SPORT t FC Vlaardingen geeft winst uit handen Gehavend Hermes DVS kansloos tegen Unitas De Hollandiaan: één punt Geel voor Nanlohy en De Zwart Jim Kars beslist Jeugd verliest Schiedam tweemaal gelijk Martinit vergist zich in Postalia Ursus: dubbel verlies Fortuna stunt DINSDAG 17 APRIL 1979 SC/VD/WW5 f V en ïeerenveem delen Adfie Nanlohy, SW's linkerspits die tegen geel opliep. Cock de Zwart inéén van zijn spaarzame acties. Schiedam Bij gebrek aan con currentie eiste scheidsrechter Cees Bakker ongewild de hoofd rol voor 2ich op. Hij tradeerde SVV op twee gele kaarten, deelde er ook één aan Heerenveen uit en gaf en passant ook nog een boe king cadeau. Terecht, "dat wel, maar ook droevig dat zo'n scheidsrechter daardoor opviel, terwijl beide clubs geen enkele maal de indruk wekten met eer ste divisievoetbal bezig te zijn. Een enkeling, en dat nog van Friese zijde ook. haalde een voldoende. Eén ervan was ongetwijfeld Jaap Blaauw, de goed inge pakte linkerspits, die na rust telkens weer Johnnie Corver voorbij raasde. Waren hij en Koetje, alsmede de felle Kenter, niet zo egoïstisch geweest, dan had een 3-0 over winning voor Heerenveen zeker niet mis staan. Er was nóg een verschil met SW; de ac ties op het middenveld die als koek door de Schiedamse linies sneden. Bij het schei den van de markt kon SW het meest con tent zijn met de 0-0, en zaterdag in Fries land met de 1-1 (doelpunt, een gelijkmaker, van Rinus Steenbergen). SW creëerde, al thans gisteren, weinig uitgespeelde kansen. Maar had er ook weinig trek in. Aad van der Vlist, die door een knie- en enkelbles sure moest uitvallen, ftad weinig goede woorden voor de „kwaadwilligen" over. Ook Pim Visser deed een duit in het zak je, Zoals gebruikelijk de laatste tijd, omdat de ploeg niet meer draait Hij: „Als ik op de televisie het Duitse en Belgische voetbal zie, ga ik er steeds meer van uit, dat wij een „verziekte" mentaliteit hebben. Ieder een stond maar te kijken in de aanval. Niemand jaagt Af en toe dacht ik dat we de lijn weer aardig te pakken hadden, maar niemand profiteerde van de ruimte. SVV begon onfortuinlijk toen al na vier minuten Adri Nanlohy geel voor zijn ogen kreeg, omdat hij Eppinga tegen de grond had gewerkt En terwijl in de 28ste mi nuut alleen via Cor Peïtsman een kans uit handen gaf, was er weer geel voor Cock de Zwart. Hij duwde aanvoerder Van der Helde tegen de reclameborden aan. door Bas van den Berg Voor de rest gebeurde er niets op „Har- ga". Er zat geen systeem in. De enige die bij tijd en wijle nog imet toonde, evenals tegen SC Amersfoort was Wim Mulder. Hij speelde ditmaal tot zijn grote voldoe ning een hele wedstrijd uit Gisteren ont braken echter weer Dick Hoogmoed en Ruud van Dijk, waarvoor John Munnik een redelijke entree kon maken. In de tweede helft toen Bosman eerst zijn kogel had zien gekeerd door Bas van Noortwijk, was er weer geel, nu voor Ep- ping, die Aad van der Vlist in een solo volledig de grond in liep. In de 26ste mi nuut raakte Kenter los van John Munnik, maar in plaats van eerder te schieten, strandde hij op Van Noortwijk. Ook Jaap Blaauw overkwam dat, evenals Eppinga. Een vangbal van Juma, na ruim een half uur, betekende ook nog eens een boeking cn nadat SW enkele malen weer door het oog van de naald was gekropen, gaf het ene puntje toch weer voldoening... Wim de Haan werd na rust opgevolgd door Bart Kreft, terwijl Jos Zoetmulder instapte voor Aad van der Vlist Schiedam Drie punten uit twee wedstrijden mag toch geen slecht resultaat worden genoemd. SFC luk te dat in twee thuiswed strijden. Zaterdag tegen een fel aanvallend Dea Hoorn kwam het tot twee winstpunten. Jim Kars met een fraaie kopbal na een vrije trap was er dc maker