het zwerfkat ten bes tand in te krimpen, heeft zich tot de Kroon ge wend met het verzoek om vernietiging van de besluiten van de Vlaardingse ge meenteraad. Dit verzoek is gedaan over eenkomstig het bepaalde in artikel 185 der Gemeentewet. Volgens dit artikel is het mogelijk, bij hare majesteit de koningin zogenaamde „spontane vernietiging" van raadsbeslui ten te verzoeken. Een dergelijk verzoek wordt eerst behandeld door het kabinet der koningin, waarna het ter verdere af handeling wordt doorgezonden aan de minister van binnenlandse zaken. Dit verzoek om vernietiging bij de Kroon lijkt de laatste mogelijkheid te zijn om de betreffende raadsbesluiten en dan met name het voederverbod van zwerf katten te kunnen tegenhouden. Eerder heeft de Raad van State het beroep dat tegen de besluiten was ingediend afgewe zen. Het is overigens nog niet duidelijk, of de officier van justitie in Rotterdam een rechtszaak begint tegen 'de gemeente Vlaardingen en burgemeester Kieboom. De werkgroep bedreigde dieren heeft on langs bij de officier aangifte gedaan van dierenmishandeling, om ook op die ma nier te trachten de gewraakte raadsbe sluiten tegen te houden. Maassluis Naar schatting is voor een paar ton schade aangericht bij een grote brand, zaterdagavond, bij Verolme Elektra aan de Elek- traweg in Maassluis. Wel was de brand tamelijk snel ge blust: na vijf kwartier werd het sein „brand meester" ge geven. Een heel magazijn ging in vlammen op. Daar la gen allerlei onderdelen voor schepen op elektronisch ge bied opgeslagen. Vlaardiugen/Den Haag De Provinciale Directie van Vólks- buis vesting heeft het gemeentebestuur nu officieel op de boogte gesteld van het feit dat zij geen heil ziet in renovatie de nader onderzoek-woningen in de Vettenoordsepolder. -Daarmee lijkt een eind gekomen te zijn aan de jarenlange .strijd van de bewoners vóór renovatie. Maar, oordeelde de PDV, renovatie wordt te duur, voor hetzelfde geld zou nieuw- i.bouw gerealiseerd kunnen worden. ■.Over de mogelijkheden de PDV alsnog tot renovatie te overre den toonde wethouder Goudriaan zich desgevraagd interst somber. Zijns inziens kan nu het beste begonnen worden met een snelle ontwikkeling vannieuwbouwplannen. Schiedam/Vlaar dingen Vier inbrekers zijn in het paaswee keinde op heterdaad betrapt In Vlaardingen wist de politie er drie te grijpen, in Schie dam was het één jongeman die zich in de Hema vergeefs achter een stapel dozen had verstopt In het laatste geval gaat het om een 23-jarige Schiedammer, die in de nacht van zondag op maandag klei ne bijouterieën bijeen liep te garen in het warenhuis aan de Lange Kerkstraat In Vlaardingen 'verliep een aanhouding meer spectaculair. In het begin van het weekend moesten agenten van de Vlaardingse politie een hele achtervolging te voet inzetten, toen een *24-jarige Vlaar dinger en een 33-jaxige Rotterdam mer bij aankomst van de po litie vluchtten uit het bowling- centrum in Holy, aan de Anna van Saksenstraat Uit eindelijk bleken de agenten het snelst en werden de in brekers, die voor een paar honderd gulden schade had den aangericht in het bow lingcentrum, in de boeien ge slagen. Zondagmiddag was het aan de Maasboulevard in Vlaar dingen een 21-jarige jonge man, die onverwachts door de politie in de kraag werd ge grepen. Een telefoontje van. een buurtbewoner maakte de politie op de inbreker attent De jonge Vlaardinger had twee ruiten vernield om bin nen te komen, en het gerinkel had de buurtbewoner gealar meerd. Schiedam Vandaag is het Tuber o va-onderzoek voortge zet Ln wijk Nieuwland, het laatste stadsdeel dat aan de beurt komt De bedoeling is dat het hele röntgenologisch borstonderzoek bij mannen en vrouwen van veertig jaar en ouder op woensdag 10 mei wordt afgesloten, en tot die tijd is de stichting Tuberova werkzaam in een lokaal van de Johannes Calvijnschool aan de De Wildestraat 65. Vo rige week werd het onderzoek in Schiedam-Oost afgesloten. Maassluis Twee Schiedam mers van rond de twintig jaar werden in Maassluis ge arresteerd, na een poging tot inbraak in een woning in de Dijkpoider. De twee bleken in Spangen in Rotterdam een Sim ca te hebben gestolen, waarmee zij naar Maassluis waren' gereden. De politie, werd gewaarschuwd door een bewoner van de Dijlpolder, die had gezien dat de jongens ergens wilden inbreken. Twee van de dahlia-varietelten, die op de bloemenshow te zien zullen zijn Vlaardingen Begin septem ber wordt Vlaardingen drie dagen een bloemenstad als gevolg van de dan te bonden grote bloemen- en plantenten- toonstelling aan de Oude Lijnbaan. Deze expositie wordt ingericht door rayon negen van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde waarbij der tien afdelingen zijn aangeslo ten. Leden van die afdelingen die deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad noteer voor mij ma.v. abonnement per kwartaal t 42.20 abonnement a fl4.33per maand, dan geel ik wel machtiging tot automatische afschrijving. Mijn giro/banknr. is de eerste twee weken ontvang ik de krant gratis naam: adres: code/woonplaats: telefoon: ik wil liever eerst een proef van 14 dagen, daarna zal ik beslissen stqur deze bon in open envelop, zonder postzegel naar antwoord nummer 834, 3000VB Rotterdam zich specialiseren in het kwe ken van bepaalde soorten bloemen en planten brengen hun collecties hiervan in. Deze bestaan onder meer uit orchideeen, fuchsia's( chrysan ten, gladiolen en geraniums, dit alles in diverse kleuxsla- gen en variëteiten. Ook cac tussen en andere succulenten gaan deel uitmaken van deze overdekte tuin welke een op pervlakte van 800 vierkante meter gaat beslaan. De dahliahoek wordt inge richt door de Schiedamse Da- hhavereniging en de particu liere amateurkweker J. v.d. Have. Ook het opleidingscen trum van werkgemeenschap „Schiemond" levert een bij drage met de inzending van' enkele soorten dahlia's. Aan voorlichting zal het die dagen evenmin ontbreken. Het is voor de eerste keer dat de KMTP een bloemenshow op grote schaal gaat presenteren met voor Vlaardingen de pri meur. Vlaardingen Wegens verbo den wapenbezit is proces-ver- baal opgemaakt tegen een 30- jarige Vlaardinger, die zon dagavond samen met zes an deren door de politie werd aangehouden in de Haydn- straaL De man had een gas pistool op zak, dat een be langrijke rol speelde in een zeer luidruchtige ruzie in die straat, waarover omwonenden bij de politie klaagden. Voor de aanhouding was veel be kijks, Volgens de politie lever de de aanhouding weinig pro blemen op en konden vier agenten het karwei klaren. f 0

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1