van. Maandag kwam TOGB op bezoek. De knapen uit Ber- kel, die een punt mmder hadden binnengehaald dan SFC, gingen sterk aanval lend van start. SFC moest in die periode alles bijzet ten om erger te voorko men. Doelman Rob Korpel bleek echter een betrouw bare sluitpost te zijn. Tn de tweede helft trachtte SFC het heft in handen te krijgen. Dat lukte ook wel, maar doelpunten bleven uit al was WtHem Stad er erg dicht bij. Alleen voor de keeper faalde hij echter. Het bleef enorm spannend, maar ook 00. Amsterdam Het jeugdelf- tal van FC Vlaardingen heeft geflatteerd met 3-1 van FC Amsterdam verloren. Na drie minuten keek het VJaarding- se team, dat met tien spelers moest acteren, al tegen een 2- 0 achterstand aan. Vlak voor de rust scoorde Erik Ver- steegh tegen, maar ondanks het voortdurende Vlaardingse offensief bracht Amsterdam een minuut voor tijd 3-1 op het bord. Vlaardingen Vier minuten voor tijd sloeg het nood lot voor FC Vlaardingen andermaal toe. Evenals op paas-zaterdag tegert SC Cambuur, toen het bij een 2-1 voorsprong werd ingehaald, moest het gisteren op de valreep weer een 1-1 gelijkspel toestaan aan de Frie zen. In beide gevallen was doelman Jan Gommers, in valler voor de geschorste Toon Eggers, de meest bekri tiseerde man. „Maar het gaat te ver", aldus Theo Laseroms, „om hem te verwijten dat we nu maar twee in plaats van vier pun ten hebben gepakt. Hij is nog erg onervaren, dat wel, rnaar wekte in' beide wedstrijden wel de indruk veel kwaliteiten te bezitten". Zaterdag in Leeuwarden waren de Friezen na rust „rijp" voor de slach tbank. FC Vlaardingen, dat een 2-1 voorsprong had geno men, koerste toen aan op 3-1. De Friezen konden vooral niet op tegen het goed ge groepeerde Vlaardingse spek Wim Tijl, die vooraf, tijdens de warming-up, een enkelbles sure opliep, desondanks mee speelde, maar gisteren ont brak: „Zonder twijfel één van de betere wedstrijden". In dat duel zorgden Frans Stans on Claus Roosenburg voor de doelpunten, twee-twee dus. Gisteren kwam FC Vlaardin gen tegen SC Cambuur heel wat mmder uit de verf. De Friezen waren blijkbaar op een soort revanche belust, want vanaf het begin ontke tenden zij een ware stormloop op de Vlaardingse veste. Er kwamen schoten van De Groot, Vreeburg en Metz, maar bij alle drie trad Jan Gommers goed op. Een lob, die rakelings overging van Rudolfo Gardeslen, luidde wel een Vlaardings overwicht in, maar de kansen waren op één hand te tellen. De beste kans voorrust kreeg Joop van Dop nog, maar zijn schuiver strandde. Na rust kwam FC Vlaardin gen wat meer los, zonder echter tot redelijke acties te komen. Zonder Wim Tijl en Ronnie Schrier, alsmede Wim Koevermans, waarvoor Pa trick Janssens nog in het veld kwam, bleef het duel aardig onder niveau. Het venijn in deze wedstrijd voor een kleine duizend toe- Rudolfo Gardeslen. dïe FC Vlaardingen vlak voor tijd op een 1-0 voorsprong zette. schouwers zat helemaal in de staart, toen Rudolfo Garde slen een hoge bal ineens op zijn slof nam en onhoudbaar voor doelman De Jong scoor de: 1-0. Maar nauwelijks uit- gefeest lag de hal ook al ach ter Jan Gommers, toen hij op een hoge bal voor de pot ver keerd timede: l-l. FC Vlaar dingen stond toen weer met beide benen op de grond. In de slotminuten viel het nog wel aan, maar zonder resul taat Theo Laseroms, geïrri teerd door het verlies van die twee punten: „Dat is nu al de vierde keer dat wc door oner varenheid de boot in gaan. Een prikkel voor de tegen standers m ieder geval om tot en met de negentigste minuut tegen ons te blijven voetbal len". Zevenhuizen Het duel tegen Groenetveg, dat met name op het middenveld uitgevochten werd, leverde De nollandiaan niet meer op dan een 0-0 gelijkspel, terwijl Peet van der Waai tegen een waarschuwing aanliep. Drie minuten voor tijd kreeg De Hollandiaan een goede mogelijkheid. De scho ten van Peet van der Waal en Itené de Vette werden echter van de doellijn afgehaald. De Hollandiaan kwam tegen Waddinxvecn met lege handen naar huis. Een constant overwicht van de VI a ar dingers kon de 2-1 achterstand met wegwerken. Waddinxvecn scoorde na een kwartier uit een onterecht gegeven - indirecte - vnje trap 1-0. Peet van der Waal maakte na rust „gelijk". Zijn doelpunt werd wegens buitenspel van de teruglopende Cees Spruyt af gekeurd. De thuisploeg kwam via een wanhoopsschot (veertig meter afstand) op 2-0. Een paar minuten voor tijd scoorde Rob Maatde enige Vlaardingse treffer met een kopbal. Schiedam De twee punten die Schiedam in het paaswee keinde ten koste van Postdui ven en koploper VFC behaal de, waren natuurlijk meege nomen. Alleen, vooral in het eerste duel tegen Postduiven (0-0) was het spel niet best. Maar in de ontmoeting met de Vlaardingse koploper VFC pasten de Schiedammers zich wonderwel aan. In de eerste helft wist het team van de scheidende trainer Jan Eurki VFC goed onder druk te hou den en zelfs een 1-0 voor sprong te nemen, toen VFC- Schiedam Dankzij een 1—0 overwinning in de uitwed strijd regen RAVA (een doel punt van Kees Hoogwert) stond Martinit zaterdagavond aan de kop van de ranglijst Het heeft maar een dag daar mogen prijken, want gisteren werd het weer tot de orde geroepen. Het moest in Den Haag het hoofd buigen voor hekkesluiter Postalia, dat de wedstrijd met 3—1 won. De eerste helft sloot de thuis club af met een 1—0 voor sprong en de tweede helft was nog maar nauwelijks be gonnen of Marrinit keek tegen een achterstand van 2—0 aan. Onderschatting wellicht! De zaken werden wel recht gezet door trainer Joop Schop. Een door Jan Blom goed genomen strafschop bracht de stand op 21. Van af dat moment zette Martinit de beuk er in. Het speelde al les of niets en het werd niets, want uit een counter lukte het de thuisclub de zege defi nitief binnen te halen. Schiedam Twee uitwed strijden voor Ursus en twee nederlagen, een droevig resul taat voor de Schiedammers die zaterdag tegen St Vol- nodig balverlies en sloot de eerste helft af met een 1—0 achterstand. Wie dacht dat het na de rust beter zou gaan had het mis. Ursus bleek za- harden een goede wedstrijd - terdag al zijn kruit versebp- speelden maar geen kans za gen om doelpunten te maken. Met „good-old" Jan Kuiters in het doel verloor het met 2—1. Ton van Oers scoorde het enige Schiedamse doel punt en een ongelukkige Ton Verhey gleed de bal in eigen doel. Gisteren was het een heel an der Ursus. Het speelde tegen Hekelingen klungelig, leed on- ten te hebben en al ging het dan wel drukken, overtuiging zat er met in. Trainer Hans Schinkel paste nog wel twee wissels toe, waardoor Ursus nog meer kon gaan drukken. Het kon Hekelingen niet verontrusten. Het hield de verdediging goed gesloten en zag zelfs kans om de eindstand op 2—0 te bepa len. Schiedam In de kleedkamer van Hermes DVS hing na afloop van de verloren wedstrijd tegen koploper Uni tas (2—4) een teneergeslagen stemming. „Ik kan nu moeilijk met een lachend gezicht staan", gaf ook trainer Wim Verhoom de teleurstelling toe. Tegen Lenig en Snel (Lens) was er zaterdag met matig spel een overwinning (31) geboekt, terwijl tegen diend" verloren werd. Unitas „ver- „Er waren in deze wed strijd breekpunten, die onvoordelig voor ons uitvielen. Bijvoorbeeld de strafschopsituatie (hands), toen we met 2 0 achter stonden. Krijg je die strafschop wék dan kan de wedstrijd een heel ander verloop krijgen. Op 2—4 was er weer zo'n breekpunt, toen de scheidsrechter ten onrechte buitenspel gaf bij een goede sco ringskans. Dat hoort nu eenmaal bij de wed strijd", oordeelde Wim Verboom. „Unitas heeft beweeglijker gevoetbald en bezit een meer uitgebalanceerde ploeg. Toch waren zeker de tegendoelpunten tot een tweetal Ie beperken". De eerste Gorinchemse treffer was daar een voorbeeld van. Een door Dik Schaap veroorzaakte vrije trap (du bieus) werd door Ben Poot Op de te vrij staande Lol Smid gespeeld, die onge hinderd in kopte. De thuis ploeg zette er in de eerste helft op een fraai schot van Frans Bouman na weinig tegenover. Hermes DVS begon in de tweede speelhelft aanval lend en fel, hetgeen tot kansjes leidde. Slecht ver dedigen leidde tot een knullig doelpunt aan de andere zijde. Ben Schroder liep de bal met de borst een leeg doel in: 0—2. Frans Bouman werd gewis seld voor Jeroen Roovers, wat meer levendigheid bracht Zo kopte hij op een voorzet van Teun Kor- naat net naast Een kwartier voor tijd vergrootte Lol Smid de marge met een afstands schot Strak in de hoek was Edwin O verdijk (Tino Uuiskes bleek tijdens de „warming up" te veel last te hebben van de tegen Lens opgelopen blessure) kansloos. Even later sneed Unitas door de Hermes DVS-verdediging heen. Ben Schroder zette met een fraaie beweging de Schie damse verdediging op het verkeerde been, waarna John van Velzen weinig moeite meer had 04 te scoren. In dezelfde minuut kwam de thuisploeg terug. Teun Kornaat trok voor en Frans Schaap liep de bal in bet Gorinchemse doel. Een paar minuten voor tijd waren de rollen omge draaid. Frans Schaap pas- ste op Teun Kornaat, die door de benen van doel man Erik Plieger voor de 24 eindstand zorgde. Bij het gehavende Hermes DVS ontbraken Roy den Hartog (griep) en Frits de Teun Kornaat had een groot aandeel goals de twee Nijs, terwijl een aantal spe lers niet geheel fit speel den. Scoreverloop Hermes DVS—Lens: Teun Kornaat maakt een kapbeweging en scoort via binnenkant paal 10. Voor rust maakt Lens met een kophal gelijk. Na een verdedigingsfout scoort Frans Schaap m de tweede helft 2—1. Piet Klepke straft een verdedigingsfout af: 3-1. goalie Rob Brekelxnans een inzet van Leen Koorengevel niet voldoende kon keren en Rob Beukers de rebound in het doel kon werken; 1-0. In de tweede helft drong VFC, dat Pun van den Burg in de spits had gemanoe- vreerd, sterk aan, maar ondat Schiedam met veel inzet en werklust verdedigde, zag het ernaar uit dat het 1-0 bleef. Schiedam, dat na dne minu ten m de tweede helft laatste man Bram Schol te zag uitval, len met een gescheurde lip (dne hechtingen), moest ech ter dne minuten voor tijd lijdzaam toezien hoe Harry Schuiten Hans Jansen op maat bediende en de stand gelijktrok: 1-1. Hoewel Harry Schuiten nog tweemaal een goede gelegenheid op 2-1 kreeg, bleef het bïj de 1-1 stand. Rotterdam Fortuna heeft in de uitwedstrijd tegen ko ploper SMV knap werk gele verd door met 02 te win nen. Fortuna is daardoor - ondanks het verliespunt te gen VFC - nog volop in de race om het kampioenschap. Fortuna startte tegen SMV met de wind in dc rug, wpt tot een overwicht leidde voor de VJaardmgers. Dit leverde echter niet meer op dan één treffer van Ger Don. die een voorzet van Aad Biesheuvel inkopte. Ger Don werd hier bij zodanig geraakt, dat hij later in de wedstrijd vervan gen moest worden, door Hans van Os. Na rust oefende SMV sterke druk uit, terwijl Fortuna met uitvallen gevaar stichtte. Bij zo'n uitval werd Ron Hofman onnodig gevloerd. Hans van Os benutte de strafschop: C^— 2. Reddingen van doelman Hans Verhart en hulp daarbij door Marie Visser - hij haalde met knie en hoofd ballen van de doellijn - hielden het Vlaardingse doel schoon. -

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 5